20'lik ve gömük Dişlerle ilgili paylaşım alanı

benim de iki senedir yirmilik dişlerim dayanılmaz bir şekilde ağrıyordu.ama öyle bir diş hekimi fobim varki anlatamam.nihayet cesaretimi topladım ve onbeş gün önce operasyonla dişim alındı.hiç de korkulacak bişey değilmiş.ben bile böylesine kolay atlattıysam herkes atlatır hiç korkmayın....

benimde 20lik dişlerle sorunum var 4 tanesi de gömülü bi tanesi resmen yan duruyo ve 1senedir erteliyorum ameliyatı zaman zaman çok ağrı yapıyo ama çok korkuyorum ameliyattan zaten dişçi fobim var napcam böyle bilmiyorum mafoldumben

PrS inan bana hiç korkulacak bişey değil.ben ki kaç sefer diş hekimi koltuğunda fenalaşmış bir insanım.zaten operasyon 15 dk. sürüyor. o ağrıları çekmeye hiç değmez.henüz 15 gün oldu operasyon olalı ama hemen diğer dişimi de yaptırmayı düşünüyorum.
hiç erteleme bence...

bende 16 taşındayım ve yirmilikler 4 yıl erken çıktı. diş yaşım 19- 20 ymiş ohaoldumsmile dişler çok köeklenmiş sıkışıp kalmış ve diğer dişleri kaydırdı çene yapım bozulmaya başladı 2 hafta sonra alt soldan bitanesini 4 hafta sonrada üst soldan alcaklar üstteki damağın içine doğru kaymış. lokal anestezyle amlyat şeklinde olcakmış. valla doktor 2 -3 gün hiç konuşmıcaksın dikiler patlar dedi. 2 hafta fln sadce ılık sıvı gıda oda pipetle fln. ne yalan söyliyim biraz tırsıyorum bende yaa :sinifsinif:

canım skaın korkma , bende 2 tane aldırdım çok korkmuştum ama korktuğum kadar olmadı zaten alımsırasında canın acımıyor geriye tek sorun yemek yemek kalıyor onuda biraz çekiceksin artık. kurtulalımda gerisi önemli değil..

benim de iki senedir yirmilik dişlerim dayanılmaz bir şekilde ağrıyordu.ama öyle bir diş hekimi fobim varki anlatamam.nihayet cesaretimi topladım ve onbeş gün önce operasyonla dişim alındı.hiç de korkulacak bişey değilmiş.ben bile böylesine kolay atlattıysam herkes atlatır hiç korkmayın....

evet bende dişçiye kontrole bile gitsem işlem yapılmayacak dahi olsa kalbim küt küt atar ve titrerim naısl bir korkudur yarabbim.. senin gibi bende aldırdım Allahtan alırken acısını duymuyoruz yoksa ikinciye cesaret edemezdim, beklediğim kadar kötü değildi bilseydim daha önceden yaptırırdım guclubacismile

benimde çıkıyo 2 side acayip kaşınıyo kalem ısırıp duruyorum dayanılmaz bi kaşıntı var bi an önce çıksalarda kurtulsam offf

canım skaın korkma , bende 2 tane aldırdım çok korkmuştum ama korktuğum kadar olmadı zaten alımsırasında canın acımıyor geriye tek sorun yemek yemek kalıyor onuda biraz çekiceksin artık. kurtulalımda gerisi önemli değil..
sana katılıyorum sirona, bende çok korkuyodum bugün gittim 20liklerin birini aldırdım bilseydim acımıcanı daha önceden giderdim dişçiye yanarım yanarım çürüyen dişlerime yanarım boşu boşuna çürütmüşüm onları.Diş çektirecek olanlar hiç korkmayın gerçekten hiç acımıyo bişey anlamıyosunuz..

ay şişmesin moraramasın suratım yeter sempatiksalakcinni yemek yiyememk önemli değil valla o sırada kilolardan biraz kurtulurum belki sırnaşık şey

