29,5 yaşında,anne ile ilgili travmayı atlatamayan,parası kariyeri olan yalnız biri :((

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

sunshine91

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2015
2.412
3.769
Kızlar merhaba, forumdaki diğer konuları okudum ama ben gibi kimseyi bulamadım, bu konuyu da benimle benzer zorlukları yaşamış hislerimi anlayacak birini bulurum diye açtım . ben 29,5 yaşında:) kariyerini yapmış, işini oturtmuş şuanda rahata çıkmış biriyim ama 10-11 yıldır sevgilim yok, ilişkim yok, flörtleri bile 1 aydan uzun sürmeyen biriyim. Adil yıldırımlar da izledim kafamda soru işareti kalmasın diye doğruyu da denedim yanlışı da denedim. ama bir türlü ilişkim olmadı, kendimi çok ama çok yalnız hissediyorum. Anne babam ben 3 yaşında boşandı, ben evde erkek görmedim, erkekle ilgili duygusallıklar bağlantılar, herşey yasaktı. Annem iç dünyasında sürekli depresyonda sürekli güçlü olmak zorunda hisseden sıklıkla şiddete başvuran asla hiçbir şeyi beğenmeyen tatmin olmayan biriydi bizi büyütürken. Sadece almak isterdi , o güçlü duruşu için bana da aynı misyonu yükledi. ben de örnek bir kişilik olmak zorundaydım. Bu sebeple sadece dershane okul dışında hayatı olmayan derece yapsın diye yetiştirilen damızlık at oldum. Başarılı olunca iyi devam et derdi başarısız olunca ne or..pluğum kalırdı ne de evde bana bir huzur verilirdi.. Bu sebeple yaşayan bir ölüydüm içi kuru bir bedendim yalnızlığım hiç geçmedi. Hep duygusal olarak açtım hep aşırı şükrediciydim azıcık sevgi gösterene minnetkar olurdum malesef minnet duymamın sebebi benim sevilmeyecek biri olduğunu düşünmemdi sevgi bir duyguydu duygu zayıflıktı ben işime gücüme bakmalıydım. Zaten zamanı gelince herşey olurdu. öyle olmadı ben de yalnız melankolik hem özgüvensiz hem de kendini aşırı değerli hisseden, arkdaşları olmayan olsa da etkinliklere katılmadığı için bisüre sonra kopan uzaklaşan bir tip oldum. son 3 yılda iş kurmayla geçti bunun son 1 yılı hatta onunda belki haziran sonrası rahata erdim. Ve içimi dökmek istedim. Çevrem de bana evlilik baskısı yapan biri yok hatta bu kelime geçmiyor bile.. Geç kaldığını düşünen hatta sadece her yıl ne kadar geç kaldığını düşünen kişi benim. 24 yaşındayken hatırlıyorum da sçtm artk çok geç kaldım benim 3-4 yıllık sevgilim olacaktı ki üni bitince evlenelim diyordum şuan bakıyorum da o zaman bile bulsam 5 yıllık evli olurdum.. Yani bulamıyorum 10 yıldır ilişkilerimde bitme sebebi bir kere bile ben olmadım. Ben sadece biriyle beraber olmak isteyn ya da beni seven biriyle karşılaşmadım. Sadece güzel buldukları için elde edlmeye çalışılan biri oldum. Şuan ise malesef umutlu biriyim. nefret ediyorum bu halimden hala birileri karşıma çıkınca ayy acaba bu mu diye yükseliyorum sonra pat. Birileri kocam kocam diye paylaşınca gerçekten içim gidiyor bak o benim kadar başarılı değil şöyle değil ama biri onunla evlenmek istemiş diyorum. sonra sen onun kocasıyla evlenir miydin diye soruyorum ve cevabım hayır oluyor. Bu şekilde debelenip gidiyorum. yazarken bile ya bunu yazmak yerine akışa bırak eğlenmene bak , hayatın rahata çıktı ohh mis diyorum. ama sonra yine aynı yalnızlık, yorgunluk, başını alıp gidememe hali çöküyor. Bir kere de çabalamadan bana gelsin istiyorum ben durayım o sevsin o yapsın diyorum.. Böyle işte ...

