8. haftada bebeğimin kalp atışları yok gelişimi geride lütfen yardım edin!!

gibigibiyim

Guru
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2014
13.037
22.220
8 Haziran SAT günümdü ovulasyon testiyle 20 haziranda yumurtam çatladı ve gebeliğe ilk adımı atmış oldum.. 4 Temmuzda 205,53 beta hcg sonucuyla 4 haftalık hamile olduğumu öğrendim. 15 Temmuzda kese 5 haftalık olarak göründü tüm testlerim yapıldı 24 Temmuzda testlerim gayet güzel çıktı ama bebek 5+4 günlük olarak görüldü ama dün yani 30 temmuzda başka bi doktora ve hastaneye gittim 7+3 günlüktü SATa göre ilk kez vajinal ultrasonla bakıldı ve kalp atımı alınamadı bebek de boyut olarak 5+6 günlük olarak görüldü yolk kesesi de fazla büyümüş olduğunu söyledi doktor bu bi sorun bebek fazla gelişmemiş dedi ve haftaya salı da eğer gelişim görülmez ve kalp atımı alınmazsa bebeği alacaklarını söyledi :KK43:( başına böyle bişey gelip olumlu veya olumsuz sonuçlanan arkadaşlar lütfen bana tecrübelerinizi yazar mısınız çok endişeliyim :KK42::KK42::KK42:

Benim de 3 Aralık son adet tarihimdi, yumurtlama testi ile 22-23 Aralık gibi yumurtlamam olmuştu (Benim biraz geç oluyor). Sonra ilk betahgc'de 725 gibi bir sonuç aldık ve birkaç gün sonra keseyi gördük, sonrasında yolk sac da oluştu ama kalp atışı oluşmadı. 9.haftaya kadar beklendikten sonra kürtaj oldum. Bende de kese ve yolk sac devamlı büyüyordu ama bebek gelişmese bile onlar bağımsız olarak büyür demişti doktor. Dilerim senin hayırlısı neyse o şekilde sonuçlanır..Ne olursa olsun emin ol hissettiğin duygular zamanla geçecek...
Benzer şeyler yaşayan arkadaşlar bana bişey yazarmısınız lütfeeeeennnnnn :KK42::KK42::KK42::KK42:

Benim de 3 Aralık son adet tarihimdi, yumurtlama testi ile 22-23 Aralık gibi yumurtlamam olmuştu (Benim biraz geç oluyor). Sonra ilk betahgc'de 725 gibi bir sonuç aldık ve birkaç gün sonra keseyi gördük, sonrasında yolk sac da oluştu ama kalp atışı oluşmadı. 9.haftaya kadar beklendikten sonra kürtaj oldum. Bende de kese ve yolk sac devamlı büyüyordu ama bebek gelişmese bile onlar bağımsız olarak büyür demişti doktor. Dilerim senin hayırlısı neyse o şekilde sonuçlanır..Ne olursa olsun emin ol hissettiğin duygular zamanla geçecek...
Geçmiş olsun canım çok üzüldüm :KK43: bebeği gördü bende ama ölçümüne göre 5+6 hafta dedi 11 gün falan geride yüksek ihtimal gelişmedi o zaman benim de :KK43:(

Geçmiş olsun canım çok üzüldüm :KK43: bebeği gördü bende ama ölçümüne göre 5+6 hafta dedi 11 gün falan geride yüksek ihtimal gelişmedi o zaman benim de :KK43:(

Çok teşekkürler canım. Benim zaten yumurtlamam 1 hafta geç olduğundan ekstra kafa karıştırıyordu ve biraz fazladan beklendi. Senin yumurtlaman zamanında olmuş, o yüzden gelişmemiş olması ihtimali var gibi görünüyo ama biliyorsun bu konularda net bir şey söylemek çok zor, doktorlar bile kesin tespit yapmak için kaç defa kontrol ediyorlar...Zaten olacağa müdahale edemiyorsun, sağlıklıysa büyüyecek, değilse ne kadar erken giderse o kadar iyi senin psikolojin açısından...Zaten buralarda okuyorsan benzer şeyler yaşayan o kadar çok insan var ki, kendini hiç yalnız hissetme...Bizi habersiz bırakma olur mu? İlk hamileliğin mi?

