Bebek Beslenmesi 3 aylık bebeğe pirinç unu

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
sana katlıyorum biz neyle büyümüşüzü aşmamız lazım bence ozaman yokmuş insanlar vermişler olsaydı emnim mama kullanılırdı pirinç unu verileceğine süt verlsin daha iyi önceden insanlar bebeklerine sütte veriyorlarmış ayrıca pirinç unu sadece kilo aldırır bu gözümüzü boyuyorya besleyici özelliği olduğunu sanmıyorum

sana katılmıyorum beyazbulut nıye pirinçunu sadece kılo aldırıyor çocuğu beslemıyomu peki ona bakarsan mamanın içindede nişasta var o nolucak?

dediğim gibi benim kızım bebelac yiyor ayda 30 tl mama masrafı var
marka giysi giyeceğine mama yesin 30 tl evinde net olan insan içinde para değil kimse kusura bakmasın

senın iyi ayda 30 tlmama masrafı benım 2 gunde bir mama gıdıyor düşün yani yarasında kaç kutu gderse gıtsın napalım

Bu arada ben henüz doğum yapmış biri değilim, ayrıca sen ne kadar düz birisin öyle?? Burda senin çocuğunun sağlığını düşünen de benim, karşılığında Allah razı olsun kardeş yerine, sanki sizin ve çocuklarınızın kötülüğünüzü istiyormuşum gibi eleştirilen de benim. Pess doğrusu kardeşim. İnşallah evlatlarınız o meşum hastalıklarla hiç tanışmaz da ben haksız çıkarım. Ama keşke öyle olsa..

peki ne verıcez aynen soylrmsın?

3 aylık bebeğn beslemesi de googleye çıkıcak.peki doktorlar nıye yarı su yarı süt demıyoda mama önerıyor?bende bunu anlamıyorum
yanlış anladın sanırım mamaya karşı olmadığımı belirttim ben
sütüm yetmese ben de mama verirdim , sadece mama vermek istemeyen pirinç unu yerine süt versin dedim
ilk cümleyi ise hiç anlayamadım

ne kadar garip tepkiler yorumlar var şaşırdım walla
biraz daha makul seviyeli yorumlar yapsak daha iyi olmaz mı
ne demek fink atmak çok biliyorsunuz bilmem ne
benim sütüm vardı 5,5 ay sadece anne sütü verdim
o yazı da nerden alınmış çok merak ettim, 3. aydan sonra anne sütü yetmezmiş
ben buna sadece gülerim kusura bakmasın o yazının sahibi
süt yetmiyorsa 4. aydan sonra ek gıdaya başlatıyor doktorlar
mama da takviye ediliyor
mamaya güvenmekte sakınca görmüyorum hee durumunuz yoktur alamazsınız o ayrı
o zaman yarı yarıya sütü sulandırıp onu verin
her halükarda pirinç unundan iyidir
hiçbir besleyiciliği olmayan çocuğun sadece midesini dolduran pirinç ununu kızıma hiç vermedim vermem de
yazı nerden alınmış dedın ya google arama sayfasına 3 aylık bebeğin beslenmesı yaz o yazıyı bulucaksıın anladnmı şimdi?

anladım anladım da siz bana niye böyle sinirlendiniz onu anlamadım
3 aydan sonra anne sütü yeterli olmaz, bebeği beslemez diyen bir yazıyı dikkate alamam kusura bakmayın

anladım anladım da siz bana niye böyle sinirlendiniz onu anlamadım
3 aydan sonra anne sütü yeterli olmaz, bebeği beslemez diyen bir yazıyı dikkate alamam kusura bakmayın

bende dıkkate al demedım arkadasım okudugum yazıyı paylaştım fikirlerınızı ıstedım kusura bakacağım bişeey yok

arkadaş falan olduğumuz yok
üsluba biraz dikkat edelim bence
baştan beri sakin sakin yazıyorum
anladın mı şimdi, arkadaşım vs hoş değil
dikkate alınmasını istemiyorsan niye ekledin peki

