6.5 aylık bebek gelişimi

Eliffel

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Mart 2024
9
1
28
Merhabalar . Bebeğim 6 buçuk aylık. Daha çok Anne sütü daha sonra artı ek gıda ve arada mama da veriyorum . 7kilo 220 gr. 20 gündür sadece 30 gr almış . Doktora şubat ayında götürdüm gelişimi için . Zinco ve supravit ve iştah açıcı şurup yazdı kullandım toprladı biraz ama bu ay yüne durdu . Zinco be Supravit hala kullanıyorum doktor üç ay kullan demişti . Boyu 66 sadece 1 cm uzamış . Büyümesi geri kalacak diye korkuyorum .tekrar götüreceğim doktora ama Benzer durum yaşayan var mı sormak istedim

Merhabalar . Bebeğim 6 buçuk aylık. Daha çok Anne sütü daha sonra artı ek gıda ve arada mama da veriyorum . 7kilo 220 gr. 20 gündür sadece 30 gr almış . Doktora şubat ayında götürdüm gelişimi için . Zinco ve supravit ve iştah açıcı şurup yazdı kullandım toprladı biraz ama bu ay yüne durdu . Zinco be Supravit hala kullanıyorum doktor üç ay kullan demişti . Boyu 66 sadece 1 cm uzamış . Büyümesi geri kalacak diye korkuyorum .tekrar götüreceğim doktora ama Benzer durum yaşayan var mı sormak istedim
benim kızım 6 aylıkken 6900 grdı, boyu da sizinkinden daha kısaydı. ben de sorun yapıyordum ama sonradan anladım çok hata ettiğimi. her çocuk kendi hızında ilerliyor sonuçta, hem fiziki olarak hem de beyin gelişimi vs konularda.
siz sadece yemesine içmesine dikkat edin, her besine alışmasını sağlayın, kendi kendine yemesini sağlayın, uyku düzenine çok dikkate din, yapabileceğiniz şeyler bunlar. sonra da doktorunuzu dinleyin, geri kalıyor derse ona göre bi yol izlersiniz.

Elimden geleni yapıyorum aslında ama eşim tarafı boy kilo olarak küçükler çocuklarım hepsi . Genetik olması beni extra düşündürüyor yoksa takmazdım o kadar . Fazla geriler yaşlarına göre . Sizinki sonradan toparladı mı acaba

Doğum kg su boyu nedir? Takip eden doktor persentil tablosuna göre izliyordur orada aynı yüzdelikte ilerlediği sürece sıkıntı yoktur. D vitamini ve demir ilacını da düzenli kullandırtıyorsanız doktor kontrollerine 1 yaşa kadar rutin olarak her ay götürün bu şekilde gelişimi net gözlemleyebilirsiniz.

Doğum kg su boyu nedir? Takip eden doktor persentil tablosuna göre izliyordur orada aynı yüzdelikte ilerlediği sürece sıkıntı yoktur. D vitamini ve demir ilacını da düzenli kullandırtıyorsanız doktor kontrollerine 1 yaşa kadar rutin olarak her ay götürün bu şekilde gelişimi net gözlemleyebilirsiniz.
D vitamini ve demiri düzenli kullanıyorum . Doğum kilosu da düşüktü . 2 kilo 750 gr 49 cm . Aslında istikrarlı büyüyor ama persentilin altında kalıyor iki aydır . Ondan önce tam sınırdan gidiyordu . Yaşıtlarına göre görüntüsü de küçük zaten

X