7. haftada kalp atışı görülmedi, lütfen yardım...

Hayatta çoğu şeyi yaşamadan tecrübe edemeyiz...
Zaten bu yüzden yaşamadan anlamayız....Başkalarının anlatımında kalır ...
Ne zaman onu yaşarsın...işte o zaman anlarsın yaşanmışlıkların önemini...

Bende anlıyorum ..hem de insanın o minnacık su damlasına nasıl da bağlanıp kaldığını...tüm dünyaya haykırmak istediğini...
Boğazında düğümlenip kalan buruk bir sevinç..ya da üzüntü senin ki...

İnan bana geçecek...
Eğer bebeğinin kalbi atmıyorsa..ve kaybedersen bilki hayır bundadır...
Ve Ahirette şefaatçimiz olacaktır inşallah ölen bebeklerimiz...cenin dahi olsa
Herşey ALLAH c.c.'tan unutma..

Ben ömrümde olsa başıma geleceğini düşünmemiştim..:Güle oynaya gittiğim hastanede,sıra beklerken eşimle şakalaşırken içimdeki bebeğin aslında kalbi atmadığını ve o gün kürtaj olacağımı hiç düşünmemiştim...

İlk bir ay dışardan iyi görünmeme rağmen kolay atlatamadım..
Yani kişilerin başına gelmediği , aynı duygusallığı yaşamadıkları ve bedeninden bir parça ayrılmadığı için anlamalarını bekleme....Bu annelik işte...Başkası zaten beklenemez..

Şimdi bundan sonrası için hayır dile....ve şöyle düşün eğer bebeğin yaşarsa hayır vardır..
Yok eğer kalbi atmıyorsa bunda da bir hayır vardır de...

Rabbim inşallah daha nice evlatlar nasip edecektir cümlemize

sedacim cok üzüldüm canim.söyleyecek kelime bile bulamiyorum.umudumuz pazartesiye kaldi.inanki senin icin okadar cok dua ediyorumki.:Saruboceq:

ben senin yaşadıklarını yaşamadım ama
her ay doktora giderken içimde bi korku olurdu
ya kötü bişey olursa ya kalbi durursa ya onu kaybedersem
inanki bunu başına gelmeyen bilemez
sadece hamile olduğunu öğrendiği günden itibaren
o küçücük yavruya kendini sıkı sıkı bağlayan anlar
anne olmak başka bişey
sen dışardan söylenenlere kulak asma
bebişin senin mutlu olmanı istiyor
çünkü sen mutlu olunca oda mutlu olacak
moralini yüksek tutmaya çalış
yoğunluğunu başka yerlere ver
inşallah geç döllenmedir ve kalbi atar
bunu canı gönülden istiyorum
allahım bu mübarek günde inş yüzünü güldürür
inş evladını kucağına almayı nasip eder canım..

sedacım canım bnde hamılelıgım boyunca dustu dusecek dıye cok sorunlar yasıyorum bende cok gec duydum kalp atısını benım ablamda hamılelıgınde 10 haftada gormus kalp atısını bence cokta negatıf olma butun yazdıklarını okudum yasamayan cocuk buyurmu hıc kan dolasımı oluyor demekkıı hucreler cogalıyor bence sabırlı ol 10 haftadan oncede aldırım deme beklee sana bı zararı olmazsaa beklemenın suan ıcın sen kendınıde dusuneceksın vede ıstah kaybının olmasıda dogal 12. haftaya kadar agzına bısey koyamazsın hamılelık devam edersekı ınsallahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh normal korkma cocuk senden beslenıyr zaten alcagını alıyor. ama sen bebısınle konusmaya basla öle negatıf dusunmee sakınnn senın moralın onuda etkılıyor..

Sakın moralini bozma sen.bebek gelişiyor. Benimki 9 haftalıkken duyulmuştu. üzme kendini .hayırlısıyla o minicik kalbinin atısını pazartesi duyacaksın. üzülme ama. Herseyin bası moral

doktorlar herseyin en kotusunu soylerler bence de oyle birsey
benim doktor da hafif bir akintim olsa hih bu akintilar soyle olur boyle
olur sonra dusuk yaparsin, erkenden alalim bebek gelisimini tamamlamis
karninda kalirsa iyi olmaz (dediginde de 38+2 falan) velhasil
beklemek belirsizlik kotu ama bu umut yok anlaminda degil
doktorlarin bizi en kotusune alistirmalari icin bence

