Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi 9 aylık Bebeğim 10 kilo 170 gr...

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

Eskilerdivanii

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2021
294
365
Herkese merhaba, ilk bebeğim olduğu için acemiyim danışmak istiyorum sizlere. Bebeğim 9 aylık ve 10 kilonun üstünde. Gelişimi normal bir sıkıntı yok. Doğduğundan beri anne sütü alıyor. Ancak gün içerisinde fazla yemiyor gibi geliyor bana. İnternetten araştırıyorm yemek öğün miktarları çok fazla 9 aya göre. Bizmki bir öğünde rn fazla 1 yemek kaşığı yer. O da günde 1 sefer. Kahvaltı nerdeyse yok. Bir iki çay kaşığı kadr bazen. Çoğu zaman hiç yemiyor. Hazır mama, paketli gıda pirinç unu irmik gibi boş kilo yapıcı şeyler de vermiyorum. Doktorumz 7-8 aydan snra anne sütünün besleyiciliği azalır diyor. Acaba bu kiloyu hala sütten mi alıyor. Yoksa yediği kadarı yetiyor mu ne dersiniz? Korkum 1 yaş civarı hala memeye bağımlı kalıp yemek yememesi

Herkese merhaba, ilk bebeğim olduğu için acemiyim danışmak istiyorum sizlere. Bebeğim 9 aylık ve 10 kilonun üstünde. Gelişimi normal bir sıkıntı yok. Doğduğundan beri anne sütü alıyor. Ancak gün içerisinde fazla yemiyor gibi geliyor bana. İnternetten araştırıyorm yemek öğün miktarları çok fazla 9 aya göre. Bizmki bir öğünde rn fazla 1 yemek kaşığı yer. O da günde 1 sefer. Kahvaltı nerdeyse yok. Bir iki çay kaşığı kadr bazen. Çoğu zaman hiç yemiyor. Hazır mama, paketli gıda pirinç unu irmik gibi boş kilo yapıcı şeyler de vermiyorum. Doktorumz 7-8 aydan snra anne sütünün besleyiciliği azalır diyor. Acaba bu kiloyu hala sütten mi alıyor. Yoksa yediği kadarı yetiyor mu ne dersiniz? Korkum 1 yaş civarı hala memeye bağımlı kalıp yemek yememesi
tecrübem yok ama emzirmeyi azaltıp yemek yedirmeyi deneyin bence örn günde 5 kez emiyorsa 3 e düşürün aç olursa daha çok yeemk yer gibi geliyor bana

9 aya gore yemek yemesi lazim artık.Siz öğünler hazirliyormusunuz kahvaltisiydi,meyvesi yogurdu vs.Bunları yemesi lazim.Mesela kahvaltı menuleri var instagramda ara ogun aksam yemegi menüleri gibi.Bu sekilde devam ederse bir yaşından sonra yemesi cok zor olabilir,ustelik parcali da cignemesi zor olur.Siz az azda olsa her öğün birseyler vermeye calisin.Yemezse baska cesit deneyin.Ben bebegime 7 aylikken tarhana corbasi,8.ci aydan itibaren de hep kahvalti hazirladim.Kimi zaman guzel yedi kimi zaman az.ama yinede hazirladim.Simdi 1 yasinda oldu. Bizim yediklerimizden ekstra da yumurta yapiyorum tavada.
Bu arada irmikte bos kilo yapici bir besin degil yalniz.

Günde 3 ana öğün yemesi lazım . Aralarda da emecek . Mesela sabah kahvaltı yaptı aradan 1 saat geçince emecek . Öğlen çorba yiyecek sonra emecek . Öğleden sonra yoğurt ve meyve yer . Akşam yemeği yer arkasına emer ve uyur

Anne sütünü azaltıp ek gıdayı fazlalaştırın bence 9 aylık olmuş herşeyi yiyebilir maşallah büyümüş artık 👍🏻🤔

Anne sütünü azaltıp ek gıdayı fazlalaştırın bence 9 aylık olmuş herşeyi yiyebilir maşallah büyümüş artık 👍🏻🤔
Öneri için teşekkürler deniyorum farklı farklı şeyler ama dönem dönem değişiyor sanırım bir gğn yiyor iki gün yemiyor fln🤷‍♀️ zorla yedirmek de olmuyor

Bebeğimde sizinki gibi 9 u bitirdik 11 kiloya yakınız. Bende bunu sorun ediyordum ama düzene girecek umarım yoğurt seven çocuk bazen yoğurt yemiyor kabağın yemeğini yiyor mücverini yemiyor gibi gibi. Yalnız değilsiniz endişe etmeyin.

Bebeğimde sizinki gibi 9 u bitirdik 11 kiloya yakınız. Bende bunu sorun ediyordum ama düzene girecek umarım yoğurt seven çocuk bazen yoğurt yemiyor kabağın yemeğini yiyor mücverini yemiyor gibi gibi. Yalnız değilsiniz endişe etmeyin.
Anne olmadan önce aman yemezse yemer acıkınca illa ki yer diyordum. Ama ana yüreği öyle olmuyormuş her şeyden vitaminini alsın güçlü kuvvetli olsn eksiği olmasın düşüncesi kemiriyor içimi şimdi 😊 ama evet biraz rahat olmak lazım 👍

X