42 Kilo Zayıflayan Güldemir'in Başarı Öyküsü

yazdıklarını bugun anneme okurken yıne gozlerım doldu
paylasan arkadasa da yurekten tesekkur

ben kucuk bedenlerı alıp dolabımda saklamadım ama odamda gızlı yemek yedım
gece yedıgım bos tabagı mutfaga kıtleyebılmek ıcın cok ugrastım

tıksınılere bana da bakıldıgını bılıyordum

ılk defa dun apartmanda elımde elma olmasından utanmadım
ılk defa dun aksam erkek mısafırle oturup bende yemek yedım ( bır kase yogurtlu salata )
bende yenıden dogdum
ve bende ıstıyorum kı sısman olan herkes bunu yasasın
saglık olarak neler degıstı anlatamam ayrıca
gecelerı rahat uyuyorum artık
sabah kolay kalkılıyorum
helekı vaktım musaıtse oglen yarım saat kadar uyumak bana zevk verıyo
spor salonunda yuruken ınsanlar benı tuhafsıyo
medıtasyon dıyorum
keyıfle spor yapıyorum cunku

ve bende o kahkahayı yakında atıcam umuyorum
suan 74 kıloyu gordum umarım 68 ı de gorurum

azmimin kırıldığı bu dönemde bana çok büyük motivasyon sağladı yazın çok teşekkür ederim paylaştığın için. beslenme alışkanlığını yaşama biçimini değiştirmişsin ve hala diyet yapıyorum kelimesini kullanan bana büyük ders oldu. teşekkür ederim

ben thaiboks dersleri veriyordum eskiden kilom herzaman 65-70 arasiydi( boy 1.70m) sonra bazi nedenlerden dolayi biraktim ve hizla kilo almaya basladim 75,80,85 aldi basini gitti simdi tam tamina 88 kiloyum. aynaya bakinca kendimden migdem bulaniyor nasil kendimi bu hale getirdim diye.
uc gun once internetde zayiflamayla ilgili bilgiler ariyordum, baslik ilgimi cekti "42 kilo zayiflayan kadinin motivasyon dolu oylusu" kendi kendime dedim aradigim sey bu motivasyon, siteye girdim baktim dedim oooooo bunu kim okuyacak sonra basladim okumaya, o kadar samimi o kadar ictendiki hem agladim hem okudum soyledikleri o kadar dogruyduki cokda akici anlatmis etkilenmemek mumkun degil hemen i gece aldim elime kagadi kalemi gunluk tuttum herseyi yazdim simdiki kilomu, boyumu, ideal kilomu, hedefimi. bugun ucuncu gunum hala birakmadim her aciktigimda bu hanimin yazdiklari aklima geliyor kendime hakim oluyorum umarim Allah nasip ederse bir gun bende "diyet basari oykuleri" boluimune arkadaslar bende zayifladim demek istiyorum insallah o gunler nasip olur. bu arada sitede birbirinize desteginiz cok guzel.

kendinize iyi bakin

Bu yazıyı okuduktan sonra ben de başaracağım diyorum kızlar.göreceksiniz şu andan itibaren elimdeki tüm diyet kitaplarını yakacağım.zaten hiçbirini yapamadımki:) kurallar bana göre değil.gerçekten insan kendini kısıtlayınca ufacık bir açıkta kendini büyük bir kutu cips veya çikolata vs. Yerken buluyor.bence de yediklerimizin miktarı önemli.

