Anti-Aging 30 yaş üstü yüz bakımı (yardım)

Anti-Aging - Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma
Yaşımdan oldukça küçük gösteriyorum minyon tipliyim ancak yakından yüzüme baktığımda kaz ayaklarımın oluşmaya başladığını görünce de kullanmam gerektiğini düşündüm. Sivilce izlerim de çabuk geçmez daha canlı ve pürüzsüz bir cilt istiyorum. Size kullanmamanızı söyleyenler şimdi başlayınca ilerde etki etmeyeceğini mi söylediler?
Aynen öyle söylendi ve bu yüzden nemlendirici olarak bile antiaging içermeyen ürün kullanıyorum.
Siz sivilce izleriniz için bitkisel şeyler denediniz mi bilmiyorum ama sarı kantaron ve bıberıye yagı ıyı gelıyor.
Bolca su ıcın, yaglı yemeyın, yuz yogası vıdeolarını ızlemenızı onerırım.
Yıne de kullanın eger aksı bır durum olursa bırakırsınız...

Aynen öyle söylendi ve bu yüzden nemlendirici olarak bile antiaging içermeyen ürün kullanıyorum.
Siz sivilce izleriniz için bitkisel şeyler denediniz mi bilmiyorum ama sarı kantaron ve bıberıye yagı ıyı gelıyor.
Bolca su ıcın, yaglı yemeyın, yuz yogası vıdeolarını ızlemenızı onerırım.
Yıne de kullanın eger aksı bır durum olursa bırakırsınız...
Deniyorum evde maskeler yapıyorum olmadı sürekli kullanmam bir süre kullandıktan sonra ara veririm. Teşekkür ederim 😊

Bir konuda yardım istiyorum.Yüz temizleme için jel/köpük arıyorum.Karma ve siyah noktalı bir cildim var (gözenek sorunu). Yardım lazım..Bir de gençlik aşısı yaptıran oldu mu hiç merak ediyorum.H100 var,jalupro var ama uzun vadeli sonuç alınıyor mu merak ediyorum

Bir konuda yardım istiyorum.Yüz temizleme için jel/köpük arıyorum.Karma ve siyah noktalı bir cildim var (gözenek sorunu). Yardım lazım..Bir de gençlik aşısı yaptıran oldu mu hiç merak ediyorum.H100 var,jalupro var ama uzun vadeli sonuç alınıyor mu merak ediyorum
Rosense gozenekleri buyutuyor diye duydum.
La roche posayin da butun urunlerini ovuyorlar.onu bir arastir istersen
Instagram sayfasini takip ediyordum.orada sorunca detayli bilgi de veriyorlar yorumlarda vardi dogruysa.
Genclik asisini ben de merak ediyorum cevaplayan olursa.

Logona markasının çok yeni bir serisi geldi, içerisinde Hücre Canlandırıcı Kompleks + Hyalüronik asit var. Bu serinin Yüz ve Makyaj Temizleyici Yağ Bazlı Jel bugün siparişimi verdim. Etkilerini kullanmaya başladığımda güncellerim. Yurt dışında güzel yorumları vardı. Birde denekler üzerinde serinin kullanımında %100 kırışıklıkların azaldığı ve %90 cildin elastikiyetinin ve sıkılığının arttığı ispatlanmış deniliyor. Cildim çok hassas olduğu için ilk jelini deneyeceğim sonrasında serinin yüz bakım ürünlerine yönelmeyi planlıyorum.
Benim cilt bakımı, makyaj, kozmetik, saç vs ürünlerimde ilk istediğim şey cruelty free olması. Bu yüzden la roche gibi test yapan markaları dünyanın en mükemmel ürünleri bile olsa asla kullanmıyorum. Aldığım yüz yıkama ürününde mesela alkol dahil yok, sülfat çeşitleri yok. Bu gibi ürünler gözenek bakımında da güzel sonuçlar verebiliyor.
Sülfat çünkü cildi kazıyor, bu yüzden gözenekler ciddi hırpalanıyor. Yanında alkol de varsa o zaman hem cilt tahriş olmaya meyilli oluyor hemde çok fazla sebum üretmeye başlıyor.

