8 hafta kalp atışı yok

Benim daha fazla kayiplarim oldugu için. Hemen testi gorur gormez doktoro gittim ve her ay duzenli serum ilaç aldim. Takip ediliyorum. Hani buyuk bir sorun yok ama duşmesin diye oyle yapiyoruz. Sanada tavsiye ediyorum. Hemn dusmemesi icin tedavini al
İnşallah Rabbim sağlıkla nasip ederse giderim tabiki. Sizin herhangi bir sebep var mı kayıplarınız için. Ne tedavisi uyguluyorlar

Sizinle benzer şeyleri yaşadım. İlk gebeliğimde 8.hafta kalbi durdu genetiğe gitti turner sendromlu olduğunu öğrendim kürtaj oldum, iki ay sonra yine hamile kaldım bu sefer gelişmedi. Pıhtılaşma testi yaptırdım bişey çıkmadı. Genellikle kromozomal anomaliden gelişim dururmuş bunuda kürtaj yaptırdım ve genetik sonucunu bekliyorum. Hep özelde yaptırdım fakat üç düşük sonrası devlette ücretsiz yapılıyor diye biliyorum. Mümkünse genetik incelemeye yollayın ve eşinizle birlikte genetik test yaptırın bir de kan pıhtılaşma testi önemli oluyormuş. Yalnız olmadığınızı sizinle aynı durumda olan insanlar olduğunu unutmayın. Allah çok büyük inşallah hepimiz evlatlarımızı kucağımıza alacağız, moralinizi bozmadan kötü düşünmeden güze enerjilerle dualarla inanın. Biliyorum çok zor ama Allah çok büyük 🙏🏻

E eylulgs sizi o kadar iyi anlıyorum ki ,insan yaşarken sadce tek olduğunu zannediyor ama öyle değil hepimizin geçtiği yollar var. Ben 2019 yılında 8 haftalıkken kalp atışı durmasıyla neyse ilk gebeliklerde olabldiğini söylediler ardından tabi ki 3 ay korunma yaptık üstüne baya zaman geçti eşim iş gereği oldu olmadı derken aynı yerlerde çalışmaya başladığımız için artık tüp bebek kararı aldık hiç o süre zarfında hamile kalmadım üstüne tüp yoluna girdik.Tüp de yanlış giden şeyler oldu rahimde darlık var hafif histerekobi oldum üstüne sonra embriyo koyalım dediler tutmadı tüp bebeğim o ayrı hüsran oldu derken Mayıs da tekrar kendiliğimden hamile kaldım çok heves edemeden kimyasal oldu , neyse istediğim için devam ettik bebek istemeye Kasım da hamile kaldım beklenmedik anda çok mutlu olmuştum. Kalp atışları hepsi herşey çok güzeldi 10 haftalık olması gereken bebeğim yine 8.haftada kalmış şok geçirdim bir kere daha çarşamba günü kürtaj oldum . Çok yollardan geçtim hiçbir sebeb de bulamadık. Kromozom anomalisi ve genetik testler hepsi yapıldı sadce kan pıhtılaşması çıktı ama bebeğimin düşmesinin direk bir nedeni değildi. Bebeğim gelişmiş ama kafasında ödem oluşmuş ve rahmim gebeliğimi sonlandırmış. Artık düşündüğüm şey eğer birşey olacaksa hayırlı hayırsız zorlamıyor oluyorsa da olmuyorsa hayır var elimizden geleni yapıp beklemekten başka birşey kalmıyor geriye.
Genetik testinizi eğitim araştırma hastanesinde yaptırmıştım onlar Ankara'ya yollamışlardı kanlarımızı.

öncelikle başınıza gelenleri yıllar önce bnde yaşadım 3. de kızıma kucağıma aldım ama bn gebelik için önceden omega ve yumurta sağlığı için klomen kullandım gebeliktede coraspin ve kan sulandırıcı iğne ile gebeliğimi sağlıklı tamamladım ama bu kadar düşükten sonra elimle beraber tıbbi genetik bölümüne gittik ve genetik test kromozom paneli pıhtılaşma testi ve bir kaç test daha yapıldı sonraki gebeliğe hazırlı oldum dilerseniz sizde üniversite eğitim araştırma hastanesinin tıbbi genetik bölümüne başvurup bu testleri elinizle beraber yaptırabilirsiniz
Merhaba, aynı durumu yaşıyorum iki gebelik kalp atışı oluşmadı. Trombofoli panelim iki tane homozigot çıktı hamile kalınca kan sulandırıcıya başlatacaz dediler. Bu sefer de bakıyorum kan sulandırıcı kullanmasına rağmen 3. De aynı şeyi yaşayanlar da var. Sizin de kalp atışı mi oluşmamıştı ve pıhtılasma testiniz ne çıkmıştı bilgilendirirseniz çok sevinirim

