5 aylık bebek ek gıda

papatyahanim0

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2021
137
-35
22
Merhabalar bebeğim 5 aylık ek gıdaya başladık ev yapımı tarhana çorbası et suyuyla pişirip veriyorum meyve suları sıkıp veriyorum azar azar benim gibi erken başlayan varmı varsa tecrubelerinizi benimlede paylasirmisiniz

Biz 5. Ay dolunca doktorumuzun önerisiyle başladık.Anne sütü almıyordu, mamayla besleniyordu bu sebeple doktorumuz baslayabilirsiniz demişti.

Biz 5. Ay dolunca doktorumuzun önerisiyle başladık.Anne sütü almıyordu, mamayla besleniyordu bu sebeple doktorumuz baslayabilirsiniz demişti.

Emmesi güzel olup başlayan yakinlarimda var ordan biliyorum hem emzirip hemde ek gıdaya geçen sorun olmayacaklarini söylediler

Merhabalar bebeğim 5 aylık ek gıdaya başladık ev yapımı tarhana çorbası et suyuyla pişirip veriyorum meyve suları sıkıp veriyorum azar azar benim gibi erken başlayan varmı varsa tecrubelerinizi benimlede paylasirmisiniz
Hata ediyorsunuz bence. 180 gun tamamlanmali ek gida icin. Bir de boyle kafaniza gore bir sey uygularken hic tesirgin olmuyor musunuz?

Ek gıdaya tadımlarla başlanır. Bu saydıklarınız tadım dönemi için hele ki 5 aylık bir bebek için çok ağır. Tarhananın içerisinde domates alerjendir, et suyu yine ağır gelebilecek bir besin, meyve suyu normal tüketileyecek meyve miktarından çok daha fazla şeker barındırır ve lif içermediği için hiçbir faydası yoktur.

1.si doktora sormadan başlamalısınız.
2.si mama alan ve kilosu düşük gelen bebeklerde ek godaya başlanır.
3.sü tarhana çorbası meyve suları gerçekten çok ağır 5aylık bir bebek için.
Bebeklerimiz zaten yemek yiyecek neden bu acele? 1ay sonra zaten geçecekken neden şiödi kafanıza göre başlıyorsunuz.
6.ayda bile ilk başta sebze tadımlarından başlanıp meyveye geçilir. Lütfen bunu bebeğinize yapmayın bağırsaklarına yazık yavrunun.

Et suyu falan çok ağır önce tadımlarla başlamak daha mantıklı

Yok öyle sadece et suyuna tarhana çorbasıyla olmaz, koskocaaaaa beş aylık insan, anne dediğin üstüne bir de baklava verir bu kadarcık şeyle karın mı doyar

Ek gıdaya başlayınca hop diye tarhana verilmez ki hemen. Çocuk reflü olur. Tarhana ,et suyu ağır gıdalar. İlk başta haşlanmış havuç ,patates,bal kabağı verilir o da üç gün kuraliyla . Üç gün bir besinj dener alerji yapmıyorsa devam edersin yanina başka bir gıda ekleyerek.

İkincisi meyve suyunun hiçbir besleyiciligi yok ki. Elma püresi ,muz püresi verebilirsiniz ama onu da üç gün kuraliyla. Bence biraz daha bekleyin altı ayını tamamlasin.

Hata ediyorsunuz bence. 180 gun tamamlanmali ek gida icin. Bir de boyle kafaniza gore bir sey uygularken hic tesirgin olmuyor musunuz?
Tedirgin olduğumuz için zaten danışiyorum doktora goturucem diyorum veriyorum dediysemde tabak tabak çocuğa yemek yedirmiyorum azar azar birer çay kaşığı tattiriyoruz dedim

Ek gıdaya tadımlarla başlanır. Bu saydıklarınız tadım dönemi için hele ki 5 aylık bir bebek için çok ağır. Tarhananın içerisinde domates alerjendir, et suyu yine ağır gelebilecek bir besin, meyve suyu normal tüketileyecek meyve miktarından çok daha fazla şeker barındırır ve lif içermediği için hiçbir faydası yoktur.
Tadimla veriyorum zaten birer çay kaşığı şeklinde iki tane üzümün suyunu az bişey çıkartıp veriyorum misal tabak tabak yedirmiyorum çocuğa taddiriyorum deniyorum

Tedirgin olduğumuz için zaten danışiyorum doktora goturucem diyorum veriyorum dediysemde tabak tabak çocuğa yemek yedirmiyorum azar azar birer çay kaşığı tattiriyoruz dedim
Burada bu yorumları gördükten sonra bu şekilde söylediğinize yemin edebilirim ama kanıtlayamam.

Burada bu yorumları gördükten sonra bu şekilde söylediğinize yemin edebilirim ama kanıtlayamam.
Niye sizden korkummu varda bu şekilde soyliycem neyi yapıyorsam onu söylüyorum çocuk benim çocuğum ben sizlerden fikir almak amaçlı yazıyorum hayatıma gelinde müdahale edin diye değil hepiniz çocuğuma annesiniz ben elin yabancisiyim galiba

X