20'lik ve gömük Dişlerle ilgili paylaşım alanı

bende geçen hafta aldırdım birisini yarısı çıkmış durumdaydı yanağımı yara yaptı ağrı yaptı felan özel hastaneye çektirdim. dişim çeneme kaynamış kaç defa kestiler dişi. o akşam çok ağrım oldu ama sabahlara kadar ağladım oysaki ağrıya dayanırım ben. şişliklerim indi ama 10. gün hala ağrım var yamuk çıkıyorsa bir an önce çektirip kurtulmak en iyisi.

Benim şu an dört dişim de çıkıyor, biri patladı çıktı baya, birisi ise yamuk çıkıyor ağız boşluğuna doğru, diğer ikisi de patladı patlıcak. Acayip çok sıkıntı veriyor, sürekli ateşim çıkıyor, ağzımda yaralar çıkıyor ateşten dolayı, ama cesaret edip de gidemedim doktora, napıcam bilemiyorum :KK43::KK43:

merhaba arkadaşlar,
benimde 20'lik diş sorunum vardı şişmişti. doktora gittim antibiyotik verdi ve alınması gerekiyor dedi.
o kadar korkuyordum ki diş çekiminden geceleri aklıma takılıyor uyuyamıyordum.dün çektirdim ve kurtuldum o kadar rahatım ki hiç korkulacak birşey yokmuş boşuna kasmışım kendimi.sakın korkmayın uyuşuyo zaten hiçbirşekilde anlaşılmıyor.sadece dişi çıkarırken bir baskı uyguluyo o kadar. herkese geçmiş olsun

benimde çarşamba günü var 20'lik diş çekimi. çok heyecanlıyım ve korkuyorum
umarım çekilirken de, sonrasında da çok ağrım olmaz.

merhba arkadaşlarım bende dört gün önce çektirdim 20lik dişimi.çok korkuyodum
doktor iğneleri yaptı sonrasını hissetmedim.ilkgün hiç ağrı kesici almadım die ağrım oldu ağrı kesici iğne yaptırdım hemen geçti.3 gün sonrada dikişler alıncak olay bitti ama ben hala korkuyorum nasıl oluyosa

Bende pazartesi günü çektiricem yirmilik dişimi :18: :18: :18: dolgu filan tamam da diş çektirmekten çok korkuyorum :18: :18:

ya ben de haftaya cektircem ve çok korkuyorum.acaba doktor cekim olmadan önce size bazı antibiyotikler ve gargara verdi mi kullanmanız için.bana apranax fort,bi gargara ve bi ilaç daha verdi 10 gün kullan sonra gel çekelim dedi.acaba siz de kullandınız mı böyle.apranax ı 10 gün boyunca günde 2 kere uygulamak biraz endişelendirdi beni

of yaaa beuc gun once cektirdim kizlar daha dogrusu aldirdim gomulu disti.suan hala sisligi inmedi yanagimin. cok azagrim var ozellikle sabah kalktigimda ama bi iki egzersizyapiuyorum sonraacabiliyorum agzimi oglene dogru. n zaman gececek bu sislik. koskoca bi delik var ve dikiste atmadi gerek yok dedi isini bilen doktor dikis atmaz diyo. antibiyotik kullan dio ve doktorum cidden cok iyi ve capadan mezun harika bir doktor elide cok hafif ve hic bi sorun yasamadim su zamana kadar herkeste ona gider cevremde . tek sorunum su sislik n zaman gecer bilmek istiyorum

of yaaa beuc gun once cektirdim kizlar daha dogrusu aldirdim gomulu disti.suan hala sisligi inmedi yanagimin. cok azagrim var ozellikle sabah kalktigimda ama bi iki egzersizyapiuyorum sonraacabiliyorum agzimi oglene dogru. n zaman gececek bu sislik. koskoca bi delik var ve dikiste atmadi gerek yok dedi isini bilen doktor dikis atmaz diyo. antibiyotik kullan dio ve doktorum cidden cok iyi ve capadan mezun harika bir doktor elide cok hafif ve hic bi sorun yasamadim su zamana kadar herkeste ona gider cevremde . tek sorunum su sislik n zaman gecer bilmek istiyorum