Merhaba, aynı durumu yaşıyorum iki gebelik kalp atışı oluşmadı. Trombofoli panelim iki tane homozigot çıktı hamile kalınca kan sulandırıcıya başlatacaz dediler. Bu sefer de bakıyorum kan sulandırıcı kullanmasına rağmen 3. De aynı şeyi yaşayanlar da var. Sizin de kalp atışı mi oluşmamıştı ve pıhtılasma testiniz ne çıkmıştı bilgilendirirseniz çok sevinirim
bn 2. gebeliğimde çok az kalp atışı duymuştum ama o zaman genetik testler yaptırmamıştık 2. gebelikten sonra tıbbi genetikte kan pıhtılaşma heterozigot yazıyordu ama dr işi şansa bıraktı hamile kaldığını öğrendiğin anda gel dedi sabah 0.4 oksapar vuruyordum sonra balık hapı progestan sabah akşam gece uyumadan coraspin 100 mg içip uyuyordum ama bunları hep düzenli yaptım gecelik öncesi bir kaç ay bn balık hapı kullanıyordum kızımı 2 yıl önce böylece kucağıma aldım şimdi nasipse kardeş planlıyoruz bu düşükleri çok yaşayanlar için çok iyi dr seçilmeli bnm dr kürtaja girmeden bnmle ağlayan biriydi o yüzden bu kan pıhtılaşma olsun olmasın çok düşük varsa kesinlikle iğne talep edin siz gerekirse kadın doğum evi hastanelerinden bir tanesi kaç düşük yaptığını soruyor ve 3 de hemen iğneyi muhakkak yazıyorlar

bn 2. gebeliğimde çok az kalp atışı duymuştum ama o zaman genetik testler yaptırmamıştık 2. gebelikten sonra tıbbi genetikte kan pıhtılaşma heterozigot yazıyordu ama dr işi şansa bıraktı hamile kaldığını öğrendiğin anda gel dedi sabah 0.4 oksapar vuruyordum sonra balık hapı progestan sabah akşam gece uyumadan coraspin 100 mg içip uyuyordum ama bunları hep düzenli yaptım gecelik öncesi bir kaç ay bn balık hapı kullanıyordum kızımı 2 yıl önce böylece kucağıma aldım şimdi nasipse kardeş planlıyoruz bu düşükleri çok yaşayanlar için çok iyi dr seçilmeli bnm dr kürtaja girmeden bnmle ağlayan biriydi o yüzden bu kan pıhtılaşma olsun olmasın çok düşük varsa kesinlikle iğne talep edin siz gerekirse kadın doğum evi hastanelerinden bir tanesi kaç düşük yaptığını soruyor ve 3 de hemen iğneyi muhakkak yazıyorlar
Cevabınız için teşekkür ederim. İlk gebeliğinizde hiç kalp atışı duymadınız değil mi? Bende de iki tane homozigot çıktı. Aslnda ben 4 tane doktorla görüştüm. Üçü de pıhtılasma bozukluğundan oluyor olabilir hamile kalınca iğne ve aspirin başlatacaz dediler. Dördüncü doktorum da bundan kaynaklı da olabilir başka biseyden kaynaklı da olabilir dedi. Bende birinin yorumunu gördüm pıhtılasma sorunu ve iki tane kalp atışı duyamadigi gebeliği 3. De iğne kullanmasına rağmen yine saglksiz gebeliği. Yani kiminde işe yarıyor iğne kiminde yaramıyor. Benim de doktorlarım beni şansa bırakıyor sanirm hamile kalır kalmaz gel iğne basltacaz dediler. Ama ya iğneden kaynaklanmiyosa aynı şeyi yasarmiyim diye korkuyorum. Bu pıhtılasmayi sorun olarak gören doktorlardan biri profesör alanında çok iyi. Ama anladığım kadarıyla siz de birincisinde hiç kalp atışı duymamissiniz

