8 ay sonunda nişanı attım

Herkese merhaba hatırlayanlar ocak ayında bir konu açmıştım, nişanlılık sürecinde nişanlımın ailesinin geri kafalılığı nişanlımında yüzük takana kadar mükemmel kişiliğinin yüzük takıldıktan sonra ne kadar seni savunuyorum desede onların lafına gitmesiyle ilgili en son başardım 2 haftayı geçti ama hala paramparçayım atmak zorundayım ileriyi düşünerek.

Aylardır bana ve anneme yapılan saygısızlıklara dayanamadım.En son 2 hafta önce bayramdan önce 18 saat yol gidip kv adayının cok ısrarı gelin bizi görün yanlıs tanıdınuz demesiyle düştük yola sadece bir gece kaldık ertesi gün olan oldu.

Nişanlım elbisemi aksam çıkardığım tunikle oturduğum için babamın yanındada mı böyle oturacaksın diyince artık dayanamayıp sinirden ağlamaya basladım.O kadar elbise ayakkabı götürdüm bunların hiçbirini görmemiş gibi.. Zaten en basta olanlarda babasının kıyafetime takmasından dolayıydı sonuca geleyim.

Uçak biletimizi al ben gitmek istiyorum diyince olaylar başladı benden ufak bir sey rica etmiş ben büyütmüşüm..

Telefonunu vermedi bileti almak icin o kadar sinirliydim doluydum ki aylardır,telefonunu bi sinirle kırdım o ara kv adayı araya girip boynumda set var zannedip boynuma yapıştı telefonuma yapıştı bunu da oğlum almıstı diye(yarı yarıya para katmıstık) o aksam defolun evinden sizden zaten olmazdı içimdekileri dökeyim diyerek ona aldığım hediyeleri bile valize koydu bu arada basta bir kez seni koruyamadım seni hep koruycam diye yeminler eden nişanlım annesi üzerime saldırmısken hiçbir müdahalede bulunmadı.

Anne onlar yeni geldi dıs evde kalsınlar yarın ben bırakırım bile demedi amcasıgil geldi aldı bizi sanki az öncesi annesi bana saldırmamıs gibi beni herkesin icinde ikna etmeye calıstı aynı sekilde amcasıgilde.Ben de o an bana saldırıp evden kovdu demedim cünkü durmadan beni manipüle etmeye calısıyorlardı.Neyse biz ertesi sabah evimize döndük ve bu defter çok zorda olsa kapattım

Tabi ki acılarım hayal kırıklıklarım cok büyük herkes bizi çok yakısıtırır nişana kadar da nişanlım çok güzel severdi bunun hayal kırıklığı var.Aradan 2 hafta geçmiş bugün yeni gördüm görümcemle vs bi sorun yasayarak ayrılmadım aynı gün herkesi her yerden silmiştim.Birkaç gün önce beni instagramdan engellediğini gördüm

Buna anlam veremedim açıkcası kimseye mesaj atmam aramam da sadece nişanlımı engelledim abim istediği icin nisanlım beni engellememişti ama görümcem engellemiş .Anlam veremedim rahatsız edilir engellenir benim bildiğim🙂 bunda haksızlığa tahammül edemezken bide böyle olması annemin durmadan ağlaması bana çok koyuyo bu sürece nasıl daha az sancılı atlatabilirim?
Aynı yollardan geçen biri olarak söylüyorum imkanın varsa terapiye başla ve acını yaşa, kendini sakın bastırma sonra olmadık yerde patlak vurur. Ama bunları yaparken de kendini eve kapatma günlük rutinlerine devam et ki ilerde dönüp baktığın zaman evet acı çektim ama onun için hicbirseyimden geri kalmadım diyebilesin.
Acın böyle kalmayacak elbette azalacak ve bunları unutturacak çok daha güzel biri çıkar inşallah karşına 🌷

Ayrıca onlar ne biçim insan ya boynuna yapışıp kolyeyi almaya çalışmak , saldırmak ne oluyo ?
Eşyaların parasını istemişlerdi bende de ama daha aşagiliklar da varmış demek ki. Evlerden ırak yarabbimmm

Ya hu adamlar annenizle sizi evden kovmuşlar. Kadın boğazına yapışmış taktığımız altını geri ver diye.
Siz daha ex görümcem beni engellemiş diye dövünüyorsunuz. Gerçekten mi?
Benim annemi evden kovacak adamın amel defterini kapatırım ben. Anneme saygısızlık eden isterse Brad Pitt olsun, hiç fark etmez. Düğüne 1 gün kalsın, hatta nikah masasında olayım yine bırakırım öyle adamı.
Siz nişanı atmışsınız, bitmiş gitmiş. Daha üstünde düşünüp üzülmeye bile değmez.
Benim ex nişanlı da kovmamisti ama evine gideceğimiz zaman annen baban biyeri daha yapın derse onlari evden kovarim demişti. Anneme de az konuşsun , inatlasiyomus vs diyodu. Kendi annesiyle kıyaslayıp benim annem daha güzel diyodu çocuk gibi 😆 ayyhh yazarken çıldırdım .

