30 yaş ve üzeri bekar bayanlar sohbet topiği...

Tabii zor yonleri var ama ben cok alistim tek olmaya :))))
Ayrica isim geregi tum gun yanima gelip bidi bidi konusan dunya insan oluyor ya doyuyorum konusmaya:))
Aksam evde tv bile acmiyorum cogu zaman inan.
Ama babam baska o gelince hemen evin havasi degisiyor. Ama yatamiyom o zaman surekli onu yedircem icircem diye /)) hahahha

canım insan alıştım sanıyor ama gercekte öyle olmuyor işte... tabiki iş için konuşmaya gelen el ile derdini dökebilecegın samimi konuşabileceğin aileden biri bir olur mu hiç. Kendini çok yorma canım, adam açlıktan gelmiyor ya evine, sen ne yıyorsan midesine dokunmadıkca o da yer aynısından:)

Owner kis bir dusunelim alir miyiz almaz miyiz :KK1: :KK1:
Balimmm hosgeldin aramiza ( duyanda beni hergun topicde sanar :KK52: bende bugun yazdim ilk :KK52::KK53:)

Kız nezaketen kapıyı çaldı hiç olmazsa, sen paldır küldür girdin içeri maşallah, şaka kız, ben de geçen gün daldım içeri:KK1:

Owner kis bir dusunelim alir miyiz almaz miyiz :KK1: :KK1:
Balimmm hosgeldin aramiza ( duyanda beni hergun topicde sanar :KK52: bende bugun yazdim ilk :KK52::KK53:)
alın kızz beni aranıza benim sizden ne farkım var ki
hem varsa bile kıytırık bir imzadır oda
sonası hep aynı:KK1::KK1::KK1:

Kız nezaketen kapıyı çaldı hiç olmazsa, sen paldır küldür girdin içeri maşallah, şaka kız, ben de geçen gün daldım içeri:KK1:

alın kızz beni aranıza benim sizden ne farkım var ki
hem varsa bile kıytırık bir imzadır oda
sonası hep aynı:KK1::KK1::KK1:

Asli senle neden iyi anlastigimiz ortaya cikti gene :KK53: birbirimize benziyoz.
Owner anaaaaaaa kocayi sattin kis :KK53::KK52: gel balim gel sen gelmicen de kim gelcek :KK1:

Asli babamin sekeri cikmis sabahdan beri kalkamamis. Geldim ev karanlik kahvalti etmemis. Yuregime ine cekti nerdeyse bisi oldu :KK50: diye. Kusum onla simdi beni aramadigi icin. Kizdim ona bir guzel n
Birazdan bariscam cay icecegiz cunki :KK9::KK52:

Asli senle neden iyi anlastigimiz ortaya cikti gene :KK53: birbirimize benziyoz.
Owner anaaaaaaa kocayi sattin kis :KK53::KK52: gel balim gel sen gelmicen de kim gelcek :KK1:

Asli babamin sekeri cikmis sabahdan beri kalkamamis. Geldim ev karanlik kahvalti etmemis. Yuregime ine cekti nerdeyse bisi oldu :KK50: diye. Kusum onla simdi beni aramadigi icin. Kizdim ona bir guzel n

Kabayız yani:KK52:

Geçmiş olsun canım. Çekinmesin arasın tabi, tembihle de. Afiyet olsun.

Çıkıyorum ben de. İyi akşamlar hepinize.

yemişim kocayı ne kocası beee:KK52::KK52::KK52::KK52:
içerde uyuyor bende takılıyorum öyle
yazııııkk üzüldüm babana:KK50::KK50:
yaşlılık çok zor Allah yardımcısı olsunn...

asli sen çalışıyor musun?

