6 Ayda 21 Kilo Verdim. Son 24 Kilom Kaldı

pokemongodiyeti

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2017
11
16
Herkese merhabalar;

• Daha önceden defalarca başlayıp her seferinde fazlasıyla geri aldığım kilolarımdan Ağustos 2016 itibariyle kurtulmaya karar verdim.
  • Bu süreçte diyetisyene gidip düzenli olarak spor yapmaya çalıştım.
  • Eskiden kendimi aç bırakırdım, aşırı spor yapardım ve 2 ayda 15-20 kilo verebilirdim.
  • Tabii bu durumda yaşımın da etkisi bulunmakta idi.
  • Ama hiçbir zaman ideal kiloma inemeden eski kötü beslenme alışkanlıklarıma dönüp verdiğim kilolaların kat kat fazlasını geri aldım.
  • Artık bu hataları yapmamak için kendime bir söz verdim ve onu tutuyorum.
  • Son kalan 24 kiloyu da verdikten sonra umarım "Başarı Öyküleri" kısmında da kendime bir başlık açabilirim.
Neler yaptım 6 Ayda?
  1. Ağustos ayından beridir kendi yanlışlarımı görebilmek ve motivasyonumu arttırabilmek için kendime Instagram'da "pokemongodiyeti" sayfasını açtım. :KK16:
  2. Neden PokemonGo diyenler için: Başlangıçta düzenli yürüyüşe kendimi alıştırmak için bu oyunu kullandım ve çok faydasını gördüm.:halay:
  3. Şimdiden Before - After konusunda gördüğüm değişiklikler beni çok mutlu ediyor ve hedefime ulaştığım zaman nasıl görüneceğimi merakla bekliyorum.:KK54:
  4. Kendime bir de burada bir "Diyet Günlüğü" oluşturmak istedim.
  5. Düşüncelerimi, yapmak istediklerimi ve korkularımı burada daha rahat paylaşabileceğimi düşünüyorum.
  6. Arada kaçamaklarım oldu. :110:Ama kaçamak yaptığım günü ve saati (sabah ya da öğle, kesinlikle akşam/ gece değil) kendim belirledim. Kaçamak yaptığım günler kesinlikle spor yaptım.
  7. Her akşam yatmadan 2-3 saat önce YOĞURT KÜRÜ yedim. :KK15: Yoğurt, bilimsel olarak bel çevresindeki yağlanmayı engelleyen bir besin olduğu için son ara öğünümü saçmasapan çaylar ya da gıdalar kullanmak yerine 3 yemek kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı pul biber ve yarım limon suyunu karıştırarak yaptım.

En baştan hatırlamam gerekirse;

Başlangıç kilo : 106.9 (Bu güne kadar çıktığım en yüksek kilo)
Güncel : 85.7 (En son 2010 yılında gördüğüm kilom)

Her gün yazmaya çalışacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar tekrardan;

Dün dışarıda işlerim olduğu için çok fazla su içemedim ve fark ettim ki çabuk acıkıyorum.
Meğerse o gün içinde içtiğimiz 2.5-3 lt su bizi ne kadar tok tutuyormuş.
Hemen akşam eve geldim ve vücudumun istediği suyu azar azar içerek tamamladım.

Kahvaltıda (dün)
- 2 yumurtalı omlet
- Çiğ badem
- Zeytin
- Beyaz peynir yedim.

Sabahları kahvaltıda ekmek yemiyorum. Ahhh ah eski ben olsa derdi ki "Ekmeksiz kahvaltı mı olur? Kepek/Çavdar ekmeği olsun." Ve bu yüzden sabahları evde kahvaltı yapamazdım. İş yerine gelirken de poğaça, börek vs ne varsa alırdım. Şapşiklik işte :KK1:

Öğle yemeğinde (dün)

- Barbunya
- Bulgur pilavı
- Cacık vardı.

Normalde öğle ve akşam yemeklerimi evde hazırlayıp yanımda taşıyorum. Ancak dün dışarıda işlerim olduğu için çalıştığım üniversitenin yemekhanesinden bana göre olan yemekleri seçtim.

Akşam yemeği
- Köfte
- Salata
- Ayran yedim.

yine dışarıda bulabildiğim en sağlıklı menü bu oldu. Ancak her ikisininde de büyük ihtimalle suyu az içebildiğim için erken acıkma başgösterdi.

VEEEEEEE GELDİK EN SEVDİĞİM ANA;

Akşamları yatmadan 2 saat önce

- İçine hindistancevizi yağı konulmuş filtre have
- Beyaz çay
- Limonlu, pul biberli yoğurt kürü

Gün içinde sürekli yürüyüş halinde olduğum için ekstra spor yapmadım.

Bugünün özetini de yarın atarım.
Herkese iyi günleeerrrrr :halay:

njZMA5.jpg

6 ay boyunca çok severek yediğim yoğurt kürümün etkisi.
Sizlere de motivasyon olması için koyuyorum.
Ben kendim bu fotoğrafa bakmaya doyamıyorum çünkü.
Eminim ki Aralık 2016 fotoğrafım da daha sonradan başka bir fotoğrafımın "öncesi" olacak.