Mesela ben akşam dizi seyrederken yediğim 1 paket %70 kakaolu bitter çikolatanın yerine 1 yada 2 karesini yeseydim veya büyük paket cipsin tamamını bitirmek yerine 1-2 tanesini yeseydim şu anda 64-65 kilo olmazdım.ama karar verdim.
öğrenciyken olduğu gibi 54 kiloya ineceğim.
O zamanları hatırlıyorum da..ne yapıyordum?nasıl yaşıyordum diye...
Ben hareketli biri olmadım şimdiye kadar.sadece hergün kampüsün bulunduğu yokuşu derse giderken 1-2 kez çıkmak zorunda olduğum için çıkardım.neredeyse hiç su içmezdim.hep çikolatalı süt muzlu süt falan içerdim.her ders arasında abur cubur yerdim.şimdiki gibi geceleri yemek yemezdim.yemek yiyip yatmazdım.
Sürekli çarşıya çıkar alışveriş için yorulana kadar yürürdüm.
Bazı haftasonları ana kampüsteki spor salonuna saunaya giderdim.bazen de havuza..
Az da olsa aktivitem vardı.çok pasif bi öğrenciliğim olmadı ev arkadaşım sayesinde.
çok fazla evde durmadığım için ister istemez hareket halinde oluyordum.

Oysa şu anda masabaşı görevi gibi öğretmenlik yapıyorum.4 tane öğrencim var.bireysel ders yapıyorum.neredeyse hiç ayağa kalkmıyorum.boyuna abur cubur atıştırıyorum.1.5 litre civarı sıvı tüketiyorum.5 i biryerde çay da dahil.eve gidiyorum.normal yemek yerine kornet dondurma cips çikolata ile karnımı doyuruyorum.1 saat sonra annem sofra koyuyor ondan da biraz yiyorum çorba gibi.gece 1,30-2,00 gibi yatıyorum.yine yatana kadar aynı ..neskafe cips çikolata kek.ve de gün boyunca okula gidip- gelmek 20 dk ve bulaşıkları makineye koymak 5 dk. Kediye ve kuşa yemek vermek 10 dk. Haricinde hiçbir hareket yok.vücut az bile kilo yapıyor.yapmıyorsa bile içtiğim su ve bitki çaylarının hürmetinedir.
Bi de 5mg antidepresan kullanıyorum.ilk 6 ay 10 mg kullanıyordum.daha zayıftım.ilacı azaltınca daha kilo aldım gibi sanki.
Doktorum iştah keseceğini söylemişti.yada neyse...benim için farketmez.şimdiye kadar kullandığım hiçbir antidepresan hap,bana kilo yapmadı ve yapmayacak da...çünkü ben kilo yaptığına hiçbir zaman inanmadım.
Aynı buna inanmadığım gibi ileride şişman olarak kalacağıma da inanmıyorum.
Annem göremez bunu ama.onun yaşına geldiğimde onun gibi kilolu olmayacağım.
Onun yaşına geldiğimde de aynı bu yaşımda olacağım gibi zayıf olacağım.,
kararım kesin.
Benim 42 kilo veren bayandan hiçbir farkım yok.hatta ben daha şanslıyım.sadece 10 kilo fazlam var.başaracağım....54 kilo olacağım.bu kiloya inmeden de çocuk yapmayacağım.

Aynı 42 kilo veren bayan gibi benim de bir arkadaşım var.
üniversitede iken benden çok daha kiloluydu.çok mutsuzdu.
Sonra uzun boylu çok zayıf bir sevgilisi oldu.birkaç ay onu göremedim.ve onu gördüğümde incecikti.çok şaşırdım.oysa eskiden aynı benim gibi beslenirdi.hatta daha fazlasını..hiç diyet yapmadan resmen sıska olmuştu.hatta ona biraz kilo al bile dedim.
Aradan 2 yıl geçti hala sıska...bende yapabilirim .....siz de.....

Gerçekten bu yazı benim diyete başlamama neden olan yazıdır. Bunu biryerde okumuştum ve ogün karar verdim dıyet yapmaya ve başladım 2ayda 16 kilo verdım engüzelıyse eskı yeme alıskanlıklarımdan eser kalmadı.. Eskıden olsa gece yemeler çikolatalar gofretler artık hiçbirı yok şuan bir pizza restoranındayım 1küçük pizza ve kola istedim zaten 4dilim olan pizzanın sadece 2dilimini yıyebıldım 3.yemeye zorladım kendımı yıyemedım. Artık canım hicbir yiyeceği delice istemiyor.. 80 kilodan 64e düştüm mutluyum.

