6 haftalık hamileyim TSH (troid bezi hormonum)yüksek çıktı hipotroid varmış napcam:(

canım sakın ol panık yapma bende hıpotıroıd hastasıyım senelerdır de tedavı goruyorum...
verdıgı ılacın ebatına bakma bence ıslevı emın ol cok ahım şahım aslında... o mınıcık ılaclar tıroıd hastalarının hayatlarını kurtarıyor. muhtemelen doktorun sabah ac karna 1 tane demıstır,sen ne doz verdıyse 1 gun bıle atlamadan kesınlıkle kullan... ınan senın ve bebegın ıcın cok onemlı....
telas yapma duzene gırer bıseycıklerde olmaz :-)

bende de hipotiroid var hamilelikten önce çok öenmsemiyordum ilaçları düzenli içmiyordum ama hamilelikle birlikte düzenli içmeye başladım aksatmadan ilacı iç sorun olmuyor.. Şimdi değerlerim hep düzgün çıkıyor sık sık takip ediyorum ben.. sakın ihmal etme ilaçları çünkü bebeişin zekası için gerekliymiş... korkmana da gerek yok :KK66:zemuszemus

canım geçmiş olsun öncelikle ama korkma o kadar.allah koruusn benimde yüksek çıktı tiroid hormonum dr endokrine yönlendirdi.ordaki dr gebeliklerde yüksek çıkar dedi.ilaç vermedi bana.ama ben sordum veridkleri ilaçlar gebelikte zararlı değilmiş.allah korusun hemen kötü düşünme.

canım mrh bende sizlerle aynı durumdayım benim daha fazla tsh 9 civarı sen ne durumdasın şuan
bide benim doktor çeyrek kulllan dedi sürece yaydı oda şimdi 1 haftada 8 e düştü endişeliyim sizce daha fazlamı kullanmalıyım şuan
8.haftam bitiyo 9a giriyom hangi haftaya kadar mutlaka 2 ye düşmeli

Son düzenleme:
Canım ben endokronoloğa ve jinekoloğuma sordum ilk üç ay bişy olmaz korkma dedi bide benimki başlangıç seviyesinde diye tehlike arz etmiyormuş bi ay sonra kan testi yapılacak tekrar, değerler gözden geçirilecek o zaman bir durum değerlendirmesi yaparız dedi doktorum, bide şimdilerde daha büyük bir tehlikeyle karşı karşıyayım adet kanaması şeklinde kanamam var düşük tehlikesi yüksekmiş moralim çok bozuk kızlar sürekli dinlenmeme rağmen geçmiyor:gitme:senağlama inş. bebeğime bişy olmaz senağlama

canım mrh bende sizlerle aynı durumdayım benim daha fazla tsh 9 civarı sen ne durumdasın şuan
bide benim doktor çeyrek kulllan dedi sürece yaydı oda şimdi 1 haftada 8 e düştü endişeliyim sizce daha fazlamı kullanmalıyım şuan
8.haftam bitiyo 9a giriyom hangi haftaya kadar mutlaka 2 ye düşmeli

Canım doktorunun söylediklerini uygula sen, doz yeterli olmazsa bi süre sonra tekrar kan testi yapılır gerektiği kadar doz artırılır zaten kendi kendine dozu artırma sakın Allah korusun zarar verir yada ani bi düşüş hormon dengeni bozabilir ilk üç ay problem olmuyormuş tsh yüksekliği üçüncü ayın sonuna kadar sanırım normal değerlere döner senin tsh değerin hiç endişelenme ...yerimseniben

canım çokk teşekkürler Allah yardımcın olsun
sende içini rahat tutmya çalış bol dua et dinlanmeye devam et ama doktoruna da görün bence düşük tehlikesini azaltacak destek sağlasın benim ablamdada kanama oluyodu ama 2. ayla bişrlikte azaldı.hatta 7. 8. ayda bile kanama oluyodu.bebişi şimdi sağlıklı çok şükür inşallah seninde üyle olur.geçmiş olsun