Herkese merhaba.
Yaş 31 korkular artti yaşlanmaya karşı.
Yuzumde sivilce iz yok asiri yagli veya kuru da degil,simdilik şu şansli ciltlerdenmiş gibi duruyor.
Ama doganin kanunu,karsi koyamayacagiz.
Bugune kadar asiri krem makyaj malzemesi vs kullanmaktan kacindim.
Nemlendirici,tonik kullandim bazen hindistan cevizi yagi.
Eksikligimi anladim bu sene gunes kremi de kullaniyorum.

Gelelim korkularima.
Göz cevrem...degisiklik basladikca bir daha duzeltme sansim kalmayacak gibi geliyor ki boyledir sanirim...
Bir ara arastirdim bir suru para doksen de genetik bu is kremler cok da ise yaramiyor belki hindistan cevizi yagi daha temizdir diye de dusundum.
Ama dedim ya korkuyorum.
Sizlerden gorus istiyorum.

1) nemlendirici ile goz cevresi kremleri farki nedir
2)gunduz kremi gece kremi nedir gerekli midir?
3)goz cevresini anti aging serumlarla korumak mumkun mudur,sizde veya cevrenizde ornekleri var midir?
4)kiehls,dr murad bu konuda iyi midir yoksa sacece isimleri mi var
5)sizce kremler serumlar abartmasam mi ya da gec kaldin bir an once şuradan basla mi dersiniz?
6)sizin bu konuda bu derece para somuren sektorun disinda farkli fikirleriniz var mi?
7)benim durumumda kullanmaya basladiginiz ve iyi ki basladim yuzum toparlandi dediginiz bir urun var mi?
Bahsettigim konulari cidden anlayamiyorum hatta goz ve nemlendirici krem farkini bile.

Umarim fikirlerinizi benden esirgemezsiniz.
Bir an önce sorunlarınıza uygun ampul serumlari araştirip dermaroller uygulamasina başlamanizi tavsiye ederiñ yasiniza bakilirsa haftada bir 6 seans yeterli olur, akabinde ve sonrasinda rutin bakim ile sorunsuz yaslanirsiniz , elbette dermaroller iki ayda bir set uygulanir, sizin icin test edip onayladigim birkac urunu sunmak isterdim fakat cilt tipinizi bilmiyor ayrica site kuralinda marka verme yasakmi bilgim yok

Son düzenleme:
Bir an önce sorunlarınıza uygun ampul serumlari araştirip dermaroller uygulamasina başlamanizi tavsiye ederiñ yasiniza bakilirsa haftada bir 6 seans yeterli olur, akabinde ve sonrasinda rutin bakim ile sorunsuz yaslanirsiniz , elbette dermaroller iki ayda bir set uygulanir, sizin icin test edip onayladigim birkac urunu sunmak isterdim fakat cilt tipinizi bilmiyor ayrica site kuralinda marka verme yasakmi bilgim yok
özelden yazabiliyorsan yaz lütfen.sonuç olarak reklam değil ben soruyorum ürün tavsiyesi istiyorum.Sorun çıkmaz bence
Dermaroller ayda bir uyguluyorum ,aylık olarak kendini yenilediğinden ama 15 günde bir de yapabilirm. Her türlü ürün önerisini alırım,teşekkürler

Peki musait oldumda ozelden konusup halederiz su anda isteyim

özelden yazabiliyorsan yaz lütfen.sonuç olarak reklam değil ben soruyorum ürün tavsiyesi istiyorum.Sorun çıkmaz bence
Dermaroller ayda bir uyguluyorum ,aylık olarak kendini yenilediğinden ama 15 günde bir de yapabilirm. Her türlü

Merhaba:) öncelikle endise edeceginiz bir durum yok, yaşiniz cok genc, bu sebepten simdiye kadar olan yıpranmalari onarmaniz uygun bakimla mumkun, önemli olan ise simdiden sonraki rutin bakimlarinizi ihmal etmeneniz zira cildin özel bakim istedigi yasa gelmissiniz.benim tavsiyem günluk rutine devan ederken onarici setleri zamanli uygulamaniz.bu arada gunluk rutin gerekenleri sunlar,,,
cildi temizlemek icin tonik yada uygun sabun.nemlendirmek icin gunduz gece nemlendiricileri ve iyi bir gunes koruyucu.