Çok geçmiş olsun ve başınız sağolsun çok üzüldüm😕 benzer şeyler yaşamış biri olarak acınızı hissettim. Bir kalp atımı alınamayan gebeliğim kürtajla bitti, sonra bir de boş gebelik yaşadım kendi kendine düşük oldu. Sonra doktor eşimden sperm testi istedi ve morfoloji sıkıntılı olduğu için 3 ay korunma ve eşimden yaşam tarzı değişikliği ile bir iki takviye kullanılmasını tavsiye etti. Benden de rahim filmi istedi ve yumurtalarıma bakıldı ama bende bir sorun gözükmedi. Üç ay sonra hamile kaldım tekrar ve sağlıkla ilerledi çok şükür şu an bebeğim iki aylık. Canınızı sıkmayın diyemiyorum çünkü mümkün olmuyor biliyorum🙁 ama arkası bereketli olacak buna inanın lütfen eşiniz testlerini yaptırsın mutlaka sigara alkol varsa azaltsın. İmkanınız varsa kısa da olsa bir tatil yapın birbirinizle güzel vakit geçirin stres de çok etkiliyor yumurta ve sperm kalitesini. Çocuk olunca uzun süre başbaşa kalamayacaksınız🥰 sağlıkla tez zamanda gönlünüze göre bir hamilelik diliyorum
Merhabalar, benimde 2 kaybim var kalp atışı hiç olusmayan.. bı tanesi boş gebelik bile olabilir yani...Biri kürtaj biri düşük oldu. Tıpkı sizin gibi. Kanımda pıhtılasma problemi çıktığı için doktorlar direkt ona yordu. Ama ben çok korkuyorum aynı şeyleri yasamaktan.Sizin genetik tahlillerde sorun çıktı mı acaba? Bende iki tane homozigot çıktı o yüzden doktor hamile kalınca kan sulandırıcıya başlatacaz dedi. Ama sperm testi falan istemediler hatta rahim filmine de ihtiyaç duymadılar. Eşinizin morfolojisinde mi sıkıntı vardı bir de hangi takviyeleri kullandı eşiniz ?

Cevabınız için teşekkür ederim. İlk gebeliğinizde hiç kalp atışı duymadınız değil mi? Bende de iki tane homozigot çıktı. Aslnda ben 4 tane doktorla görüştüm. Üçü de pıhtılasma bozukluğundan oluyor olabilir hamile kalınca iğne ve aspirin başlatacaz dediler. Dördüncü doktorum da bundan kaynaklı da olabilir başka biseyden kaynaklı da olabilir dedi. Bende birinin yorumunu gördüm pıhtılasma sorunu ve iki tane kalp atışı duyamadigi gebeliği 3. De iğne kullanmasına rağmen yine saglksiz gebeliği. Yani kiminde işe yarıyor iğne kiminde yaramıyor. Benim de doktorlarım beni şansa bırakıyor sanirm hamile kalır kalmaz gel iğne basltacaz dediler. Ama ya iğneden kaynaklanmiyosa aynı şeyi yasarmiyim diye korkuyorum. Bu pıhtılasmayi sorun olarak gören doktorlardan biri profesör alanında çok iyi. Ama anladığım kadarıyla siz de birincisinde hiç kalp atışı duymamissiniz
ilk hamileliğim ikizlerde onlarda duymuştum ama onda da doktor bir ihmali yüzünden kaybettim 2. de yavaş duymuştum yine hüsran 3. de hemen gittiğimde keseyi gördük iğne ilaçlar o gün başladık ama şöyle bir şey var iğnenin dozu bazılarından daha yüksek gerekebiliyor bnmle aynı durumu yaşayan arkadaşım aynı dozda iğne kullandık bnm doğumdan sonra hamileyken 0.4 yetersiz gelmişti 0.6 kullanacaksın dedi halbuki 3. hamileliğinde 0.4 kullanıp kucağına almıştı ama tek iğne yetersiz bnce coraspin kesinlikle kullanılmalı umutsuz olmayın bnm doktorum patoloji sonuçlarından önce kürtajda anlamış pıhtılaşmanın yoğunluğundan kafanıza takılan herşeyi sorabilirsiniz

Benim daha fazla kayiplarim oldugu için. Hemen testi gorur gormez doktoro gittim ve her ay duzenli serum ilaç aldim. Takip ediliyorum. Hani buyuk bir sorun yok ama duşmesin diye oyle yapiyoruz. Sanada tavsiye ediyorum. Hemn dusmemesi icin tedavini al
Merhaba benimde 2 defa tekrarlayan dusuklerim oldu allah hepimizin yardimcisi olsun. Bizimde gezmedigimiz yaptirmadigimiz test kalmadi hepsi temiz cikti en son bir doktor tsh ma dikkat etti tsh degerim 4,5 ti doktor biz hamilelikte tshı 2,5 in altinda istiyoruz belkide bu yuzden olmus olabilir dedi simdi ilaca basladik umarim tekrardan ayni seyleri yasamayiz mutlaka sizlerde tshnizi kontrol etmeyi ihmal etmeyin

