Ablalarım Güzin ablaya yazdığımı size kopyalıyorum uzun olcak hakkınızı helal edin

sadecesen58

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2022
10
-4
25
Abla şimdi nereden nasıl başlayabilirim inan bilmiyorum ama başlamam gerek .
Herşeyi açıkça yazıyorum net bi cevap alabilmek için .

Abla ben yaklaşık 2 yıl önce biriyle sevgili oldum sevgili olduğum kişinin de geçmişinde bildiğim tek sorun boşanmış olması kısa süren bi evlilik ve akraba evliliği teyze çocuğu sevgilimle eski eşi psikolojik sıkıntılardan dolayı boşandılar . Gelelim sorunlar kısmına babamı hiç bi şekilde ikna edemiyoruz abla defalarca aranma , birilerini araya sokma benim araya girmem vs vs yok yok nuh dedi peygamber demiyor dediği şeyler kaçarsa kaçsin s.ktrsn gitsin gibi cümleler ve beni aşağılayıcı şeyler yok bunun neyini alcaniz kendine hayri yok odasından çıkmaz kendi evladini güzel olmayisiyla bile rencide etti sevgilimin ailesine karşı vs vs sevgilim kaçalım diyor ne zamana kadar sürecek bu şekilde diyor baban zaten istemiyor diyor falanlar filanlar geleyim benim korkularima abla benim 2 kardeşim de zihinsel engelli 3 kardeşiz babamın hiç bı zaman umrunda olmadik ne kardeşlerim ve ben nede annem varsa yoksa dışardaki insanlar hayatı boyunca bizi görmezden geldi umursamadı ben sevgilimin gidelim sözüne gitmek istiyorum ve sonra düşünmeye başlıyorum başladıkça da işin içinden çıkamıyorum babam birdaha sittin sene benimle konuşmaz ki zaten konuşmuyoruz ve tehdit ediyor annemi kardeslerimi koz olarak kullanıyor gorusturmem bı daha bu eve ayak basamaz vs vs . Abla ben artık uykularimdan kendimi ipte asılı görerek uyaniyorum sürekli intihar düşünüyorum en acısız nasıl ölürüm falan arastira arastira kafama yatan asmak oldu ondan ruyalarima girdi heralde psikolojim o derece bozuldu ne yapmam gerek bilmiyorum geleyim anneme annem sesini çıkaramıyor birşey diyemiyor babamdan korktuğu için anneminde arkada destekcisi yok abla 1 sene oldu uğraşıyoruz napsak olmuyor herkesin ağzında ayrıl ayrıl herkes beynimi dolduruyor salak biriyim birazda kim nederse kafam gidiyor hemen inaniyorum üzülüyorum günlerce yemek yemiyorum ağlıyorum ne yapacağımı bilemiyorum beynim durdu ölmek kolay geliyor kaçmak zor geliyor tanimlayamiyorum kimden niye kaciyorum bana hayatı boyunca babalık yapmamış birinden kendime işkence etmek zor geliyor abla ne hayal kurabiliyorum ne yaşayabiliyorum odamda 4 duvar arasında delirmeyi bekliyorum ben babamdan baba olmasını bekledim 23 yaşıma kadar yapmadi yapmiycakti hayati boyunca hiç bı anımda yanımda olmadı ne yapacağımı şaşırmış durumdayım bana bi akıl ver lütfen abla kusura bakma uzun oldu hakkını helal et .