çok sağolun gerçekten bunu demek istiyorum ben mesela arkadaşlarımın eşlerine bakıyorum, onlara yeteri kadar destek olmuyorlar, salak aptal sen ne anlarsın gibi kelimeler kullanabiliyorlar, daha kötüsü olanları da biliyorum onları hiç söylemicem, ve düşünüyorum bu değil diyorum ve bilmiyorum bana mı öyle geliyor ama benim dostlarım da gerçekten çok güzel kariyer yapmış kızlardı kendilerinden çok daha düşük seviyedeki insanlarla evlendiler bu benim ağırıma gidiyor o umursamıyor yazık etti falan diye hayıflanıyorum, bakıyorum bana şikayet ediyorlar iki dk sonra canım aşkım diye boyunlarına zıplıyorlar bilmiyorum. sonra düşünüyorum böyle duyup duymamazlığa mı vurmak gerek bu mudur diyorum
İlişkilerde saygıyı korumak lazım ama aynı evde yaşayıp her gün bir arada olunca ister istemez kavgalar, küslükler oluyor. Bence arkadaşlarınız eşleri hakkında dert yansa hatta hakaret etse de siz kötü yorumlarda bulunmayın. Çünkü genelde onlar barışıyor, kötü olan siz oluyorsunuz. (Daha önce başıma geldiği için çok iyi biliyorum.)

İlişkilerde saygıyı korumak lazım ama aynı evde yaşayıp her gün bir arada olunca ister istemez kavgalar, küslükler oluyor. Bence arkadaşlarınız eşleri hakkında dert yansa hatta hakaret etse de siz kötü yorumlarda bulunmayın. Çünkü genelde onlar barışıyor, kötü olan siz oluyorsunuz. (Daha önce başıma geldiği için çok iyi biliyorum.)
Ben 20lerin başında en ufak birşey de gaza geliyordum ve saff gibi herşeyimi anlatıyorum herkese de yorum hakkı veriyordum yanlışımı ancak 25ten sonra düzeltebildim. çenemi tutmayı daha son birkaç yılda öğrendim

19 yaşında yurtta kalırken oda arkadaşım sevgilisinden dayak yiyormuş ben hariç güvenliğe kadar biliyor olayı kızla yediğimiz ayrığımız geçmiyor bana 1 yıl boyunca hiç söylemedi, yani kötü anıyı anlatmayabilirsin de özelin de yatağına kadar anlatıp bunu anlatmıyorsun, benim hayatım mükemmel görüntüsü vermek için kız 19 yaşında böyle akıllıydı ben de bu sosyal zekalar hiç yoktuu işteee

Ben 20lerin başında en ufak birşey de gaza geliyordum ve saff gibi herşeyimi anlatıyorum herkese de yorum hakkı veriyordum yanlışımı ancak 25ten sonra düzeltebildim. çenemi tutmayı daha son birkaç yılda öğrendim

19 yaşında yurtta kalırken oda arkadaşım sevgilisinden dayak yiyormuş ben hariç güvenliğe kadar biliyor olayı kızla yediğimiz ayrığımız geçmiyor bana 1 yıl boyunca hiç söylemedi, yani kötü anıyı anlatmayabilirsin de özelin de yatağına kadar anlatıp bunu anlatmıyorsun, benim hayatım mükemmel görüntüsü vermek için kız 19 yaşında böyle akıllıydı ben de bu sosyal zekalar hiç yoktuu işteee
Sosyal zeka bende de yok maalesef. Ama duygularım tazeyken kimseye bir şey anlatmamaya çalışıyorum. Çünkü insanız bazen hassas anımıza denk geliyor, kızmayacağımız şeylere kızıp alınmayacağımız şeylere alınıyoruz. Bazen karşımızdakini yanlış anlamış bile olabiliyoruz.
Bir anda gaza gelip "Bu işi bırakacağım, bu insanla evleneceğim, bu şehre taşınacağım" vb. radikal cümleler sarf etmek daha sakin düşünme, mantıklı karar verme sürecimizi baltalıyor bence. O yüzden bir şey sonuçlanmadan yahut sonuçlanmaya yaklaşmadan kimseye (en yakınlarım da dahil) söylememeye çalışıyorum.