Arkadaslar 20 yaş dişinden öyle bır bahsetmıssınızkıyaptırmayanda ay ne cıcılı bııclı ne kolay bırsey der :)benımkı uç örneklermi bilmiyorum ama ıkı tane gomulu yırmı yas dısı cektırdım durust bı sekılde anlatmak gerekırse cekımden once ıkı gun antıbıyotık kullanıyorsun ıkıgun sonra cekım esnasında vurulan ıgne cok canını yakmıyor dıs etıı keserkendehıcbırseyhıssetmıyorsun sadece dısı gomulu oldugu yerden cıkartırken agzının ıcınde bırseyın zorlandıgını hıssedıyorsun dısı cerrah cıkardıkta sonra dıkıs atarkende hıcbırsey hıssetmıyorsun.sonra eve geldıgınde uyusturucunun etkısı gectıgınde zonklama turu bı agrın oluyor bunun en ıyı ılacı kesınlıkle buzla bolgeyı uyusturmak agrı kesıcı haplar yetersız kalıyor.dıkıslarden dolayı agzınızı cok fazla acamıyorsunuz ama yemek yemenıze engel olucak boyutta degıl bu.dıkıslerınız 10 gn sonra alınıyor bu sırada antıbıyotıktedavınızde bıtmıs oluyor dıkısler alındıktan sonra cenenızı eskısı gıbı acabılmenız ıcın tavsıyem sakız cıgnemenızdır.tabı benım yasadıgım bunca seyın yanında esımın 15 gun once 20 yas dısı cekıldı ust cenedekı ve okadar agrısız sızısız oldukı anlatamam ama onunkı gomulu degıldı...buda bır ayrıntı...ıstanbulda olanlar ıcın hem sıslıde hem pendıkte muaynehanesı olan turk sanat muzıgı eslıgınde cerrahı ıslemınızı yapan harıka bır cene cerrahının ısmını ve telefonunu verıyorum sızecene cerrahı uzmanı dogan aydıntug :--0216 390 90 02 --0216 390 99 02

arkadaşlar ben daha öncede yazmıştım 20lik dişlerimi aldırcaktım ve korkuyodum .
ve o büyük gün geldi .
3 gün önce dişlerimden birini aldırdım.
Hiç o kadar korkulduğu gibi değldi.
Doktorumdan yana şanslıydım ama.
önce yatırdılar örtü fln örttüler sonra iğneleri vurdular ben gözümü açmadım hiç.
eğer acıya dayanıklıysanız sorun olmuyo fakat iğneler biraz acıtıyo o kadar .
ağzımda bir sürü işlemler yaptılar pek fark etmedim ben. sadece hareketleri hissettm o kadar . 45 dkda bitti. buz fln verdiler. neyse sonrası ise. yolda araba sıcak olduğu için biraz şiştiyüzüm ama sonra buz koydum yine ve geçdi. ilk 3 gün gerçekten bişiy yiyemedm . su süt meyvasuyu çorba yoğurt fln ama ağrımda olmadı benim pek. arada kulağma vuruyo başıma vurruyuo o kadar ama konuşamamk çok kötü yaptı benm gibibi çenesi düşüğü :KK70: :KK70:
şimdi gayet iyiyim valla. perşembede gidip dikşlerimi aldırcam . zaten sorun dikişler sürekli dilim fln gidio oraya rahatsız oluyorum biraz ama işte:/
ikinci amlyatım 2 hafta sonra o çok daha zor olckamış dedi çünkü dişim damağın içine kdar kaymış neyse çok korkmayın zaten amlyatta bişiy hissetmiyosunuz pek. mühim olan amlyattn sonrası valla oda artık sizinde vücut tipinizde kalmış biraz neyse ikinci amlyat sonuçlarımıda yazıcam arkadaşlar. ama doktorum mükemmldi ve ben devlet hadtahanesinde oldum amlyatımı. ılgilenenlere ıstanbul Kartal Yavuz Selim devlet hastahanesi poliklinkleri çene cerrahı uzmanı aslıhan toker. gerçekten çok iyi bir kadın. :) çok korkmayın arkadaşlar ve mutlaka doktorunuzu iyi seçin :)

kızlar ben 2 tane gömülü 20lik diş çektirdim 3 ay önce doktor dikiş atmadı aradan 2 hafta geçti çekilen yer birden kanamaya başladı acillik oldum ): şimdi bile yemek yerken korkuyorum oraya bişey olmasın diye ):

