Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi 4 aylıkken bebeğiniz kaç kiloydu?

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
merhaba 4 aylık bebeğim var 10 kilo 69 cm
benim yeğenim 1.5 yaşındaa 10 kilo
sadece anne sütü veriyorum obez olacak diye korkuyorum doktorlar anne sütü ile beslendiği için bişe demiolar
doğuma girerken 74 tüm şimdi 52 ve inanın taşıyamıorum kollarıma kramp girio
sizin bebişler nasıl

canım benimde oğlum şimdi 15 ylık 4 aylıkken 9.350 kg dı 7 aylıkken 13 kiloya ulaştı ama korkam bencede bizde dr. dorduk sürekli götürdüğümüz oğlumuzun doktoruna anne sütünden dedi benim sütüm çok yağlı ondan kilo almış ve doğduğunda 50 cm 2.780 gr dı allah şükür nasıl büyür derken tombalak bişi oldu ama yürüyünce veriyo ya şimdi 12.500 gr kilosu çok iyi ama 13 kiloyuda gördük ya allah sağlık versin bebişlerimize:emir_bebek:

korkma canım maşallah.hiçbirşey olmaz.benim oğlum seninki gibiydi.emeklemeye başlayınca fazla kilo almamaya başladı.7 aylıkken 12 kiloydu.şimdi 20 aylık 14 kilo.sen emzirmeye devam et.benim yerime öp bebişini maşallah....

benim oğlumda 3 aylık 8 kilo..sırt falan dayanmıyo artık..allah sonumuzu hayır etsin.benimkide sadece anne sütü alıyor ve 35 haftalık 2940 gr doğdu..

merhaba 4 aylık bebeğim var 10 kilo 69 cm
benim yeğenim 1.5 yaşındaa 10 kilo
sadece anne sütü veriyorum obez olacak diye korkuyorum doktorlar anne sütü ile beslendiği için bişe demiolar
doğuma girerken 74 tüm şimdi 52 ve inanın taşıyamıorum kollarıma kramp girio
sizin bebişler nasıl

HAY MAŞŞALLAHHHHHH.......:nazar:

Doktor söylemişti, anne sütüyle beslenen bebekler obez olmazlar. Hem ne yapacaksın ki çocuğu sütten kesemessin, onlar ayaklanınca veriyorlar merak etme, maşallah diyeyimde nazar etmeyeyim.

Yarin 5 aylik oluyo oglum,,,4 aylikken tam 6.500 kg simdi 7 kusur olmustur...Ne cok fazla ne cok az dogudugundan bu yanada mamayla besleniyor!

Yarin 5 aylik oluyo oglum,,,4 aylikken tam 6.500 kg simdi 7 kusur olmustur...Ne cok fazla ne cok az dogudugundan bu yanada mamayla besleniyor!

mrb canım benimde kızım bu ayın 11.nde 5 aylık oluyor..ek gıdaya ancak başlayacağım..sen başladınmı ek gıdaya aslında bebeklerimizi burdan birlikte takip etsek ne kadar iyi olur bazen çok sıkılıyorum bişey bilmiyorum diye nerden nasıl başlasam bilemiyorumm..başlamadınsa beraber başlayalımmı.benim kızımda son kontrolünde 6,400 grdı..anne sütü yetmiyor artık ama başından buyana mama da alıyordu..

Tabiki canim cok iyi olur madem ayni aydayiz...
Yok canim ben henuz baslamadim dr 6,aydan itibaren ver diyor yoksa mamayi yemeye bilirmis diger tatlara alisirsa dedi.Simdilik mama veriyorum,mama sisiriyo falan diyolar ama sanirim o mamaya gore degisiyodur yada bunyeye gore,..Benim oglan ne kilolu ne zayif normal ama sukur cok hareketli:Saruboceq:
Gecen gun esim mango almis (bir suru meyve sebze dururken)4.aydan itibaren olandan .. iyi yedi sevdi tadina baktim igrenccc:sinifsinif: Insallah basladigimda hayal kirikligina ugramamda istahlica yer...
Sen denedinmi biseyler yedirmeye?