Okuduğunuz kitapları bizede paylasabilirmisiniz benim de ihtiyacım var gerçekten
Bir kaç öneri sunabilirim
1. Kendini iyileştirme işi nasıl yapılır ?
2.kendi benliginle nasıl tasinilir ?
3. İyi hissetmek temel bir kitap
4. Ozsefakarli farkındalık , tahrip edici duygularla başa cikmak
5. Mutluluk tuzağı.
6. Duygusal savrulmalardan kurtulmak

bakın tekrar açıklıyorum, ben kıskanmıyorum onlar benim dostlarım eşleri de arkadaşlarım bahsettiğim kişiler yakın çevrem ne güzel diyorum ama sonra yakın arkdşlarım olduğu için eşlerinin bazı davranışlarını da biliyorum ben böyle bir insanla evlenmezdim diyorum, bildiğim gördüğüm şeylerin analizlerini yapıyorum yani yoldan geçen çiftler değil bunlar. ,
yaşın 29, 5 olması ne anlamadım yaşa takıntılı olduğum belli değil mi zaten geç kaldım diye düşünüyorum
güzelliğim için peşimden koştular da demedim, güzelliğe gelip sonra gidiyorlar dedim, kelimeleri değiştirirseniz benim cümlelerim olmuyor sizin cümleleriniz oluyor
Her insanın olumsuz ozelligi var ki, evlilik yaparken yüzde yüzde müthiş biri diyip evlenmiyoruz. Tolere edebileceğimiz özelliklerle birlikte yolumuza devam ediyoruz . Benim de bir sürü olumsuz özelliğim var kimsenin de benimle evlenmemesi lazımdı . Dışardan herkesin eksiğini görmek kolay, arada duygu da yok , bunlar bana baksa bile ben bakmazdim diyorsunuz bu sizi zorlayan özelliklerin üstünü kapamak oluyor . Siz şimdiye kadar evlenirim dediğiniz o mükemmel erkeği görmediniz ve bu bakış açısıyla da goremezsiniz . Mükemmel insanlar değil.bir şekilde uyumlu olan veya sema kimyasindan dolayı evlenen çok insan var

Evlenince başarılı mı olmuş olacaksınız orasını anlamadım.her evlilik bir başarı sayılmaz hani mutlu olacağınız düzgün biriyle evlenip düzgün çocuklar yetiştirmek bence bir başarıdır.diğer insanlara hasetlik etmeyi bırakın sizi mutsuz eder ve kötü enerji verir.bir arkadaşım var sizin gibi başarılı bir kız ama sürekli gözü diğerlerinin eşinde işinde falan.onunda hiç ilişkisi olmadı 27 yaşında şuan ve derdini anlatırken bile kullandığı cümleler şunlar ben bu kadar güzelken başarılıyken nasıl kimse bana gelmez gelende benimle ilişki düşünmez de x evli çocuklu.x’de bin kat güzelim başarılıyım vs vs.çok egoist narsist bir kişiliği olduğunu yumuşatarak açıklasamda kabul etmiyor ama napıyım ben çok daha iyiyim diyor.sizde ister istemez karşıdakini ezer tavırdaysanız kimse size yaklaşmaz yaklaşanda çok durmaz.terapi alın ne probleminiz varsa çözün ama maalesef bazı terapistler tarafsız olmuyor danışan kaçmasın diye pohpohluyor o yüzden düzgün birine gidin.Belli bir yaştan sonra hala çocukluk veya geçmişte takılıp kalanlara ben biraz bahane gözüyle bakıyorum hayat devam ediyor hepimiz kötü şeyler yaşadık bunları aşmak zorundayız bunların arkasına sığınıp duramayız.