arkadaşlar bitti...
sabah hafiften kahverengi lekelenme başladı. sekizde hastanedeydik. dr. ultrasonla baktı yine, kese hâlâ sapasağlamdı ama embriyo 11,9 mm'di en son, bugün 10 mm çıktı. değişik açılardan baktı, sonra kan tahlilleri, apar topar hastane yatışım yapıldı, serum için damar açıldı...tir tir titreyerek, hüngür hüngür ağlaya ağlaya yattım kürtaj masasına. ayılırken de "o daha çok küçük, ölmesin, ne olur ölmesin" diye sayıklamışım, hemşirelerden biri gözleri dolu dolu, elimi tutup saçımı okşadı, o öyle yapınca iyice kötü oldum.yazarken ne kolay da yaşarken öyle zordu ki...bebeğim yok artık...aslında iki haftadır bedenimde onu ölü bedenini taşımışım hep umutla...embriyo ölünce suyun içinde önce şişermiş, onu büyüme sanmışım, dr. umut yok dedikçe onu düşman bellemişim.kese çok sağlam olduğundan, bozulmadığından düşük gerçekleşmemiş.rapora ertelenmiş düşük yazıldı.bebeğim patolojiye yollandı, sonuçların geleceği tarihi hatırlamıyorum, kafam yerinde değildi,hastaneyi arar öğrenirim. şu an bomboşum arkadaşlar...içim bomboş...daha sabah, ölü de olsa benimleydi bebeğim...şimdi yok.arkadaşlarım hepinize dua ediyorum, siz beni yalnız bırakmadınız hiç, allah sizden razı olsun. siz de benim için dua edin ne olur.daha fazla yazamayacağım.çok halsizim, eve yeni geldim.

canım inan yazdıklarımı okurken içim acıdı allah sabır versin inşallah bu zor günleri kolay atlatırsın.

arkadaşlar bitti...
sabah hafiften kahverengi lekelenme başladı. sekizde hastanedeydik. dr. ultrasonla baktı yine, kese hâlâ sapasağlamdı ama embriyo 11,9 mm'di en son, bugün 10 mm çıktı. değişik açılardan baktı, sonra kan tahlilleri, apar topar hastane yatışım yapıldı, serum için damar açıldı...tir tir titreyerek, hüngür hüngür ağlaya ağlaya yattım kürtaj masasına. ayılırken de "o daha çok küçük, ölmesin, ne olur ölmesin" diye sayıklamışım, hemşirelerden biri gözleri dolu dolu, elimi tutup saçımı okşadı, o öyle yapınca iyice kötü oldum.yazarken ne kolay da yaşarken öyle zordu ki...bebeğim yok artık...aslında iki haftadır bedenimde onu ölü bedenini taşımışım hep umutla...embriyo ölünce suyun içinde önce şişermiş, onu büyüme sanmışım, dr. umut yok dedikçe onu düşman bellemişim.kese çok sağlam olduğundan, bozulmadığından düşük gerçekleşmemiş.rapora ertelenmiş düşük yazıldı.bebeğim patolojiye yollandı, sonuçların geleceği tarihi hatırlamıyorum, kafam yerinde değildi,hastaneyi arar öğrenirim. şu an bomboşum arkadaşlar...içim bomboş...daha sabah, ölü de olsa benimleydi bebeğim...şimdi yok.arkadaşlarım hepinize dua ediyorum, siz beni yalnız bırakmadınız hiç, allah sizden razı olsun. siz de benim için dua edin ne olur.daha fazla yazamayacağım.çok halsizim, eve yeni geldim.

canım çok üzüldüm ne desem boş allahım acını hafifletsin inş şu mübarek günde inş tez zamanda yine hamile kalmayı sağ salim kucağına almayı nasip etsin bi daha evlat acısını yaşatmasın AMİN...

arkadaşlar bitti...

yazdiklarini hergun takip ettim iyi haberlerini bekledim ama yazdiklarini da
aglayarak okudum cok uzuldum cok ama cok zor gunler
yasiyorsun allahim yardimcin olsun....:Saruboceq:

Gercekten bende aglayarak okudum, bende daha once 2 dusuk yasadim, cok aci veriyor..

Insallah cabuk toparlanirsin, kim ne dese fayda etmeyecek senin icin biliyorum, ama gercekten yasamis birisi olarak zaman herseyin ilaci.. Zaman zaman halen dusunuyorum kaybettiklerimi, halen biraz aci veriyor, ama yapacak birsey yok.

