6 yıllık ilişkim bitti ve kötü ayrıldık

4 yıllı aşkın olan ilişkimi artık yaptığım fedakarlıklar karşılığında tek kalemde bitirdim. He üzülmedim mi çok üzüldüm ama sonra dedim ki bu adam üzülmeye değmez o kim ki üzülüyorum benim gözyaşımı dahi haketmiyor dedim. Hep kendi haklıydı ben hiçmi haklı değildim ve bitirdim hemde ihanetine susmama rağmen yine ben haksızdım ona göre. Şuan ayrılalı tam 1 sene 8 ay oldu ve inanılmaz mutlu huzurluyum. Hepsi bir tecrübe tabi ki keşke böyle olmasaydı ama maalesef oluyor umarım bu süreci en kısa sürede atlatırsınız. Devamlı size yaptığı kötülükleri düşünün ben öyle yaptım ve ondan inanılmaz derecede soğudum iğrendim adınj duyduğum anda midem bulanıyor artık.

Hayatta ne yaparsanız yapın kimseye kendinizi salak yerine koydurmayın. Kimsenin size saygısızca davranmasına izin vermeyin. Aldatılmak benim kırmızı çizgim ve kesinlikle kabul edebileceğim birşey değil ancak sizin durumunuzda aldatılmak kadar hatta daha ağır bir durum var saygısızlık ve ciddiye alınmama. Tüm çevreniz aldatıldığınızı böyle ayan beyan yüzünize vurduğuna göre demek ki ne yaşandıysa göstere göstere yaşanmış, siz yapıılan açıklamaya mantıklı diyorsunuz ama değilmiş ki bu kadar ortaya dökülmüş, adam sizi umursamamış bile kendince birşeyler savurmuş ve işine gelirse demiş resmen, size o kadar saygısızmış ki çevreniz bile ne size ne ilişkinize saygı duymamış. Sizde hala adamı kovmamam gerekiyordu diye dertleniyorsunuz. Adam sizi tüm çevrenizie rezil ederken bir dakika bile düşünmeemiş siz hala adamın derdindesiniz. Bence aklınızı başınıza almak için ilk olarak bir terapistten randevu alın zira adama verdiğiniz özen ve kıymetin onda birini kendinize vermemişsiniz.

İyi yapmışsın bence. Eşyaları da çöp poşetine koyup at. (Eski sevgilinin) Aldattığını nerden düşündünüz o kısmı anlamadım. Ama birşey yolunda gitmiyorsa bir sorun vardır bence. Umarım gelecekte daha iyi olursunuz.

kulağıma bir takım şeyler çalındı diyelim düşündürten buydu. eşyalarını zaten sürekli bu ara ayrıl barış yaptığımız için çoktan toplamıştı. eşyası olsaydıda çöpe atmazdım ona kötülük yapmanın bana ne faydası olacakki

Şu an kötü olabiilirsin ama eminim ilerde iyi ki yapmışım diyeceksin ve derin bir nefes alacaksın.
Benim de böyle toksik bi ilişkim vardı. Aldatırdı bilirdim ama ayrılamazdım severdim. Arsızlaşmıştı. Bir gün ağlaya ağlaya bitirdim ilişkiyi. Onla ilgili her şeyi sildim .
Ve zamanla o kadar çok hafiflemiştim ki anlatamam.
Sadece biraz zamana ihtiyacın var . Bu süreçte arkadaşlarına ailene vakit ayır.
Emin ol çok daha iyi olacak. Zor olanı başarmışsın zaten.
Belki biraz ilerde ona mesaj atmak isteyeceksin
Ya gel konuşalım diyeceksin ya da saydıracaksın ona
İşte bunu sakın yapma
Tamamen her şeyi sil o sana yazarsa geri dönme bu şekilde arınabilirsin.
Güçlü ol.