Gerçekten bu yazı benim diyete başlamama neden olan yazıdır. Bunu biryerde okumuştum ve ogün karar verdim dıyet yapmaya ve başladım 2ayda 16 kilo verdım engüzelıyse eskı yeme alıskanlıklarımdan eser kalmadı.. Eskıden olsa gece yemeler çikolatalar gofretler artık hiçbirı yok şuan bir pizza restoranındayım 1küçük pizza ve kola istedim zaten 4dilim olan pizzanın sadece 2dilimini yıyebıldım 3.yemeye zorladım kendımı yıyemedım. Artık canım hicbir yiyeceği delice istemiyor.. 80 kilodan 64e düştüm mutluyum.

valla allmost sana imreniyorum..ben 6kiloda kaldim :)
mahsallah sana adim adim hedefine yaklasiyorsun..
ben tembellestim bu aralar spor falan yapamiyorum eski azmimi nasil geri kazanicam bilmiyorum:KK31:
yediklerime ne kadar dikkat etsemde spora baslamam sart..

Allmost nasıl verdin 2 ayda 16 kiloyu? Anlatır mısın? :KK61:

valla allmost sana imreniyorum..ben 6kiloda kaldim :)
mahsallah sana adim adim hedefine yaklasiyorsun..
ben tembellestim bu aralar spor falan yapamiyorum eski azmimi nasil geri kazanicam bilmiyorum:KK31:
yediklerime ne kadar dikkat etsemde spora baslamam sart..

canim sevdigin bir sporu yapmaya calis ozaman sana agir gelmez mesela yüzme olur dövüs sporları olur yeterkı hareket olsun .. Mesela ben leslıyı çok sevıyorum hergün 3mil bıle yeter

Yazını büyük bir heyecanla okudum ve gerçekten sanki senin o halin gözümün önüne geldi.
Azmin ve düşünce tarzın için seni tüm samimiyetimle kutluyorum tamamen seninle aynı fikirde olan biriydim fakat yazını okuduktan sonra çok pis gaza geldim :KK64::KK64::KK64:

Dün karar vermiştim zaten bişeyleri değiştirmeye ama şu an kararlılığım %100 oldu :KK70:

Umarım bende zaman zaman yaşadığım mutlulukları buradaki arkadaşlarla paylaşır eski kiloma dönebilirim! Yaklaşsam bile yeter sonuçta maksat hayatı zehir etmeden düzenli beslenmek ve sağlıklı yaşamak :)