Abla ben yaklaşık 2 yıl önce biriyle sevgili oldum sevgili olduğum kişinin de geçmişinde bildiğim tek sorun boşanmış olması kısa süren bi evlilik ve akraba evliliği teyze çocuğu sevgilimle eski eşi psikolojik sıkıntılardan dolayı boşandılar . Gelelim sorunlar kısmına babamı hiç bi şekilde ikna edemiyoruz abla defalarca aranma , birilerini araya sokma benim araya girmem vs vs yok yok nuh dedi peygamber demiyor dediği şeyler kaçarsa kaçsin s.ktrsn gitsin gibi cümleler ve beni aşağılayıcı şeyler yok bunun neyini alcaniz kendine hayri yok odasından çıkmaz kendi evladini güzel olmayisiyla bile rencide etti sevgilimin ailesine karşı vs vs sevgilim kaçalım diyor ne zamana kadar sürecek bu şekilde diyor baban zaten istemiyor diyor falanlar filanlar geleyim benim korkularima abla benim 2 kardeşim de zihinsel engelli 3 kardeşiz babamın hiç bı zaman umrunda olmadik ne kardeşlerim ve ben nede annem varsa yoksa dışardaki insanlar hayatı boyunca bizi görmezden geldi umursamadı ben sevgilimin gidelim sözüne gitmek istiyorum ve sonra düşünmeye başlıyorum başladıkça da işin içinden çıkamıyorum babam birdaha sittin sene benimle konuşmaz ki zaten konuşmuyoruz ve tehdit ediyor annemi kardeslerimi koz olarak kullanıyor gorusturmem bı daha bu eve ayak basamaz vs vs . Abla ben artık uykularimdan kendimi ipte asılı görerek uyaniyorum sürekli intihar düşünüyorum en acısız nasıl ölürüm falan arastira arastira kafama yatan asmak oldu ondan ruyalarima girdi heralde psikolojim o derece bozuldu ne yapmam gerek bilmiyorum geleyim anneme annem sesini çıkaramıyor birşey diyemiyor babamdan korktuğu için anneminde arkada destekcisi yok abla 1 sene oldu uğraşıyoruz napsak olmuyor herkesin ağzında ayrıl ayrıl herkes beynimi dolduruyor salak biriyim birazda kim nederse kafam gidiyor hemen inaniyorum üzülüyorum günlerce yemek yemiyorum ağlıyorum ne yapacağımı bilemiyorum beynim durdu ölmek kolay geliyor kaçmak zor geliyor tanimlayamiyorum kimden niye kaciyorum bana hayatı boyunca babalık yapmamış birinden kendime işkence etmek zor geliyor abla ne hayal kurabiliyorum ne yaşayabiliyorum odamda 4 duvar arasında delirmeyi bekliyorum ben babamdan baba olmasını bekledim 23 yaşıma kadar yapmadi yapmiycakti hayati boyunca hiç bı anımda yanımda olmadı ne yapacağımı şaşırmış durumdayım bana bi akıl ver lütfen abla kusura bakma uzun oldu hakkını helal et .

İnanın bilmiyorum bende derdimi dokeyim diye düşünüp yazdım

Gazetede köşesi devam ediyor.

Sizin konunuza gelirsek, eğitim alabildiniz mi ? Bir işiniz var mı ?

Evlilik , sizin için evden ayrılmak için başvurduğunuz bir çözüm mü ? İlişkinizde , sevgi mi , mantık mı ağır basan ?

Lise mezunuyum çalışmıyorum...
Evden kurtulmak değil ki çözum arkama dönüp baktigimda gene aynı hayat aynı sorunlar
Sevgi ağır basıyor ama herkesin cümlesi Sevgi ağır bassaydi hiç bişi gözün görmezdi kafayı yedim yedirdiler 😓

Lise mezunuyum çalışmıyorum...
Evden kurtulmak değil ki çözum arkama dönüp baktigimda gene aynı hayat aynı sorunlar
Sevgi ağır basıyor ama herkesin cümlesi Sevgi ağır bassaydi hiç bişi gözün görmezdi kafayı yedim yedirdiler 😓

Öncelikle kaçarak evlenmeyi asla düşünmeyin.

Görüştüğünüz kişiyle herhangi bir akrabalık bağınız var mı , tamamen yabancı biri mi ?

