20'lik ve gömük Dişlerle ilgili paylaşım alanı

Canım üniversitelerde randevu almak baya bi zor oluyo,tabi istersen dene şansını. Ben yıllar öne Gazi de çektirmiştim. Hekim sag olsun 4-5 defa kırarak canımı çok yakmıştı (normalde hissetmiyorsun ama sonradan acısı cıkıyor, bunu iyi biliyorum çünkü sonrasında yurdısında da bi tane cektirdim) SAnıyorum ki uzman doktor değil ögrencilerden biri yapmıştı, fakültede artık kim denk gelirse o çekiyor sans biraz. Gecen haftalarda kardeşim ve arkadasım mamaktaki agız saglığı merkezinde cektirdiler ilgiden ve hekimden memnun kaldılar. Ben ankara da cekim işlemi düşünenlere tavsiye ederim. Orada daha cabuk randevu alabilirsin. Zaten her hekim cekmediği için seni ilgili hekime yönlendiriyorlar. işlemleri de olabildiğince hızlı yapıyorlar ekstra ücret de almıyorlar.

bu da tam uçuk degil açıkcası açık yara gibiydi dün bugün iltahap yaptı bende acaba uyuşukken farketmeden ısırdımmı dedim birde üst dişlerimde tel var o mu yaptı bilemedim umarım çabuk geçer ne kullanmak gerekir acaba bu tip agız içi yaralarına

doktorun sana cekimden sonra kullanman için verdiği agrı kesii ve antibiyotik normalde yeterli olmalı. Onlar bittiğinde geçmemiş olursa o zaman başka bişey kullanmayı denersin şimdi ekstra bişey kullanma. Dogal yöntem dersen karadut agız yaralarına iyi geliyor ama mevsimi değil:)

Son düzenleme:
iki gün önce sol alt dişimi ameliyatla aldırdım.yanağım bir gün sonra sabah kalktığımda çok şişmişti.soğuk kompres uygulamadım hiç.şuan itibariyle soğuk buz koysam faydası olurmu ve bu şişlik nasıl geçer?:2:

Arkadaşlar ben bursa diş hastanesinden randevu aldım dün gittim film sonrası bir çürük azı dişimle 20 lik tam gömülü ve yan yanık vaziyette gözüken dişimin çekimine karar verildi :KK50:çürük olan azı dişini 1 iğne sonrası 5 dk. içinde alındı hiç hissetmedim bile boşuma kasmışım kendimi :KK66: 20 lik tam gömülü yana yatık olan diş ise nisanın ilk haftasına ameliyathanede cerrahın çekimine karar verdi ama ben çoook korkuyorum:KK59: benim gibi gömülü ve yan yatık 20 lik diş çektiren var mı ??kaç dk. sürer bana anlatırmısınız siz neler yaşadınız..

benimde hiç agrım yoktu, ama gömülüydü 17 yaşımda çektirdim, ama görsen alttaki ne kadar büyüktü... (sağ taraftakiler gömülüydü alt üst ikisi aynı anda cekildi)
diğerlerini yamultur cekilmesi lazım dediler, bi doktora daha gttim o da aynısını söyledi
benimde inanmaktan başka bi çarem kalmadı
benimki sinire çok yakınmış bide daha büyürsen sorun olabilir cekmemiz lazım dediler
belki seninki bu kadar acil değildir eğer okuyosan falan yaza erteleme şansın varsa ertele derim

yardımın çok saol cnm. bnde 2 dr a gösterdim. acelesi yok dediler. ztn yamultma hemen olcak bişe değil. ağrın olunca çektir dediler. bnde yaza çektircem artık. okulum var çünkü.

20 lik gömülü dişini ankarada aldıran arkadaslar memnun kaldıgınız doktor ve hastane tavsıyelrınızı beklıyorum

yazılanları okuyunca iyice ve çok fena korktum:18:
29 yaşımdayım ,bu yaşıma kadar sadece sağ üstteki 20liğim hafif çıktı.şu an sol alttaki beni zorluyor...çünkü gömük ve yana yatık...üzerinde de kemik varmış...cuma günü dişçide rontgen çektirip baktırdım.çünkü 3 gündür çenemei açıp kapatırken çok acıma oluyordu...dişçim ameliyatla alınması gerektiğini ve uzmanına gitmemi söyledi...

ankarada hacettepeyi düşünüyorum ama inanılmazzz korkuyorum:KK43:(((
yaklaşık 2 ay sonrada düğünüm var,burda bazı arkadaşlar 1 ay sonra bile yüzlerinde şişlik olduğunu yazmış,eğer öyle olursa ne yaparım:KK43:(((

offff durdu durdu bu zamanı buldu .....üstelikte zorlu bir ameliyat kemik olduğu için üzerinde...napıcam ben yaa.....
:KK14:

yazılanları okuyunca iyice ve çok fena korktum:18:
29 yaşımdayım ,bu yaşıma kadar sadece sağ üstteki 20liğim hafif çıktı.şu an sol alttaki beni zorluyor...çünkü gömük ve yana yatık...üzerinde de kemik varmış...cuma günü dişçide rontgen çektirip baktırdım.çünkü 3 gündür çenemei açıp kapatırken çok acıma oluyordu...dişçim ameliyatla alınması gerektiğini ve uzmanına gitmemi söyledi...