Simdi tekrar hamile kalabildim, bizde 6 seneyi askindir cocuk sahibi olmayi deniyoruz, bu hamileligimdede cok korktum dustu dusecek diye, ama Allahin izni ile simdilik iyi gidiyor. Herseyin bir vakti zamani var derler ya, tam umudumu yitirmeye basladigim an Allahim tekrar hamile olmami sagladi.. Insallah sende muradina yakinda kavusursun tekrar..

Kendine cok dikkat et..

gerçekten çok üzgünüm arkadaşım burdaki herkez gibi bende senden gelecek olumlu haberler için ilk önce buraya geliyodum kalbim dualarım hep seninleydi bu acyı seninle birlikte paylaşan o kadar çok arkadaşın varki bunu hatırlamanı istiyorum allah yardımcın olsun

cok gecmıs olsun canım. ınsallahh bu hamılelıkten sonra Allh sana saglıklı bı bebıs nasıp ederrrr tez zamanda..

çok geçmiş olsun canım çok üzüldüm geçmiş olsun.şimdi acın çok taze ama zamanla alışıyosun işte.çok üzücü ama kendini hep bişeylerle oyalamaya çalış kafanı dağıt.ben hep doğduktan sonra bebeklerini kaybedenleri düşünerek halime şükrettim.onların acısı ne kadar büyük dedim hep.hayırlısı böyleymiş demekki.şu an ne söylesek teselli olmayacak sana.bir an önce toparlanırsın inşallah.

sedase bende seni takip edenlerdenim....yazıda BİTTİ demişsin yaa içim cıızzz etti...allah sabır versin herşey gelip geçer allah yeterki sana ve eşine sağlık versin....geçmişler olsun bitanem....benimde 2 yıl önce 13 haftalık bebişim karnımda öldü,çok zordur bilirim,yaşananlar hayal gibiydi o an sanki rüyadan uyanacaktım ama herşey gerçekmiş insan yavaş yavaş algılıyor....2 yıl sonra allah bana o tadı tatmam için tekrar bir bebiş gönderdi inşallah sağlıklı bir şekilde herkesle birlikte bende kucağıma alırım şuan sat a göre 6+2 günlük ama geçen hafta keseyi göremedik pazartesi tekrar gidecem umarım bir problem yaşamam....geçen gittiğimizde 5+3 günlüktü....

Yaşadıklarının üzerine söyleyecek bir söz bulamıyorum..Bir yerde daha yazmıştım sana yaşayan bilir...Kendini toplamaya çalış lütfen...Arkadaşım iki aylık bebeğini düşürdü ve iki ay sonra hamile kaldı...Şimdi 5 aylık...Yaşadıkların çok kötü ama olumlu tarafından bakmaya çalış lütfen...Doktor kesin bebek sakattı vücut bu şekilde tepki gösterir demiş...Bütün dularımız seninle...En kısa zamanda kendini toparlaman dileğiyle...

Çok geçmiş olsun arkadaşım,allah sabır versin.herşey allahtan her ne kadar buna inansak da dayanması çok zor.Bende 3 hafta önce kürtaj oldum. 7+3 günlükken kalp atışını duymuştum dünyalar benim olmuştu. 1,5 yıllık bekleme ve 1 yıllık folikül takibi sonrası gelmişti bebeğim ama kısmet değilmiş. 12. haftada normal kontrole gittiğimde ortaya çıktı ve 8 haftalık görünüyordu yani 4 hafta öyle gezmiştim ama bana bir belirti vermedi. bulantılarım ve koku hassasiyetim azalmıştı ama hep hafif geçiricem diye yorumluyordum. 12. haftada bir heyecanla gittiğimizde eşimde ilk defa görecek ne kadar oldu, ikili testi yapılacak diye heyecanla konuşurken eşimle duyduklarımız karşısıda şoka girdim, doktorun dediklerini bile net hatırlamıyorum.Doktordan çıkınca amaçsız , sudan çıkmış balık gibi kaldım öyle.elim kolum tutmaz oldu. haftasonu girdiği için araya 4 gün sonrasına kürtaj günü verildi ancak o 4 gün geçmek bilmedi ağla ağla,hem biran önce geçsin istedim hem geçmesin aylardır alıştığım bebeğimi koparıp alacaklardı benden, kalbi durmuş olsada bir parçamdı benim ve içimde olduğunu bilmek bana huzur veriyordu.Ve sonunda koparıp aldılar benden.Gençsin yine olur deselerde ben biliyorum onun nasıl olduğunu. 1 yıl boyunca her ay adet olmak için ilaç kullan, adedin 4 günü git yumurta gelişimi için ilaç kullan, 2 gün arayla kontrole git yumurta istenen büyüklüğe gelene kadar, sorasında çatlatma iğnesi ve o bekleyiş. çıkan sorunlarda cabası bir ay kanama olur tedavi iptal, bir ay rahim filmi çekilir bekle...Tabii ki isyan etmiyorum takdir böyleymiş ama yine de çok sıkıntılı bir süreç doktora git gel git gel hep olumsuz olması ve tekrar o sürece başlamak için adet olmayı bekliyorum.Bu mübarek ramazan günlerinde de bol bol dua ediyorum hayırlısını ve sağlıklısını vermesi için .Allah isteyen herkese en kısa sürede hamile kalmasına yardımcı olur inşallah.Bizede o duyguları yaşamayı nasip eder.
Ümidimi yitirmemeye çalışıyorum ama zaman zaman kötü oluyorum hala.