Ben saba med sabun kullaniyorum size sectiginiz urunleTemizlediginiz cildinize sabah ve aksam" Skinceuticals H.A. Intensifier" surmenizi tavsiye ederim bu urun rutin gunluk bakiminiza dahil degil fakat simdiye dek olan cilt hasarlarinizi onarmak icin bir ay mutlaka kullanin..,ardindan gunduz nemlendiricinizi ustune gunes koruyucunuzu gece ise gece kreminizi surebilirsiniz.ben gunduz ve gece tek krem kullaniyorum biraz pahali fakat tek urun olmasi karlı SHISEIDO BENEFIANCE WRINKLE SMOOTHING CREAM kullaniyorum...gunes onleyici olarakta .Shıseıdo Expert Sun Aging Protection Lotion SPF50 Wetforce kullaniyorumm bunun disinda 15gunde bir yuzunuze 1mm igneli dermaroller ile
ARCAYA® Kollajen Ampul kullanabilir göz cevreniz icin 05 mm igneli dermaroller ile Arcaya Ampul - Eye Sensitive kullanabilirsiniz. Ben dermaroller uygulanasini gece yatmadan yapiyor ve olusan kizarikligi ve yanmayi onlemek icin Marin Kolajen içeren yüz maskesi kullaniyorum https://urun.n11.com/maskeler/marin-kolajen-iceren-yuz-maskeleri-kirisiklik-karsiti-maske-P243967462

Dermaroller uygulamasini dogru bir sekilde 15gunde bir tekrarlarsaniz cok guzel neticeler alabilirsiniz ayrica her uygulamada cildinizin ihtiyaci olan baska bir ampul kullanabilirsiniz vitamin icerikli olabilir.cildinizde istediginiz neticeyi aldiginizda dermarolleri ayda bir olarak daima kullanmanizi oneririm
Fakat gunluk rutin bakiminizi aksatmayin ve bu arada bol su icin. Bu arada fazla makyaj yaptiginizi yazmissiniz fondoten yerine bb icerikli krem kullansaniz iyi olur

Merhaba bu konu benimde gündemimde . 32 oluyorum çok az kaldı hatta ama. Son 1.5 aydır yüzüm o kadar bozuldu ki . Sivilcelenme yağlanma ( burun ameliyatı oldum sonrasında bunlar oldu) yüzüm kabardı. Bugün dermaroller diye bir şeyler okudum. İnan’ın hiç bir bilgim yok . Arkadaşım prp yaptırdığını söylemişti. Cildi o kadar güzel duruyor ki. Ben ise sanırsınız. Yeni ergenliğe girmiş gibiyim

Bende merak ediyorum sonuclari nasil carsamba gunu yaptiracagim ama yaptıran bulamadım henüz

Suan 35 yasindayim ama goren 26-27 saniyor.. cilt icten (yedigimiz ictigimiz) ,distan (maskeler,kremler,kese,hamam sifali sular,sauna,masaj vb ) destekle kendini yeniler.. cildi krem,maske vs yanlis beslemek daha farkli sorunlara yol acabilir ben 27 yasindayken gece-gunduz bakim kremi bana agir gelmisti ve yuzumde ciliz,beyaz ,ayva tuyu dedigimiz tuycukler cikmasina sebep oldu suan bile tam dokulme olmadi..yuzume agda,lazer vs yapmak istemedim suan sacin favori dedigimiz kisimdan ceneye dogru kaldi!cok sinir bozucuuu!!! Neyse suan kullandiklarim siyah uzum cekirdegi sabunu ,niveanin tonigi,niveanin gunluk bakim kremi
2 haftada bir kil maskesi..bir aydirda sebamedin goz kirisiklik kremini kullaniyorum..vucudum icin banyodan banyoya biberiye ozlu sabun,banyo sonrasi vazelinin kakaolu kremini..bunlarin disinda bol su iciyorum..alkol-sigara cikardim hayatimdan...bir kahvem var (azaltmaya calisiyorum gunde 5 - 6 kupa iciyorum maalesef)

Merhabalar. Cok mu gec kaldim bilemiyorum ama bir seyler yazmak istedim.