ankarada hacettepeyi düşünüyorum ama inanılmazzz korkuyorum:KK43:(((
yaklaşık 2 ay sonrada düğünüm var,burda bazı arkadaşlar 1 ay sonra bile yüzlerinde şişlik olduğunu yazmış,eğer öyle olursa ne yaparım:KK43:(((

offff durdu durdu bu zamanı buldu .....üstelikte zorlu bir ameliyat kemik olduğu için üzerinde...napıcam ben yaa.....
:KK14:

benimde dişimde senin gibi gömük ve yana yatıktı. çene kemiğine kaynamıştı. başta uzmanına gitmeyince kötü oldu ameliyat ama daha sonra üniv. hastanesine gittim. güzel geçti. acı duymadım. yüzümdeki şişlik 1 hafta sürdü. merak etme üniv. hastanelerinde iyi yapıyorlar. düğüne kadar şişlik falan kalmaz... geçmiş olsun

bebekkafa, iyi ki şimdi çıkmış sorun ya düğünden hemen önce çıkaydı. benim de 45 derece yamuk diğer dişin kökünbe dayanmıştı, çene cerrahı ve benim diş dr um beraber yaptılar operasyonu ama tabii cerrahın işi asıl dr um un da orada olması rahatlattı sadece. cuma operasyon olmuştu, salı günü ders anlatıyordum, 1 haftada şişlik falan kalmamıştı. referans bulduğun yerde yaptır bence, sonra da bu dertten kurtulacağını düşün gerisi boş. bir defada birden fazla diş aldırmamanı önerrim, cerrah demişti, bi seferde fazlası çok yorar bünyeni de çene kemiğini de zorlar, toparlanması zor olur 2 hafta ara vermek en iyisi demişti.

benimde dişimde senin gibi gömük ve yana yatıktı. çene kemiğine kaynamıştı. başta uzmanına gitmeyince kötü oldu ameliyat ama daha sonra üniv. hastanesine gittim. güzel geçti. acı duymadım. yüzümdeki şişlik 1 hafta sürdü. merak etme üniv. hastanelerinde iyi yapıyorlar. düğüne kadar şişlik falan kalmaz... geçmiş olsun

teşekkür ederim minervaa...rahatlattın beni...
nişanlımda daha önce 3 tane gömülü dişini aldırmış o da 1 haftada iyileşiyor diyor ama benimkinin üzerinde bir de kemik var hafif,o nedenle korkutuyordu...ama çok rahatlattın beni sağol...:)

bebekkafa, iyi ki şimdi çıkmış sorun ya düğünden hemen önce çıkaydı. benim de 45 derece yamuk diğer dişin kökünbe dayanmıştı, çene cerrahı ve benim diş dr um beraber yaptılar operasyonu ama tabii cerrahın işi asıl dr um un da orada olması rahatlattı sadece. cuma operasyon olmuştu, salı günü ders anlatıyordum, 1 haftada şişlik falan kalmamıştı. referans bulduğun yerde yaptır bence, sonra da bu dertten kurtulacağını düşün gerisi boş. bir defada birden fazla diş aldırmamanı önerrim, cerrah demişti, bi seferde fazlası çok yorar bünyeni de çene kemiğini de zorlar, toparlanması zor olur 2 hafta ara vermek en iyisi demişti.

sanada teşekkür ederim yorgun savaşçı....benimkide dediğin gibi 45 derece açıyla yanındaki dişe dayalı duruyor...çene cerrahisine gidicem zaten ama hacettepe de çene cerrahisi var mı?sitesinde baktım göremedim....

gittiğim dişçi aldırmışken üsttekinide aldırabilirsin dedi ama ben zannetmiyorum aldırabileceğimi zaten...hem dediğin gibi çok yorucu olur,bunu aldırabilsem:18:

bende 2 hafta önce 20 lik dişlerden ameliyat oldum. ameliayt sırasında hiçbirşey hissetmiyosunuz sadece uyşturucu iğnenin acısını ki o da o kadar çok değil.ameliyattan sonra 2 saat kadar ağız uyuşuk olduğundan bişey hissedilmiyor.fakat sonra ağrınız oluyor biraz onuda ağrı kesicilerle felan idare ediliyo yani.tabii çorba yiyeceksiniz sürekli 1 hafta sonra dikişler alınıyor.