Ben 30 yaşındayım daha önce evlenip ayrıldım çocuğum yok çalışıyorum idari asistanlık yapıyorum..Okullarla işim bitti.İki üniversite bitirdim ama 2 yıllık anca bir iş geçmişim var..Buna şükür diyelim...Tek arzum şu saatten sonra yeni biriyle tanışıp anne olma tutkusu okadar istiyorum ki daha önceki yanlış tercihimde yakalıyordum ama hamılelığı bitirdim maalesef belkıde ondan dolayı içim yanıyor yenıden hamıle kalmak için tabıkı hayırlı bır eşten hayırlı bir evlilikten..Karşıma düzgün beni anlayan kişiler çıkmıyor henüz ama ya sabır diyerek hayırlısını bekliyorum..Kalbi temiz olanı hayırlısı bulur..
Onun dışında bazı yeni uğraşılarım var yüzme kulübüne gidiyorum ve şan dersi alıyorum,, şanı hobi olarak alıyorum çünkü şarkı söylemek beni çok iyi hissettiriyor sesimde güzel diyebilirim...İşte böyle kızlar epey doluyum aslında dökülecek yer arıyorum son bir kaç aydır öyle yalnızlık hissediyorum ki..çok dışa dönük ve olumlu ve alımlı biri olmakla yalnızım ..

yemişim kocayı ne kocası beee:KK52::KK52::KK52::KK52:
içerde uyuyor bende takılıyorum öyle
yazııııkk üzüldüm babana:KK50::KK50:
yaşlılık çok zor Allah yardımcısı olsunn...

asli sen çalışıyor musun?

Hemde ne zor bir gorsen. Babami gordukce dua eder oldum hergun kimsenin eline kalmayalim diye Allah ima.
Yani dusun aramamİs isim yogun diye. Ekmek parami kazaniyom iste huzursuz olurum diye korkuyorum
İsin vardir diye aramadim diyor. Caninin yaninda isimi dusunuyor. İlk soyledgi cumle cok aciktim bana azcik ekmek vereene oldu.
Kalkamiuom halim yok dedi. Kalbime incekdi eve girdigimde korktum.
Dedim babama bisi oldu. Cok sukur Rabbim bana bagisladi babami.

Hemde ne zor bir gorsen. Babami gordukce dua eder oldum hergun kimsenin eline kalmayalim diye Allah ima.
Yani dusun aramamİs isim yogun diye. Ekmek parami kazaniyom iste huzursuz olurum diye korkuyorum
İsin vardir diye aramadim diyor. Caninin yaninda isimi dusunuyor. İlk soyledgi cumle cok aciktim bana azcik ekmek vereene oldu.
çok üzüldüm yaa duygusallığım üzerimde zaten fena oldum..
canım benim Rabbim hep yüzünü güldürsün
babacığınıda sana bağışlasın..

Fatma selam
Ben de bosandim. 30 yasindayim. Evliyken bir bebisimi kaybettim. İs hayatim 11 senedir ortalama var sukur.
Bende cok disa donuk ve genel olarakda keyifliyimdir.
Anne olmayi icgudusu bende de cok fazla var. Herhalde hamile kalip o duyguyu yasayinca bu artis oldu iicmden.
Ne yapayim kader kismet buymus. Rabbim ne veriyorsa hayir versin. Evladinda esinde yuvaninda.
Bende hayirli esim olsun cok isterim ama nasipden oteye gecilmez. Ben dua edip gerisini Rabbim e biraktim.
Henuz karsima da kayde deger birisi cikmadi. Nasip kismetse olur. Olmazsa da Rabbim gonlumu razi eylesin ins.
Hayirsizsan korktugum icin olsun olsun diyemem.
İcini dokmek istersen dinlerim. Uzulme hickimse icin artik. Gecmisi geride birakki gelecegin gecmisden bagimsiz ve baska olsun.

