7TÜP BEBEKDE YAŞANILAN BASARISIZLIKLAR. Üzüntülerimizi paylasip birbirimize destek olalim.

Sinemsvdk

Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2019
614
478
34
Merhaba tüp bebek yaptıran ve tüp bebekle anne olan anneler,anne adaylari ve anne olmak isteyen kadinlar.30 yaşındayım evliligimin 4. Yılına girdim. Evlendigimden beri hiç korunmadik. 2 kere klomen ve ovritelle catlatma iğnesi kullandım ve gebelik elde edemedim. Doktorumun isteği üzerine rahim filmi çekimi yaptırdım.dogustan sol tüpüm tamamen kapalı ve sağ tüpüm de ucunun tikali oldugu,rahmin de unicorn yani yarim olduğu anlaşıldı.doktorum direkt tüp bebek önerdi.2018 de tedaviye başlandı.topamda 7 yumurta toplandı ve 5 adet sağlıklı embriyo oluştuğu bildirdi verildi.5. Gun embriyosu olarak 3 adet embriyo kaldığı öğrenildi. Ilk 2 denemeden sonuç alamadık.3.denemede histeroskopi yapıldı ve 3. Transfer yapıldı.beta hcg 116 değerinde gebelik elde edildi ve 6 haftalıkken kalp durması sonucu gebelik sonlandırıldı.2019 da 4. Deneme yapıldı hepsi sil bastan igneler ilaclar vs.igneler sonrası alınan kan da progesteron hormonunun yuksek olduğu öğrenildi ve 1 adet ayı hormon değerinin düşmesi beklendi. Hormon dengelendi ve transfer edildi.10 gunluk bekleme süresi sonrasında gebelik olmadığı açıklandı.4. Denemesene bisi elde edemedik. Yeni tedavi yöntemleri için doktorla buluşmayı bekliyoruz.Rabbim isteyen her kadına saglikli sıhhatli anneliği yaşamasını nasip etsin insaallah.

Amin insaallah durumum seninkine benzer bemde bugun 3.dnememein olumsuz oldugunu öğrendim. INSALLAH bi an once sorunumuz bulunur da kucagkmiz dolar

20 mayista transferim yapildi ilk tup bebek denememdi amh dusuklugu vardi ve endometriozis oncesnde ameliyatta olmustum. Transferin 6.gunu kahverengi lekelenme oldu
Korktum test yaptin 5.09 ile hamileydim. Ertesi gunu idrar testide cift cizgiydi. Dun testi tekrarladik 3.61 olmus bugun 3 e dusmus. Kaybediyorum demek bebegimi. O lekelenmeler yerlesme degil belkide dusuk lekelenmeleriymis. Bu sabah doktorumla gorustum.testi cok erken yapmissin 12.gun 1 haziran ve o gune kdr butun ilaclarini yap testi 1 haziranda tekrarlicaz dedi. Yani umudu bitmis bi anne adayina bu yapilmaz kotuyim cok kotu...

Arkadaşlar gezınırken gördüm bu formu ınanın bu ıse gırenler hepımız aynıyız umıdınızı lütfen kaybetmeyın bende 5 deneme yaptım 4.tutmustu bebeğimin 8+ 5 te kalbi durdu yıkıldım 6 sene sonra ılk kez hamileydım ve onu da bılmedıgım bır nedenle kaybettim. Su anda 5. Denemem 6. gün dondurulmus embriyo ile hamileyim ıns bu sefer bebeğimi kucağıma sağ saglım almak nasıp olur. Ama emın olun bu sürece gelene kadar çok şey yaşadım ama pes etmedim sizde lütfen pes etmeyin ıns en kısa sürede hepimizin kucağı dolar 🙏🙏

Iyı bır doktora ve hastaneye gıdın bütün tetkıklerı tam yaptırın sonradan üzülmemek ıcın başlamadan önce genetıgınıze baktırın esınızde sızde kan pıhtılaşması var mı baktırın embriyoları genetık teste yollayın bütün hormonlarınıza baktırın yani yapılması gereken ne varsa yapın gerisi artık zaten Allah’ın takdiri

Arkadaşlar gezınırken gördüm bu formu ınanın bu ıse gırenler hepımız aynıyız umıdınızı lütfen kaybetmeyın bende 5 deneme yaptım 4.tutmustu bebeğimin 8+ 5 te kalbi durdu yıkıldım 6 sene sonra ılk kez hamileydım ve onu da bılmedıgım bır nedenle kaybettim. Su anda 5. Denemem 6. gün dondurulmus embriyo ile hamileyim ıns bu sefer bebeğimi kucağıma sağ saglım almak nasıp olur. Ama emın olun bu sürece gelene kadar çok şey yaşadım ama pes etmedim sizde lütfen pes etmeyin ıns en kısa sürede hepimizin kucağı dolar 🙏🙏
Aminnn Allah saglikli bir sekilde kucagina almaui nasip etsin seninde 🤲🤲

Rabbim hepimizin kucağını doldursun insaallah eli ayagi düz saglikli sihhatli evlatlarla. Benim tek sorunum tüplerin tikali olmasi başka hiç bi sorunum yok ama olmayın ca tüp bebek bile olmuyo iste nasip yapcak bişeyim yok.