ohh çok sevindim valla artık sürekli takip ederim burdan birlikte büyütürüz bebişlerimizi..bizim doktorumuz mama yediği için 4.ayda başla dedi ek gıdaya ama benim içimden gelmedi hala başlamadım..sadece bebelacın organik meyve püreleri varya ondan denedim elma+şeftaliydi sanırım yedi baya ama bakalım..sonra daha vermedim şimdi ona günlül yoğurt mayalamak istiyorum.meyve püreleri meyve suyu yoğurt ve pirinç unlu kaşık mamalarından başlıyoruz sanırım değilmi ek gıdaya :)

kaydirigubbakcemile3Acemi oldugumuz ne kadarda belli...Oyle boyle buyuyecekler her biseyden yicekler artik...
Aynen meyve sebze pureleriyle baslaniyor ama pirinc unu vermicem ben,,hamur ya o. Bence sen dogrusunu yapmisin dr un neden hemen basla dedi hayret ettim ama ...Benim ailemde cok saglikci vardir surekli onlara sorarim bende,yetinmez buradakilerine ama hic biri pirinc unu mamasi demedi,,onun yerine sen biskuvi demistin o daha mantikli sutle ama dur bakalim hele daha erken tam baslamak icin ama tattirmak lazim arada bir.Bende yogurdu kendim yapicam insallah tutturabilirsemguclubacismile teklif ettim sana canim kabul et...paylasimlarimiz daha kolay olur!Kizinin adi ne ?Allah bagislasin cok sevimli masallahhh!:nazar::nazar:
a.s.

kızımın adı eflal beren canım..sağolasın tşkr ederim.ben aptamil devam sütünden mayaladım yoğurt çok sulu oldu yarında normal yoğurttan mayalacağım bakalım.ayrıca bugün elma ve atmut rendeledim suyunu verdim yedi :)) hatta kaşığı beklemeden ayaklanıyo birde gerisi yokmu der gibi :)) .. devlet hastanesine götümüştüm ben kızımı ordaki doktor başla dedi mama aldığı için demiş.ama kendi doktoru 6 aya kadar böyle devam dedi.ondan sonra başlarsın ek gıdaya dedi ama yavaş yavaş tattırayım diyorum..bakalım...senin bebişin adı ney hareketleri nasıl :))

Guzelmis ismi masallah!Benim oglumun adida ,,,,,,,,,,,,,,,..
Insallah tutar yogurdun bende bi ara denerim artik.
Ya benim Erim cok hareketli beni cok yoruyo,yatirinca nasil cirpiniyo ucucak sanirsin,beni alin diyo gulerek ee bizde dayaniyoz o gulucuklere aglamalara alisti kollarim kopuyo valla,,,tam aglamaya basladi cani cikiyorum saat 4 mama saati,,,byyy

Son düzenleme:
yerim onu ben yaaa maşalalh..ismide çok güzl erim beyimizin :)) benimkide çok hareketli maşalahı var ..hatta dün koltuktan aşaya düştü :KK43: Allah tan bişii olmadı kuzuma .bana ii bi ders oldu ama neyse ii bak kendine ve erim beye :)) byy

Inanmiyorummmm nasil becerdin bravo sana o cocugu dusurmeyiguclubacismile Tehlikeli zamanlari benimki donmuyo falan diye dusunmiceksin,cok uzulldum yazik yaa nasil aglamistirsenağlama
Dikkat et bidahakine canim,kenarlarina destek koy,hatta yere yatir ne isi var kanepede:emir_bebek:
Yogurdun tuttumu merak ettim?Bu arada eflal kac saate bi mama iciyo?benimki sanki gitgide artirdi gibi geliyo 2 gundur saat ayari yapamadim,,,kucakta tasimaktan biktim,dun alisverise ciktik esim arabayi ben cocugu tasidim,arabasinda bile oturmuyo:kızgın:

oğlum suan 3aylık6750gr bana az geldı dr banada mama yedıgı için ekgıdalara basla 4ayda dedı elmasuyu ve puresıı ıle hazır kavonozdakılerden alma dedı ama suan sulu elmayı nerden bulacazkı ben hipp organık alcam

oğlum suan 3aylık6750gr bana az geldı dr banada mama yedıgı için ekgıdalara basla 4ayda dedı elmasuyu ve puresıı ıle hazır kavonozdakılerden alma dedı ama suan sulu elmayı nerden bulacazkı ben hipp organık alcam

canım oğlunun kilosu hiç az değil bence normal.üstelik mama da yiyor fazla kilo almasın bence.benim kızım 3 ay 10 günlükken 5.900 grdı ve doktrum normal demişti.

X