Kız İsteme Abarttı , Hevesli mi derler...

yasmin89

Guru
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2010
2.395
238
Kızlar selam , 5.5 yıllık ilişkmizde allah kısmet ederse şubatta isteme törenimiz var ve aynı günde sözleniyoruz.

Ben bu tarz adetlere çok önem veriyorum ve hevesliyim , söz nişan kına olsun bebek mevlüdü gelin mevlüdü vs vs aklınıza gelen herşeyi ama herşeyi yaşamak istiyorum , ilerde belki 10 sene yada yaşlı bir teyze olduğumda geçmişe bakıp , benim bilmemnem olmamıştı diye hayıflanmak istemiyorum.

Ve önümde şimdi isteme ve söz törenimiz var , ben kendim şeker hamurlu kurabiyeler ve cupcakeler yapıyorum , misafirlerimize kurabie yapıp mesela üzerine , söz verdik , yada verdik gitti vs şeyler yazıp dağıtmak istiyorum. Hatta şöyle bir planım var ,

Bayanlarla kırmızı erkeklere lacivert , karton torbalarda , içinde bu kurabiyelerden - minik süslü kolonya yada lavanta şişeleriden ve şekilli hani süslü sabunlardan koymak istiyorum ayrıca erkeklerin torbasına çorap , bayanlara havlu hediye etmek istiyorum.

Anneme söyledim açıkçası pek ilgilenmedi amaan sende abartıosun nişan olsa bi derece dedi , ve benim aklıma işte orda takıldı direk

Daha kendi annem böyle derken , acaba erkek tarafı , bu gelin çok hevesli heralde kocaya , abartmış bu kadar olmaz falan dermi diye çok çekiniyorum. Aslında erkek tarafındaki herkesle aram çok iyidir , kayınvalidem kayınpederim görümcem yengeler amcalar vs tek tek saymayım herkes yani , ama genede çekindim acaba öyle denir mi kusur bulur mu diye. Ayrıca nişan yaza ve dışarda olacak , o zaman evdeki gibi 20 30 kişi olmıycak sonuçta , evdeki gibi torbada hediye etmem . Herkese hatıra magnet vb şey dağıtırım die düşünüyorum. Yani şimdi sözde en en yakınlarımız olcağı için böyle birşey düşünmüştüm.

Sizce o ikramları hediyeleri vereyim mi , yoksa vermeyim mi ? Gerçekten fikirlerinizi çok önemsiyorum , yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

kızlar selam , 5.5 yıllık ilişkmizde allah kısmet ederse şubatta isteme törenimiz var ve aynı günde sözleniyoruz.

Ben bu tarz adetlere çok önem veriyorum ve hevesliyim , söz nişan kına olsun bebek mevlüdü gelin mevlüdü vs vs aklınıza gelen herşeyi ama herşeyi yaşamak istiyorum , ilerde belki 10 sene yada yaşlı bir teyze olduğumda geçmişe bakıp , benim bilmemnem olmamıştı diye hayıflanmak istemiyorum.

Ve önümde şimdi isteme ve söz törenimiz var , ben kendim şeker hamurlu kurabiyeler ve cupcakeler yapıyorum , misafirlerimize kurabie yapıp mesela üzerine , söz verdik , yada verdik gitti vs şeyler yazıp dağıtmak istiyorum. Hatta şöyle bir planım var ,

bayanlarla kırmızı erkeklere lacivert , karton torbalarda , içinde bu kurabiyelerden - minik süslü kolonya yada lavanta şişeleriden ve şekilli hani süslü sabunlardan koymak istiyorum ayrıca erkeklerin torbasına çorap , bayanlara havlu hediye etmek istiyorum.

Anneme söyledim açıkçası pek ilgilenmedi amaan sende abartıosun nişan olsa bi derece dedi , ve benim aklıma işte orda takıldı direk

daha kendi annem böyle derken , acaba erkek tarafı , bu gelin çok hevesli heralde kocaya , abartmış bu kadar olmaz falan dermi diye çok çekiniyorum. Aslında erkek tarafındaki herkesle aram çok iyidir , kayınvalidem kayınpederim görümcem yengeler amcalar vs tek tek saymayım herkes yani , ama genede çekindim acaba öyle denir mi kusur bulur mu diye. Ayrıca nişan yaza ve dışarda olacak , o zaman evdeki gibi 20 30 kişi olmıycak sonuçta , evdeki gibi torbada hediye etmem . Herkese hatıra magnet vb şey dağıtırım die düşünüyorum. Yani şimdi sözde en en yakınlarımız olcağı için böyle birşey düşünmüştüm.

