Bebeği ek gıdaya başlayan anneler 🌸

Çorba verirken sadece çorba mı veriliyor yoksa yanında bir şey oluyor mu? Şuan tadımda patates,havuç,brokoli,kabak denedim. Meyveye geçsem mi bilmiyorum kafam karışık başka tadım yaptıracağım bir şey verdiğimde ilk verdiklerimi yine karıştırıp vermem gerekiyor mu.
Başka tadımlarda hangi sırayla devam edebilirim ne verebilirim ona bakıp duruyorum. Bir de sadece öğlenleri çok az tadıp bırakıyor tükürüyor bazen

Çorba verirken sadece çorba mı veriliyor yoksa yanında bir şey oluyor mu? Şuan tadımda patates,havuç,brokoli,kabak denedim. Meyveye geçsem mi bilmiyorum kafam karışık başka tadım yaptıracağım bir şey verdiğimde ilk verdiklerimi yine karıştırıp vermem gerekiyor mu.
Başka tadımlarda hangi sırayla devam edebilirim ne verebilirim ona bakıp duruyorum. Bir de sadece öğlenleri çok az tadıp bırakıyor tükürüyor bazen
Birçok doktor 9.aya kadar doyurmak için değil tattırmak için verin diyor ek gıdayı. Çorbanın yanında yoğurt veriyorum ben. 3 gün kuralında sorunsuz olan sebzeleri yeni tadım ile karıştırabilirsin. Ben sebzeleri bitirip meyvelere geçtim. Tatlı patates, kabak, havuç, brokoli, karnabahar, balkabağı sonra muz, elma, armut verdim. Yoğurdu genelde ne veriyorsam yanına veriyorum. Kahvaltıda ev yapımı lor, yumurta sarısı, avokado, ceviz falan karıştırıyorum sırayla. Şimdi tereyağı, labne, kuzu kıyma ve ılık suyuna başlayacağım 8.ayda da tahıllara. 6.ayında başladım 1.5 ay oldu ama hala zorlanıyorum hem ilk çocuk olması hemde bişey olacak korkusu ile süreç baya zor geçiyor 😏

X