Son aylarda çok zor şeyler yaşadım maddi manevi ailevi vs... aklınıza gelebilecek tüm konularda. Psikolojik tedavide görmekteyim belli bir süredir. Yaşadığım tüm şeyler yetmezmiş gibi birde böyle bir dert eklendi üstüme. Yani psikolojik tedavi gördüğümden beri sanki onlada daha kötü olmaya başladı aramız. Acaba ilaçlar sayesinde bugüne kadar gözümü kulağımı kapatmaya iten sebeplerden arındım da o yüzden mi diye sormadan edemiyorum kendime. Ardından bir soru daha beni hasta olduğuma en çok ikna eden kişi kendisiydi, psikologlar demez mi bizi gerçek hastaların hasta ettikleri gelir diye, gerçek hasta o olabilir mi? Yani inanın kafam allak bullak özlemekten pişman olmaktan onu ve onla birlilte bir çok şeyi kaybetmiş hissiyatına kapılmaktan yalnız kalmaktan vb. duyguları yaşamaktan çok korkuyorum

Sevgiliniz size bir şeyler öğretmek için karşınıza çıkmış. Görevini tamamlamış, derslerini vermiş ve hayatınızdan çıkmış.

Eğer gerekli dersleri almadıysanız, tekrar benzer bir durum yaşarsınız. Şimdi artık bu defteri kapatmanız gerekiyor. Bundan sonraki beraberliğiniz için mutluluklar dilerim.
Ooo ne güzel yazmışsınız. Gerçekten bazı insanlar hayatımızın dersini verip ne kadar o kişi istesek de eğer olmayacak ise olmayacağını yıpratarak gösteriyorlar sanırım. Biz de eğer hala daha üstüne düşmeye devam ediyorsak gerçekten sonradan da hep aynı şeyleri yaşıyoruz, hep aynı döngü devam ediyor

Son aylarda çok zor şeyler yaşadım maddi manevi ailevi vs... aklınıza gelebilecek tüm konularda. Psikolojik tedavide görmekteyim belli bir süredir. Yaşadığım tüm şeyler yetmezmiş gibi birde böyle bir dert eklendi üstüme. Yani psikolojik tedavi gördüğümden beri sanki onlada daha kötü olmaya başladı aramız. Acaba ilaçlar sayesinde bugüne kadar gözümü kulağımı kapatmaya iten sebeplerden arındım da o yüzden mi diye sormadan edemiyorum kendime. Ardından bir soru daha beni hasta olduğuma en çok ikna eden kişi kendisiydi, psikologlar demez mi bizi gerçek hastaların hasta ettikleri gelir diye, gerçek hasta o olabilir mi? Yani inanın kafam allak bullak özlemekten pişman olmaktan onu ve onla birlilte bir çok şeyi kaybetmiş hissiyatına kapılmaktan yalnız kalmaktan vb. duyguları yaşamaktan çok korkuyorum
Şu andan daha kötü olmazsın emin ol. Seni hasta eden seni yıpratan ne varsa çıkar hayatından. Kısacası mutluluğu hak ediyorsun. Seni mutsuz eden herkesi çıkar

Hayatta kalma dürtüsü ortaya cikmis sizde. Cok mutsuz, hayattan sogumus, yasam enerjinizi tuketmis gibisiniz. Devam edebilmek icin onu hayatinizdan cikarmaniz gerektiginizi bilincaltiniz anlamis, dogal refleks aslinda bu. Duz mantik bakarsaniz neden aldatildiginizi dusundugunuz ve bu yuzden ayrildiginizi anlarsiniz. Cunku kendinize bir sinir cizmissiniz, bunun oncesinde ne yaparsa yapsin cok mutsuz devam etmissiniz iliskinize. Aldatti veya aldatmadi bu onemli degil. Onemli olan kendinizi siz farkinda olmadan korumaya alan durtuleriniz ve bilincaltiniz. Onlara sıkı sıkı sarilin lutfen, sizi derin bir ucurumdan cekip almislar. Kendinize guvenin, verdiginiz karar dogru. Mutsuz oldugunuz, deger gormediginiz bir birliktelikten -mazosist degilseniz- kurtulmaliydiniz, gec bile kalmissiniz.

evet bu dürtü geldi ve bi anlık hışımla gerçekleşti her şey. o an düşündüğüm şey artık ben hatalıysamda bu kadar her şey benim yüzümdense demekki ben başaramıyorum bu işi o yüzden bitsin istedim. Çok yoruldum hatalarımı telafi edeceğim derken. Gerçekten hata olan şeyler ayrı, olmayan şeyler için ayrı savaştım. Dediğiniz gibi mutlu muyum mutsuz muyum buna bakmadan sürdürdüm ilişkimi en azından kırmızı çizgilerime uyuyor diye ama görünen o ki kırmızı çizgimede basılmış artık sevgimi hak etmediğine ikna oldum bir anlık sinirle birlikte