kızlar ben 2 tane gömülü 20lik diş çektirdim 3 ay önce doktor dikiş atmadı aradan 2 hafta geçti çekilen yer birden kanamaya başladı acillik oldum ): şimdi bile yemek yerken korkuyorum oraya bişey olmasın diye ):

ayyyyyyy. geçmiş olsun ya :1closedeyes: nasl bir doktormuş o öylee :kızgın:

sağol canım benim :-) bilemedim valla çekti tamam dedi yolladı :gitme:

böyleleri sopalık sopalık :eek:klava: ben dikişlerimi dün aldırdım şimdi ağzımın içi boş gibi geliyo yaa orası çıkur kaldı belediye kazı çalışması yapıpta kapatmayı unutmuş gibi sempatiksalakcinni

kızlar ağrı mı yaptığı için çektirdiniz gömülü dişlerinizi? yoksa doktor alalım dediği için mi? rahatsızlık vermeden dursalar nolur ki öyle yaa. :KK43:(

merhaba arkadaşlar yorumlarınızı okudum benimde çekilmesi gerekiyor ama açıkcası biraz korktum benim üst dişlerim tam gömülü değil yarısı çıktı normal çekim mi oluyor yoksa ameliyatlamı alınıyor ????:KK70:

kızlar ağrı mı yaptığı için çektirdiniz gömülü dişlerinizi? yoksa doktor alalım dediği için mi? rahatsızlık vermeden dursalar nolur ki öyle yaa. :KK43:(

benim ağrım yoktu sadece eti zorladığı için acıyodu ama benim çenem küçük olduğu için dişler sığmıyodu resmen 3-4 ay içinde alt dişlerim kaymaya başladı o yüzden aldılar 2. sini haftaya aldırdam üstten o bide damağa kaymış yani . zaten bu dişleri genelde ağrı yaptığı için değl gömülü kaldığı yerindne çıkamadığı ve diğer dişleri kaydırdığı için alıyolar ki 20 lik dişin insana faydasından çok zararı var nerdeyse örneğin temizlik gbi yemek artıkları fln sürekli 20lik dişlerde birikip temizlenmesi daha zor olurmuş :) . bence doktora gitmediysen bi git eğer kendiliğinden çıkabilcek bi durumdaysa almazlar zaten :1closedeyes:

merhaba arkadaşlar yorumlarınızı okudum benimde çekilmesi gerekiyor ama açıkcası biraz korktum benim üst dişlerim tam gömülü değil yarısı çıktı normal çekim mi oluyor yoksa ameliyatlamı alınıyor ????:KK70:

amlyat diyorlar ama çok küçük bişey yaa zaten sen hiçbişiy hissetmiyosun sadece iğneler uyuşturması acıtıyor o kadar :) tam gömülüolmaması daha iyi daha rahat alınır . ağzını uyuşturuyo o iğneler biraz acıtıyo daha sonra zaten neşterle kesiyo dişi çıkarıyo dikiyo. çok korkunç değl gerçekten benimkiler bide tam gömülü ve damağa kayıyodu yinede rahat geçmişti korkma :KK70: sadece amlyattan sonraki 2-3 gün yemek yiyemessin o kadar çorba su süt meyvasuyu fln artık :KK70:

benim ağrım yoktu sadece eti zorladığı için acıyodu ama benim çenem küçük olduğu için dişler sığmıyodu resmen 3-4 ay içinde alt dişlerim kaymaya başladı o yüzden aldılar 2. sini haftaya aldırdam üstten o bide damağa kaymış yani . zaten bu dişleri genelde ağrı yaptığı için değl gömülü kaldığı yerindne çıkamadığı ve diğer dişleri kaydırdığı için alıyolar ki 20 lik dişin insana faydasından çok zararı var nerdeyse örneğin temizlik gbi yemek artıkları fln sürekli 20lik dişlerde birikip temizlenmesi daha zor olurmuş :) . bence doktora gitmediysen bi git eğer kendiliğinden çıkabilcek bi durumdaysa almazlar zaten :1closedeyes:

teşekkür ederim canım, geçmiş olsun.

X