Ablamla sevgililer günü

Butterfly465

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2016
1.292
1.213
Merhaba hanımlar,

Size dün sevgililer gününde ablamla olanları anlatmak istiyorum. Aslında ablam sevgililer gününden günler önce o gün için plan yapmaya başladı. O gün yemeğe gidelim sizde gelin dedi. Ben de o günü eşimle başbaşa geçirmek istediğimden, abla sağol davet için ama bence siz başbaşa gidin dedim. Yok sizde gelin nolacak falan dedi, bende en son yok siz gidin dedim ve bir kaç gün konuşulmadı bu konu. Sonra dün sabah sevgililer gününde yine konu açıldı. Enişten hepimizi yemeğe götürmek istiyor diye. Bende çok sağolsun başka zaman inşallah, adı üstünde bugün sevgililer günü, çiftler başbaşa kutlamalı dedim. Ablam yemeğin sevgililer günü için olmadığını söyledi. Bende o güne denk geliyor ama dedim. Napalım yani dedi. Siz gidin işte ne güzel başbaşa dedim. Yani bu dediklerimden benim kocamla başbaşa kalmak istediğimi anlamasını bekledim ama anlamadı. En sonunda da açık açık söyledim akşamı eşimle başbaşa geçirmek istediğimi ama iş işten geçmiş oldu. Ben yok deyince ablam enişteme benim eşimi aratmış, o da eşime söylemiş sizi yemeğe davet ediyorum diye. Eşimde önce yok falan desede eniştem çok ısrar etmiş. Eşimde utandığından diyememiş biz başbaşa kalmak istiyoruz diye ve kabul etmiş. Eşim söz verdiği için ayıp olmasın diye gittik onlarla yemeğe.

Asıl sorun benim sevgililer gününde eşimle yalnız kalamamam değil, ablamın kararlarıma saygı duymaması. Kendimi çok değersiz hissediyorum. Benim ne dediğimin bir önemi yok, ben kabul etmesem bile arkamdan eşimle plan yapılıp emri vaki yapılabilir. Belki bendede suç vardır, belki en başta söylemem gerekirdi ben eşimle yalnız kalmak istiyorum diye. Çiftler başbaşa kalmalı sözümden anlaşılamaz mıydı? Ben mi abartıyorum fikrinizi merak ediyorum ?

İlk yorumlardan sonra şunu eklemek istiyorum. Evet belkide kocamla yalnız kalmak istediğimi söylemeliydim. Ama ben başından beri zaten gelmek istemediğimi söyledim. İllaki bir neden mi belirtmem gerekiyor. Ben şahsen karşımdaki yok dese ısrar etmem. Ne demişler teklif var ısrar yok.

Bir ekleme daha. Şimdi aklıma geldi. Bence ablam 'yok' dan anlamıyor, yada başkasının ne istediğini yada istemediğini önemsemiyor. Sene 2005, lisedeyim o zamanlar. Ablam beni arıyor, zannediyorum ki halimi hatırımı soracak. Seni dergiye abone edeceğim diyor. O zamanlar malum cemaat mensupları deli gibi gazetelerine dergilerine abone arıyorlardı. Bende abla beni abone etme istemiyorum abone olmak dedim. Ya nolacak ol işte falan dedi. Ben kesinlikle istemediğimi söyledim. Sonra aradan biraz zaman geçti baktım posta kutumda adıma o malum dergi. Ablam beni dinlememiş beni o dergiye abone etmiş.

Şimdiki olayda ben kendimi de sorguluyorum, ben mi net olamadım istediğimi anlatamadım diye. Evet daha net olmalıydım haklısınız.
Ama 20 sene önceki olayda çok nettim, kem küm etmedim, üstüne basa basa HAYIR dedim.
Boşuna huylu huyundan vazgeçmez dememişler.

Son düzenleme:
İnsanların birilerine bi şeyler anlatmak yerine onların anlamasını beklemesini yanlış buluyorum öncelikle. Ablanız eşiyle yalnız kalmak istememiş ki en başta size teklif getirmiş. Siz de inatla yok yalnız kalın demişsiniz. Demek ki anlamamış sizin baş başa kalmak istediğinizi.