33 yasindayim, abarttiklarini dusunsem de cevremdekilerin, genelde 25-26 dan fazla gostermiyorsun derler ki ufak tefek biri de diilim.

Cok pahali kremler de kullandim belki erkendi bilemiyorum ama asla gerek olmadigini zamanla ogrendim. Hicbir etkileri oldujlarina inanmiyorum. Hava civa cidden.

4-5 senedir yuzumde oyle pahali kremler serumlar vs kullanmiyorum. Ancak cildimi cidden nemlendirme konusunda titizim. Cikdim yagli ancak nemsiz.

Asla makyajla uyumuyorum ki evet hafta sonu haric ger gun makyaj yapiyorum. Makyajla asla uyumuyorum. Mutlaka temizliyorum. Temizlik icin avene’nin temizleyicisini kullaniyorum. Nemlendirmek icin de yine avene nin nemlendiricisini kullaniyorum. Temzileyici isimlerine bence cok takilmayin. Sadece cildinizi kurutmayan bir sey tercih edin hepsi bu.

Haftada bir kere bir cay kasigi keten tohumunu bir cay bardagi suda kaynatip ilimaya birakiyorum ve su jolemsi bir kivam aliyor. Tohumlarini suzdugum suyu yuzume surup 10-15 dakika bekletiyorum ve once biraz ilik ardindan soguk suyla yikiyorum. Hem muthis bir nem veriyor hem de cildi canlandiriyor temizliyor. Mutlaka tavsiye ederim. Her cilt tipine uygun.

Ve en onemlisine gelmek istiyorum.
Aqua peel. (Hydrofaciala denk diyolar, ondan daha guzel diyenler de var. Hydrofacial yaptirmadigimdan kiyas yapamiyorum)
Muazzam bisiy. İlk yaptiracagimda pahali diye tereddut etmistim. Ancak sonucu gorunce asla pisman olmadim ve sevdigim herkese imkanlari varsa tavsiye ettim.
Muthis bisiy.
İlk iki uygulamayi 15 gun arayla yaptiriyorsunuz. Sonra ayda bir yaptiriyosunuz. Sonra iki ayda bir yaptirabilirsiniz. Dermatolog bu sekilde devam edebilirsin demisti. Ancak maddi imkanlarim elverse, doz asimi olur mu bilmem ama, 15-20 gunde bir yaptiririm kesinlikle :))

Hani tvde goruyoruz ya hatunlarin yuzu cam gibi seffaf tertemiz puruzsuz iste oyle oluyor. Cevremdeki herkes isildiyorsun diyip duruyor. Makyaj yapmadigimda bile duyuyorum bunu.

Aqua peelingi imkaniniz varsa oneriyorum.
Derinlemesine temizliyor ve serumlarla masaj yapiliyor cildinize. İslem sonrasi biraz kizariklik oluyor cunku peeling vs benim cildi kizartiyor birazcik. 1-2 saate yatisiyor.

Bu arada daha ucuz diye amerikan tipi cilt temizligi gibi bisiy duymustum. Hydrofaciala benziyor va dediler. Fiyati da aqua peelingden hayki ucuzdu, dur bunu yaptiriyim memnun kalirsam bir suru para vermem dedim. Nasil pisman oldum. Buhari bastilar ardindan bildigin elleriyle siyah nokta siktilar. Krem filan surduler ancak o sikma islemi oyle hirpaladi ki cildimi en az bir hafta gecmedi izler.