Her ne kadar inanmayı seçtim desen de inanmamışsın. Zaten inanmak da seçilen bir etlem değil ki her konuda içten gelir. İçini kemirip duran o şüpheyle yaoacak başak bir şeyin yokmuş zaten. Bu uzun ilişkilerde oluyor, kumar gibi kaybettikçe kazanacağım hırsı, kaybettiğimi daha fazlasını kazanacağım hırsı gibi, ama kumardan kim ne kazanmış ki..
Kararlı olun lütfen, karşı taraf sizin manipüle olacağınızı biliyor bunu kullanabilir. İmkanınız varsa destek alın, ortamınızı değiştirin. Hakkındaki seyleri başkalarından duydum falan… katlanılması zlor şeyler

güzel özetlemişsiniz gerçekten hatta kumardan ziyade sanki borsada hisse yatırımım varda, kaybetmemek için sürekli hisse düştükçe alıyor nasılsa bir gün yükselecek diye umuyor gibiydim. şüphe konusuna gelirsekte kendime hiç zaman tanımadım gözlem yapmadım bu olayı sindirmedim enine boyuna düşünmedim olayı ilk duyduğumda açıklaması o anlıkta mantıklı gelse affettim barıştık. fakat günden güne içimi kemirdi her şey bu kadar tazeyken çözülmemişken kalkıp bide ilişkiyi toparlamaya çalıştım, daha kendimi toplayamadan. bu da ayrılığa çok büyük zemin hazırladı. bu yapamadığım şeylere fırsatım olsaydı sonuç yine aynı olurdu muhtemelen çünkü insanın kendini ikna etmeside gerçekten kolay olmuyor. dediğinz gibi katlanılması zor şeyler

Sevgiliniz size bir şeyler öğretmek için karşınıza çıkmış. Görevini tamamlamış, derslerini vermiş ve hayatınızdan çıkmış.

Eğer gerekli dersleri almadıysanız, tekrar benzer bir durum yaşarsınız. Şimdi artık bu defteri kapatmanız gerekiyor. Bundan sonraki beraberliğiniz için mutluluklar dilerim.

Bu dediğinizi hep kendimede söyledim. Fakat artık bir şeyler öğrenmekten o kadar sıkıldımki. öğrenecek ne çok şeyim varmış meğer. her bir ilişkimde bir şeyler öğrendim. arkadaşlıklardada aynı şekilde. öğrene öğrene ruhsuzlaşacağım artık. güvenmeyi sevmeyi değer yargılarımı vicdanımı vb. tüm iyi şeylerim tek tek köreldi. Yani sürekli birileri hayatıma girdi bir şeyler öğretti sonucunda benden bana ait olan tüm iyi şeyleri benden alıp götürdü. Bu ne ki böyle kimseyi sevemeyecek miyim ben kendim olarak olduğum halimle..

Sizin aile ile ilgili olan konunuzu okumuştum. Hatırladım profil fotoğrafınızdan...
Son cümle şey gibiydi tam hatırlamıyorum. Olur da hala hayatımda hala olursa aile kurmak istiyorum tarzıydı.
Yeni ayrılmıştım o dönem içime oturmuştu o cümle.
Olmamasına üzüldüm.
Ama mutluluğu hak eden birisiniz.
Umarım doğru insanı bulur ve güzel bir yuva kurarsınız. Zararın neresinden dönülse kar.

Ay çok uzundu okuyamadım. 5 yıllık ilişkimi bir günde bitirdim ben. Resmen ondan sonra yaşadığımı nefes aldigimi hissettim. Toksik bir ilişkiydi. Bu tarz toksik ilişkiler aslında alışkanlıktır

