Bebegim cok istahsiz artık ağlıyorum lütfen akıl verin

cansuerdemir

Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2021
34
30
30
Kızlar sırf bu konuyu açabilmek için üye oldum artık ağlıyorum yani sinirden. Öncelikle 7 aylık oğlum var 1 ay önce alttan iki tane diş çıkardı. Neyse tabi ek gıda dönemindeyiz. Ama aşırı derecede iştahsız aşırı diyorum çünkü bu kadarını hiç görmedim. Biberona normal mama yapıyorum içmiyor, kaşık mama hazırlıyorum yemiyor. Corba, sebze püresi, meyve yoğurt veriyorum ağzını açmıyor. Bir kere bile ağzını kendi açıp yediğini görmedim. Telefondan şarkı falan açıp yedirmeye çalışıyorum bazen yiyor bazende kusuyor. Az az da vermeye çalışıyorum aslında ama yok yani. Hiç biseye ağzını açmıyor, öğünüyor bazen tatlı bişey versem bile. Mesela bugün sabah 10 da uyanık 10 buçukta biberona mama yaptım onu içti, Sonra saat 3 gibi kaşık mamasi yaptım azcık onu yedirdim zar zor o kadar bakın 2 öğün sadece. Saat şuan 10 buçuk ve bu saate kadar başka hiç bisey yemedi defalarca mama hazırladım döktüm yani yok zorlasamda yemiyor içmiyor. Ne yapacağımı artık şaşırdım ağlıyorum artık yani valla. Çocuğu olanlar bilenler lütfen bana bir akıl verin gerçekten kendimden geçtim artık acıkmıyor yani bütün gün yemek mama vermesem istemez
Not. Emzirmiyorum 3.ayda sütüm kesilmişti

Çok zor, benim kızımda öyleydi, malesef hala öyle. o günler geldi aklıma. 😔😔😔

Hastaneye götürüp kan değerlerine baktırdınız mi? Bazen kandaki değerlerden dolayıda iştahsızlık olabiliyo cocuklarda

Benim bebeğimin iştahı iyi idi , şimdi çok azaldı .1 yaşına girdi .Dr a götürdüm kan idrar tahlili aldılar . Hafif çinko düşük çıktı , birazcık iştah gelmeye başladı

Yok emzirmiyorum 3aylikken sütüm kesilmişti
O zaman mutlaka dr.a gidip kan tahlilleri iste, 6 aylikken benim de kizim cok istahsizdi, bi gun 130. kez hazirladigim kahvaltiyi agzina aldigi gibi tükurünce tabagi kafasina ters gecirip kendimi balkona atmistim, annem aaaa delirdi demisti arkamdan😂 gelip geciyo, simdi diyetisten kontrolündeyiz 😐

Öncelikle doktora götürün idrar yolları enfeksiyonu iştahsızlık yapıyor benim büyük oğlum aynen böyleydi birde zorla.bir kaşık veriyim kusuyodu zamanla ne yediğini neleri sevdiğini bulup reddetmeyecegi gıdalar verin doktoruna sorun onlar yol.gosteriyolar ama gerçekten iştahsız çocuk büyütmek çok zor benimki 5 yaşına kadar öyleydi okula başlayınca düzeldi şimdi 15 yaşında uzun boylu ve kilosu iyi herşeyi yiyor hemen hemen sebze çok sevmiyor hala her öğün yiyecek birşeyler buluyor

Doktorunuz ne diyor? Sorun sadece iştahsızlık olmayabilir. Belki kan değerleri, belki bir mide rahatsızlığı vs olabilir. Allah yardımcınız olsun

Vitamin değerlerine batırın. İştah açıcı bir vitamin takviyesi verir belki doktor.
Bir de blwyi deneyebilirsiniz. Kendi keşfederse yemeği daha severek yiyebilir.
Bir de siz kaygılı olarak vermeyin ay yine yemeyecek hissiyatını silin o bile etkiliyormuş çocukları.

Mama ile beslenen bir çocuğun bu kadar aç kalması normal değil. Mutlaka doktora götürün bakılsın. Mamasını yese ama ek gıda almasa tamam, alışması, beğenmedi, mama istiyor falan deriz ama bu normal gelmedi bana. 12 saattir mama yemiyor bu çocuk, çok fazla. Yarın mutlaka doktorunuza götürün. Bu arada biberon başlıklarına dikkat ettiniz mi? Küçüldüğü zaman az mama geliyor diye sıkılıp emmek istemeyebiliyorlar.

Rutin aylık kontrollere gidiyor musunuz? Gelişimi nasıl? Boy kilo baş çevresi? Doktoru ne diyor bu duruma? Benim de bebeğim 7 aylık aynıymış bebeklerimiz.

Ek gıdaya yeni geçtiğiniz için yemeyebilir. Mamayı mı değiştirseniz. Demir ilacı d vit veriyormusunuz. Kan değerlerine en erken 9 ayda istiyor doktorlar. Şu an bakarlar mı bilemiyorum.

Benim oğlum da emmekte çok zorlanıyordu bir sürü marka mama denedik hiç birini yemedi . Ek gıdada başladık iyiydi bir anda bırak gibi kesildi . Doktora gittik doktor diş çıkarıyor dedi ki bunu dediğinde 6 aylıktı 😀 9 aylıkken ilk dişi patladı o ara allah canımı aldı hiç abartmıyorum delirdim delirdim çünkü emmiyordu da uyurken emziriyordum kg olarak sınırda gitti hep 😫 . Dişi çıktı arka arkaya sürekli diş başladı . Doktor tüm değerlerine baktı maşallaj aşırı iyi gidin poposunu kaşıyın demiş eşime😃 bizim yememe olayı tamamen dişti. Çok etkileniyor dişten 🙃 sizde doktora gidin bence böyle olmaz

X