Hayatta her anlamda bukadar azimli ve başarılı olmanı dilerim

Darısı başıma

bEN BU KADAR KOLAY OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM.PAYLAŞAN HANIMIN KİLO ÖLÇÜMLERİNE BAKARSANIZ HAFTADA EN AZ 3 KİLO VERMİŞ.AMA HERGÜN İSTEDİĞİ BİR ŞEYLERDEN ÖRNEĞİNDE VERDİĞİ GİBİ ; BİR GÜN BİR LOKMA MOZAİK PASTA DİĞER GÜN BİR LOKMA POĞAÇA GİBİ YERSEK ASLA KİLO VEREMEYİZ HELE HELE HAFTADA 3 KİLO MÜMKÜN DEĞİL.BEN DİYETİSYEN EŞLİĞİNDE HAFTADA 1 KİLO VEREREK DİYET YAPIYORUM.BİR GÜN KÜÇÜK ŞU HOŞBEŞ GÖFRETLERDEN 2 TANE ,BİR GÜNDE 2 TANE KÜÇÜK TUZLU POĞAÇA ,BİR ÖĞÜNDE OLMASI GEREKENDEN BİR KAŞIK FAZLA MAKARNA YEDİĞİM HAFTA 1 KİLO YERİNE 300 GR VERİYORUM.YANİ 90 KÜSÜR KİLO OLAN BİRİSİ CANI HER İSTEDİĞİNDE İSTEDİĞİ ŞEYDEN AZICIKTA OLSA YİYEREK ZAYIFLAYAMAZ. DİYETİSYENİM BUNUN ANCAK İLERKİ AŞAMALARDA O KADARDA ZARAR VERMEYECEĞİNİ SÖYLÜYOR YANİ 60 KİLO OLURSUNUZ 50 YE DÜŞMEK İSTERSİNİZ O ZAMAN OK.AMA BU BAYANIN ANLATTIĞI ŞEYLERLE 5 AYDA 42 KİLO VERMEK İMKANSIZ VE HATTA ÇOKDA SAĞLIKSIZDIR.AYDA 4 KİLODAN FAZLA ÖNERMİYOR DİYETİSYENİM.DEDİĞİM GİBİ BENİM YAZDIKLARIM 30 -30 KİLO FAZLASI OLANLAR İÇİN Kİ BENİM 30 KİLO FAZLAM VAR.
AMA ŞUNA KATILIYORUM BU İŞ BEYİNDE BİTİYOR.GERÇEKTEN YEDİĞİNİZ ŞEYDEN ZEVK ALARAK VE OO BU BENİ DOYURMAYA YETERDE ARTAR BİLE DEDİĞİNİZDE DOYUYORSUNUZ.
BENİM ALTIN KURALLARIM İSE;
1- 3 LTDEN AZ SU İÇMEMEK
2-ARA ÖĞÜNLERİ ASLA ATLAMAMAK ( BU BİR AVUÇ LEBLEBİ VEYA 2 MEYVE VEYA MEYVELİ YOĞURT HAZIR KÜÇÜK OLANLARDAN GİBİ ALTERNATİFLERLE SABAH ÖĞLE ARASI Ö.SONRA AKŞAM YEMEĞİ ARASI 2 SEFER VE AKŞAM YEMEKTEN SONRA YATMADAN EN AZ 1 SAAT ÖNCE YENMESİ KAYDIYLA)
3-TABKİ YÜRÜYÜŞ (HİÇ SEVMEDĞİM BİR ŞEY BUNUN YERİNE BEN EVDE OĞLUMLA DANS EDİYORUM 10 DK VEYA BİSİKLET ALETİNE BİNİYORUM 15 DK)

BU ŞEKİLDE BENİM İDEAL KİLOMA ULAŞMAK 8 AYI BULACAK.BU UZUN BİR SÜRE ARADA ELBETTE MOTİVASYONUM BOZULUYOR KAÇAMAKLARIM OLUYOR AMA DEDİĞİM GİBİ HAFTANIN SONUNDA TARTIYI GÖRÜNCE KEŞKE O BİR TANECİK GOFRETİ YEMESEYMİŞİM NE KADAR ETKİLEMİŞ GÖRÜYORUM DİYORUM.

ŞU ANDAKİ DURUM BU.DİYETİSYENİMİN DEDİĞİNE GÖRE TAM ANLAMIYLA HER HAFTA 1 KİLO VERMEYE BAŞLADIĞIMDA LİSTEMDE DEĞİŞECEK YİYEBİLECEKLERİM ARTACAK VE BİR TANECİK KAÇAMAKLAR SERBEST OLACAK.AMA NE ZAMAN ? DEDİĞİM GİBİ RUTİN OLARAK KİLO VERMEYE BAŞLAYINCA.
HERKESE KOLAY GELSİN

şimdiye kadar okuduklarımın içinde en çok bundan etkilendim sanki beni anlatmış çünkü kilo sorunu olan herkes aynı şeyleri yaşıyor ben başaracağım bu yazıyı okuduktan sonra inandım buna çünkü daha 22 yaşındayım ve allah izin verirse önümde çok uzun zamanlar var ve bu zamanımı kendime hayran birisi olarak geçirmek istiyorum aynalara düşman birisi olarak değil ve artık insanlara ben kendimi böyle seviyorum diye yalan söylemek istemiyorum çünkü bunun sevilecek bir yanı yok istediğim hiçbirşeyi alamıyorum yürüyemiiyorum yürüdüğümde nefes nefese kalıyorum çünkü ve yeni ortamlara girip insanlarla konuşmak istemiyorum kendimi güvende hissetmiyorum ama artık bunu değiştireceğim yeni bir elif doğacak bu bedenden bu sefer başaracağım biliyorum çünkü ben istersem herşey mümkün :)