arkadaşlar bitti...

canım benim ya Rabbim sabır versinn ianan ağlayarak okudum Rabbim bi daha yaşatmasın meleğin tekrar gelsin ve seni inşalahh hiç bırakmasınn ne desek boş ama vardır bundad da bi hayır canımm meleğin tekrar gelecekk

merhaba,
aranıza yeni katıldım. Şuan 7+3 hamileyim. Ama benim bebeğiminde maalesef kalbi atmıyor. Çarşamba gününden beri içimde kalbi atmayan bi bebek taşıyorum. Dün yine baktık, ama bi değişiklik yok. Yarın saat 11'de bebeğimi alıcaklar. Çok kötü hissediyorum. Allah kimseye bu acıyı yaşatmasın. Bu arada görümcemin dün bebeği oldu ve ben derdimi kimseyle paylaşamadım. Herkes beni hala hamile olduğum için tebrik ediyor. Tabiiki görümcem adına çok seviniyorum, çok tatlı bi bebişi oldu. Ama içim kan ağlarken, mutlu rolü yapmak beni çok yıpratıyor. Kimseye etmem şikayet, ağlarım ben halime. Titrerim mücrim gibi baktıkça istikbâlime...

ah, arkadaşlarım, tüm dualarınızı amin diyerek okudum. aranızda anne olanlar da var, hamile olanlar da. rabbim sizi yavrularınızdan ayırmasın, olmayan herkesin de kucaklarını doldursun inşallah. kendimi biraz topladım, iki gündür ev boş kalmadı hiç, hamile olduğumu çok az kişi biliyordu, hepsi de geçmiş olsuna geldi. evde onlar varken iyi de, geceler kötü...sabah hâlâ elim karnımda uyanıyorum. allahım düşmanıma dahi evlat acısı yaşatmasın. daha idrar testinde çift çizgi gördüğüm gün günlük tutmaya başlamıştım. o günlüğü yok ettim önce, sonra da çift çizgili testi. sadece kan tahlili sonucum ve ultrason görüntüleri duruyor.
arzuzu 06, acım o kadar taze ki seni çok iyi anlıyorum emin ol.allaha dua ediyorum senin için, keşke yarın bir sürpriz yapsa... rabbim 5 yıl sonra bir mucizevi bir melek gönderdi bize, emanetini hemen geri aldı.sekiz hafta taşıdım yavrumu içimde, altı hafta bitene dek,onun kalbinin atmadığını öğrenene dek dünyada benden mutlusu yoktu. son iki haftada içimi rahatlatan buradaki arkadaşlarım oldu. hepinizden allah razı olsun. anneliğin tadını alınca, o ilk haftaları düşününce hem meleğimin kardeşini doğurmak istiyorum hem ölesiye korkuyorum ya yine aynısı olursa diye. allah her şeyin hayırlısını nasip etsin hepimize. hayır da şer de ondan, bizim imtihanımız da buymuş demek ki. o gün uzun yazamadım, hastanede beni de yeni doğum yapan bir bayanla aynı odaya koydular. hem onun hem benim için çok kötü oldu. ayılırken "ölmesin,o daha çok küçük " diye sayıklayan birinin yanında lohusa kadıncağız... bebeğin sesini duyup, ah burada doğum yapıp yatmak vardı diyen bir ben... kıskançlık değil de, çok özendim.
çok uzun yazdım, yine de diyorum ki, allah sizden razı olsun, sizi evlatlarınıza evlatlarınızı size bağışlasın. ne olur siz de bana dua edin.

X