Çok düşündüm acaba benimkisi bir alışkanlık mı diye ama gerçekten seviyorumda onu yani ona karşı sevgi hissettiğimi biliyorum. Ona karşı kötü hisler barındıramıyorum hatta içimde. Benimkisi sevgi olsa bile acaba ilişkinin gelmiş olduğu toksik hal mi bir alışkanlık oldu bende yani neden bu kadar bağımlı haldeyim, onunda bana karşı hataları varken neden ben hala kendime kızıyorum kendi hatalarımı düşünüyorum. Belkide kendime olan sevgim ve saygımı yitirmiş olabilirim sebebi budur. Öyle bir ilişkiydi kendime olan güvenimide saygımıda o yıktıkça inşa etmeye çalıştım sonra bir daha yıktı bir daha inşaa ettim. Aslında ilişki için genel olarakta hep o yıkıcıydı ben ise yapıcıydım, ben yaptıkçada o yıkıyordu bir şekilde. Yaptığı şeyler hata bile olsa mutlaka geçerli bir sebebi oluyordu ve dönüp hep suçu kendimde arıyordum..

Geçmiş olsun. Hatırlıyorum seni. Geçenlerde “Aldatılıyor muyum” diye konu açmıştın. Zaten sorunlu bir ilişki. Dikiş tutmuyorsa zorlamanın alemi yok. Senin huzurun, sağlığın daha önemli.
Ben iyi biten, dostane ayrılan çift görmedim. Kavga, patırdı gürültü yaşamanız doğal. Kararınızdan geri dönmeyin. Yaşadıklarınızdan ders alıp, önünüze bakın.

Evet tamda içimde bir kuşku varken bunun üstünden çok fazla geçmeden bazı duyumlar aldım. Dediginiz gibi zorlaya zorlaya sürdürdük ama dikiş tutturamadık.

Her yaşadığınız yanlış ilişki sizi doğru kişiye bir adım daha yaklaştıracak. Evet arkadaşlar demiş zaten çok toksik bir ilişki ve bu ilişkiler genelde bağımlılık yapar. O acı çektirdikçe daha da bağımlılık yapıyor artık nasıl bir şeyse bu. Sizin adınıza çok sevindim. Kurtulmuşsunuz yalnız benden bir öneri düşüncelerinize müdahale etmeyin bırakın üzülebilirsiniz bir süre akışına bırakın. Siz unutmak için çabaladıkça beyniniz buna direnç gösteriyor daha da onu size hatırlatıyor bu hatayı yapmayın. Bir süre sonra unutacaksınız, hayatınıza iyi biri girince bu ilişkinizi hatırlamak bile istemeyeceksiniz

Evet doğru söylüyorsunuz düşüncelerden duygulardan kaçmaya çalıştıkça daha yoğun bir şekilde içinde kendimi buluyorum bu tuzağın içine düşüyorum. Çok çok eskiden o kadar güzel bir ilişkimiz vardıki insanlar hayranlık duyarlardı, sonra git gide toksikleşmeye başladı, insanlar hayran olmak bir kenara dursun, gelinen toksik hal sonrası bana yaptığı saygısızlıklar nedeniyle, ona, bana, ilişkimize dahi saygı duyamaz oldular

Böyle bir kişiye artık ‘dur’ dediğiniz için siz çok güçlüsünüz aslında. Bir yerden sonra insanda hâl kalmıyor böyle bir ilişkide. Ne kadar sevsenizde olmayacağını görmek, anlamak şu an çok canınızı yakıyor tahmin ediyorum. Bırakmayı bilmek gerek bazen. Üzülün, ağlayın kendinizi bu duygulardan mahrum etmeyin. İnanın hiçbir kadın böyle değersizleştirilmeyi hak etmiyor. Kendinize kimsenin vermediği değeri verin çünkü önemli olan sizsiniz. İnstagramda iliskikocubal var takip etmek isterseniz, çok güzel paylaşımları oluyor belki biraz iyi gelir size🌸

tavsiyeniz için teşekkür ederim yorumunuzu ilk okuduğumdan beride önerdiğiniz sayfaya bakıyorum bir tık olsada sakinleşebildim güzel içerikler var. yorumlara dönebilecek gücü anca toplayabildim o yüzden şimdi yazıyorum. kendimi yer yer hem çok değersiz hem de yer yer çok değerli hissettim. yani bir aldı bir verdi resmen dengemle oynadı. bende doğal olarak o beni değersizleştirdikce ben kendime değer vermeye calıstım özgüvenimi onarmaya calıstım o bir yolunu bulup yine bozdu...

