4,5haftalık gebelik belirtileri olanlar yazabilirmi, zaman içinde unuttum 🙂

yonca79

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2013
41
12
34
Selam kızlar, yardım eder misiniz? Aslında ben iki çocuk annesiyim ama gebeliklerim geçeli çok oldu.İkinci gebeliğimi üç aylıkken ultrasonda öğrendim.Ama aslında iki aylıkken evde testler, sağlık ocağında ve hastanede hem idrar hem kan testi yaptırdım ve negatif çıktı,o sonuçlara güvenerek biraydan fazla sağlık sorunum nedeni ile ağır ilaç kullandım.Çocuğa zarar verdiğini düşünerek almak istediler biz aldırmadık. Şükür oğlum şimdi onüç yaşında sağlıklı.... Anlatmak uzun süre yaşadıklarımı, neyse şimdi yine bazı belirtileri yaşıyorum. Bu arada ben iki oğlumuda göğüs damarlarımın belli olmasından bildim, şimdi damarlarım net değil ama göğüs sızlaması, kasık ve karın ağrısı, mide bulantısı, uyku hali, ekşi yiyeceklere aşırı istek, sık ama az idrar yapma, bir iki gündür de sırt ağrısı var, dediğim gibi gebeliklerimi yaşayalı çok uzun oldu, yani bu belirtileri gören arkadaşlar varmı, bu arada adet günü geçeli üç gün oldu. Sat 3ağustos tabi oda adetse, çünkü iki gebeliğimde beşgüne yakın ve adet gibi üstüne gördüm. Bu son adet de yine beşgün oldu. Bir önceki adet günümde 6temmuz du. O normaldi. Fikirlerinizi, yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim şimdiden 🙂

Yanılmıyorsam o haftalarda tek taraflı kasık ağrısı, sık idrara çıkma ve sabahları çok erken aşırı enerjik uyanma gibi belirtilerim vardı

Şu an bende bu haftalardayim 4 5 hafta yani bulanti var az sirt agrisi baş donmeler oluyor ara sira gogus agrim hic olmadi aşerme tiksinti var ve kahverengi akintim oluyor 5gundur falan cabuk acikiyorum belirtilerim bunlar ve idrar aynen dedigin gibi çabuk ama az az oluyor 5gun geckince bir test yap bence silikde olsa cikar benziyor belirtilerin

Şu an bende bu haftalardayim 4 5 hafta yani bulanti var az sirt agrisi baş donmeler oluyor ara sira gogus agrim hic olmadi aşerme tiksinti var ve kahverengi akintim oluyor 5gundur falan cabuk acikiyorum belirtilerim bunlar ve idrar aynen dedigin gibi çabuk ama az az oluyor 5gun geckince bir test yap bence silikde olsa cikar benziyor belirtilerin
Benim de bulantı arada kusma, bazen baş dönmesi, iki gündür sırt ağrısı var, göğüslerim ağrı gibi değil de sanki içinde bişey çekiliyor gibi sızlama şeklinde, akıntım var ama beyaz, idrar artık tuvalete gitmeden duramıyorum devamlı çok varmış gibi geliyor ama az yapıyorum, ve açıkladığım gibi benim testlerde çıkmıyor. Ne evdeki testlerde, nede kan testinde, evet saçma ilginç ama öyle oldu. Bu yüzden oğlum olmayadabilirdi, yada Allah korudu ama özürlü de olabilirdi. O yüzden bu tereddütlü halim. Ben gebeliklerimi göğüs damarlarımın netleşmesinden bildim,şimdi net değil ama sızlaması durmuyor. Bu arada evde test yaptım negatif çıktı.Ama daha öncede çıkmıştı. Şimdi belirtileri takip ediyorum.