Sizce o ikramları hediyeleri vereyim mi , yoksa vermeyim mi ? Gerçekten fikirlerinizi çok önemsiyorum , yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.

heves edıyorsan tabıkıde yap cnm benım neden ıcınde kalsın kı herkezle aynı fıkırde olman zor o yuzden kendı mutlu olacagını yap
sahsen ben bır soz e gıtmıs olsam bu tarz hedıye verseler cok hoslanırım

ben kendı hedıyelıklermı kendım yaptım cok guzel oldu ıcımde kalmadı banada senın gıbı kardeslerım teyzelerım vs. ne gerek var işin mi yok dedıler ama aksıne ınat ettım 1 haftada 250 tane cıkardım ama gecem gunduzum bır olmustu hatta kına gecemden bır gece once ısım etıketlerımızı de esımle bırlıkte zımbalamıstık hıc pışman degılım ıcımde kalmadı. herkeste cok begendı cok memnun kaldı guzel bı hatıra bence ustelık el emegı dedıgın gıbı nene oldugumda bıle bakıp bakıp ah o seneler ne emek vermıstım dıye dusunup mutlu olabılecegımı dusunuyorum yap bence ıcınde kalmasın.:KK49:

ben kendı hedıyelıklermı kendım yaptım cok guzel oldu ıcımde kalmadı banada senın gıbı kardeslerım teyzelerım vs. ne gerek var işin mi yok dedıler ama aksıne ınat ettım 1 haftada 250 tane cıkardım ama gecem gunduzum bır olmustu hatta kına gecemden bır gece once ısım etıketlerımızı de esımle bırlıkte zımbalamıstık hıc pışman degılım ıcımde kalmadı. herkeste cok begendı cok memnun kaldı guzel bı hatıra bence ustelık el emegı dedıgın gıbı nene oldugumda bıle bakıp bakıp ah o seneler ne emek vermıstım dıye dusunup mutlu olabılecegımı dusunuyorum yap bence ıcınde kalmasın.:KK49:

Öncelikle dikkatimi çeken hamileymişsiniz , allah sağlıkla bebeğinizi kucağınza almayı nasip etsin :))):KK49:

Bende aynen hepsini kendim hazırlamak istiyorum , üzerlerine etiketler nerden yapılır yaptırılr araştrdım ettim bi sürü şeyler buldum. Dediğiniz gibi hem el emeğimle hazırlamak , hemde ilerde bakıp mutlu olmak ve ah keşke dememek istiyorum ...

lavanta yastıkları da çok hoş oluyor, biraz zahmetli ama eliniz alışınca hızlı yapılıyor.

Evet onları gördüm ama nasıl yapıldığına dair hiç fikrim yok , zaten söze dediğim gibi ortalama 25 tane yapmam gerekebilir , fazla bir sayı değil , belki yapabilirim , teşekkür ederim fikir için :)

Bence bahsettiğin gibi bir hazırlık yaparsan çok hoş olur. Yani vaktin ve imkanın varsa, madem elinden de geliyor bu gelen misafirleriniz içinde güzel bir jest olur. Eminim herkesin çok hoşuna gider. Ayrıca kimse koca heveslisi filan demez. Tam tersine senin gelen insanlara ne kadar değer verdiğini, ne kadar ince düşünceli olduğunu gösterir. Sonuçta el yeteneğin var, bunu niye böyle güzel bir anıya dönüştürmeyesin ki. Çok güzel bir düşünce bence. Hayırlısıyla Allah tamamına erdirsin, mutluluklar versin inşallah.