Aldatma olaylarının detayını anlatsanız aslında daha anlaşılır olurdu. Aldatıp sizi uzun bir süre aptal yerine koyması sabrınızı taşırmış bir noktada. Direkt en başta itiraf edip özür dilese affetmeseniz bile böyle cinnet geçirmezdiniz. Bir de yarın gidicem vs demiş üstüne. Yani patlamışsınız siz de. Kötü bitiren o olmuş zaten sizden önce. Ayrıca iyi biten ilişki mi var, çok iyi olsa bitmez zaten

Yani biz çok güzel başladık çokta güzeldik ara ara anlaşmazlıklarımız olsa bile bir şekilde yolumuza devam ediyorduk. İnsanlar hayranlık duyarlardı bize o zamanlar öyle gıpta edilesi bir ilişkiydi. Fakat büyüdükçe değiştik sanırım doğal olarak ilişkide bundan payını aldı. Aldatma olayına çok girmek istemedim %100 emin olamadığım için ama kısaca özet geçeyim, bizim ortak bir arkadaşımız vardı ve benden habersiz bir gün arkadaşlarla buluşmuşlar, aramız kötü diye beni çağırmak istememiş. ortak arkadaşımızda bunu bana üstümde yük var gibi hissediyorum güveninin sarsılacağını bilsemde anlatmam lazım diyerek bana bunu anlattı, bir şey yaşanmadı zaten oradaki herkese ladylena sevgilim ve onunla aram kötü o yüzden görüşmek istemedim sizde bahsetmezseniz kendisine burada bulunduğumu sevinirim demiş. yani durum o ki, arkamdan iş çevirilmiş, ayakta uyutulmuşum, salak yerine konmuşum. tabi sevgilimde ortak arkadaşımıza küstü bu olayı onun büyüttüğünü ve beni gazladığını düşünüyor. fakat orada bulunan insanlarda sonradan arkamızdan konuşmuşlar, bu çocuk böyle gizli saklı iş yapıyorsa başka şeylerde yapıyordur gibilerinden. yani kısacası aldatma var veya yok fark eder mi, o da salak yerine koymak böyleside salak yerine koyulmak bana göre. üstüne birde çevreye rezil oldum resmen boynuzlanmış damgası yedim. ki ben bu son aylarda ekstra çaba ve özen gösteriyordum her şeye. bunu hak etmedim. fakat ne yaptı ne etti zeytinyağı gibi üste çıktı bir şekilde. inanayıö affedip yoluma devam edeyim dedim o da olmadı işte içime sinmedi çünkü bir türlü, o şüphe hep içimdeydi