canım operasyondan sonra 20 dk lık ara ile soguk kompres yaptın mı oraya,24saatten sonra da sıcak havlu falan tutcaktın şişme olmaması için.ben de haftaya pzt gataya gitcem bakalım hayırlısı ya korkuyorum walla.aslında iltihaplanmaması için gargara,antibiyotik falan veriyomus doktorlar bi de agrı için aspirin deil de (kanı sulandırıyo aspirin,iyileştirmeyi geciktirirmiş) apranax ya da mazejik mi ne etkiliymiş doktoruna danıs istersen

canım operasyondan sonra 20 dk lık ara ile soguk kompres yaptın mı oraya,24saatten sonra da sıcak havlu falan tutcaktın şişme olmaması için.ben de haftaya pzt gataya gitcem bakalım hayırlısı ya korkuyorum walla.aslında iltihaplanmaması için gargara,antibiyotik falan veriyomus doktorlar bi de agrı için aspirin deil de (kanı sulandırıyo aspirin,iyileştirmeyi geciktirirmiş) apranax ya da mazejik mi ne etkiliymiş doktoruna danıs istersen

hayır soğuk su ile kompres yapmadım sıcak havluda tutmadım öyle bişey demedi doktor dediysede hatırlamıyorum valla. ama hala sis yüzümün bi tarafı. Allahtan davul gibi değil onada sükür. Apranax kullan dedi doktor banada. evde baska bi antibiyotik var onu içiyorum arada onun harici mazejik veya baska bir ağrı kesici alıyorum. sabah uyandığımda biraz sorun yasıyorum ağzımı acmakta ama hafif egzersiz yaptıktan sonra rahatlıyorum. Doktor sadece kanaman artarsa dondurma al ye dedi. Kan pıhtılasır durur akması diye. Bugün gidecektim doktora gitmedim vazgeçtim bir iki gün daha bekleyeyim. Diş tellerim de takılacak alt dişlerime. Nasıl cekeceğim ikisinin acısını bilmiyorum acıkcası

Gözümü korkuttunuz nen :18: :18: akşama gidiyorum çektirmeye :18: yarın yazarım etkilerini :97:

Evet dün gittim çektirdim dişimi :97: akşam biraz ağrı yaptı :KK53: bugünde biraz ağrı yapıyo :97: ama öyle korktuğum gibi değilmiş :97: haftaya pazartesi diğerini çektirmeye gidicem :97:

Bende 1 saat sonra gidicm doktora.Acayip korkuyorum.Bayılacak gibiyim düşündükçe.Geçen hafta dişimin birini dolgu yaptı,haftaya gel dedi 20'lik için.Çekilecek mi diye sordum (Oldukça saçma bir soru biliyorum :) ) korktuğumu anladığı için,gülerek bakacağız dedi.Çok kötüyüüüüümmmm...

benim doktorda gömüülü dişi cıkardı işini bilen biri elide cok hafif gercekten mükemmel bir doktor çapadan mezun ama gel gelelim dikiş atmadı. atmayıncada delik kaldı cenem arada sızlıyor birde sabahları tabi acamıyorum ağzımı.şişliği biraz geçti gibi. ama n zaman kapanacak bu delik anlamıyorum ya. habire yediğim yemekler giriyor canımı acıtıyor birde koku yapıyor cıkartamassam. kürdanla karıstırıp cıkartıyorum . iğrenc bi durum :KK43: :KK43::KK6::KK59::18:

benim doktorda gömüülü dişi cıkardı işini bilen biri elide cok hafif gercekten mükemmel bir doktor çapadan mezun ama gel gelelim dikiş atmadı. atmayıncada delik kaldı cenem arada sızlıyor birde sabahları tabi acamıyorum ağzımı.şişliği biraz geçti gibi. ama n zaman kapanacak bu delik anlamıyorum ya. habire yediğim yemekler giriyor canımı acıtıyor birde koku yapıyor cıkartamassam. kürdanla karıstırıp cıkartıyorum . iğrenc bi durum :KK43: :KK43::KK6::KK59::18:

Aynen öyle,ne yapsamda oraya girmese yemek diye düşünmeye başladım.
Çok zor çekildi dişim.Bayılmama az kalmıştı.Ya da bırakıp kaçayım dedim artık ama dişi ikiye bölerek çıkardı...