Evet onları gördüm ama nasıl yapıldığına dair hiç fikrim yok , zaten söze dediğim gibi ortalama 25 tane yapmam gerekebilir , fazla bir sayı değil , belki yapabilirim , teşekkür ederim fikir için :)

lavantaları poşetliyorsun
kadife tercihen krem ya da gül kurusu şık duruyor on kaplayıp bohça şeklinde yaptığın yerde silikon tbancasıyla yapıştırıyorsun. tüm espri üzerine yapıştıracağın çiçek. onu ya yapıştırınca hazırdan farkı yok. istersen simli püskül de takabiliyorsun .

Öncelikle dikkatimi çeken hamileymişsiniz , allah sağlıkla bebeğinizi kucağınza almayı nasip etsin :))):KK49:

Bende aynen hepsini kendim hazırlamak istiyorum , üzerlerine etiketler nerden yapılır yaptırılr araştrdım ettim bi sürü şeyler buldum. Dediğiniz gibi hem el emeğimle hazırlamak , hemde ilerde bakıp mutlu olmak ve ah keşke dememek istiyorum ...

amın canım tesekkur edıyorum cumlemıze nasıp eder ınsallah :KK1: ben etıket konusunda cok profosyonel davranmadım yanı kendım bılgısayar cıktısı yapmıstım mınık yastıklar yaptım uzerıne ısımlerımızı tarıhı bıde bı yastıkta ömür boyu yazmıstım o etıketlerı kurdalelere zımbaladım kurdalelerın tam ortasına nazar boncugu yapıstırmstım :nazar:
yap kımseyı dınleme bence gercekten sonradan cok ıcınde kalıyo ınsanın sımdıde bebegım ıcın bıseyler yapmaya calısıyorum ama hamılelıgım bıraz agır gıdıyo elımı bıseye suremıyorum hala kararsızım yapmasammı dıyorum ama sonra vazgecıyorum kac kere daha bu gune donebılcem dıye. basıt bıseyler arıyorum acıkcası. sen yıne becerıklıymıssın benım oyle mutfaklada aram yok :KK17: ama aklımda kalsın ıstemıyorum yapcam bıseyler ama ne :KK37:

Bence bahsettiğin gibi bir hazırlık yaparsan çok hoş olur. Yani vaktin ve imkanın varsa, madem elinden de geliyor bu gelen misafirleriniz içinde güzel bir jest olur. Eminim herkesin çok hoşuna gider. Ayrıca kimse koca heveslisi filan demez. Tam tersine senin gelen insanlara ne kadar değer verdiğini, ne kadar ince düşünceli olduğunu gösterir. Sonuçta el yeteneğin var, bunu niye böyle güzel bir anıya dönüştürmeyesin ki. Çok güzel bir düşünce bence. Hayırlısıyla Allah tamamına erdirsin, mutluluklar versin inşallah.

Evet vaktim ve imkanım var . Açıkçası 2 sene önce görümcem kına bile yapmadı pek sevmiyor böyle şeyleri ama yapanada karşı değil, doğum yaptığında aklıma geldi şimdi dedim , kesin kırmızı kurdele bile takmaz , ben aldım ona kırmızı kadife bir taç modern olsun dedim :)) , hastaneye gittiğimde bi baktım yok tabi ki başında kurdele , aaa dedim neden yok sende , kayınvalidem falan ay unuttuk dedi , ben tacı verince bir sevindi kayınvalidem, İşte benim ince düşünceli kızım falan dedi , sonrada görümcemin bebeğinin ilk doğum gününde evdeki parti de gene misafirlere dağıtmak için üzerinde yeğenimin fotoğrafı olan bir hediyelik yaptım , dağıttım herkes çok beğendi. Kayınvalidem övündü benle hep falan ...

Çok teşekkür ederim bu arada amin :)

lavantaları poşetliyorsun
kadife tercihen krem ya da gül kurusu şık duruyor on kaplayıp bohça şeklinde yaptığın yerde silikon tbancasıyla yapıştırıyorsun. tüm espri üzerine yapıştıracağın çiçek. onu ya yapıştırınca hazırdan farkı yok. istersen simli püskül de takabiliyorsun .

Aaa kolay gözüküyor açıkçası , çok teşekkür ederim ya iyi fikir oldu gerçekten çok sevindim

X