5 aylık bebek gece beslenmesi

dreamm134

Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2024
114
28
35
Merhaba kızlar 5 bucuk aylık bebegim mamayla besleniyor aksam 7 de mama gerip uyutuyorum gece iki kez besliyorum gece de 11 bucuk ve 3 bucukta ama son zamanlarda gaz yapıyor mama diye 5 te uyanıyor bir daha da uyumuyor sizce beslenmeyi teke düsürsem mi bu aylıktaki bebekler gece 5-6 saat beslenmeden uyuyabilir diyor doktorlar

Merhaba kızlar 5 bucuk aylık bebegim mamayla besleniyor aksam 7 de mama gerip uyutuyorum gece iki kez besliyorum gece de 11 bucuk ve 3 bucukta ama son zamanlarda gaz yapıyor mama diye 5 te uyanıyor bir daha da uyumuyor sizce beslenmeyi teke düsürsem mi bu aylıktaki bebekler gece 5-6 saat beslenmeden uyuyabilir diyor doktorlar
Bir yaşında gece beslenmesini kesebilirsiniz

Bebeklerde dönem dönem böyle şeyler olabiliyor. Gazdan uyandığına emin misiniz?
Acıkıp da uyanıyor olabilir mi?
Ben olsam kesmezdim aksine arttırdım.
Gece 10.00- 01.00- 04.00 denesiniz 5te uyanmasının önüne geçilebilir mi acaba.

Bebeklerde dönem dönem böyle şeyler olabiliyor. Gazdan uyandığına emin misiniz?
Acıkıp da uyanıyor olabilir mi?
Ben olsam kesmezdim aksine arttırdım.
Gece 10.00- 01.00- 04.00 denesiniz 5te uyanmasının önüne geçilebilir mi acaba.
Hayır aclıktan olmadıgına eminim ayaklarını karnına cekiyor gece uyanmıyor o saatlerde ben acıkmasın diye rüya öğünü yaptırıyorum mesela 7 de yedigi son mamadan sonra 12 de ben veriyorum o uyanmıyor o saate kadar uyanmıyorsa mama verip sabaha kadar aclıktan uyanmaz diye düsünüyorum bilemiyorum yine de

Bebeğiniz 6 saate kadar aç kalabilir. Kızım da 6 aylık mama ile besleniyor. Gece 5 - 5.5 saatte bir besliyorum. Akşam 8 de verdiysem gece 1 - 1.30 da veriyorum sabah 6 30 gibi bir daha veriyorum. Bir de bu aylarda artık gaz sorunu kalmaz.

Degil mi ben de öyle düsünüyorum cünkü zaten ilk mama saatinden sonra 5 saat geciyor ve uyanmıyorsa aclıktan sonrasında da dayanabilir 12-12 bucuk gibi veririm daha iyi dayanır en azından sabaha kadar

Bebeğinle 6 saate kadar aç kalabilir. Kızım da 6 aylık mama ile besleniyor. Gece 5 5.5 saatte bir besliyorum. Akşam 8 de verdiysem gece 1 1.30 da veriyorum sabah 6 30 gibi bir daha veriyorum. Bir de bu aylarda artık gaz sorunu kalmaz.
Sizin kızınız kac aylık yazmıssınız ama cıkmamıs

Hayır aclıktan olmadıgına eminim ayaklarını karnına cekiyor gece uyanmıyor o saatlerde ben acıkmasın diye rüya öğünü yaptırıyorum mesela 7 de yedigi son mamadan sonra 12 de ben veriyorum o uyanmıyor o saate kadar uyanmıyorsa mama verip sabaha kadar aclıktan uyanmaz diye düsünüyorum bilemiyorum yine de

Şimdi 7-12 arası derin uyku saatleri. O saatlerde uyanmıyorlar pek. Rüya öğünü yaptırınca da bu süreyi gece 3e kadar uzatabilmişsiniz. Yani erken uyanma sorunu olduğunda ben genelde uyandığı saatten bir saat önceye de rüya öğünü ekleyerek çözmeye çalıştım genelde. Ama gaz oluyorsa bilmiyorum. Gazına bir çözüm arayabilirsiniz o halde.

Onun yerine gazına çözüm bulsanız
Masaj yapıyorum sabah uyandıgında rahatlıyor ama sanırım onda artık alıskanlık oldu her sabah 5 te uyanıyor zaten kendi uyanmıyor mama icin ben acıkmasın diye veriyorum gündüz zaten 4 saatte bir mama veriyorum gece de bence 5-6 saat ac kalabilir diye düsünüyorum

X