Bebeğimin gelişimi durmuş Lütfen fikirlerinize ihtiyacım var

nurrrr82

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2024
11
1
42
Selam arkadaşlar 42 yaşındayım doktorlar normal yolla gebe kalamazsınız dedikten sonra kendiliğinden hamile kaldığımı öğrendim önce kaset test pozifit sonra beta pozitif ve kendimi bir anda kontrolde buldum doktor 5 haftalık dedi bir hafta sonra gel dedi ve kalp atışı olmadı 5 gün sonra tekrar gel dedi yine yok gelişimi durmuş alalım dedi. Sonra devlet hastanesine gittim onlarda aynı şeyi söyledi. Ve ben bir umut bekliyorum sizce bir mucize olabilir mi. Adetlerim çok düzensiz 40-50 günde bir okuyordum. Lütfen yardım edin belki de me

Gecmis olsun. 7. Haftaya kadar kalp atisi duymayanlar var. Ancak üzülerek söylüyorum gelişimi uygun olsa ve sadece kalp atisi olmasa bekleyelim derlerdi diye düşünüyorum. Isterseniz 7. Haftaya kadar bekleyin yine. Vajinal muayene olmanizi tavsiye ederim.
Gelisimi durmuş dediklerine göre kese bozuk ya da uyumlu olmayabilir siz yine de cok umutlanmadan sansinizi deneyin.

Teşekkür ederim saolun, vajınal muayene ile bakıkdı hep kese düzgün içinde bebek görünüyor 3.1mm 5+6 günlük dediler kese de büyüyor ama 3-5 gün arayla gidiyorum farklı doktorlara hep aynı ölçümü. Tekrar kalamam herhalde çünkü 0.01 AMH ile kaldım doktorlar bile mucize dedi. Tüp bebekten başka şansım yok sanırım onunda maliyetini karşılayamıyorum

Bu arada doktora göre 8 hafta ama 5 hafta da kalmış işte
Benim de öyle oldu. Bebeğim 5. Haftada kaldı, gelişmedi. Kalbi atışı da belli belirsizdi. Düşmesini bekledik düşmedi. 9. Haftada gebeliğim sonlandırıldı. Benim de tedaviyle oldu hiç çocuğum yok ilk gebeliğimdi. Sizi anlıyorum. Umarım gelişimi olur bebeğinizin. Fakat biliyoruz; veren Allah alan da Allah. Elden bir şey gelmiyor. Rabbim inşallah tekrardan sağlıkla nasip etsin.

Benim de öyle oldu. Bebeğim 5. Haftada kaldı, gelişmedi. Kalbi atışı da belli belirsizdi. Düşmesini bekledik düşmedi. 9. Haftada gebeliğim sonlandırıldı. Benim de tedaviyle oldu hiç çocuğum yok ilk gebeliğimdi. Sizi anlıyorum. Umarım gelişimi olur bebeğinizin. Fakat biliyoruz; veren Allah alan da Allah. Elden bir şey gelmiyor. Rabbim inşallah tekrardan sağlıkla nasip etsin.
Çok teşekkür ederim inşallah🙏🏻

Kürtaj sonrası daha kolay gebe kalınabiliyormuş herhalde
Evet öyle diyorlar doktorum da 3 ay kendin dene demişti:) ben daha kalamadım:) kürtajdan 45 gün sonra adet gördüm. Daha görmedim bakalım. Sizin son durum nedir?

Ben tekrar gittim kalp atışı yine yok ama bu sefer randevu alıp aldıracağım. Kese duruyor bebek duruyor bir hafta da 1 mm büyüyor ama yok canlanmadı. Ve bugün de kanama başladı gittim yüne duruyor

Geçmiş olsun gerçekten çok üzücü . Acınızı anlıyorum. Rabbim sağlıkla tekrar nasip etsin inşallah
Amin inşallah🙏🏻 yarın kürtaj yapacağız dediler zaten ultrasonda kese gitmiş görünüyor zor bir işlem mi acaba temizlemek bilginiz var mı

Amin inşallah🙏🏻 yarın kürtaj yapacağız dediler zaten ultrasonda kese gitmiş görünüyor zor bir işlem mi acaba temizlemek bilginiz var mı
Benimde öyle oldu canim anesteziyle yapsınlar acılı bir işlem diye biliyorum ben anesteziyle oldum ve görmedim en iyisi

Kızlar merhaba 🌸 7 haftalık hamileyim kese var 19 mm ama bebek ve yolk kese görünmedi aynı durumda olup daha sonra gören oldu mu

Selam arkadaşlar 42 yaşındayım doktorlar normal yolla gebe kalamazsınız dedikten sonra kendiliğinden hamile kaldığımı öğrendim önce kaset test pozifit sonra beta pozitif ve kendimi bir anda kontrolde buldum doktor 5 haftalık dedi bir hafta sonra gel dedi ve kalp atışı olmadı 5 gün sonra tekrar gel dedi yine yok gelişimi durmuş alalım dedi. Sonra devlet hastanesine gittim onlarda aynı şeyi söyledi. Ve ben bir umut bekliyorum sizce bir mucize olabilir mi. Adetlerim çok düzensiz 40-50 günde bir okuyordum. Lütfen yardım edin belki de me
Teşekkür ederim saolun, vajınal muayene ile bakıkdı hep kese düzgün içinde bebek görünüyor 3.1mm 5+6 günlük dediler kese de büyüyor ama 3-5 gün arayla gidiyorum farklı doktorlara hep aynı ölçümü. Tekrar kalamam herhalde çünkü 0.01 AMH ile kaldım doktorlar bile mucize dedi. Tüp bebekten başka şansım yok sanırım onunda maliyetini karşılayamıyorum
Hiç böyle düşünmeyin benimde yaşım 29 olmasına rağmen doktorlar bu değerle aşılama bile olmaz direk tüp bebek yapalım dedi amh hızlıca düşüşteydi hastalığım düzenli olmasına rağmen fsh yüksek prolaktin değerlerim yüksekti. Sonra hep inandım burada kür yapan yazıları okudum ve şuan 19haftalık hamileyim hayırlısıyla oğluma kucağıma almayı bekliyorum. Sizde ümidinizi kesmeyin RABBİM Şafi ismiyle şifalar versin hayırlı bi evlat nasip etsin inş .

X