Ama onun dışında haklısınız. Ne bu ısrar canhıraş yani, abartmışlar karılı kocalı

Merhaba hanımlar,

Size dün sevgililer gününde ablamla olanları anlatmak istiyorum. Aslında ablam sevgililer gününden günler önce o gün için plan yapmaya başladı. O gün yemeğe gidelim sizde gelin dedi. Ben de o günü eşimle başbaşa geçirmek istediğimden, abla sağol davet için ama bence siz başbaşa gidin dedim. Yok sizde gelin nolacak falan dedi, bende en son yok siz gidin dedim ve bir kaç gün konuşulmadı bu konu. Sonra dün sabah sevgililer gününde yine konu açıldı. Enişten hepimizi yemeğe götürmek istiyor diye. Bende çok sağolsun başka zaman inşallah, adı üstünde bugün sevgililer günü, çiftler başbaşa kutlamalı dedim. Ablam yemeğin sevgililer günü için olmadığını söyledi. Bende o güne denk geliyor ama dedim. Napalım yani dedi. Siz gidin işte ne güzel başbaşa dedim. Yani bu dediklerimden benim kocamla başbaşa kalmak istediğimi anlamasını bekledim ama anlamadı. En sonunda da açık açık söyledim akşamı eşimle başbaşa geçirmek istediğimi ama iş işten geçmiş oldu. Ben yok deyince ablam enişteme benim eşimi aratmış, o da eşime söylemiş sizi yemeğe davet ediyorum diye. Eşimde önce yok falan desede eniştem çok ısrar etmiş. Eşimde utandığından diyememiş biz başbaşa kalmak istiyoruz diye ve kabul etmiş. Eşim söz verdiği için ayıp olmasın diye gittik onlarla yemeğe.

Asıl sorun benim sevgililer gününde eşimle yalnız kalamamam değil, ablamın kararlarıma saygı duymaması. Kendimi çok değersiz hissediyorum. Benim ne dediğimin bir önemi yok, ben kabul etmesem bile arkamdan eşimle plan yapılıp emri vaki yapılabilir. Belki bendede suç vardır, belki en başta söylemem gerekirdi ben eşimle yalnız kalmak istiyorum diye. Çiftler başbaşa kalmalı sözümden anlaşılamaz mıydı? Ben mi abartıyorum fikrinizi merak ediyorum ?

Abartmıyorsunuz. Ancak bu konuda hatalı olduğunuz bir nokta var, eşiniz eniştenize tamam dese dahi "ablama daha önce de söylemiştim, yemek davetinize gelmiyoruz, baş başa gidin vb" diyerek yemeğe gitmemeliydiniz.

Ablanız kendi isteklerini bu şekilde yaptırıyor gibi gözüküyor.

Merhaba hanımlar,

Israrcılıktan aşırı derecede nefret ederim. Fazla ısrar edilince de sinirlenmeye başlıyorum. Ancak sizde de problem var. Başta davet edildiğinizde sanki karşı tarafı rahatsız etmek istemiyo gibi cevaplar vermişsiniz “siz başbaşa olun” gibi. Ablanız da anlamamış. En son kendiniz başbaşa kalmak istediğinizi söyleyince bırakmış.

Eşinize zaten söyleyecek bir şey yok. Bence asıl kızılması gereken o. Hayır demesini bilmezse bu tarz durumlarda çok kalırsınız.

Anlaşilamaz bir durum yok ama bu kadar israr kiyamette bir garip geldi yani. Zorla dedigini yaptirmak mi amac anlamadim cok abartili bir israr durumu oluşmuş. Eşinizle konuşun size sormadan kabul etmesin bir sey.
Eşler genelde boyle davetlere kafasina göre evet, hayir demez. Eşimle konuşalim dönerim demesi lazimdi.

karı koca aynılar ne bu ısrar ablan da ne kadar tuhaf eşine bile aratacak kadar zorbalık yapmış siz pasif kalıyorsunuz demekki yani eşim bana süprızım var sana dedi deseydin ben onun için hazırlanıyorum deseydin huyunu biliyorduysan eşini önceden tembihleseydin mesela

Ablanın evliliği yıllanmış ona göre herhangi bir gün işte 😂 açık açık söylemeniz lazımdı suç sizde. Abla eşimle plan yaptık o güne, başka zaman olsun, dicektiniz.
Ay aklıma geldi yeni evliyiz eşimin doğumgününde anasıgil çıkıp geldi. O yaşına kadar doğumgünü de kutlamamışlar ha. Bir kere de benim doğumgünüme davetsiz geldiler. Hediye almışlar Allah var. 14 Şubat'ta da aradılar gelin diye. Dedim sevgililer günü, biz dışarda oluruz. Kaynanam diyorki e biz evdeyiz 😂

İlkokula giden bir kızınız olduğuna göre yıllardır evlisiniz, eşinizin ya da sizin ablanızdan eniştenizden çekinecek çağlarınız geçmiş, karşınızdaki insanlara dolaylı anlatmayın net olun, eğer ablanız size ilk teklif ettiğinde eşimle başbaşa kalacağım deseydiniz ablanız da halden anlardı diye düşünüyorum.