Evlenince başarılı mı olmuş olacaksınız orasını anlamadım.her evlilik bir başarı sayılmaz hani mutlu olacağınız düzgün biriyle evlenip düzgün çocuklar yetiştirmek bence bir başarıdır.diğer insanlara hasetlik etmeyi bırakın sizi mutsuz eder ve kötü enerji verir.bir arkadaşım var sizin gibi başarılı bir kız ama sürekli gözü diğerlerinin eşinde işinde falan.onunda hiç ilişkisi olmadı 27 yaşında şuan ve derdini anlatırken bile kullandığı cümleler şunlar ben bu kadar güzelken başarılıyken nasıl kimse bana gelmez gelende benimle ilişki düşünmez de x evli çocuklu.x’de bin kat güzelim başarılıyım vs vs.çok egoist narsist bir kişiliği olduğunu yumuşatarak açıklasamda kabul etmiyor ama napıyım ben çok daha iyiyim diyor.sizde ister istemez karşıdakini ezer tavırdaysanız kimse size yaklaşmaz yaklaşanda çok durmaz.terapi alın ne probleminiz varsa çözün ama maalesef bazı terapistler tarafsız olmuyor danışan kaçmasın diye pohpohluyor o yüzden düzgün birine gidin.Belli bir yaştan sonra hala çocukluk veya geçmişte takılıp kalanlara ben biraz bahane gözüyle bakıyorum hayat devam ediyor hepimiz kötü şeyler yaşadık bunları aşmak zorundayız bunların arkasına sığınıp duramayız.
Ben bu tarz insanlara tepeden bakan insanların haklı olduğunu düsünüyorum açıkçası.o algı boşuna oluşmuyor çünkü.sorun zaten bu dünyada adalet diye birşeyin olmaması.adetten çok adaletsizlik var zaten.bunu kabullenmek lazim.yoksa üstün olduğunu düşünen gerçekten de üstün olabiliyor yani.niye durup dururken böyle düşünsün ki.şu dünyada kim hakettiğini alabilmiş ki zaten.evet öyledir de bu işler de şans ya da kısmet her neyse.bence bu işin çözümü hiç doğmamak.dertten başka birşey değil valla.çocuk yapmayı bırakmalı bence insanlık.

Ben bu tarz insanlara tepeden bakan insanların haklı olduğunu düsünüyorum açıkçası.o algı boşna oluşmuyor çünkü.sorun zaten bu dünyada adalet diye birşeyin olmaması.adetten çok adaletsizlik var zaten.bunu kabullenmek lazim.yoksa üstün olduğunu düşünen gerçekten de üstün olabiliyor yani.niye durup dururken böyle düşünsün ki.şu dünyada kim hakettiğini alabilmiş ki zaten.evet öyledir de bu işler de şans ya da kısmet her neyse.
Sürekli üstün olduğunu düşünmekte sağlıklı değil bence kime göre neye göre üstünsün mesela?birde madem bu kadar üstünsün o zaman neden senin denginde insanla birlikte değilsin.bu işler nasip kısmet ama sürekli olmuyorsa insan bir dönüp kendine bakmalı diye düşünüyorum.mesela arkadaşıda belki kendini ondan üstün görüyor ben evlendim çocuk yaptım mutluyum x hala evlenemedi yalnız falan diyordur yani bakış açısı meselesi.

Sürekli üstün olduğunu düşünmekte sağlıklı değil bence kime göre neye göre üstünsün mesela?birde madem bu kadar üstünsün o zaman neden senin denginde insanla birlikte değilsin.bu işler nasip kısmet ama sürekli olmuyorsa insan bir dönüp kendine bakmalı diye düşünüyorum.mesela arkadaşıda belki kendini ondan üstün görüyor ben evlendim çocuk yaptım mutluyum x hala evlenemedi yalnız falan diyordur yani bakış açısı meselesi.
Ben öyle düşünmüyorum.ülkenin seviyesi yerlerde.arada gıcıklık olsun diye gayet de şöyle böyle erkekler var size denk gelmiyor falan diyorlar da yalan.eee gelmiyor.ne yapalim.tamamen şans, kader.buradaki kadınlar da birbirinden kaliteli.kimsenin de birini bulabildiği yok.