Şu an bende bu haftalardayim bulanti var az sirt agrisi baş donmeler oluyor ara sira gogus agrim hic olmadi aşerme tiksinti var ve kahverengi akintim oluyor 5gundur falan belirtilerim bunlar ve idrar aynen dedigin gibi çabuk ama az az oluyor 5gun geckince bir test yap bence silikde olsa cikar benziyor belirtilerin

Benim de bulantı arada kusma, bazen baş dönmesi, iki gündür sırt ağrısı var, göğüslerim ağrı gibi değil de sanki içinde bişey çekiliyor gibi sızlama şeklinde, akıntım var ama beyaz, idrar artık tuvalete gitmeden duramıyorum devamlı çok varmış gibi geliyor ama az yapıyorum, ve açıkladığım gibi benim testlerde çıkmıyor. Ne evdeki testlerde, nede kan testinde, evet saçma ilginç ama öyle oldu. Bu yüzden oğlum olmayadabilirdi, yada Allah korudu ama özürlü de olabilirdi. O yüzden bu tereddütlü halim. Ben gebeliklerimi göğüs damarlarımın netleşmesinden bildim,şimdi net değil ama sızlaması durmuyor. Bu arada evde test yaptım negatif çıktı.Ama daha öncede çıkmıştı. Şimdi belirtileri takip ediyorum.
Insan bazen çok dusununce piskolojik artik belirtiler oluyor adetle hamilelikde benziyor aslinda insanin kafasi karişiyor adetinden şu an kaç gun gecti?benim ilk belirtim baş donmesiydi geziyoken birden bayilcakmişim gibi geç dollenmede ola bilir bende normalde mesela 6hafta olmasi gerekirken 3 4 hafta filandi boyle olunca gebelikte geç biliniyor inşAllah gönlunce olur herşey🫶

Insan bazen çok dusununce piskolojik artik belirtiler oluyor adetle hamilelikde benziyor aslinda insanin kafasi karişiyor adetinden şu an kaç gun gecti?benim ilk belirtim baş donmesiydi geziyoken birden bayilcakmişim gibi geç dollenmede ola bilir bende normalde mesela 6hafta olmasi gerekirken 3 4 hafta filandi boyle olunca gebelikte geç biliniyor inşAllah gönlunce olur herşey
ben hamilelik düşünmüyordum.Çok şükür iki oğlum var. belirtileri yaşayınca önce babamın aklına geldi, çünkü ilk gebeliğim de sekiz ay ikinci de üç ay bulantı tiksinme kusma oldu. Şu an beşgün geçti.Yine bulantı tiksinme kusma olunca düşündürücü oldu. Zaman içinde de kasık ağrısı, bel ağrısı, göğüs sızlaması şimdide adet gecikmesi beni iyice gebelik fikrine itti.

Bende belirtiler çok erken başlamıştı ilk ultrasonda 3 haftalıktı 😅 göğüs acıması tek taraflı üşütme ağrısı gibi kasık acısı sık idrara çıkma akıntı yaşadım, mide bulantılarım 6 haftalıkken başlamıştı ama bulantı öncesi yaklaşık iki hafta mide yanması yaşadım göğüs ağrıları gün geçtikçe çoğaldı, kasık acısı tek taraflıdan sonra adet ağrısına çevirdi zaman zaman hafif zaman zaman çok oldu.. Baş ağrısı peşine geldi...
Uyku hali en çok 5. Haftada başlıyor bende de öyle olmuştu
Bel ağrısı da belirti arasında ama herkeste olmuyor bende olmadı..
Bence Bi test yapmalısın 🤗

Bende belirtiler çok erken başlamıştı ilk ultrasonda 3 haftalıktı 😅 göğüs acıması tek taraflı üşütme ağrısı gibi kasık acısı sık idrara çıkma akıntı yaşadım, mide bulantılarım 6 haftalıkken başlamıştı ama bulantı öncesi yaklaşık iki hafta mide yanması yaşadım göğüs ağrıları gün geçtikçe çoğaldı, kasık acısı tek taraflıdan sonra adet ağrısına çevirdi zaman zaman hafif zaman zaman çok oldu.. Baş ağrısı peşine geldi...
Uyku hali en çok 5. Haftada başlıyor bende de öyle olmuştu
Bel ağrısı da belirti arasında ama herkeste olmuyor bende olmadı..
Bence Bi test yapmalısın 🤗
Adet günümden bir gün önce yaptım negatif çıktı. Bir hafta geçsin yine yapacağım tabi, ama testlere olan güvenimi çok önce kaybettim maalesef... İki gündür sırt ağrım çok sanki ağırlık taşıdım gibi, bel be kasık ağrısı da cabası🤔