Yok dediğim şeye antin kuntin şekilde eşimle falan arkadan çevirip emri vaki iş yapsalar ölürüm yine de gitmem. Çok da büyük konuşuyorum. Eşiniz de tuhaf geldi bana ablanızdan ziyade, insan bi eşime sorayım ona göre döneyim demez mi şak diye kabul etmiş. Bu kadar ısrar kıyamet niye yok denildiyse yoktur nefret ediyorum ısrardan.

Israrcılıktan aşırı derecede nefret ederim. Fazla ısrar edilince de sinirlenmeye başlıyorum. Ancak sizde de problem var. Başta davet edildiğinizde sanki karşı tarafı rahatsız etmek istemiyo gibi cevaplar vermişsiniz “siz başbaşa olun” gibi. Ablanız da anlamamış. En son kendiniz başbaşa kalmak istediğinizi söyleyince bırakmış.

Eşinize zaten söyleyecek bir şey yok. Bence asıl kızılması gereken o. Hayır demesini bilmezse bu tarz durumlarda çok kalırsınız.
Ona da kızdım zaten. Ama o da çok ısrar edildikten sonra tamam demiş ve benim haberim varmış gibi aktarmışlar. Ben ona hiç ablamın teklifinden ve onu geri çevirdiğimden hiç bahsetmemiştim, söylemeliydim belkide ama yoktan anlamayacaklarını bilemedim. Eşimde bana üzüldü sonra, ablamın benim kararımı hiçe saydığını duyunca.

Ablanızın ısrarcılığı hoş değil ama asıl sorun karı-koca sizde. Baş başa olmak istiyorsanız gelmiyoruz baş başa geçireceğiz bu günü diyeceksiniz bitti. Öyle bir konuşmuşsunuz ki sanki biz size rahatsızlık vermeyelim der gibi. Hayır demek ayıp değil bir şeyi yapmak istemiyorsanız hayır demeniz lazım

Anlaşilamaz bir durum yok ama bu kadar israr kiyamette bir garip geldi yani. Zorla dedigini yaptirmak mi amac anlamadim cok abartili bir israr durumu oluşmuş. Eşinizle konuşun size sormadan kabul etmesin bir sey.
Eşler genelde boyle davetlere kafasina göre evet, hayir demez. Eşimle konuşalim dönerim demesi lazimdi.
Aslında eşim de hep öyle yapar. Benim haberim varmış gibi aktarmışlar ve çok ısrar etmişler.

karı koca aynılar ne bu ısrar ablan da ne kadar tuhaf eşine bile aratacak kadar zorbalık yapmış siz pasif kalıyorsunuz demekki yani eşim bana süprızım var sana dedi deseydin ben onun için hazırlanıyorum deseydin huyunu biliyorduysan eşini önceden tembihleseydin mesela
Yok dan anlarlar zannettim, bende tembihlemedim eşimi. Bazen insan kendi ablasını bile tanıyamıyormuş.

Ablanizin dayatmaları hep varmış sanırım.
Biz eşimle başbaşa geçirmek istiyoruz demeliydiniz başta. Daha açık olursanız sorun azalır sanırım.

Ablanın evliliği yıllanmış ona göre herhangi bir gün işte 😂 açık açık söylemeniz lazımdı suç sizde. Abla eşimle plan yaptık o güne, başka zaman olsun, dicektiniz.
Ay aklıma geldi yeni evliyiz eşimin doğumgününde anasıgil çıkıp geldi. O yaşına kadar doğumgünü de kutlamamışlar ha. Bir kere de benim doğumgünüme davetsiz geldiler. Hediye almışlar Allah var. 14 Şubat'ta da aradılar gelin diye. Dedim sevgililer günü, biz dışarda oluruz. Kaynanam diyorki e biz evdeyiz 😂
Böyle demeniz şunu aklıma getirdi. Kaynanam yanımda yok ya, ablam onun yerini almak istemiş belkide 😂

X