Diyecegim o ki, kremlere serumlara para harcayaginiza guzel bir cilt bakimi ayda bir en ideali.
Cilt yuzeyindeki kirler olu hucreler iyice arinsin ki yuzunuze surdukleriniz derine nufuz edebilsin.

Bol su icmeyi ihmal etmeyin. Ve karaciger ne kadar saglikli olursa cildiniz de o denli saglikli gorunur unutmayin. Bu nedenle yediklerimize de dikkat edelim.

Formul: su+saglikli beslenme+derinlemesine temizlik+nemlendirme :)))

Not: dudak dolgusunu dusunuyorum ciddi ciddi.
Tavsiyesi olanlarin direkt mesajlarini bekliyorum.
Malum bir burun dolgusu maceram olmustu, sifir degisiklik ancak bol husranla sonuclanmisti :KK43:
Sizce lekeli cilt icin shiseido, clarins,loccitane, kiehls urunleri arasinda secim yapamiyorum .Sizin oneriniz ne olur ?urunleri kullanan biri olarak hangi marka daha iyidir ?

Merhabalar. Cok mu gec kaldim bilemiyorum ama bir seyler yazmak istedim.

33 yasindayim, abarttiklarini dusunsem de cevremdekilerin, genelde 25-26 dan fazla gostermiyorsun derler ki ufak tefek biri de diilim.

Cok pahali kremler de kullandim belki erkendi bilemiyorum ama asla gerek olmadigini zamanla ogrendim. Hicbir etkileri oldujlarina inanmiyorum. Hava civa cidden.

4-5 senedir yuzumde oyle pahali kremler serumlar vs kullanmiyorum. Ancak cildimi cidden nemlendirme konusunda titizim. Cikdim yagli ancak nemsiz.

Asla makyajla uyumuyorum ki evet hafta sonu haric ger gun makyaj yapiyorum. Makyajla asla uyumuyorum. Mutlaka temizliyorum. Temizlik icin avene’nin temizleyicisini kullaniyorum. Nemlendirmek icin de yine avene nin nemlendiricisini kullaniyorum. Temzileyici isimlerine bence cok takilmayin. Sadece cildinizi kurutmayan bir sey tercih edin hepsi bu.

Haftada bir kere bir cay kasigi keten tohumunu bir cay bardagi suda kaynatip ilimaya birakiyorum ve su jolemsi bir kivam aliyor. Tohumlarini suzdugum suyu yuzume surup 10-15 dakika bekletiyorum ve once biraz ilik ardindan soguk suyla yikiyorum. Hem muthis bir nem veriyor hem de cildi canlandiriyor temizliyor. Mutlaka tavsiye ederim. Her cilt tipine uygun.

Ve en onemlisine gelmek istiyorum.
Aqua peel. (Hydrofaciala denk diyolar, ondan daha guzel diyenler de var. Hydrofacial yaptirmadigimdan kiyas yapamiyorum)
Muazzam bisiy. İlk yaptiracagimda pahali diye tereddut etmistim. Ancak sonucu gorunce asla pisman olmadim ve sevdigim herkese imkanlari varsa tavsiye ettim.
Muthis bisiy.
İlk iki uygulamayi 15 gun arayla yaptiriyorsunuz. Sonra ayda bir yaptiriyosunuz. Sonra iki ayda bir yaptirabilirsiniz. Dermatolog bu sekilde devam edebilirsin demisti. Ancak maddi imkanlarim elverse, doz asimi olur mu bilmem ama, 15-20 gunde bir yaptiririm kesinlikle :))

Hani tvde goruyoruz ya hatunlarin yuzu cam gibi seffaf tertemiz puruzsuz iste oyle oluyor. Cevremdeki herkes isildiyorsun diyip duruyor. Makyaj yapmadigimda bile duyuyorum bunu.

Aqua peelingi imkaniniz varsa oneriyorum.
Derinlemesine temizliyor ve serumlarla masaj yapiliyor cildinize. İslem sonrasi biraz kizariklik oluyor cunku peeling vs benim cildi kizartiyor birazcik. 1-2 saate yatisiyor.