Tabii her şey bu kür sayesinde olmadı.
Kçamaklarımı asgari düzeyde tutup sağlıklı bir beslenme programı içine girdim.
Spor yaptım. Kendime yürüyüş yapmak için sebepler buldum.
ASLA ve ASLA PES ETMEYİN.
Sonucu göreceksiniz.

instagramının herkese açık olması iyi olmuş, mrk edip bakıverdim ve harikasın diyorum :) bende 1 haftadır sağlıklı beslenmeyle devam ediyorum..şuan iyi gidiyor..istersen eşlik edebiliirm sana benim yaklaşık bi 20-25 kilo vermem lazım :)

instagramının herkese açık olması iyi olmuş, mrk edip bakıverdim ve harikasın diyorum :) bende 1 haftadır sağlıklı beslenmeyle devam ediyorum..şuan iyi gidiyor..istersen eşlik edebiliirm sana benim yaklaşık bi 20-25 kilo vermem lazım :)

oluuurrrrrrrr. sakın bırakmayın.
güzel yorumlarınız için teşekkür ederim.

herkese merhabalar;

malum araya haftasonu girdi. benim zavallı çamaşır makinem bozulmaya karar verdi. o yüzden buraları ihmal ettim.
ama diyetimi ve sporumu ihmal etme lüksüm yok :))))) bu hepimiz için geçerli.
aslında sağlıklı beslenmeyi öğrenme anlamına gelen diyet kelimesi bizde o kadar olumsuz duygular uyandırıyor ki biz yaşadığımız her aksilikte onu bozmayı düşünüyoruz. bunu yapmamayı öğrenince de hiçbir sorun kalmıyor.

dün bildiğiniz gibi pazardı ve sabah kalkar kalkmaz 1 tatlı kaşığı çörek otu yağı içtim. peşine de bir bardak suya 1 tatlı kaşığı elma sirkesi koyup içtim. tuzsuz yer fıstığı ile atıştırma yaptım ve sonrasında sıkıca giyinip kendimi dışarı attım. yürüyüş esnasında filtre kahvemi tükettim ve otobüsle gittiğim yerden eve kadar yürüdüm. toplamda 2 saat sürdü.

eve geldiğim zaman bomba gibi bir kahvaltı yaptım. ve erkenden yaptığım yürüyüşün getirdiği enerji ile gün içinde üşenip yapmadığım ne kadar işim varsa halledebildim.

akşam için kendime kıymalı ıspanak yemeği ve az yağlı mercimek köftesi hazırladım. (2 adet mercimek köftesi yedim)

sonrasında içine hindistancevizi yağı koyduğum filtre kahvemi ve beyaz çayımı içip sporumu yaptım.

yoğurt kürümü dün yemedim ancak uyumam gece 03:30 civarını buldu ve sabah 07:00'de alarmsız olarak güne başladım.
uzun süredir yapamadığım bir şeydi bu. ve yeniden bu enerjiyi hissedebilmek güzel oldu benim için.

sabah kalkınca 5-10 dklık hafif bir Leslie videosu ile güne başladım.
Birazdan da günden yaptığım kıymalı ıspanağımı yiyeceğim.

iyi günler dileriiimmmmmmmm...

oluuurrrrrrrr. sakın bırakmayın.
güzel yorumlarınız için teşekkür ederim.
rica ederim cnm....sürekli yazmasak da ara ara paylaşım yapalım :)
ben de yoğurdu ( köy yoğurdu hariç ) normal yiyemiyorum, pul biberi varsa keten tokumu kuru nane falan ekleyerek tüketebiliyorum.. sen de sanırım daha farklı şeyler ekliyorsun..

rica ederim cnm....sürekli yazmasak da ara ara paylaşım yapalım :)
ben de yoğurdu ( köy yoğurdu hariç ) normal yiyemiyorum, pul biberi varsa keten tokumu kuru nane falan ekleyerek tüketebiliyorum.. sen de sanırım daha farklı şeyler ekliyorsun..

evet ben limon ve 1 çay kaşığı pul biber ekliyorum.
bazı günler zerdeçal-zencefil-tarçın ekliyorum.

Merhabalaaarrrr;

Yoğun bir haftadan yazıyorum size.
Sabah kalkınca canım hiçbir şey istemiyor bu aralar.
20-25 tane yer fıstığı yedim. Evden çıktım.

Öğle yemeği olarak
- Kepekli makarna
- Ton balığı
- Salata yedim.

Bugün elbise giydiğim için dışarıda yürüyüş yapamam diye düşünüyorum.
Onun yerine eve gidince Leslie yapmayı planlıyorum.
Amacım kilo vermek olduğu için aerobik egzersizlerden yapmayı en çok sevdiğim yürüyüş ve Leslie programını haftada en az 5 gün sürdürmeye çalışıyorum.