Simdi baristik babamla :KK1: sinirim bozuldu bir an bagirdim. Oda gecmis koltuga oturmus kucuk cocuk gibi brnim yumusami bekliyor. Sinirden hem guluyom hem kiziyom ona suan. Yemek yedi ya cin gibi oldu gozleri acildi. :KK1:Bakiyor

Ben 30 yaşındayım daha önce evlenip ayrıldım çocuğum yok çalışıyorum idari asistanlık yapıyorum..Okullarla işim bitti.İki üniversite bitirdim ama 2 yıllık anca bir iş geçmişim var..Buna şükür diyelim...Tek arzum şu saatten sonra yeni biriyle tanışıp anne olma tutkusu okadar istiyorum ki daha önceki yanlış tercihimde yakalıyordum ama hamılelığı bitirdim maalesef belkıde ondan dolayı içim yanıyor yenıden hamıle kalmak için tabıkı hayırlı bır eşten hayırlı bir evlilikten..Karşıma düzgün beni anlayan kişiler çıkmıyor henüz ama ya sabır diyerek hayırlısını bekliyorum..Kalbi temiz olanı hayırlısı bulur..
Onun dışında bazı yeni uğraşılarım var yüzme kulübüne gidiyorum ve şan dersi alıyorum,, şanı hobi olarak alıyorum çünkü şarkı söylemek beni çok iyi hissettiriyor sesimde güzel diyebilirim...İşte böyle kızlar epey doluyum aslında dökülecek yer arıyorum son bir kaç aydır öyle yalnızlık hissediyorum ki..çok dışa dönük ve olumlu ve alımlı biri olmakla yalnızım ..

msj tekrarı...............

Son düzenleme:

hOŞGELDİn canım aramıza...
Allah gönlüne göre versin.
Hepimiz arkadamızda bir geçmiş bıraktık ama bizi biz yapanda yaşadıklarımız.
Ve en güzel yaşlarımızdayız artık.
Kişiliğimizin oturduğu, kendimizi artık keşffettiğimiz yaşlardayız.
Hobilerinin olması çok güzel canım.

Canım çok geçmiş olsun.
Allah babana şifa versin.

Dershanede denedim ama emek veriyorsun karşılığı yok.
Ve deli gibi çalıştırıyorlar verdikleri parada asgari ücret.
Ki ilk yıl para vermiyorlar hiç zaten.
Bedava çalıştırıyorlar.
O yüzden tekrar bulaşmak istemiyorum.
Bir havaalanına başvurmuştum hosteslik için ama kararsızım o konudada.

Tuğçeciğim, sen bir kaç yıl kendini geliştirdikten sonra, öğrenciler tarafından tutulan bir hoca
olursan -ki ben olacağına inanıyorum- , bu kez pazarlık yapma ve kurallarını koyma avantajı senin eline
geçiyor diye biliyorum ben. İlk yıllar her meslekte zordur. Kendini ispatlamak, çok fazla çalışmak, yaratıcılığın
sınırlarını zorlamakla geçiyor çalışma hayatında ilk yıllar malesef.. Evet, dediğin gibi özel sektör insan emeğini
sömürmeyi çok iyi biliyor. Çünkü, ülkemizde ucuz iş gücü çok fazla. Sen çalışmazsan, o paraya çalışacak birileri
mutlaka bulunuyor. İnsanlar örgütlü değiller, haklarını aramıyorlar. Kendisini kurtardıktan sonra, gerisini umursamıyorlar :KK43:(

Umarım gönlüne göre bir iş bulursun bir an önce canım.. Hosteslik de güzel bir meslek. Neden emin değilsin ?
Bence harika olur ! :)

Canım, hoş geldin. Hiç yalnız hissetme kendini, artık biz varız. Hobilerin çok güzel. Hem yaşadığın kötü tecrübelerin ardından kendilik algını güçlendirir, hem yaratıcı enerjini doğru kanalize eder, hem de sana çok güzel şeyler katar.. Ve sonraaaa bir bakmışsın karşına tam da gönlüne göre birisi çıkmış ve bize ;"kızlar ben aşık oldum,çok mutluyum" diyorsun ! :)

X