9 yaş fark.

merhabalar,
kafama takılan bir sorun hakkında sizlerin fikirlerini almak istiyorum. özellikle bu durumu birebir yaşayanlardan, çevresinde görenlerden objektif bir bakış açısı istiyorum.
ben 23 yaşında, geçen sene mezun olmuş bir mühendisim. özel sektörde çalıştıktan sonra denemedim dememek için bir süredir evde kpss çalışıyorum. flört ettiğim kişi ise 32 yaşında, o da mühendis. bunları sırf okumamış, dünyaya gözü açılmamış, tek derdi evlilik mi diye düşündürtmesin diye belirttim.
biz tam 2 aydır flört ediyoruz. bir arkadaş aracılığı ile tanıştık ama evlenin baskısıyla değil. bu yaşta da evlilik düşünmüyorum henüz. gerek ilişkimizin gidişatını öğrenen çevrem olsun gerek bazen kendi kendime bu yaş farkı sorun mu olur diye düşünmeden edemiyorum. bugüne kadar genelde erkek arkadaşlarım benden 5-6 yaş büyük olurdu. yaşıtım insanlarla da sevgili olduğum oldu. kafam uyuştuktan sonra dert etmiyordum. ama şimdi mesleğimi elime almış olmak, karşı tarafın bir yerden sonra evlilik isteyeceğini bilmek beni bir çıkmazın içine sokuyor.
yaş farkı enerji bakımından sorun olur mu? çocuk sahibi olduğumuzda annesi 30 babası 40 yaşında olacak belki de bu ilişkide, ve hatta ebeveyn çocuk ilişkisinde sorun olur mu? kimisi o yaştaki bir erkek kendi yaş grubunu etkileyemediği için küçük yaştaki kadınlarla birlikte olur diyor.. ben yanındayken çok mutluyum, eğleniyoruz, geziyoruz, mesleklerimizin yakın olmasından kaynaklı sohbetimiz tıkanmıyor, samimiyiz, gün içinde iletişimimiz kuvvetli. ayakları yere sağlam basan bir erkek. hayatını kurmuş, parasını boşa savuran biri değil, ailelerimiz benzer, kültürlerimiz benzer, siyasi görüşümüz, hayata bakışımız aynı..
ama bazı konularda mesela doğum günü kutlama konusunda çok önem vermediğini söyledi. ya da ben bazen espri yaptığımda sosyal medya kullanmamasından sebep gülmüyor. ilişkilerin daha yavaş yaşanması konusunda mutabığız. ikimiz de hoşlanıyoruz evet ama henüz dolu dolu aşık değiliz bu yüzden beylik laflar etmiyoruz.
yazı çok karışık olmuş olabilir, kusuruma bakmayın. bana bu konuda fikirleriniz ile yol gösterebilir misiniz?
Merhaba. Biz de tam sizin yaşlarınızda tanıştık sayılır. 9 yaş var aramızda. 4 yıllık evliyiz. Evet birtakım problemler olabilir yaşın getirdiği. Tam da şu an sizinki gibi bir diyalogumuz vardı. Biz de çok iyi anlaşarak evlendik. Çok da istekliydik evlenmeye.
Şu an bir tane bebeğimiz var. Eşim tekrar baba olmak istemiyor mesela yaşı geçtiği için. İlk bebekte bile çok zorlandı. Ben de öyle düşünüyorum gerçi. Ama eşim çok istekli olsaydı bekli fikrim değişirdi.
Sosyal meyda kullanmayı seviyorum fakat eşime göre olmasa da olur. Kullanmasam daha iyi.
Yani kendi yaşlarına yakın birini de etkileyebilirdi bence eşim o konuda sana söylenenleri onaylayamayacağım.

Anlaşmaya anlaşıyoruz fakat çatışmalar da oldukça var. Bilmiyorum ya sanırım tavsiye etmeyeceğim ben. Biraz daha kendi jenerasyonuna yakın biriyle olman daha iyi olabilir.

aa konum hortlamış 😂 devam ediyoruz biz sorunlarımızı konuşarak çözebiliyoruz. yaş farkı arada hissedilse de bunun büyük bir sorun olmadığını fark ettim. evlilik konusunda aceleci değiliz. bu yüzden de sürece yayıyorum :)

X