Aile Planlaması 3. Çocuk Korkusu ve Tüp Bağlatma

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
3 yıl.oldu bağlattım. Kafam rahat Ben rahat geri dönüşü olmayan diye bahsedilmiş ama tüpler bağlansa da yumurtlama devam ediyor sadece süprem le karşılaşması engelleniyor ,ben 35 yasında 2 çocuk yeter diyerek bu kararı verdim .Ama Allah korusun tekrar bi çocuk şart olsa tüp bebek yöntemi kullanilabilir.
Yumurta kaliteli dollenip rahme yerleştirilebilir.
Ben çok memnunum kafam rahat korunma derdi yok 😊
Merhaba benim 3.dogum oldu doktorum kendi onerdi baglattim yasim 38 vede sezeryan oldugu icin baglattim.size sunu sormak istiyorum dogum yapali 35 gun oldu tekrar doktora kontrole gitmeye gerek varmi guvenli mi acaba😳

Merhaba benim 3.dogum oldu doktorum kendi onerdi baglattim yasim 38 vede sezeryan oldugu icin baglattim.size sunu sormak istiyorum dogum yapali 35 gun oldu tekrar doktora kontrole gitmeye gerek varmi guvenli mi acaba😳
Ben 40 çıkınca kontrole gittim ama onunla alaka li bi kontrol değildi. Şükür hicbir problem yaşamadım rahat olun gayet güvenli 😊

Doktorunuzun yontemi ne acaba.
Benim yakilarak yapildi islem. Yani tupleri baglayip o kismi yaktilar, dolayisi ile arada hic baglanti yok, binde bir degil hic ihtimal yok, olamaz yani. Ancak tup bebek seklinde olabilir.
Doktorunuz eski usul sadece bagliyorsa onda ihtimal olabiliyormus anladigim. Bence yontemi sorup ona gore karar verin.
Merhaba siz ne zaman sezeryan dogumda mi baglattiniz tuplerinizi ..ozeldemi yaptirdiniz ..ben yeni dogum yaptim 3.dogumum 3de sezeryan yasimda 38 baglattim ozelde dogum yaptim yontemi sormadim ki hic doktoruma nasil yaptiniz diye korkuyo insan tabi

Merhaba siz ne zaman sezeryan dogumda mi baglattiniz tuplerinizi ..ozeldemi yaptirdiniz ..ben yeni dogum yaptim 3.dogumum 3de sezeryan yasimda 38 baglattim ozelde dogum yaptim yontemi sormadim ki hic doktoruma nasil yaptiniz diye korkuyo insan tabi

30 yasinda 2. sezeryanimda baglattim ben.

Ben de burada anlatilan tupleri baglatmis ama yine de hamile kalmis hikayelerini sordum acikcasi, yontemi direk sormadim. Doktor da yaktigini soyledi ve yakma sonucunda da tuplerin durumunu gosterir bir sekil gosterdi, imkani yok goruyorsun dedi.

X