Benim ex nişanlı da kovmamisti ama evine gideceğimiz zaman annen baban biyeri daha yapın derse onlari evden kovarim demişti. Anneme de az konuşsun , inatlasiyomus vs diyodu. Kendi annesiyle kıyaslayıp benim annem daha güzel diyodu çocuk gibi 😆 ayyhh yazarken çıldırdım .
Annesi kovdu bizi amcasına gittik orda nişanlım amcası beni ikna etmeye calıstı asla dedim

Ya hu adamlar annenizle sizi evden kovmuşlar. Kadın boğazına yapışmış taktığımız altını geri ver diye.
Siz daha ex görümcem beni engellemiş diye dövünüyorsunuz. Gerçekten mi?
Benim annemi evden kovacak adamın amel defterini kapatırım ben. Anneme saygısızlık eden isterse Brad Pitt olsun, hiç fark etmez. Düğüne 1 gün kalsın, hatta nikah masasında olayım yine bırakırım öyle adamı.
Siz nişanı atmışsınız, bitmiş gitmiş. Daha üstünde düşünüp üzülmeye bile değmez.
Bence gorumceden de olsa bi helallik ya da hoscakal demesini bekliyordu. Dogru olan bu olurdu aslindq

Annesi kovdu bizi amcasına gittik orda nişanlım amcası beni ikna etmeye calıstı asla dedim
Daha yolun başındasin 7 ay oldu hala gonderme yapıyor bana . Biara çok yalvardı , çok uğraştı barismadim. Sen de ne olursa olsun geri adım atma sonra nasıl olsa affediyo diyip çok daha fazlasını yapar

Bu hikayede bolca seviyesizlik var, saygısızlık var, özel hayata müdahale var ama en önemlisi ne biliyor musun? Aile kp daha önce yine kıyafetine laf etmişti galiba peki senden özür diledi mi de sen koşa koşa 18 saatlik yolu gittin? Bizim insanımızın en fena özelliği kavga edip edip iki tarafın bunun muhakemesini yapmadan ve özrünü dilemeden hiçbir şey olmamış gibi birbirine yapışması.

Daha yolun başındasin 7 ay oldu hala gonderme yapıyor bana . Biara çok yalvardı , çok uğraştı barismadim. Sen de ne olursa olsun geri adım atma sonra nasıl olsa affediyo diyip çok daha fazlasını yapar
Zaten basta bir kez ailesiyle ayakta su içmişim saygısızmısım diye karsı karsıya getirdi affettiğim icin bunlar oldu

Bu hikayede bolca seviyesizlik var, saygısızlık var, özel hayata müdahale var ama en önemlisi ne biliyor musun? Aile kp daha önce yine kıyafetine laf etmişti galiba peki senden özür diledi mi de sen koşa koşa 18 saatlik yolu gittin? Bizim insanımızın en fena özelliği kavga edip edip iki tarafın bunun muhakemesini yapmadan ve özrünü dilemeden hiçbir şey olmamış gibi birbirine yapışması.
8 ay önce yüzük takmıslardı geri gelip ama mesele o değil nişanlım onlardan önce kendi dile getirdi demek ki babasından korkuyor yolu açık olsun çaldığı zaman ona haram zıkkım olsun

Evet al birini vur otekine. Kizcagiz hala insanlik bekliyor, sasiriyor davranislarina. Yazik ya yeminle. Ne insanlar varmis bu dunyada
Zaten havalimanına o da geldi vardınız mı dedi vardık dedim onu bile dememem gerekiyordu çünkü aylardır onla da küstüm bana saygısızlık yapmıstı affetmiştim Allah o kadına öyle bi gelin versin ki benden helallik istesin vermeyim anamdan emdiğim süt burnumdan geldi aldığım. Hediyelern etiketini kapatmıştım al çöpten mi aldın bunu da götür diye attı valize kollarım mosmor olmus özenerek almıstım hediyeleei

Yaa ben ocakta atmıstım o zaman barısmasam aynı olcakmıs :KK43:
Kasımın sonunda attım ben 8 ay olacak.
Olsun yine de toparlarsiniz inşallah. Biraz sancılı bir süreç ama bol bol dua edip rahatlayın , içinizden gelenleri yazın . Sonra açıp açıp okuyup bak böyle birinden kurtuldum diyim

Çaldığı bir zaman yok. Karşılıklı ilişki yaşamış siniz. Nişanlıniz değil babası sizden özür diledi mi?
Hayır babası istanbuldaydı bu son olay olduğunda adama mesaj yazdım onu bile engellemiş.Tabi ki çaldı o işinde gücünde ben sınavıma hazırlanıyordum suan sıfır motivasyonum tüm inancım kurduğum hayallerim yıkıldı

Kasımın sonunda attım ben 8 ay olacak.
Olsun yine de toparlarsiniz inşallah. Biraz sancılı bir süreç ama bol bol dua edip rahatlayın , içinizden gelenleri yazın . Sonra açıp açıp okuyup bak böyle birinden kurtuldum diyim
Bizim nişana kadar aramız o kadar iyiydiki evlenme teklifim olsun bana yaptığı yatırımlar olsun

Hayır babası istanbuldaydı bu son olay olduğunda adama mesaj yazdım onu bile engellemiş.Tabi ki çaldı o işinde gücünde ben sınavıma hazırlanıyordum suan sıfır motivasyonum tüm inancım kurduğum hayallerim yıkıldı
Bak bir insan diğerine zorla birşey yaptığında çalar birşey. Bu adamlar zir cahil ve varoş. Devam ettiren sensin. O insanlar senden özür dilemeden o eve giden sensin. Ne bekliyordun ki?

X