Geçmiş olsun canım :KK71: ben o tarafa yememeye çalışıyorum içine bişey kaçmasın diye :97: bir süre sende öyle yap istersen :97:

Çok zor çekildi dişim.Bayılmama az kalmıştı.Ya da bırakıp kaçayım dedim artık ama dişi ikiye bölerek çıkardı...

Ayy çok geçmiş olsun cnm :KK71: benim bölme filan yapmamıştı ama gömük değildi dişim ondan herhalde :97: bir süre diğer tarafını kullan bide ben ağrı kesici içiyorum 2 gündür ağrısını pek anlamıyorum ilacın etkisi geçene kadar :97:

Geçmiş olsun canım :KK71: ben o tarafa yememeye çalışıyorum içine bişey kaçmasın diye :97: bir süre sende öyle yap istersen :97:

Ayy çok geçmiş olsun cnm :KK71: benim bölme filan yapmamıştı ama gömük değildi dişim ondan herhalde :97: bir süre diğer tarafını kullan bide ben ağrı kesici içiyorum 2 gündür ağrısını pek anlamıyorum ilacın etkisi geçene kadar :97:

Çok sağol...

Benim dişimde gömük değildi ama çok uğraştı.Köklerinden kaynaklıydı herhalde.Aklıma geldikçe fena oluyorum.
Bişey yiyemedim valla,yoğurt yedim kahvaltı niyetine,activia o da :))
Dün uyuşukluk geçmeden önce içtim,bi de yatarken içtim.İçmiyim diyordum şimdi ama korkudan içtim yine...

Dün bu zamanlar streslerdeydim yaa...

Çok sağol...

Benim dişimde gömük değildi ama çok uğraştı.Köklerinden kaynaklıydı herhalde.Aklıma geldikçe fena oluyorum.
Bişey yiyemedim valla,yoğurt yedim kahvaltı niyetine,activia o da :))
Dün uyuşukluk geçmeden önce içtim,bi de yatarken içtim.İçmiyim diyordum şimdi ama korkudan içtim yine...

Dün bu zamanlar streslerdeydim yaa...

Ben ağrı hissettim mi içiyorum bitane :KK1: şimdi dört gözle o boşluğun kapanmasını bekliyorum :97: haftaya pazartesi yine gidicem diğeri için :KK53: dördünü de çektiriyorum ben :97:

evet hiç sorma. keske dikiş atsaydı diyorum. bıktım valla ya. yüzümün şişliğide hala duruyor. ikiye bölünmedi benimkini cıkartırken masallah bi kerede hepsini cıkardı ben bile hayret ettim .

çok az kaldı :84: çiviyi diklemesine tutup basacağım çekici sen sağ ben selamet. bu ne ya. antibiyotik kullanıorm pzt çektircem... pzt ye kadar ben ağzımda dinamit patlatmazsam tabii... :KK43:

çok az kaldı :84: çiviyi diklemesine tutup basacağım çekici sen sağ ben selamet. bu ne ya. antibiyotik kullanıorm pzt çektircem... pzt ye kadar ben ağzımda dinamit patlatmazsam tabii... :KK43:

Bir de çektirdikten sonra devam ediyor ağrı.En azından benimki hala devam ediyor,anlamadım.Yanındaki diş mi ağrıyor ne yapıyor şimdide.Öbür hafta da dolgu yapacak zaten o dişe...

X