Neredeyse 6 yıldır birlikteydik. Bu 6 yıl içinde iyisiyle kötüsüyle bir şeyler yaşadık. Çok uzun süredir mutsuz olduğum bir ilişkiydi. Sürekli suçlanan, kendimi hatalı hissettirildiğim, sürekli hatalarını telafi etmekle uğraşan, bunun için çabalayan taraf olmakla yükümlüydüm. Hatalarım hiç mi olmadı, elbette oldu. Fakat onun hiç mi hatası yoktu. Bu kadar mı düzgün, hatasız, riyasız biriydi. Hayır değildi. Kendi hatalarımın üstünde durulduğu kadar onun yaptığı hiç bir şeyin üstünde durulamadı, sıra benim hatalarımdan onunkine gelemedi. İyi olmasına iyi biri, çevresi tarafından sevilir sayılır. Bana karşı ise ben ona iyi olduğum sürece iyi. Ondan bir şey beklemeden, ona bir şey söylemeden, belirtmeden, rahatsız olduğum şeyleri konuşmadan, geçinip gidersem ne ala, benden iyisi olmuyordu. Dayanamayıp, ne zaman bir şeylerden yakınmaya başlasam, bu böyle olmaz, bu yanlış desem, benden kötüsü yoktu. Onun bana yaptıklarını, ben ona yapsam evirir çevirir bir şekilde beni haksız çıkartırdı. Zaten hep haksız olan taraf bendim orası ayrı. İlişki değil savaş gibiydi. Kendimle savaştım, onunla savaştım, ilişkim için savaştım, bir şeyler düzelsin diye sürekli savaştım. Bunuda birisine sadakat manasında güvenmem çok zor ve güvenimi hiç sarsmadı diye boyun eğdim. Salak yerine konmak kırmızı çizgimdi. Ne yaparsan yap onu yapma dediğim bir şeydi. Aldatıp aldatmadığını bilmiyorum ama güven sarsıcı bazı durumlar yaşadık ve ondan daha öncede ayrılmıştım, gayet kendinden emin ve rahat bir şekilde yapmadığını belirtti açıklamasını yaptı ve inanmak istedim yapmadığına. Çevreme karşıda rezil oldum sayesinde, resmen boynuzlandın, ayakta uyumuşsun damgası yedim etraftan. Kendi kendimi avuttum, açıklaması mantıklıydı buna istinaden yapmamıştır dedim. Fakat sürekli o konu ile ilgili bir şeyler öğreniyorum. Artık o kadar sıkıldımki. Çok yoruldum. Adam akıllı sevgi gördüğümde yok, sevgiyi geçtim insan gibi muamele gördüğüm bile yok. Sürekli bana bir kızgın, sürekli bir tripli, sürekli pireyi deve yapmalar. Onu uyarmıştım affederken, insanlar bu şekilde konuşma hakkını kendinde görüyorsa sebebi sendin, aramızın kötü olduğunu insan içinde çok belli ediyorsun ve insanlar bu durumu baz alarak bunları düşünüp konuşuyorlar, ne yaşarsak evde yaşayalım dışarıda insanlara belli etme dedim. Ben bizim için çabalarken arkamdan iş çevirdin gizli saklı ve ben insanlara o yapmaz etmez derken insanlar benimle kendi içlerinden resmen dalga geçtiler artık bunları yaşamak istemiyorum, bir savaş içinde olmakta istemiyorum beni buna zorunda bıraktırma artık dedim. Tamam dedi söz verdi denicem ve değişicem dedi. O günden bugüne yine aynı tas yine aynı hamam. İlk bir hafta iyiydik, sonra yine başladı saçma sapan tavırlarına. Dün ise geçmiş konu ile alakalı yeni bir şey öğrendim o uyurken. Tam uyumuyor gibiydi saati falan sordu, baktım uyumuyor üstüne gitmeye başladım. Vicdanın rahat değil o yüzden uyuyamıyorsun dedim, ne yapmışım yine ne istiyorsun dedi. olayı anlattım ve bir şey varsa bu olayı itiraf et artık sende kurtul bende kurtulayım dedim. bu olayın benim için bu kadar büyümesinin sebebi senden sevgi görmediğim içindi. Eğer sen, böyle bir şey yok yarın konuşuruz hadi uyuyalım diyip sarılsan uyusak ben buna bile tamamdım dedim. Açık açık beklentimi söylemişim daha ne yapayımki ben, ona kızgın olmama rağmen. Bu dediğimi yapmsk yerine sürekli kışkırtıcı konuştu benimle. Uyanınca gidicem edicem seninle görüşmeyeceğim demelere başladı. Zaten kaçmak her zaman en iyi yaptığı şeydi. O an artık öyle dolmuşumki git evimden dedim. Gidicem yarın dedi. İşe kalkıp gidecekti, acımadım bu sefer. Hayır şu an defol git istemiyorum seni evimde dedim. Kalktı hazırlanmak için. O sırada itiraf et diyorum edecek bir şey yok diyip duruyor hala daha. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz diye bir laf var biliyorumki bir şeyler oldu, arkamdan bir dolap çevrildi ama asla söyletemedim. Baktım hala daha pişkin pişkin konuşuyor bu sefer tekme tokat kovaladım evden ve ilişkimiz bitti. Kanımın son damlasına kadar savaştım her şeyi yaptım düzelmesi için ama o buna izin vermedi, mutlu etmeye çabalamadan mutlu olmak istedi bende artık yoruldum ve yıldım. Sadece tek bi kötü hissettiğim şey var bu kadar sene sonra kötü bitirmemiş olmamız, keşke daha sakince kovsaydım evden, gerçi aldatılan bir insan nasıl sakin kalabilirdi bunuda bilmiyorum. Bu olayda hatalıyım biliyorum, olgun davranmadığım için. Fakat artık bunun bedelini ödemek zorunda değilim bir kerede ödemeyeyim, çünkü o da çok hata yaptı ama bedelini ödemedi. Artık gitsin kendine bir japon balığı alsın, konuşmadan bir şey demeden öylece süzülsün o da onu izlesin. Onu kaybetmekten çok korktum onsuz bir hayat nasıl sürerdi düşünmek dahi istemedim. Pişman olmaktanda çok korkuyorum, bu süreci nasıl atlatacağımı hiç bilmiyorum. Zaten her şeyden çok kolay pişman olabilen biriyimdir, örneğin dün pizza yediysem bugün keşke yemeseydim o pizzayı falan derken bulurum kendimi. Bir de birisi hayatımdan çıktığı zaman aklıma hep iyi şeyleri gelir, kötü şeyleri çok gelmez. Bu yüzden hep kötüleri düşünmeye çalışıyorum. En azından vicdanım rahat ben çabaladım elimden gelenin fazlasını yaptım ama o bunu asla görmedi, görmek istemedi diyebiliyorum. Onunla ayrılsam bile daha güzel bir şekilde ayrılmayı isterdim böylesi yakışık almadı ama demekki bitebilmesi için böyle bir raddeye gelinmesi gerekiyormuş. Bu saatten sonra iki cihan bir araya gelse, biz bir araya gelemeyiz. Sadece kendimi çok yalnız, çaresiz, tükenmiş, mutsuz hissediyorum, ilişkim sürerkende böyle hissediyordum. Sevgilim sevgili gibi olamadığı için. Ben ona ne yaşattıysam, ondan karşılığını misliyle gördüm ve karmam bitti. Hemen olmasada bir gün mutlu olacağımı biliyorum, o da umarım mutlu olur, ben edemediysem ve başkası edebiliyorsa helal olsun o kişiyede. Çok mutlu olsun ama bana ne yaşattıysa misliyle karşılığını ondan görsün belki yıllarca yapamadığı empatiyi yapabilmesine vesile olur.
Hicmi iyi anlariniz olmadı beraber gülmediniz beraber heyecan aşk tutku yaşamadiniz belki beraber agladiniz. Belki mutluluktan havalara uctunuz beraber bunca yılın üstüne tekme tokat evden atmak yerine güzelce konuşup ayrılmayı hak etmiyormydu o adam 2 tane ilişkim oldu ikisiyle de güzel kötü anılarım oldu ama ikisiyle de çok seviyeli ayrıldık . Hala da yolda görsek gülümser geçeriz . Ne gerek var bu kadar hoyratliga güvenmiyorsan usulca çeker gidersn ki ayrıca bence elinde bir kanıt da yok emin dahi değilsin

