40 günlük bebek mama

Biraz bebeğin isteğine doyup doymadığına bağlı. Benim kızım 2 aylık olana kadar 30 cc içiyordu

Sanmıyorum az geleceğini. Kaç kilo şu an? Durumu nasıl huysuz huzursuz falan mı? Benim kız uyumaz ağlardı mama az geldiği zaman. Anlardım öyle öyle artırırdım dozunu.

Emiyor mu? Emiyorsa başka sadece mama içiyorsa başka . Ayına uygun ölçek yaziyirdur kutu üstünde aslında.

Sanmıyorum az geleceğini. Kaç kilo şu an? Durumu nasıl huysuz huzursuz falan mı? Benim kız uyumaz ağlardı mama az geldiği zaman. Anlardım öyle öyle artırırdım dozunu.
3600 kilosu ben 3 saatte bir vermeye çalışıyorum o iki saatten sonra huzursuz olmaya başlıyor

Evolvia içiyor onun dışında yazmıyor kaç olması gerektiği. Emiyor ama maalesef benim sütüm yok. Ben sagdigim zaman bile toplam iki göğsümden 30 40 ancak çıkıyor. Ara öğün olarak emiyor beni biraz

3600 kilosu ben 3 saatte bir vermeye çalışıyorum o iki saatten sonra huzursuz olmaya başlıyor
Ben hep 2 saatte bir verdim mamayı. Ama dediğim gibi 40 günlükken 30 cc veriyordum. Artırın desem 90 cc bence çok fazla gelir 40 günlük bebek için

Evolvia içiyor onun dışında yazmıyor kaç olması gerektiği. Emiyor ama maalesef benim sütüm yok. Ben sagdigim zaman bile toplam iki göğsümden 30 40 ancak çıkıyor. Ara öğün olarak emiyor beni biraz
Sizin sagdiginiz sütle emdiği süt aynı değil. Çıkan miktar makinanın cikarabildigi miktar emdikçe daha çok gelir. Mene fabrika gibidir talep varsa üretir yoksa üretim durur. Siz ilk önce emzirin uzun uzun sık sık saat zaman tutmadan sonra kaşık biberonla mama verin. Memelerinizide emzirdikden sonra sağın çıkan süt veya çıkmayan sütün önemi yok amaç süt yok daha çok süt uret sinyali vermek için beyninize bol bolda su için. Bende öyle yaptım 2. Aydan sonro mamayı azalttım sadece emzirmeye geçtim. Azaltma nedenim o ay kilo alımı 1700 Gr olmuştu sutumun yettiğini söyledi hemşire bende azalttım.ilk ay 550 oldu fakat diğer her ay kilo alımı artti. Şuan 13 aylık 12,400 gr. Benki 8 öğün 100 CC mama veriyordum sizin ayinizda düşünün .ama hep emziriyirdum. Emzirmeyi atlamayın özellikle gece emzirmelerini ve sagimlarini. Gece en güzel en besleyici süt geliyor. Emzirmek geceleri sütü arttirir Beyninizi sütüm yok sinyali vermeyin sütüm bol bol bol olacak diyin .

Son düzenleme:
Sağma makinesinde çıkan süt sizin süt miktarınızı belirlemez. Bebek makineden daha güçlü çektiği için sütümüzün kaç cc olduğunu bilemeyiz. Emzirmeyi çoğaltmalısınız.

Sizin sagdiginiz sütle emdiği süt aynı değil. Çıkan miktar makinanın cikarabildigi miktar emdikçe daha çok gelir. Mene fabrika gibidir talep varsa üretir yoksa üretim durur. Siz ilk önce emzirin uzun uzun sık sık saat zaman tutmadan sonra kaşık biberonla mama verin. Memelerinizide emzirdikden sonra sağın çıkan süt veya çıkmayan sütün önemi yok amaç süt yok daha çok süt uret sinyali vermek için beyninize bol bolda su için. Bende öyle yaptım 2. Aydan sonro mamayı azalttım sadece emzirmeye geçtim. Benli 8 öğün 100 CC mama veriyordum düşünün .ama hep emziriyirdum. Emzirmeyi atlamayın özellikle gece emzirmelerini ve sagimlarini. Gece en güzel en besleyici süt geliyor. Emzirmek geceleri sütü arttirir Beyninizi sütüm yok sinyali vermeyin sütüm bol bol bol olacak diyin .
Ben emzirmemi hiç ihmal etmiyorum önce emziriyorum zaten bosaltiktan sonra mama veriyorum. Başta oğlum yoğun bakımda yatti. O zaman iki hafta boyunca iki saatte bir sağım yaptım. O kadar takviye aldım emzirme danışmanı ile calistim. Ancak hiç bir artis saglayamadik.

Ben hep 2 saatte bir verdim mamayı. Ama dediğim gibi 40 günlükken 30 cc veriyordum. Artırın desem 90 cc bence çok fazla gelir 40 günlük bebek için
Bebeğim doğduğu zaman yoğun bakımda yatti o süreçte 3 saatte bir beslemisler. O yüzden oğlum doydugu zman 3 saatten önce beslenmek istemiyor.

Ben emzirmemi hiç ihmal etmiyorum önce emziriyorum zaten bosaltiktan sonra mama veriyorum. Başta oğlum yoğun bakımda yatti. O zaman iki hafta boyunca iki saatte bir sağım yaptım. O kadar takviye aldım emzirme danışmanı ile calistim. Ancak hiç bir artis saglayamadik.
Çünkü emzirmek sütü artırır. Ten tene temas öpmek koklamak emzirmenin vermiş olduğu duygu artışı. Lütfen emzirirken öpün koklayın ten tene durun artacak emin olun. Sütüm yok olmaz demeyin. Bende sizin gibi umutsuzdum hatta buraya her annenin sütü vardır diye kim uydurmuş olmuyor diye ağlayarak yazdım. Ne zaman kendimi rahat bıraktım ve sütüm bol bol bebeğime yetiyir şimdi şu bir bardak içtiğim su kadar sütüm olacak bebeğim doyacak diye kendimi telkin ettim ozaman sütüm doyurdu bebeğimi. Emzirdikden sonra sağım yapiyirdum başlarda cikmayan süt sonlarda 30-ila 60 cc de sütüm geliyordu . Yani ilk önce kendiniz inanın hiç doğum yapmamış evlatlık aldığı bebeğini emziren kadınlar var . Emin olun herşey düzene oturuyor. Biberon da vermeyin memenizi kavramasini tam boşalmasını engeller ve meme reddine sebep olabilir.
Sık sık emzirin su kadar saat kota koymayın sonra sağım. Yapın. Ben 6 aylık olana kadar gak dese emzirdim. Sık sağım ve emzirme sütü artırıyor. Bebeğide rahatlatiyor. 3 ay gogsunuzde yaka iğnesi gibi duracak bebeğiniz.

Son düzenleme:
. Emiyor ama maalesef benim sütüm yok. Ben sagdigim zaman bile toplam iki göğsümden 30 40 ancak çıkıyor.
bebeğin emmesi sağımla farklı, o ihtiyacı kadar süt alır. Daha sık daha çok emzirin.
Emdikçe meme terbiye oluyor artar. Meme emme refleksi onu rahatlatır, sadece doyum için değil huzur için memede kalır.

Bu arada bebeğin midesi yumurta kadar

X