bende 2 hafta önce 20 lik dişlerden ameliyat oldum. ameliayt sırasında hiçbirşey hissetmiyosunuz sadece uyşturucu iğnenin acısını ki o da o kadar çok değil.ameliyattan sonra 2 saat kadar ağız uyuşuk olduğundan bişey hissedilmiyor.fakat sonra ağrınız oluyor biraz onuda ağrı kesicilerle felan idare ediliyo yani.tabii çorba yiyeceksiniz sürekli 1 hafta sonra dikişler alınıyor.

ameliyatı nerede yaptırdınız acaba memnun kaldınız mı?
benimde var 4 dişim ama diş doktorum çektirmene gerek yok dedi.

merhaba arkadaşlar,
benimde 20 lik dişim çürümüştü ve çektirmeye karar verdim.doktora gittim.doktor 1 saatlik uğraştan sonra dişimi yerinden çıkarabildi.felaket bir durumdu.ilk defa dört köklü bir 20 lik dişle karşılaşıyorum dedi.dişi güç bela çıkarmasına çıkardı ama kökün birini kırmış ve içeride kalmış.1 saatte onu bulmak için çabaladı ve bulamadı.sonra sinüslere gitmesinden endişelenip bizi panikle hastaneye kbb doktoruna gönderdi.parçayı tomografi çekip ancak onlar bir operasyonla alabilirler dedi.gittik hastaneye tomografi çektirdik ,kbb uzmanı sinüslere gitmemiş dedi.ama bu boşluk kapanmazsa bir operasyonla kapanması gerekebilir dedi.hala dişin bi kökü çenemde .şimdi hangi casaretle tekrar dişçiye gidebilirim bilemiyorum.daha öncede 20 lik dişimi çektirdim ama böyle bir şey yaşamadım.burada okuduklarımından anladığım kadarıyla 20 lik dişler hafife alınmaması gereken dişlermiş.ciddi bir müdahale gerektiriyormuş.çok acemi bir doktora denk geldim ve bundan sonra nasıl doktora gideceğim bilemiyorum.şu anda bir sürü antibiyotik ve ağrı kesici kullanıyorum.:KK43:

ameliyatı nerede yaptırdınız acaba memnun kaldınız mı?
benimde var 4 dişim ama diş doktorum çektirmene gerek yok dedi.

ben izmirde egedentte yaptırdım evet doktorum iyiydi memnun kaldım personel falan iyi, gerek ypk diyorlarsa çektirme o zaman. benim ki acı vermeye başlamıştı çok ağrı yapıyordu o yüzden aldırdım. diğer üstekileride aldırmam lazım aslında:KK53::KK50:

benim ablamda da 20 lik dişi gömük ve yatay pozisyondaydı ameliyatla aldılar zor bir durum..ama benim ise 3 tane 20 lik dişim çıktı ağrım hiç olmadı maşaallah:KK1: çok hafif bir sızı oldu sadece o da rahatsız etmedi.daha önce soruldu mu bilmiyorum ama bu 20 lik dişlerimi normal çekim ile mi yoksa ameliyatla mı alırlar ?

ben izmirde egedentte yaptırdım evet doktorum iyiydi memnun kaldım personel falan iyi, gerek ypk diyorlarsa çektirme o zaman. benim ki acı vermeye başlamıştı çok ağrı yapıyordu o yüzden aldırdım. diğer üstekileride aldırmam lazım aslında:KK53::KK50:

hım teşekkürler ben istanbuldayım. kimisi çektir diyo ilerisi için problem yaratır diyo kimisi dursun diyo şaşırmış vaziyetteyim. şimdilik bana bir zararları yok dursun bakalım :)

iyi geceler bayanlar :80:

Benim 24 yaşındayım ama benim 20'lik dişlerim ben daha 15-16 yaşlarındayken çıkmıştı fakat hepsini 2 ayrı ameliyatla aldırmak zorunda kaldım. Doktorum damak yapımın küçük olmasına bağlı olarak 20'lik dişlerimin içeride büyüdüğünü belirtmişti -ki çok fazla ağrı yapıyordu.

hım teşekkürler ben istanbuldayım. kimisi çektir diyo ilerisi için problem yaratır diyo kimisi dursun diyo şaşırmış vaziyetteyim. şimdilik bana bir zararları yok dursun bakalım :)
isatanbulda bir arkadaşım okmeydanında yaptırmıştı bu ameliyatı,evet önce sorun çıkmıyo ama sonra ağrıların başlıyor. banada 4 dişimin alınması gerektiğini söylediler ben 1 tane aldırdım,o canımı yakıyodu çünkü bakalım diğerleride sorun çıkaracak mı o zaman onlarıda aldırırım:KK53:

bende geçen hafta aldırdım birisini yarısı çıkmış durumdaydı yanağımı yara yaptı ağrı yaptı felan özel hastaneye çektirdim. dişim çeneme kaynamış kaç defa kestiler dişi. o akşam çok ağrım oldu ama sabahlara kadar ağladım oysaki ağrıya dayanırım ben. şişliklerim indi ama 10. gün hala ağrım var yamuk çıkıyorsa bir an önce çektirip kurtulmak en iyisi.

X