şimdiye kadar okuduklarımın içinde en çok bundan etkilendim sanki beni anlatmış çünkü kilo sorunu olan herkes aynı şeyleri yaşıyor ben başaracağım bu yazıyı okuduktan sonra inandım buna çünkü daha 22 yaşındayım ve allah izin verirse önümde çok uzun zamanlar var ve bu zamanımı kendime hayran birisi olarak geçirmek istiyorum aynalara düşman birisi olarak değil ve artık insanlara ben kendimi böyle seviyorum diye yalan söylemek istemiyorum çünkü bunun sevilecek bir yanı yok istediğim hiçbirşeyi alamıyorum yürüyemiiyorum yürüdüğümde nefes nefese kalıyorum çünkü ve yeni ortamlara girip insanlarla konuşmak istemiyorum kendimi güvende hissetmiyorum ama artık bunu değiştireceğim yeni bir elif doğacak bu bedenden bu sefer başaracağım biliyorum çünkü ben istersem herşey mümkün :)

sen bukadar kararlı ve azimle başlarsan emin ol yapamayacağın bişey değil,aferin doğru yolda ilerlemeye devam et,:KK34:

merhaba arkadaşlar yazıyı okuyunca bende çokk etkilendim benimde 22kilo falan fazlam vardı hala varda ,bence diyet rejim sözü kötü olmakla birlikte sanırım olmadan olmuyor yani istediğin kiloya gelince herşeyden azar azar yiyip belki koruyabiliyorsun ama verirken öyle olmayor malesef ben şu an oniki kilo verdim daha bir on kilom daha var o yazıdaki arkadaşa katıldığım şey yürüyüş olayı sarkmaları engelliyor bende şu an sarkma yok tabi hala çok fazla kilom olduğu için karnım var fakat midem kiloma göre dümdüz emek vermeyince olmuyor ,he bu arada ben aslında bu yazıya başka birşey için başlamıştım ilk dönem hızlı kilo veriliyor ama sona duruyor orda sakın kimse pes etmesin tekrar düzeliyor ben ilk altı kiloyu verdikten sonra bir ay durdu sonra gene vermeye başladım çok üzülüyordum veremiycem diye ama hala deam ediyorum biliyorum gene duracak ama tecrübe edindim tekrar başlıyacağını biliyorum pes etmeyin diye yazmak istedim.ayrıca o yazıdaki arkadaş hiç duraklamadan kilo vermiş ya şanlıymış yada gerçekten beyin birşeyler yapıyor hepinize başarılar diliyorum tabii kendimede

sen bukadar kararlı ve azimle başlarsan emin ol yapamayacağın bişey değil,aferin doğru yolda ilerlemeye devam et,:KK34:

teşekür ederim inşallah başaracağım şimdiye kadar hiç bu kadar istememiştim ve inanmamıştım burası gerçekten çok motive ediyor çok sağol tekrar

merhaba arkadaşlar yazıyı okuyunca bende çokk etkilendim benimde 22kilo falan fazlam vardı hala varda ,bence diyet rejim sözü kötü olmakla birlikte sanırım olmadan olmuyor yani istediğin kiloya gelince herşeyden azar azar yiyip belki koruyabiliyorsun ama verirken öyle olmayor malesef ben şu an oniki kilo verdim daha bir on kilom daha var o yazıdaki arkadaşa katıldığım şey yürüyüş olayı sarkmaları engelliyor bende şu an sarkma yok tabi hala çok fazla kilom olduğu için karnım var fakat midem kiloma göre dümdüz emek vermeyince olmuyor ,he bu arada ben aslında bu yazıya başka birşey için başlamıştım ilk dönem hızlı kilo veriliyor ama sona duruyor orda sakın kimse pes etmesin tekrar düzeliyor ben ilk altı kiloyu verdikten sonra bir ay durdu sonra gene vermeye başladım çok üzülüyordum veremiycem diye ama hala deam ediyorum biliyorum gene duracak ama tecrübe edindim tekrar başlıyacağını biliyorum pes etmeyin diye yazmak istedim.ayrıca o yazıdaki arkadaş hiç duraklamadan kilo vermiş ya şanlıymış yada gerçekten beyin birşeyler yapıyor hepinize başarılar diliyorum tabii kendimede