Sizilere yemek ve içmek konusunda tavsiyeler veremem. Bu alanda bir uzmanlığım yok. Sadece diyetisyenimin bana verdiği bazen de benim kendi bünyeme göre yediğim şeyleri takip edelim bakalım neler oluyor. Yanlış mı yapıyoruz? Doğru mu ilerliyoruz?

Spor konusuna gelirsek......
İşte bu konuda elimden geldiğince yardımcı olmak isterim.
Çünkü akademisyen fizyoterapist olarak egzersiz yapma konusunda (kendim de dahil) milletçe yaptığımız hataların farkındayım.

Ara ara başka başlıklarla "spor" konusunda sizleri de bilgilendirmeye çalışacağım.

İyi günler herkeseeeeeeee.

Merhabalar yazini okudum ve basarilar diliyorum cani gonulden ben bi fast food canavariyim 107kg ile dogum yaptim..bu dogumda alinmis bi kilo degil zaten hel kilolu idim 94 ile hamile kalmistim..bende kendi adima fazla yediklerimden kaciniyor ve diyet + spor yapiyorum her p.tesi tartiliyorum 2 hafta oldu karar verip diyete baslayali diyete basladigim kilo 95.80 suan 91.40gr.spor olarakta leslie yapmaya caba sarfediyorum..istikrarli olamamak en buyuk sorunum.70 e dusmek istiyorum dua edin :110:

Merhabalar tekrardan.

Yoğun bir haftanın son gününe gelmiş bulunuyoruz.
Hava soğuk değil mi? Şimdi kim spor yapacak???? SEN YAPACAKSIN.:halay:
Yoksa gitmiyor kilolar cancağızlarım.
Havalar soğuk, canımız tatlı, tuzlu çekiyor. YEMEYECEĞİZ.:KK12:

Çünkü başarının tadını alınca bunlara ihtiyacımızın aslında olmadığını da biliyoruz.En Büyük KK

Dünün programı:
Kahvaltı : Peynir ve Wasa
Ara : Fındık, ceviz ve çiğ badem
Öğle : Tavuk, salata, cacık
Akşam : Salata
Akşam ara : Yoğurt kürü
Spor: 30 dk dans

Canım karbonhidrat çektiği zaman kepekli ya da tam buğdaylı makarna yemeye çalışıyorum. Daha doyurucu oluyor. Tavsiye ederim.
Tavuk yerine daha sağlıklı olduğu için Hindi eti tercih ediyorum. Ama dün yemeğimi kendim yapıp getirmediğim için mecbur tavuk yemek zorunda kaldım.

Sizlerden de motivasyon mesajları bekliyorum.

Herkese iyi günleeeerrrrrrr.

Merhabalar yazini okudum ve basarilar diliyorum cani gonulden ben bi fast food canavariyim 107kg ile dogum yaptim..bu dogumda alinmis bi kilo degil zaten hel kilolu idim 94 ile hamile kalmistim..bende kendi adima fazla yediklerimden kaciniyor ve diyet + spor yapiyorum her p.tesi tartiliyorum 2 hafta oldu karar verip diyete baslayali diyete basladigim kilo 95.80 suan 91.40gr.spor olarakta leslie yapmaya caba sarfediyorum..istikrarli olamamak en buyuk sorunum.70 e dusmek istiyorum dua edin :110:

Çok güzel.
Başlarda vücuttan ödem atıldığı için kilo kaybı hızlı ve fazla olur.
Ancak sonrasında birazcık duraklama olabilir. Bu sizi yıldırmasın.
Aksine ne kadar kararlı devam ederseniz kilo vermeniz başladığında o kadar güzel sonuç alırsınız.
Ben de 85.7 kiloyum şu an.
Gelin beraber 702e düşelim :)

Çok güzel.
Başlarda vücuttan ödem atıldığı için kilo kaybı hızlı ve fazla olur.
Ancak sonrasında birazcık duraklama olabilir. Bu sizi yıldırmasın.
Aksine ne kadar kararlı devam ederseniz kilo vermeniz başladığında o kadar güzel sonuç alırsınız.
Ben de 85.7 kiloyum şu an.
Gelin beraber 702e düşelim :)

Kesinlikle varım insaallah..kırılma anim cok cabuk oluyo tartida kilo vermedigimi gorunce..insaallah bu defa basarmak istiyorum.her p.tesi tartiliyorum insaallah p.tesi tartildigimda kilo vermis olurum ya da insaallah uzerine ilave etmemistir kilocuklarim

Ah ah. Çok ihmal ettim burayı.

Dönüşüm muhteşem olacak bekleyin :)

Son 2 aydır verdiğim 23.2 kilodan sonra kendimi birazcık denemeye karar verdim.
Ama artık havalar ısındı ve kilo verme tekrardan başlasın o zaman.

Sabah süper ve ekmeksiz bir kahvaltı yaptım.
Öğle yemeğimde nohut ve bulgur pilavı vardı.

Aralarda filtre kahve ve çiğ kuruyemiş yiyorum.

Bugün Leslie mi yapsam acaba yoksa yürüsem mi :)
Ne dersiniz?

X