Merhaba benimde 2 defa tekrarlayan dusuklerim oldu allah hepimizin yardimcisi olsun. Bizimde gezmedigimiz yaptirmadigimiz test kalmadi hepsi temiz cikti en son bir doktor tsh ma dikkat etti tsh degerim 4,5 ti doktor biz hamilelikte tshı 2,5 in altinda istiyoruz belkide bu yuzden olmus olabilir dedi simdi ilaca basladik umarim tekrardan ayni seyleri yasamayiz mutlaka sizlerde tshnizi kontrol etmeyi ihmal etmeyin
Benim de yüksek size önerim tsh ilacı kullanırken korunmasız ilişki olduğunda tsh normale döndüğü için kolayca hamile kalabiliyorsunuz ama öğrenir öğrenmez hemen endokrinolojiye gidin yoksa tsh nizi kontrol altına alsınlar ona göre ilaç veriyorlar zaten aksi takdirde bebeği zehirliyor düşük veya ölümle sonuçlanıyor. 2 düşüğüm oldu 3. Ye hamileyim şuan ama kalp atışı duyulmadı bu gebeliğimi çok geç farkettim öğrenir öğrenmez gittim ama tsh 5 ın üzerindeydi. Haftaya tekrar kalp atışı duymaya gideceğiz. Duyulmazsa kürtajla alacaklar dikkat edin

Benim de yüksek size önerim tsh ilacı kullanırken korunmasız ilişki olduğunda tsh normale döndüğü için kolayca hamile kalabiliyorsunuz ama öğrenir öğrenmez hemen endokrinolojiye gidin yoksa tsh nizi kontrol altına alsınlar ona göre ilaç veriyorlar zaten aksi takdirde bebeği zehirliyor düşük veya ölümle sonuçlanıyor. 2 düşüğüm oldu 3. Ye hamileyim şuan ama kalp atışı duyulmadı bu gebeliğimi çok geç farkettim öğrenir öğrenmez gittim ama tsh 5 ın üzerindeydi. Haftaya tekrar kalp atışı duymaya gideceğiz. Duyulmazsa kürtajla alacaklar dikkat edin
Evet benimde iki gebeligimin bundan dolayi bittigini dusunuyorum 2 gebeligimdeki tsh degerlerime baktigimda hep 4 4.5 civarinda ilerlemis ama asla doktorum birsey demedi bize surekli deneyin sizde sorun yok dedi mutlaka farkli doktor gorusu almayi ihmal etmeyin birinin goremedigini emin olun diger doktor soyluyor benim 5 inci gittigim doktor tsh degerlerim yuzunden olabilicegni iletti 1 aydir ilac kullaniyorum doktor artik korunmayi birakabilirsiniz dedi umarim tekrardan ayni seyleri yasamam

Evet benimde iki gebeligimin bundan dolayi bittigini dusunuyorum 2 gebeligimdeki tsh degerlerime baktigimda hep 4 4.5 civarinda ilerlemis ama asla doktorum birsey demedi bize surekli deneyin sizde sorun yok dedi mutlaka farkli doktor gorusu almayi ihmal etmeyin birinin goremedigini emin olun diger doktor soyluyor benim 5 inci gittigim doktor tsh degerlerim yuzunden olabilicegni iletti 1 aydir ilac kullaniyorum doktor artik korunmayi birakabilirsiniz dedi umarim tekrardan ayni seyleri yasamam
İnşallah, benimki de öyleydi ve ilk defa gebeliğim bu kadar ilerlemiş normalde 4. Haftasında düşükle sonuçlanıyordu ama bunda kese oluşmuştu fakat şuan kalp atışı yok bu da beni korkutuyor kürtaj olmak istemiyorum. Gittiğim 2. Doktor ama bakalım. Rabbim sağlikli yavrular nasip etsin isteyen herkese

İnşallah, benimki de öyleydi ve ilk defa gebeliğim bu kadar ilerlemiş normalde 4. Haftasında düşükle sonuçlanıyordu ama bunda kese oluşmuştu fakat şuan kalp atışı yok bu da beni korkutuyor kürtaj olmak istemiyorum. Gittiğim 2. Doktor ama bakalım. Rabbim sağlikli yavrular nasip etsin isteyen herkese
Amin insallah peki siz genetik testlerinizi yaptirdiniz mi

Çok teşekkür ederim sağolun🙏 keseye göre 6+5 dedi
Bu haftalarda bazen kalp atisi duyulmayabiliyor insallah minigin guzel guzel.kalp atislarini duyarsiniz en kisa zamanda burdan yazarsaniz guzel haberlerinizi sevinirim kendinize iyi bakin bol bol dinlenin 🙏😊🌼

Bu haftalarda bazen kalp atisi duyulmayabiliyor insallah minigin guzel guzel.kalp atislarini duyarsiniz en kisa zamanda burdan yazarsaniz guzel haberlerinizi sevinirim kendinize iyi bakin bol bol dinlenin 🙏😊🌼
Yaa çok teşekkür ederim ne güzel destek olmuşsunuz dua etmişsiniz Allahım kalbinize göre versin amin inşallah 😊❤ moralim yerine geldi biraz olsun

X