Hayatım evlenince daha iyi düzene girer diye düşünme. Evlencegin insanla anlasamazsan , yuva kurabilecegin bir işin var mı? Esin olacak kişi çalışmama izin verecek mi. Doğru insan olduktan sonra , arkanı dön ve düşünmeden o evden cik. Ama eşin senin çalışmama okumana izin vermedikçe asla evlenme. Yokluk sıkıntı çekilir , erkek ailesi yüzüne bisiler vurabilir bilemiyorum , onlar da çekilir ama kocan yanında ve yol arkadaşın olacaksa. Eğer bu noktada eşin senin yanindaysa evlen , ve hemen işe gir ya da okumanın yollarına bak. Kpss çalış falan . Bir gün kocanın aklı sasarsa , kendi ayakların üstünde durabilmen için. Kendi ayakların üstünde durursan zaten babana rağmen anneni kardeşlerini bir gün görürsün ama biraz hasret çekeceksin ama .
Ama bu dediklerim varsa ve sırf annemi kardeşlerimi göremem diye korkuyorsan , hemen git o evden. Yoksa sende ziyan ve psikolojisi bozuk bir insan olacaksın.ancak kendini kurtarirsan ilerde kardeşlerine de faydası olan sağlıklı bir birey olursun.
Ya da şöyle yap
O evde ders çalışabilme imkanı varsa kpss çalış kazanırsan hemen ayrıl o evden. Müstakbel eşine de bı sene beklemesini söyle.
Benm aklıma gelenler bunlar ,

Baban neden karşı bu kadar? Mantıklı bir sebebi var mı? Babaannen falan hayatta mı veya baban kime saygı duyar kimi dinler? Çevreye çok ilgili ise çevreden yardım isteyebilirsin aile büyüklerinden falan. Seni dinlemez çünkü baban onlar ikna etsin.

Sakın sakın intihar kafalarına filan girme! Sen ölünce ne olacak herkes 1 2 gün ağlayacak sonra hayatına devam edecek. O çok sevdiğin sevgilin bile! Kaçmayıda aklının ucundan geçirme. El oğlu bugün seviyorum naraları atar evlenince kaçtın diye kafana kakar. Biraz akışına bırak ya baban vazgeçer evlenmene izin verir ya da çok sevdiğini düşündüğün sevgilin bırakır seni. Eee o zamanda iyi ki bunun için canıma kıymamışım dersin herhalde

Teyze kızı ile evlenip boşanmış. Ailede her türlü karşına çıkar bu durum.Bayramda,düğünde bi şekilde görürsün eziyet olur. Ayrıca psikolojik sorunlar yüzünden ayrıldılar demişsin hala var mı bu sorunlar ?23 yaşında evlenmek için bu acele neden ?
Bence üniversiteni oku, iş güç sahibi ol. Hem yaşın çok erken hem de hayır yok gibi bu evlilikte

Canım çok üzüldüm sen de benim gibi zor bir ailede yetişmişsin evlenerek kaçış cok riskli gittiğin yerde iyi cikmayabilir keşke kendi ayakların üzerinde durup evini ayırabilsen ben ancak o şekilde ruh sağlığımı kazandım 7 kızın aynı evde yaşadığı bir evde yaşadım gecinebilmek için zorlukları oldu pisi var ahlaksızi var ama kendi cehennem evimden iyiydi hersey sana tavsiyem asgari ücret de olsa ise gir ev arkadaşı arayan birileriyle yaşamayı dene

Canım çok üzüldüm sen de benim gibi zor bir ailede yetişmişsin evlenerek kaçış cok riskli gittiğin yerde iyi cikmayabilir keşke kendi ayakların üzerinde durup evini ayırabilsen ben ancak o şekilde ruh sağlığımı kazandım 7 kızın aynı evde yaşadığı bir evde yaşadım gecinebilmek için zorlukları oldu pisi var ahlaksızi var ama kendi cehennem evimden iyiydi hersey sana tavsiyem asgari ücret de olsa ise gir ev arkadaşı arayan birileriyle yaşamayı dene
Güzin ablanın kızı da kendi tecrubeleriyle öğüt veren biri maalesef profesyoneli değil bu işin bence uzman yardımı almalısın ilçe sağlık müdürlüğünde toplum sağlığı merkezinde ücretsiz psikolog var mutlaka git

X