Adet günümden bir gün önce yaptım negatif çıktı. Bir hafta geçsin yine yapacağım tabi, ama testlere olan güvenimi çok önce kaybettim maalesef... İki gündür sırt ağrım çok sanki ağırlık taşıdım gibi, bel be kasık ağrısı da cabası🤔
Öncekilere bakılacak olursa sende idrarda değerler geç yükseliyor kan tahlili için sağlık ocağına git gene negatifse regli beklersin şüphe olunca belirtiler de yalancıda olsa çoğalıyor çünkü

Öncekilere bakılacak olursa sende idrarda değerler geç yükseliyor kan tahlili için sağlık ocağına git gene negatifse regli beklersin şüphe olunca belirtiler de yalancıda olsa çoğalıyor çünkü
benim idrarda da, kanda da iki aylık olan bebeğim çıkmadı, üç aylık olmuş ultrason da gördük. Ben hamileyim diye hissettim evde test yaptım çıkmadı, sağlık ocağına gittim o zaman kan testi yapılmıyordu yine idrar testi yapıldı çıkmadı, hastaneye gönderdiler, kan ve idrar testi verdim çıkmadı, ilaç kullanınca bayılmalarım sık ve uzun süreli oldu, biz artık bebek değil bir hastalık var diye yine aynı hastaneye ve doktora gittik, test yapmak istedi ben ultrason istedim ve sonuç üç aylık hamile çıktım. O yüzden testler bana güvenli gelmiyor. Biraz daha geçince yine ultrason isticem bakalım hayırlısı, olursa bize süpriz olur, 20 ve 13 yaşında iki oğlumdan sonra yeni bir bebek mucize gibi olur. Hayırlı ise olsun inşallah bekliyorum bakalım 🙂😊

benim idrarda da, kanda da iki aylık olan bebeğim çıkmadı, üç aylık olmuş ultrason da gördük. Ben hamileyim diye hissettim evde test yaptım çıkmadı, sağlık ocağına gittim o zaman kan testi yapılmıyordu yine idrar testi yapıldı çıkmadı, hastaneye gönderdiler, kan ve idrar testi verdim çıkmadı, ilaç kullanınca bayılmalarım sık ve uzun süreli oldu, biz artık bebek değil bir hastalık var diye yine aynı hastaneye ve doktora gittik, test yapmak istedi ben ultrason istedim ve sonuç üç aylık hamile çıktım. O yüzden testler bana güvenli gelmiyor. Biraz daha geçince yine ultrason isticem bakalım hayırlısı, olursa bize süpriz olur, 20 ve 13 yaşında iki oğlumdan sonra yeni bir bebek mucize gibi olur. Hayırlı ise olsun inşallah bekliyorum bakalım 🙂😊
O zaman direk vajinal ultrasona gidersen gorunur yani bende 2 3haftalikken nokta kadar gozukdu

Gerçekten mucize olur maşallah 🥰 ama şimdi de çıkar ultrasonda regli geçmiş 3-4 haftalık benim kese gözükmüştü

Gerçekten mucize olur maşallah 🥰 ama şimdi de çıkar ultrasonda regli geçmiş 3-4 haftalık benim kese gözükmüştü
Ben biraz daha bekliyorum zaten aile hekimimde aynı fikirde, bakalım ne olacak hayırlısı neyse o olsun inşallah, Allah sizinde bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin İnşallah 🤗🥰

X