40+2 de yaptığım suni sancılı doğum

saruras

Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2022
274
151
31
Merhabalar.. 25 Ağustos 2022 de dr kontrolümüze gittik eşimle. Artık doğurup kurtulmak istiyordum. En başından beri normal doğum istiyordum. Doktorumuz muayenemde 1cm açıklığım olduğunu söyledi ve artık daha beklersek sezaryene gidebilir bebeğin kilosu 4küsürlerde dedi. Suni sancı önerdi. Tabi bende bilmiyorum suni sancının ne denli şiddetli olduğunu bi de ilk doğumum kabul ettim. Eşimle temkinli gitmiştik doğum çantam yanımdaydı. Neyse beni odaya aldılar hazırlık vs sonrasında da çatala çıktım ve fitil yaptılar biraz açılma olsun diye. 2 saat içinde 1cm açıldı. Suyum gelmemişti ve suyumu patlattılar inanılmaz acıdı…Ve suni sancı takıldı bi yandan da nst yatakta yatıyorum.. 15 dakikada 1 suni sancının dozunu artırdılar. 2 saat sonunda açılmam 3cm oldu ve ben epidural istedim çünkü artık zorlamaya başlamıştı. Doktorumda 4cmden itibaren epidural takabilceğini söyledi he bir de çatım müsaitse tabi. Neyse beni sıcak duşa soktular kolumda hala serum var suni sancının. 1 saat duşta kaldım sonrasında pilates topunda zıplama hareketleri bebeğin kanala inmesini bekliyorduk. 2 saatin sonunda muayene odasına geçtim ve açılmam 8cm olmuştu de epidural takmak manasız artık çok hızlı ilerledi dedi 2cm kalmıştı doğuma artık… tabi ben inanılmaz acı çekiyorum sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. Odama geçtim tekrar nst takıldı bi yandan da hemşire ıkınma hareketleri yaptırıyor yatakta. O durum en iğrenciydi. Akabinde tam 10saate yakın ben suni sancı çektim ve artık 10cm olmuştu beni doğumhaneye aldılar… 4.ıkınmada oğlum geldi… rahim darlığımdan sebep bebeğimiz omzu takılacak diye kesi attılar olsun o iyi olsunda dedim. Neyse bebeğimle ertesi gün taburcu olduk ve ben baya iyiydim canlandım fotoğraf çekimi yapıldı vs. Eve geldim tam 10gün sonra wc de farkettim ki kesi yerinde 3parmak girecek kadar açıklık var ve kanama… Hemen doktora gittik dikişlerim patlamış… tam 40 gün boyunca elime eldiveni geçirip her wc ihtiyacımdan sonra o yaranın içine kremle pansumanlar yaptım gerçekten çok kötüydü… sonrasında tamamen kapandı. Demem o ki normal doğum yaptım ama sezaryen sıkıntısı çektim… bunun yanısıra antibiyotikler içtim enfeksiyon varmış… Siz siz olun suni sancı kabul etmeyin çok mecbur kalmadıkça çünkü gerçekten normal doğum sancısı daha hafif oluyormuş…

Oncelikle Allah bebeğinizi annelik babalı büyütsün, sağlıklı olsun ,hayırlı evlat olsun .
Inanin doğumun ter türlüsü zor ,doğumun kolayı yok ,sizin şanssızlığıniz dikisleriniz patlamış yoksa daha kolay atlatabilirdiniz.

Oncelikle Allah bebeğinizi annelik babalı büyütsün, sağlıklı olsun ,hayırlı evlat olsun .
Inanin doğumun ter türlüsü zor ,doğumun kolayı yok ,sizin şanssızlığıniz dikisleriniz patlamış yoksa daha kolay atlatabilirdiniz.
Teşekkür ederim… Evet malesef öyle oldu…

Normal doğum sancısı çeken artık çok azaldı. Hemen hemen herkese suni sancı verip doğumu hızlandırıyorlar onlar için daha pratik bu durum.

Suni sancı verdiklerini anlayamadığınız bile olur serum içine takıyorlar çünkü..

Evde sancıyı çekip gitmek daha mantıklı geliyor o zaman da..

Normal doğum sancısı çeken artık çok azaldı. Hemen hemen herkese suni sancı verip doğumu hızlandırıyorlar onlar için daha pratik bu durum.