bende yediriyorum pirinç unu muhallebi yapıyorum sütle ama biz ek gıdaya geçeli çok oldu
besleyiciliği yok derken mama kadar içinde vitamin yoktur demek istedim
mama masrafına gelince benim kızım bebelac yiyor diğerlerini yemedi en ucuzuda o ondan bahsettim 30 tl diye hani durumu olmayanlar dile getirildiya illa milupa yemesi şart değil
sonuçta herkes kendisine mantıklı geleni uyguluyor

bende 23 günlükken başladım mamaya çünkü sütüm yetmiyordu beslenmiyordu ve bebeğim hiç kilo almamıştı sabahlara kadar açlıktan 1 dk bile uyumuyordu napıcaktım aman mama vermiyeyim diye aç mı bırakıcaktım bebeğimi?yada daha da zayıflamasına izin mi vericektim?bende meraklı değilim mama vermeye o 2 dk. emse bile dünyalar benim oluyor napalım sütümüz vardı da biz mi vermedik?annem beni de ablamıda 4-5 tan itibaren yarı su yarı sütle beslemiş o zamanda mama varmış ama maddi imkanlar el vermemiş birşey oldu mu bize hayır şimdi neden inek sütü 1 yaşına kadar yasak anlamış değilim.zaten sütüm yok mama veriyorum diye üzülüyordum bu da tuz biber oldu şimdi içimdeki şüphe çok daha arttı.

arkadaş falan olduğumuz yok
üsluba biraz dikkat edelim bence
baştan beri sakin sakin yazıyorum
anladın mı şimdi, arkadaşım vs hoş değil
dikkate alınmasını istemiyorsan niye ekledin peki

senınle zaten arkadas olunmaz sen ne sanıyosunkı kendını dıkkate alınsınla alakası yok ısteyen buna uyar verır ısteyen vermez hem sen yorumları okumamısın sanırım iyi okuda ondan sonra konus senın sevıyene hiç dusemem emın olll

bende 23 günlükken başladım mamaya çünkü sütüm yetmiyordu beslenmiyordu ve bebeğim hiç kilo almamıştı sabahlara kadar açlıktan 1 dk bile uyumuyordu napıcaktım aman mama vermiyeyim diye aç mı bırakıcaktım bebeğimi?yada daha da zayıflamasına izin mi vericektim?bende meraklı değilim mama vermeye o 2 dk. emse bile dünyalar benim oluyor napalım sütümüz vardı da biz mi vermedik?annem beni de ablamıda 4-5 tan itibaren yarı su yarı sütle beslemiş o zamanda mama varmış ama maddi imkanlar el vermemiş birşey oldu mu bize hayır şimdi neden inek sütü 1 yaşına kadar yasak anlamış değilim.zaten sütüm yok mama veriyorum diye üzülüyordum bu da tuz biber oldu şimdi içimdeki şüphe çok daha arttı.

işte benim kızdığım noktada buydu mama veren annelerin içine kurt düştü
bende arkadaşın yazısından sonra açıkçası huzursuz oldum nekadar olmaz öyle bişey desemde aklımın bi köşesinde hep sonuçta bebeklerimizin sağlığı söz konusu

senınle zaten arkadas olunmaz sen ne sanıyosunkı kendını dıkkate alınsınla alakası yok ısteyen buna uyar verır ısteyen vermez hem sen yorumları okumamısın sanırım iyi okuda ondan sonra konus senın sevıyene hiç dusemem emın olll
biraz zordur evet:)
seviye muhabbeti ne zaman gelecek diye bekliyordum ben de
hiç o konuya girmeyelim isterseniz
ne okuduğumu çok iyi biliyorum ben, zira çok iyi okurum üzerinize afiyet
size iyi günler

sen çok mu seviyelisin ? şu yazdığın yazıyı bi oku ondan sonra konuş çok kabasın ayrıca terbiyesizsin ok buda sana kapak olsunn sakın cvp yazma kala bile almayız:eek:klava:

sen çok mu seviyelisin ? şu yazdığın yazıyı bi oku ondan sonra konuş çok kabasın ayrıca terbiyesizsin ok buda sana kapak olsunn sakın cvp yazma kala bile almayız:eek:klava:

evet sevıyelıyım.terbıyemı sızın gıbıler bozuyor işte.sazanmısın sen gerçi sen olsan olsan balina olursun kapak öyle deil böyle olur.delikafadulden.hadi kala alma