Ben öyle düşünmüyorum.ülkenin seviyesi yerlerde.arada gıcıklık olsun diye gayet de şöyle böyle erkekler var size denk gelmiyor falan diyorlar da yalan.eee gelmiyor.ne yapalim.tamamen şans, kader.buradaki kadınlar da birbirinden kaliteli.kimsenin de birini bulabildiği yok.
sizin görüşünüz birşey diyemem benim çevremdeki çoğunluk gayette buldu evlendi,çoluk çocuğa karıştı veya ciddi ilişki içerisinde🤷🏻‍♀️şans kader deyip oturmakla zaten bulunmaz.kendi denginiz olduğunuzu düşündüğünüz insanlarında olduğu ortamlara girmek lazım, internet diye birşey var artık ortak noktanız olan insanlarla sosyal medyada,forumda,etkinlikte,online oyunda vs tanışabilirsiniz,son ihtimalde arkadaşlarınız ve aileniz sizi biriyle tanıştırabilir.böyle çeşitli şekilde tanışıp mutlu olan çok arkadaşım var benim zaten bende bu şekilde tanıştım mutluyum.ülkenin seviyesi yerlerde diyorsunuz ama sonuçta dizde bu ülkenin vatandaşınız yani illaki sizin seviyenizde birileri vardır gıcıklık olsun diye söylediklerinide sanmıyorum mesela benim tek sevgili bulamayan arkadaşım o bahsettiğim kendini üstün gören arkadaş eee yani onunda neden bulamadığı ortada bence ne zaman kendi yanlışını görürse o da o zaman bulur.kronik bir durum varsa dönüp kendimi sorgularım benimde hatalarım olmasa sürekli aynı durum yaşanmaz çünkü.

sizin görüşünüz birşey diyemem benim çevremdeki çoğunluk gayette buldu evlendi,çoluk çocuğa karıştı veya ciddi ilişki içerisinde🤷🏻‍♀️şans kader deyip oturmakla zaten bulunmaz.kendi denginiz olduğunuzu düşündüğünüz insanlarında olduğu ortamlara girmek lazım, internet diye birşey var artık ortak noktanız olan insanlarla sosyal medyada,forumda,etkinlikte,online oyunda vs tanışabilirsiniz,son ihtimalde arkadaşlarınız ve aileniz sizi biriyle tanıştırabilir.böyle çeşitli şekilde tanışıp mutlu olan çok arkadaşım var benim zaten bende bu şekilde tanıştım mutluyum.ülkenin seviyesi yerlerde diyorsunuz ama sonuçta dizde bu ülkenin vatandaşınız yani illaki sizin seviyenizde birileri vardır gıcıklık olsun diye söylediklerinide sanmıyorum mesela benim tek sevgili bulamayan arkadaşım o bahsettiğim kendini üstün gören arkadaş eee yani onunda neden bulamadığı ortada bence ne zaman kendi yanlışını görürse o da o zaman bulur.kronik bir durum varsa dönüp kendimi sorgularım benimde hatalarım olmasa sürekli aynı durum yaşanmaz çünkü.
O zaman evet o arkadaşta sıkıntı var.

haset etmek mi !!!!!!!!

Bir kişinin başka bir kişi hakkında kötü düşünceler beslemesi haset olarak değerlendiriliyor. Kıskançlık duyulması da yine haset olarak anlamlandırılıyor. Kısacası kötü niyet haset kelimesi ile aynı anlamı taşıyor. Kullandığınız kelimenin anlamını bilmeden ortaya atıyorsunuz . Boşverin sağolun

Bir kaç öneri sunabilirim
1. Kendini iyileştirme işi nasıl yapılır ?
2.kendi benliginle nasıl tasinilir ?
3. İyi hissetmek temel bir kitap
4. Ozsefakarli farkındalık , tahrip edici duygularla başa cikmak
5. Mutluluk tuzağı.
6. Duygusal savrulmalardan kurtulmak
2.kendi benliginle nasıl tasinilir ? sipariş ettim kaliteli bir baskısı da varmış çok güzel yorumlarda vardı. heyecanla bekliyorum:KK200:En Büyük TÜRKİYE

Aile yönü her şey birebir aynı benim annemi gördüm resmen.ama bende evlenmeyi geç evliliğin e sini bırak hiç ilgimi çekmiyor niyeyse beni mutlu etmiyor bir sevgili ya da bir erkeğin varlığı.insanlar zaten sorunlu olduğumu düşünüyor.psikolojik olarak yerlerde biriyim.:KK66:evlenmek mecburi olmamalı bence sevgililk dene aklında evlilik olmasın ama ilerlerse zaten istersin evlilik niyetiyle bakma olaya anı yaşa.bir de öyle dene ilişkilerini.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X