Arkadaslar merhaba bu gruba uzunca bi sure kimse yazmamis ne alemdesiniz. Ben bi suru test yaptirdim hasimato hastaligi otoimmun sistem dusuklugu genetik testte heterozigot tasiyiciligi yani sizin anlayacaginiz ne varsa cikti ve cok mutsuzum :KK43:

Arkadaslar merhaba bu gruba uzunca bi sure kimse yazmamis ne alemdesiniz. Ben bi suru test yaptirdim hasimato hastaligi otoimmun sistem dusuklugu genetik testte heterozigot tasiyiciligi yani sizin anlayacaginiz ne varsa cikti ve cok mutsuzum :KK43:
merhaba ,
canım benimde ilk denemem olumsuz sonuçlandı 2 adet embriyom daha var dondurulmuş doktorum eşimle benden genetik test istedi biray civarı sonuç çıkar dedi pazartesi verdik kanı bekliyoruz.
2. transfer öncesi extra rahim içi çizik ve serum tedavisi uygulayacak.inşallah herşey güzel gider ama önce genetik sonucunu bekliyoruz.

merhaba ,
canım benimde ilk denemem olumsuz sonuçlandı 2 adet embriyom daha var dondurulmuş doktorum eşimle benden genetik test istedi biray civarı sonuç çıkar dedi pazartesi verdik kanı bekliyoruz.
2. transfer öncesi extra rahim içi çizik ve serum tedavisi uygulayacak.inşallah herşey güzel gider ama önce genetik sonucunu bekliyoruz.
Merhaba insallah hakkimizda hayirlisi olur doktorunuz kimdir istanbuldamisiniz ben doktorumdan hic memnun degilim serum tedavisi falan demedi bana onca test sonucuna ragmen hala deneriz kafasinda komedi

Merhaba insallah hakkimizda hayirlisi olur doktorunuz kimdir istanbuldamisiniz ben doktorumdan hic memnun degilim serum tedavisi falan demedi bana onca test sonucuna ragmen hala deneriz kafasinda komedi
canım muğla milasta oturuyorum ben doktorum dan çok memnunum.Hatta o kadar üzüldü ki benim yumurta toplama işlemim çok zor geçti herşey ters gitti 9 yumurta toplandı 4 tane kaliteli çıktı ama o yüzden doktorum tekrar yumurta toplama işleminde seni çok riskli görüyorum bu denemede herşeyi yapıcam dedi.

normalde genetik test ve serum tedavisini 2.düşükten sonra yada 3.başarısız denemeden sonra yapıldığını zaten okumuştum doktorumda öyle söyledi fakat sende bu denemede hepsini uygulayacağım dedi.hayırlısı canım en kötüsüde 10 günlük bekleme en çok korkutan o beni tekrar

normalde genetik test ve serum tedavisini 2.düşükten sonra yada 3.başarısız denemeden sonra yapıldığını zaten okumuştum doktorumda öyle söyledi fakat sende bu denemede hepsini uygulayacağım dedi.hayırlısı canım en kötüsüde 10 günlük bekleme en çok korkutan o beni tekrar
Turkiyede ki yanlis orada zaten genetik testi bastan yapiyor gelismis ulkeler bu tarz husranlar yasanmasin diyd bizde durum tam tersi. Allah sifa versin hepimize canim

Merhaba kizlar uzun zamandır yoktum burda sıkıntılarınızı okudum Allah yar ve yardımcımız olsun hepimizin. Bende en son adetimi 18 haziranda oldum temmuz adetimi bekliyordum 2. 'ye histeroskopi yapılacaktı5. Tüp bebek için hazırlanırken 6 gun gecikmeli adet sonucunda kan değerim 2949 cıktı hamile olduğumu öğrendim doğal yolla.fakat yine ilk hamileliğinde olduğu gibi 6 haftalik kalbi durdu ve yine hüsran yine acı. Aldırmak durumunda kaldim. Doktorum bana senin vücudun eşinin hücrelerini kabul etmediği ve bebegi beslemeyi reddettiğini düşünüyorum dedi(vücut bebegi nakledilmiş organ gibi görüp beslemiyor) diger bi tedavi yontemi olan lenfosit aşısını önerdi(eşten alınan kandaki lenfosit hücresi ayristirilarak yapilan bi asi) nasipse onu denicez insaallah.kizlar asla umudumuzu kaybetmiyoruz her zaman Rabbimizden en hayırlısını istiyoruz.Rabbim.hepimizin kucağını doldursun insaallah

Canim herşeyin bi çaresi var cok iyi biliosun yeterki sen peşine düş pes etme her zaman bi umut var son paylasimimda da yazdım normal yolla hamile kalamazsın diyen doktorlara inat hamile kaldim🙂

Turkiyede ki yanlis orada zaten genetik testi bastan yapiyor gelismis ulkeler bu tarz husranlar yasanmasin diyd bizde durum tam tersi. Allah sifa versin hepimize canim
Maalesef canim bana genetik test bile yapılmadı 2. Kaybimi yaşadım başına gelmeyen bilmez canim biraz ısrarcı olmamız lazım onu anladim.

Merhaba kizlar tuo bebekle ilgili ne durumdasınız merak ettim.ben bu arada başka evraklarımın hepsini toplayıp doç. Olan başka bi doktora gittim şaşırtıcı bi sekilde önceki problemlerimin olmadığını söyledi sadece elindeki evraklara bakarak. Tek çözüm olarak histeroskopi doktorun deyimiyle rahim.ici genişletme yapılması gerektiğini ve bütün sorunların halledilebilecegini soyledi bende ameliyatımı oldum ve şuan beklemedeyim.

X