Bence 3 aylık bir bebeğe prinç unu verılebilir tabiki anne sütü alması çok çok iyi ama herkesın sütü şakır şakır gelmiyo benımde kesıldı 1 aylıkken ve aptamil vermeye başladım çocuk isal oldu başka markalar denedim beğenmedi kustu vs..bende princi haşladım ve suyunu içirdim mamada verıyodum tabı mama 3 gunde bır bıtınce bu bütceyıde sarsıyodu 3 aylık olduktan sonra da prinç unu verdım yarı süt yarı su ile yaptım bıberona koydum ve içirdim 4 aylığı geçince muhallebı kıvamında verdım benım çocouğum şu an ayın 9 unda 6 ay bıtıcek 2 aydırda herşeyi verıyorum ben ınanmıyorum yok 6 ay su bıle verılmez yok 4 aydan itibaren ek gıdalara gecılır ben oğluma hemen hemen herşeyi yediriyorum yeterki yesin bu arada doktorumunda dediğini söyliyim istediğini ver dedi herşeyi tatsın bilsin dedi tamam ve sağlıgıda yerınde ve ayrıca asıl mamalarda ben katkı maddesı olduğuna inanıyorum kesınlıkle vardır o yüzden herşeyi kendın yapmaya çalışıcan

ayrıca herkes fikrini söylemekte özgür isteyen istediğini yedirir değilmi arkadaşlar sonuçta bu çocuklar evlatlarımız kimse kötü olmalarını istemez bu kadar tartışmalar oluyo yapmayalım kızlar boşverın

Bence 3 aylık bir bebeğe prinç unu verılebilir tabiki anne sütü alması çok çok iyi ama herkesın sütü şakır şakır gelmiyo benımde kesıldı 1 aylıkken ve aptamil vermeye başladım çocuk isal oldu başka markalar denedim beğenmedi kustu vs..bende princi haşladım ve suyunu içirdim mamada verıyodum tabı mama 3 gunde bır bıtınce bu bütceyıde sarsıyodu 3 aylık olduktan sonra da prinç unu verdım yarı süt yarı su ile yaptım bıberona koydum ve içirdim 4 aylığı geçince muhallebı kıvamında verdım benım çocouğum şu an ayın 9 unda 6 ay bıtıcek 2 aydırda herşeyi verıyorum ben ınanmıyorum yok 6 ay su bıle verılmez yok 4 aydan itibaren ek gıdalara gecılır ben oğluma hemen hemen herşeyi yediriyorum yeterki yesin bu arada doktorumunda dediğini söyliyim istediğini ver dedi herşeyi tatsın bilsin dedi tamam ve sağlıgıda yerınde ve ayrıca asıl mamalarda ben katkı maddesı olduğuna inanıyorum kesınlıkle vardır o yüzden herşeyi kendın yapmaya çalışıcan
benımde sutum bıttı dıyebılırım bende hangı mama denedıysem benımkıde kusuyor valla napcamı sasırdım pirinç unu agır gelır dıyolar bende 4.ayının bıtmesını beklıyorum

ayrıca herkes fikrini söylemekte özgür isteyen istediğini yedirir değilmi arkadaşlar sonuçta bu çocuklar evlatlarımız kimse kötü olmalarını istemez bu kadar tartışmalar oluyo yapmayalım kızlar boşverın
alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

benımde sutum bıttı dıyebılırım bende hangı mama denedıysem benımkıde kusuyor valla napcamı sasırdım pirinç unu agır gelır dıyolar bende 4.ayının bıtmesını beklıyorum

canım ben verdim valla ağır gelmedi mama olarak da o zamanlar milupa veriyodum
bebekler zaten sevmedikleri mamaları kusuyorlar ben şimdi hip diye bir mama kullanıyorum onu sevdi neden değiştirdin dersen benımkı yememeye başladı mamayı bende değiştirdim dr umda söyledi zaten şimdi hip i sevdi geceleri yiyor biraz muhallebıye ara verdim her gun yıyınce kızıyor paşamız arada bır verıyorum

X