27 yaşında, ayrı eve çıkamayıp sorunlu bir aile ile yaşamak

27 yaşında senin olmayan çocuğa bakıcı olmuşsun çok tuhaf yani.27 yaş az bir yaş değil oturdukça evde kendine güvenin düşer biran önce işe başlaman lazım ne güzel diplomanda varmış iyi kötü deme bir işe gir kendine biraz güvenin gelsin beğenmezsen değiştirirsin.hayatta bir çaban olsun bu nedir?yeğenin bakıcısı olmuşsun anası babası baksın birazda otur kpss çalış atanacak bir bölümse en azından.unutma dünyaya bir sefer geleceksin kimsede yaşlanınca sana bu kız benim çocuğuma torunuma baktı deyip hürmet etmez.banane yapmasaydın der.önce kendi hayatını kurtar sonra çevrene yardım edersin.

27 yaşında senin olmayan çocuğa bakıcı olmuşsun çok tuhaf yani.27 yaş az bir yaş değil oturdukça evde kendine güvenin düşer biran önce işe başlaman lazım ne güzel diplomanda varmış iyi kötü deme bir işe gir kendine biraz güvenin gelsin beğenmezsen değiştirirsin.hayatta bir çaban olsun bu nedir?yeğenin bakıcısı olmuşsun anası babası baksın birazda otur kpss çalış atanacak bir bölümse en azından.unutma dünyaya bir sefer geleceksin kimsede yaşlanınca sana bu kız benim çocuğuma torunuma baktı deyip hürmet etmez.banane yapmasaydın der.önce kendi hayatını kurtar sonra çevrene yardım edersin.
Evet seneye kpss önlisansa girmek istiyorum ders çalışmam lazım aynı zamanda. Çocuk gelişimi alanında ilerlemeyi düşünmüyorum. Başka bölümleri araştırıyorum. Gerçekten dediğiniz gibi kimse çocuğuma baktı diye bana saygı,hürmet göstermez. İnsanoğlu nankör... Fedakarlık yapa yapa kendi hayatımı vermişim, kendimi tüketmişim farkında olmadan.

Hayatınızı esmen köreltiyorsunuz. Abiniz sizi baskı altına almaya alışmış. Sizi hem bakıcı hem hizmetçi yerine koymuşlar. Buna daha fazla izin vermeyin. Bu yaşa kadar çalışmamanız zaten başlı başına bir hata. Acil tarafından bir iş bulun. Hiç korkmayın iş hayatından denemeden bilemesiniz. Deneyip başarısız olsanız bile bir daha deneyin ve bir daha deneyin 1000 kere deneyin hiç vaz geçmeden deneyin Maaşı az çok demeyin girin çalışın. Tecrübe tecrübedir. Bizim bir tanıdığımızın kızı da çocuk gelişimi bölümünü bitirdi. Normal bir kreşte çalışıyordu orada çalıştığı süre içerisinde Yabancı dil kurslarına gitti kendini çok geliştirdi. Sonra yabancı dili olduğu için çok üst düzey bir kreşte iş buldu kendine ve çokta iyi paralar kazanıyor. Sizde iş çıkışlarında kendinizi geliştirebileceğiniz dil kurslarına falan gidin. Kendinizi geliştirdikçe çok daha iyi iş imkanları çıkacaktır karşınıza. Evde oturup abinin çocuğuna bakarak bunları gerçekleştiremesin. Bunları önce bir gerçekleştirin de kendinize güveniniz gelsin daha sonra zaten taşınırsınız.

Son düzenleme:
Abinize ve çocuğun annesine nasıl bu kadar taviz verdiniz ki? Madem sürekli çocukla sizin ilgilenmenizi istiyorlar bir değil iki değil bedavadan çocuk baktırıyorlar size. Yeğeniniz bile olsa kendinizden bu kadar ödün vermeyin. Bence artık çocuk bakımını kabullenmeyin, çok istiyorsa bakıcı tutsunlar bakalım o da işlerine gelmez. Abinizin maddi olarak faydası oluyor mu size?

burda yapmaniz gereken hersey yazilmis. siz su an evde kendinizi ise yarar hissediyorsunuz. bir cocugun size muhtac oldugunu, siz bakmazsaniz o cocukla kimsenin ilgilenmeyecegini sizin o cocuk icin vazgecilmez oldugunuzu biliyorsunuz. arkadasinizla iki gun kalma konusunda bile aslinda abinizin bunu engellemesi ve sizin pazartesi cocugun ben olmazsam nasil okula gidicek gelicem diye dusunmeniz kendinizi sadece orada degerli hissettiginizi gosteriyor. disaridaki is hayatinda boylesine bir size muhtac olmalari durumu olmayacagini bildiginiz icin adim atamiyorsunuz. bunlarin farkinda olarak bir is arayisina girerseniz bi isyerinde uzun sureli calisma ve hayatinizin kontrolunu kendi elinize alma ihtimaliniz daha guclu olur.

Şuan zaten çocuk bakıcısı olarak çalışan biriyle aynı işi yapıyorsunuz ama bedava farkında mısınız?
Lütfen yatırımınızi kendinize yapın daha yaşınız genç hayatı bir yerden yakalayın ayağa kalkın

X