Malesef canım öyle olmadı dün dayanamayıp doktora gittim tekrar ultrasonda bebeğin kalp atışının durdugunu öğrendim yani onu kaybettim kanama da o yüzdenmiş meğerse bana düşük riskin yüksek demişti diğer jineolog, demekki anlayamamış doktorumu değiştirdim ama artık yapacak bişey yok tabi geri getiremem onu, meleğim gitti artık bıraktı beni nasıl kötüyüm anlatamam hep o aklımda ...:gitme: senağlama :çok üzgünüm:

çok üzüldümmmmm
geçmiş olsun canım inşallah bu üzüntünü kısa zamanda atlatır sağlığına bir an önce kavuşup ilerlşeyen dönemde anneliği yaşarsın çokkkk üzüldüm canımm

çok üzüldümmmmm
geçmiş olsun canım inşallah bu üzüntünü kısa zamanda atlatır sağlığına bir an önce kavuşup ilerlşeyen dönemde anneliği yaşarsın çokkkk üzüldüm canımm

İyi dileklerin için teşekkür ederim canım böyle olacagını aklımdan bile geçirmemiştim doktor düşük riski var dediğinde bile bizi bırakmaz o diyordum hep ama öyle olmadı ...İnşallah ilerde bende yaşarım o duyguyu ... :gitme: Bebeğini sağlıkla kucagına alırsın inşallah ...

Malesef canım öyle olmadı dün dayanamayıp doktora gittim tekrar ultrasonda bebeğin kalp atışının durdugunu öğrendim yani onu kaybettim kanama da o yüzdenmiş meğerse bana düşük riskin yüksek demişti diğer jineolog, demekki anlayamamış doktorumu değiştirdim ama artık yapacak bişey yok tabi geri getiremem onu, meleğim gitti artık bıraktı beni nasıl kötüyüm anlatamam hep o aklımda ...:gitme: senağlama :çok üzgünüm:

geçmiş olsun bitanem çok üzüldüm
Allah yardımcın olsun

geçmiş olsun bitanem çok üzüldüm
Allah yardımcın olsun

Teşekkür ederim canım tekrar aynı olayı yaşarım diye çok korkuyorum iyi şeyler düşünmeye çalışıyorum ama kendi kendini iyi şeylerin olacagına inandırıyosun sonra hayal kılıklığı yaşıyor insan, bebegimin beni bırakacagını hiç tahmin etmiyordum hani risk çok yüksek bile denilse çok istediği için insan bişey olmıycak bugünleride atlatacaz diye kendi kendini telkin eder ya öyleydim bende...Ama öyle olmadı gitti meleğim böyle olunca daha çok yıkılıyo insan mafoldumben mafoldumben mafoldumben senağlama :gitme:

kızlar slm bende tiroid hastasıyım.2.5 senelik evliyim 2 tane düşük yaptım.artık hiç umudum kalmadı çk kötü morelim bozuk klio alıorum.ya bu tiroid hastaları hamile kalamıyormu arkadaşlar kafayı yicem yaa çk bunaldım artık en son muayaneye gittiğimdedeğerim 2 ye düşmüştü ama ilk gittiğimde 5 di.:KK43:şaun düştü kızlar ama hala gebelik yokk neyapmalıyım ne olur bana morel verin troidm 4mm miş sizce büyük bişimi :çok üzgünüm:morelim yokkkkkk kendimi kötü hissediorum bnde bebişimi kucağıma almayı çk istiorum:çok üzgünüm:

kızlar slm bende tiroid hastasıyım.2.5 senelik evliyim 2 tane düşük yaptım.artık hiç umudum kalmadı çk kötü morelim bozuk klio alıorum.ya bu tiroid hastaları hamile kalamıyormu arkadaşlar kafayı yicem yaa çk bunaldım artık en son muayaneye gittiğimdedeğerim 2 ye düşmüştü ama ilk gittiğimde 5 di.:KK43:şaun düştü kızlar ama hala gebelik yokk neyapmalıyım ne olur bana morel verin troidm 4mm miş sizce büyük bişimi :çok üzgünüm:morelim yokkkkkk kendimi kötü hissediorum bnde bebişimi kucağıma almayı çk istiorum:çok üzgünüm:

merhaba..bende yaklaşık 5 yıldır hipotiroid hastasıyım 3 tane nodülüm var ve sürekli levotiron tablet kullanıyorum.Tiroid tedavi edilmezse kontrol altında olmazsa hamile olmayı engelliyor..hamile olsan bile bebek için büyük tehlike..bu nedenle hamile kalmadan önce endokroloji bölümüne iyi bir doktora gidip tahlil tetkik yaptırıp verdiği ilaçları düzenli kullanıp sonra hamile kalmak en iyisi..tabi hamileliğiniz boyuncada kontrole gideceksiniz her ay düzenli olarak tiroid testlerinizi yaptıracaksınız ki hormonlarda bir anormallik olursa hemen ilaç dozunuzu ayarlıyacak doktorunuz..ben şu an 26 haftalık hamileyim şu ana kadar tiroid hormonları normal değerler arasında hala günde bir tablet levotiron içiyorum...ankarada yaşıyorsanız tiroid için gittiğim doktoru tavsiye ederim...

Bugün tahlil sonuçlarımı aldım tsh değerim 4,9 çıktı senağlama (hipo troid başlangıcı var) normalde tsh yüksekliğinde gebe kalınamıyormuş ve sağlıklı bir hamilelik geçirmek için normali 3 ün altında olmasıymış ben şu an 6 haftalık hamileyim bi zararı olurmu acaba kızlar ilaç da kullanamam :çok üzgünüm: tsh nin yetişkinler için olması gereken en üst sınırı 4.2 benimki 4.9 başlangıç seviyesinde ama daha da yükselirmi acaba troid bezinin az çalışması bebekte zeka geriliğine işitme ve konuşma bozukluklarına yol açıyormuş :uhm: doktorum ilerde tsh değerine tekrar bakarız dedi bunun için herhangi bi ilaç vermedi lütfen acil cvp napıcam ben :çok üzgünüm: İnternette yaptığım araştırmalar sonucu öğrendimki tehlikeli bi durum ölü doğum düşük v.b bi sürü kötü sonuca mahal verebilirmiş ilaç tedavisi ile değer normale dönüyormuş peki benim doktor neden ilaç yazmadı öyleyse? Acaba doktor önemsemedi mi CADIARZU

cnm bence telaş yapma
benim bildiğim kadarıyla hamileyken bu test yapılmaz çünkü gebelikte bazı hormonlar ve değerler tavan yapar

cnm bence telaş yapma
benim bildiğim kadarıyla hamileyken bu test yapılmaz çünkü gebelikte bazı hormonlar ve değerler tavan yapar

hamilelikte yapılabilir bi test cnm sonuçta kan veriyosun sadece herhangi bi ilaç falan vermiyolar yada radyonla ilgili bişi değil benimde tshım 4.5 bu meğer haşimato tiroidim varmış bende otoantikorlara baktılar ve çok yüksekti 11. haftada ilaç kullanmaya başladım hergün aç karna içiyorum dr tsh 15i geçmedikçe bebek için anlamlı değil dedi zaten bebişler 3 aydan sonra kendi tiroidini üretiyor bundan sonra senin düşük yapmaman için hormon gerekli dedi ilaca başladıktan 1 aysonra tshım 2nin altına indi ilaca devam ediyorum edecem

herkese mrb,

ben her sene doktorumun talebiyle TSH ölçtürdüğümde normal çıkardı ama hamile kaldıktan sonra o kadar yüksek çıktı ki; senin göğüslerindensüt akması lazım şu anda dediler. doktorum da biraz telaşlandı ama ben hiç telaşlanmadım. tekrar tsh bile ölçtürmedim; çünkü hamileliğe bağlı olarak yükseldiğinden eminim. öyle olsa daha önce hamile kalamazdım. 5 yıldır her sene ölçtürüyorum, en ufak bir sapma dahi olmadı.

arkadaşlar, aslında burada hep aynı sonuca geliyoruz. hamile kalmadan önce düzenli sağlık kontrolleri yaptırırsak hamile kaldığımız zaman karşılaştığımız tahlil sonuçları bizi endişelendirmez.

X