gerçekten haklısın canım bende ilk aylarda haftada en azından 1kilo giderken son3 haftadır yavaşladı gr larla veriyorum,ama tekrar başlıycak biliyorum,sabretmek moral bozmamak gerek,ama bazen olmuyo üzülüyo insan veremicek gibi geliyo artık ,ama uzmanlar tarafındanda söylenen bişey bu ,vücut dinlemeuye geçebiliyomuş bazen

Son düzenleme:
Bu başarı öyküsünü okuduktan sonra daha kolay beynime söz geçiriyorum.1 Temmuzda rejime başladım boyum 1.58 kilom 79 bakalım hedefteki kiloya 57 ulaşabilecekmiyim, eğer başarabilirsem bende öykümü yazacağım.En son 1 ağustos 75,5 kiloydum sık sık tartıya çıkmıyorum ki moralim bozulmasın.7 aylık kızım var yani 2.doğumdan sonra böyle oldu.Hamileyken 10 kilo aldım daha sonra iştahım arttı yedikçe kendimi mutsuz hissediyordum fakat çok daha çok yemeye başladım kıyafet bulmak zorlaştı herkes çirkin olmuşsun çok kilo almışsın ve bunun gibi birçok kötü espri yapmaya başlayınca ve o gün tartıya çıktığımda 79 görünce kararımı verdim daha önce diyetisyene gitmiştim fakat arkadaş gibi sanki daha çok yemeye başlamıştım şimdi herşeyden çok az yemeye özellikle gece belli bir saatten sonra yemiyorum istediğim kalorili yiyecekleri sabaha saklıyorum miktarı azaltmak ve ben zayıflamak için bunu yapıyorum demek önemli annemle iddaya girdim umarım kazanırım..

Bu başarı öyküsünü okuduktan sonra daha kolay beynime söz geçiriyorum.1 Temmuzda rejime başladım boyum 1.58 kilom 79 bakalım hedefteki kiloya 57 ulaşabilecekmiyim, eğer başarabilirsem bende öykümü yazacağım.En son 1 ağustos 75,5 kiloydum sık sık tartıya çıkmıyorum ki moralim bozulmasın.7 aylık kızım var yani 2.doğumdan sonra böyle oldu.Hamileyken 10 kilo aldım daha sonra iştahım arttı yedikçe kendimi mutsuz hissediyordum fakat çok daha çok yemeye başladım kıyafet bulmak zorlaştı herkes çirkin olmuşsun çok kilo almışsın ve bunun gibi birçok kötü espri yapmaya başlayınca ve o gün tartıya çıktığımda 79 görünce kararımı verdim daha önce diyetisyene gitmiştim fakat arkadaş gibi sanki daha çok yemeye başlamıştım şimdi herşeyden çok az yemeye özellikle gece belli bir saatten sonra yemiyorum istediğim kalorili yiyecekleri sabaha saklıyorum miktarı azaltmak ve ben zayıflamak için bunu yapıyorum demek önemli annemle iddaya girdim umarım kazanırım..

bravo tatlım ama gece belli bisaat derken gece yemek yenmiycek tabi ramazanda değil,sonrasında saat 6-7den sonra yeme işini bırak en son akşam yemeğini 7de bitmiş olsun,sonrasında yeşil çay suu okadar,akşamda hafif şeyler tüketmeye çalış çorba-salata-yoğurt et-salata yoğurt yada sebze yemeği falan tek çeşit beslen akşamları,neyse gündede 3ltden az su içme bak nasıl kilo veriyorsun ,kalorili yiyeceklerden olabildiğince az tüket ve dediğin gini sabaha sakla hakkını hadi kolay gelsin:KK64:

X