Bu arada daha ucuz diye amerikan tipi cilt temizligi gibi bisiy duymustum. Hydrofaciala benziyor va dediler. Fiyati da aqua peelingden hayki ucuzdu, dur bunu yaptiriyim memnun kalirsam bir suru para vermem dedim. Nasil pisman oldum. Buhari bastilar ardindan bildigin elleriyle siyah nokta siktilar. Krem filan surduler ancak o sikma islemi oyle hirpaladi ki cildimi en az bir hafta gecmedi izler.

Diyecegim o ki, kremlere serumlara para harcayaginiza guzel bir cilt bakimi ayda bir en ideali.
Cilt yuzeyindeki kirler olu hucreler iyice arinsin ki yuzunuze surdukleriniz derine nufuz edebilsin.

Bol su icmeyi ihmal etmeyin. Ve karaciger ne kadar saglikli olursa cildiniz de o denli saglikli gorunur unutmayin. Bu nedenle yediklerimize de dikkat edelim.

Formul: su+saglikli beslenme+derinlemesine temizlik+nemlendirme :)))

Not: dudak dolgusunu dusunuyorum ciddi ciddi.
Tavsiyesi olanlarin direkt mesajlarini bekliyorum.
Malum bir burun dolgusu maceram olmustu, sifir degisiklik ancak bol husranla sonuclanmisti :KK43:

Merhabalar, hydrafacial yaptırdım ben sonuç güxel ama işini iyi yapan biri de yakın sonucu çıkardı bende. Aqua peel i araştıracağım ama. Yani hydrfacial ın bence pek bir olayı yok. Aksine cildim iki üç gün yağlı kalmıştı maske yüzünden.. bir de cihazın orj olup olmadığını ortadoğu medikal firmasından bence teyit etmek gerekiyor. İçine koydukları solisyln da cabası..yani o kadar parayı orj olmayan solisyona vermek de ya da orh olduğunu zaanedip vermek de yıkıcı bence. Son gittiğim cilt bakımında kadın çok iddialı konuşmuştu ben hydrafacial istemiştim😄🙈 öncesi sonrasını koyuyorum umarım güzel olmuş dersiniz😂😂😂

Eklentiler

• 8F92186E-C33F-4FC3-A07D-81DCBC372D07.jpeg
    8F92186E-C33F-4FC3-A07D-81DCBC372D07.jpeg
    77,8 KB · Görüntüleme: 89
  • B2091DF8-F718-492E-A6B3-90588510D5A2.jpeg
    B2091DF8-F718-492E-A6B3-90588510D5A2.jpeg
    89,7 KB · Görüntüleme: 85
Sizce lekeli cilt icin shiseido, clarins,loccitane, kiehls urunleri arasinda secim yapamiyorum .Sizin oneriniz ne olur ?urunleri kullanan biri olarak hangi marka daha iyidir ?
10 gün olmuş ama konuyu tesadüfen gördüm cevap yazayım istedim. Ben clarinsi genel olarak beğenmiyorum. Shiseido‘nun da fiyat-performans olarak düşünürsek pek bir olayı yok. Loccitane’ın memnun olmadığım ürünü olmadı şimdiye kadar. Özellikle toniği bence çok başarılı.

Avene ürünlerini tercih edebilirim bende kullanıyorum (kuru ve alerjikli bir cildim var)bana çok iyi geldi

10 gün olmuş ama konuyu tesadüfen gördüm cevap yazayım istedim. Ben clarinsi genel olarak beğenmiyorum. Shiseido‘nun da fiyat-performans olarak düşünürsek pek bir olayı yok. Loccitane’ın memnun olmadığım ürünü olmadı şimdiye kadar. Özellikle toniği bence çok başarılı.
Tesekjur ederim cevap icin.Estee lauder urunlerini denemeye karar verdim.loccitane 'in bir serumu var onunla ilgili de guzel seyler okudum ,deneme boylarindan baslayacagim .

X