Çok teşekkürler canım. Benim zaten yumurtlamam 1 hafta geç olduğundan ekstra kafa karıştırıyordu ve biraz fazladan beklendi. Senin yumurtlaman zamanında olmuş, o yüzden gelişmemiş olması ihtimali var gibi görünüyo ama biliyorsun bu konularda net bir şey söylemek çok zor, doktorlar bile kesin tespit yapmak için kaç defa kontrol ediyorlar...Zaten olacağa müdahale edemiyorsun, sağlıklıysa büyüyecek, değilse ne kadar erken giderse o kadar iyi senin psikolojin açısından...Zaten buralarda okuyorsan benzer şeyler yaşayan o kadar çok insan var ki, kendini hiç yalnız hissetme...Bizi habersiz bırakma olur mu? İlk hamileliğin mi?
Tmm canım yazıcam mutlaka teşekkürler desteğin için :KK200: Üçüncü diğerleri istenmeyen hamilelikti yaşım biraz ufaktı o zaman bile çok üzülmüştüm ama bu tabi çok farklı

bu doktorlar da hemen yangına körükle gidiyorlar yaa hiç şöyle bi sakinleştireyim diyen çıkmayacak mı. canım telaş yapma benim bebeğim de sata göre 2 hafta geriden geliyor doktorum geç döllenme olduğundan bu şekilde dedi meraklanma telaş yapma yani bir iki hafta daha bekle bakalım şöyle bir 7 8 haftalık olsun ben 8. haftada duydum bebeğimin kalp atışını. allahtan senin doktor gibi telaş yapan bi doktora denk gelmedim de sakince anlattı olayı rahatlattı beni. inşallah seninki de böyle olur ve sağ salim kucağına alırsın yavrunu.

Normalde sata göre 18 subat dogum lu olacak ultrasala göre 13 mart tahmini dogum tarihi 3 hafta geriden geliyor kaöb atisi iki haftadir alinmadi ve embrio var dusebilir de dedi dr kendinden kanama baslar dedi bn progestan kullaniyordum lekelenmem oluodu 20 gundur bitmisti
Dedim dusecekse progestan engel olmasin biraktim onu
Gebelige dair hic bir belirti yok
Az daha olsa midem bulanirdi oda yok persembe randevum var
Bu arada gecen hafta 3.55 mm olan bebek gectiginiz hafta 4.00mm 5 mm buyumus sadece gelisimi cok yavas
Sende belirti varmi
Önceden 3 düsügüm var

bu doktorlar da hemen yangına körükle gidiyorlar yaa hiç şöyle bi sakinleştireyim diyen çıkmayacak mı. canım telaş yapma benim bebeğim de sata göre 2 hafta geriden geliyor doktorum geç döllenme olduğundan bu şekilde dedi meraklanma telaş yapma yani bir iki hafta daha bekle bakalım şöyle bir 7 8 haftalık olsun ben 8. haftada duydum bebeğimin kalp atışını. allahtan senin doktor gibi telaş yapan bi doktora denk gelmedim de sakince anlattı olayı rahatlattı beni. inşallah seninki de böyle olur ve sağ salim kucağına alırsın yavrunu.
İnşallah dediğin gibi olur canım yarın kontrolüm var ama daha önceki ölçümlerde normaldi kese boyutu karından ultrasonda bebek görünmemişti ama keseye göre zamanında gidiyodu. Zaten geçen hafta 8. haftamdı kontrol sırasında bebek önceki haftalara göre gelişmemiş gibi gözüktü geç döllenme olsa sanırım ilk baştan beri küçük olması gerekmez miydi bilemiyorum kafam çok karışık :KK43:

Normalde sata göre 18 subat dogum lu olacak ultrasala göre 13 mart tahmini dogum tarihi 3 hafta geriden geliyor kaöb atisi iki haftadir alinmadi ve embrio var dusebilir de dedi dr kendinden kanama baslar dedi bn progestan kullaniyordum lekelenmem oluodu 20 gundur bitmisti
Dedim dusecekse progestan engel olmasin biraktim onu
Gebelige dair hic bir belirti yok
Az daha olsa midem bulanirdi oda yok persembe randevum var
Bu arada gecen hafta 3.55 mm olan bebek gectiginiz hafta 4.00mm 5 mm buyumus sadece gelisimi cok yavas
Sende belirti varmi
Önceden 3 düsügüm var
Çok geçmiş olsun canım umurım korktuğun şey başına gelmez :KK43: Bende en baştan beri mide bulantısı falan çok nadir göğüslerim çok büyüdü be hassasiyet had safhada kilo alma durumum var biraz da şişkinliğim başka nasıl belirti olur bilmiyorum bende bu kadar baştan beri.. ama ağrı veya lekelenmem hiç olmadı hala da yok bu da iyi bişey dedi ama ben pek emin olamıyorum hakkımızda hayırlısı olsun onun için dua ediyorum elim kolum bağlandı :KK43:

ne kadar yardımcı olur bilemiyorum ama benim hcg değerim ilk testte 200 çıktı hamilesin dediler regl 2 gün geçmişti. o hafta kese görülmedi.
6. hafta kese görüldü ama kalp atışı yoktu ve bhcg düşmeye başladı
dr. kendiliğinden düşer olmazsa haftaya alırız dedi
düşmedi
7. hafta aldırmaya gittim ve kalp atışı başlamıştı, ağlayarak gittim sevinçle eve döndük.
15 gün sonra kontrole gittim
malesef kalp atımı yoktu ve o gün kürtaj oldum
uzun oldu ama benimde böyle garip bir sürecim oldu.
herşeye hazırlıklı ol umarım sen evine mutlu dönersin arkadaşım. Rabbim sağlık versin size ve bebişlerinize