tavsiyeniz için teşekkür ederim yorumunuzu ilk okuduğumdan beride önerdiğiniz sayfaya bakıyorum bir tık olsada sakinleşebildim güzel içerikler var. yorumlara dönebilecek gücü anca toplayabildim o yüzden şimdi yazıyorum. kendimi yer yer hem çok değersiz hem de yer yer çok değerli hissettim. yani bir aldı bir verdi resmen dengemle oynadı. bende doğal olarak o beni değersizleştirdikce ben kendime değer vermeye calıstım özgüvenimi onarmaya calıstım o bir yolunu bulup yine bozdu...
Ne zaman konuşmak isterseniz bana yazabilirsiniz çünkü ben de iyileşmeye çalışan biriyim..

Sizin aile ile ilgili olan konunuzu okumuştum. Hatırladım profil fotoğrafınızdan...
Son cümle şey gibiydi tam hatırlamıyorum. Olur da hala hayatımda hala olursa aile kurmak istiyorum tarzıydı.
Yeni ayrılmıştım o dönem içime oturmuştu o cümle.
Olmamasına üzüldüm.
Ama mutluluğu hak eden birisiniz.
Umarım doğru insanı bulur ve güzel bir yuva kurarsınız. Zararın neresinden dönülse kar.

Son zamanlardaki toksikliğimiz olmasa, eskisi gibi hala iyi olsaydık, o cümleyi kurabileceğim halde kalabilseydik keşke diyorum. Onunda o iyi haliyle çok güzel bir baba olurdu. Zaman çok acımasız, hızlı geçiyor, büyüyoruz, değişiyoruz. İlişkide bundan nasibini almış bulundu. Sizde umarım çok mutlu olursunuz teşekkür ederim iyi dileğiniz için

X