Suni sancı verdiklerini anlayamadığınız bile olur serum içine takıyorlar çünkü..

Evde sancıyı çekip gitmek daha mantıklı geliyor o zaman da..
Keşke anlayamasaydım😂 kesinlikle evde çekip gitmek çok daha iyi ama benim ev hastaneye çok uzaktı bi nevi o yüzden de hazırlıklı gitmişken suniyi kabul ettim

Keşke anlayamasaydım😂 kesinlikle evde çekip gitmek çok daha iyi ama benim ev hastaneye çok uzaktı bi nevi o yüzden de hazırlıklı gitmişken suniyi kabul ettim
Ben ilkini suni+epiduralle doğurdum. Epidural takılana kadarki süre çok zordu. Ama epiduralden sonra çok rahat oldu ve doğumhanede herşeyi çok güzel yaşayıp/hatırlayarak çıktım.
İkincide sancıyı evde çektim. Sonra epidural yetişmeyecek diye takmadılar. Bu sefer ıkınma aşamaları, bebeğin doğumu falan çok acılı olduğu için zihnim bulanık oldu, çok net hatırlamıyorum o anları.

Ben ilkini suni+epiduralle doğurdum. Epidural takılana kadarki süre çok zordu. Ama epiduralden sonra çok rahat oldu ve doğumhanede herşeyi çok güzel yaşayıp/hatırlayarak çıktım.
İkincide sancıyı evde çektim. Sonra epidural yetişmeyecek diye takmadılar. Bu sefer ıkınma aşamaları, bebeğin doğumu falan çok acılı olduğu için zihnim bulanık oldu, çok net hatırlamıyorum o anları.
Bana da epidural yetişmedi 4cmyi bekledik derken 8cmye çıktı 2 saat içinde ve ben mahvoldum :/

Bana da epidural yetişmedi 4cmyi bekledik derken 8cmye çıktı 2 saat içinde ve ben mahvoldum :/
Doktor bilerek yapıyor onu. Epidural doğumu yavaşlatıyor. O nedenle doktorlar takmak istemiyorlar. Yoksa doktor bilmez miydi 2 saatte 1cmden fazla açılacağınızı. Ben de zorla 7de taktırmıştım. Yoksa ıkınmaya gücüm kalmayacak demiştim. Gerçekten epidural takılmadan önceki zamanı haturlmıyırum acı yüzünden.

Ayrıca rahim darlığı yüzünden 3cm vajinanızı kesmesi ne alaka. Rahim nerede vajina nerede? Yine kendilerini garantiye almak için kesi yapıyorlar. O makasın sesini asla unutmam.

İkinci doğumumda kesmediler. Onda ise ıkınırken aklımda yırtılıyorum şu anda düşğncwsi vardı. Hatta belki yırtıldığımı hissettiğim için bunu düşünmüşümdür.

Doktor bilerek yapıyor onu. Epidural doğumu yavaşlatıyor. O nedenle doktorlar takmak istemiyorlar. Yoksa doktor bilmez miydi 2 saatte 1cmden fazla açılacağınızı. Ben de zorla 7de taktırmıştım. Yoksa ıkınmaya gücüm kalmayacak demiştim. Gerçekten epidural takılmadan önceki zamanı haturlmıyırum acı yüzünden.

Ayrıca rahim darlığı yüzünden 3cm vajinanızı kesmesi ne alaka. Rahim nerede vajina nerede? Yine kendilerini garantiye almak için kesi yapıyorlar. O makasın sesini asla unutmam.

İkinci doğumumda kesmediler. Onda ise ıkınırken aklımda yırtılıyorum şu anda düşğncwsi vardı. Hatta belki yırtıldığımı hissettiğim için bunu düşünmüşümdür.
Çocuğun çıkışında verilen bi karardı darlık vardı ve omzu sıkışmıştı kesi gerekiyordu ve atıldı. Sağlıklı olsunda buna da şükür

Çocuğun çıkışında verilen bi karardı darlık vardı ve omzu sıkışmıştı kesi gerekiyordu ve atıldı. Sağlıklı olsunda buna da şükür
anam anam
ne zor yaaaa
ben sezaryan oldum sonrasııı çooook zordu da
hepsi de birbirinden zor süreçler o ballara kavuşmak için

X