ne kadar yardımcı olur bilemiyorum ama benim hcg değerim ilk testte 200 çıktı hamilesin dediler regl 2 gün geçmişti. o hafta kese görülmedi.
6. hafta kese görüldü ama kalp atışı yoktu ve bhcg düşmeye başladı
dr. kendiliğinden düşer olmazsa haftaya alırız dedi
düşmedi
7. hafta aldırmaya gittim ve kalp atışı başlamıştı, ağlayarak gittim sevinçle eve döndük.
15 gün sonra kontrole gittim
malesef kalp atımı yoktu ve o gün kürtaj oldum
uzun oldu ama benimde böyle garip bir sürecim oldu.
herşeye hazırlıklı ol umarım sen evine mutlu dönersin arkadaşım. Rabbim sağlık versin size ve bebişlerinize
Teşekkürler canım amin hepimize sağlık versin inşallah. Senin de başın sağolsun, önceleri daha doğmamış bebeğe başın sağolsun diyenleri görüp duyunca biraz tuhaf bulurdum anlayamazdım ama şimdi çok iyi anlıyorum ki insan bebeğiniz olucak sözünü duyduğu anda benimsiyo sahipleniyo 1 günlük de olsa o insanın yavrusu oluyo işte :KK43: Benim ilk testim dışında hiç beta hcg istenmedi tekrar belki de istense herşey açığa çıkardı şimdiye kadar.. Hep hayırlısı neyse o olsun diye dua ediyorum.. paylaştığın için de teşekkür ederim.. ne zaman geldi başına bu olay tekrar bebek düşünüyo musun?

ilk kez testte 200 görülünce bi süre test yapmadı dr
sonrasında keseyi göremeyince 2 güne bir test yaptı ik başta yükseldi sonra durdu 1800 de felandı düşüşe geçti
bu olay 6. haftadaydı sonra nasıl kalbi attı çözemedik.
yaşayacak günü yokmuş yawrumun.
evet başsağlığı konusunda bende hiç düşünmemiştim başıma gelmeden . Allah razı olsun.
bu arada eğer bu olay 5 mayısta oldu 10 mayıs anneler gününde anne olarak kutlayacam diye ölüyordum.
bugün eğer regl olmazsam yarın kan testi yaptıracam en kritik gündeyim.

ilk kez testte 200 görülünce bi süre test yapmadı dr
sonrasında keseyi göremeyince 2 güne bir test yaptı ik başta yükseldi sonra durdu 1800 de felandı düşüşe geçti
bu olay 6. haftadaydı sonra nasıl kalbi attı çözemedik.
yaşayacak günü yokmuş yawrumun.
evet başsağlığı konusunda bende hiç düşünmemiştim başıma gelmeden . Allah razı olsun.
bu arada eğer bu olay 5 mayısta oldu 10 mayıs anneler gününde anne olarak kutlayacam diye ölüyordum.
bugün eğer regl olmazsam yarın kan testi yaptıracam en kritik gündeyim.
Allah kalbine göre bi bebek verir inşallah sana canım yine olursun (oluruz) anne.. Hayırlısı olsun herşeyin

Ben 3 drda takipteyim biri prof dr en son o bakti gecen haftaya göre gelismenis dedi haftaya bidaha kontrol ol dedi kanama baslar dusuk ihtimali yuksek dedi
3 gun sonra gidicem bakalim hakkimizda hayirli olani Mevlam nasip etsin öncedende düsüklerim oldu sükrettim vardir elber Rabbimin bir bildigi
Folik asid disinda birsey almiyorum acikcasi beslenmeme bile dikkat etmiyorum gunluk hayatima geri döndüm anladimki sakindigin göze cöp batio

Ben 3 drda takipteyim biri prof dr en son o bakti gecen haftaya göre gelismenis dedi haftaya bidaha kontrol ol dedi kanama baslar dusuk ihtimali yuksek dedi
3 gun sonra gidicem bakalim hakkimizda hayirli olani Mevlam nasip etsin öncedende düsüklerim oldu sükrettim vardir elber Rabbimin bir bildigi
Folik asid disinda birsey almiyorum acikcasi beslenmeme bile dikkat etmiyorum gunluk hayatima geri döndüm anladimki sakindigin göze cöp batio
O kadar haklısınki canım sakınılan göze çöp batıyo gerçekten de bi de galiba hiçbişeye çok fazla sevinmemek gerekiyomuş nasıl yıkılıyo insan sonra.. Ama buna da şükür napalım kısmetimizde ne varsa o olur zaten.. Ben yine sütümü falan içiyorum nolur nolmaz folik asid kullanıyorum bi de gerisi de Allah kerim artık

X