Esimin ailesi

Tıp fakültesi kazanmak ve okumak için kitapların içine gömülüp çocukluk ve gençliğini heba eden birinin çalışmasına izin vermeyen , aşkından ölüp biriyle evlenmesi bana çok saçma geliyor.

Aşk bir süre sonra biter , seni çalıştırmayıp aile yanında yaşamaya mahkum eden eşle konuşup bir an silkelenip mesleğine dönmen gerekiyor.

Ailenin seni okutmak için yaptığı masraf ta çabası.

Bir nevi BAHAR gördüm burda. Yeni bir üye ve filmden esinlenmiş bir hayat.

Bizim ülkemiz de doktor olmak için çalışan ve bu alanı kazanan insanlara çalışkan , akıllı akıllı gözüyle bakılır.

Valla konu gerçekse eğer yaşam biçiminiz tamamen saçmalık

Şimdiki kızlar ne kadar evlenme meraklısı

izin verdiğiniz kadar alırlar sizden silkelen ve kendine gel.

en kısa sürede bir bebek ile elini ayağını daha da bağlarsın gibime geliyor

Turkiyede okumadim o yuzden 21 yasinda tip mezunu olmam size garip geliyor
Nerde okudun allah askina? Dunyanin hic bir yerinde 18 yasinda liseden mezun olan bir cocuk 2 yilda tip doktoru yapilmaz. Muhtemelen hasta bakicilik saglik hizmetleri gibi birsey okumussunuzdur.

düzgün yaz falan diyorsunuz ama ne tavsiye verilebilir ki bu duruma? Sizin onlarla aynı evde olmamanız lazım. Eşimi seviyorum diye kabul ettim diyorsunuz. Eşiniz de sizi sevseydi tıp okumuş doktor olmuşsunuz sizi eve kapatmazdı. O zaman okumamış cahil birini alsaydı, eve kapatıp ailesine hizmetçi yapsaydı. Yani kadın çalışmaz diyen bir adamla niye evlendiniz? Seviyorum diyorsunuz da şu anda 5 aylık evlisiniz 5 yıl sonra eşinize sevginiz de kalmayacak, o zaman ne yapacaksınız? Yani benim size vereceğim tavsiye ya boşan olacaktır ya da gidin mesleğinizi yapın, para kazanın siz de ayrı eve çıkın ama eşim kabul etmez diyorsunuz, o zaman yine boşanmak kalıyor. Ya da böyle yaşayacaksınız... Tamam hizmet etmiyorum ezdirmiyorum kendimi falan diyorsunuz ama gıcık oluyorum diyorsunuz. Ne tavsiye bekliyorsunuz? Gıcık olma mı demeliyiz?
Neden bes yıl sonra sevgisi kalmıyor esine
? Sevgi bes yıl raf omrune mı sahip

Merhabalar.🫶🏻 Ben 5 aydir evliyim ve esimle severek evlendik. Sorun esimin ailesi . Hepsine saygim var ama gercekten artik tahammul edemiyorum. Ilk geldigimde baska ve simdi ise baskalar ve gicik kapiyorum artik yaptiklarina ve gormek bile istemiyorum. Yemek yerken babaannesi suratima bakiyor rahat yiyemiyorum, dun 5-10 dk islerimi bitirdikten sonra oturdum bana kalk ayakta dur diyor gulerekten dedim ki niye? Diyor gelin oturmaz. Bende dedim oyle bir kuralmi var? Gelin insan degilmi? Birsey yemek istemedigimde hepsi cok baski yapiyor sanki mecbur yemek zorundaymisim gibi bir rahat edemiyorum. Kardesi desen (21 yasinda) herseye beni cagiriyor ilk zamanlar degil simdi yapmaya basladi. Ailesi de sanki kardesinin istedigi herseyi yapmak zorundaymisim gibi davraniyor. Istemsizce gicik kapiyorum artik . Yanlarindan ayrildigimda hep arkamca konusacaklarmis gibi hissediyorum. Bunu ruyamda da gordum. Niye ailesiyle yasamayi kabul ettiniz derseniz esimi sevdigim ve onu dogru biri olarak gordugum icin . Babasi ise yurt disinda ordan bile arayip tirnagimin rujuna bile karisiyor. Telefonda ailemle konusmaya basladigim gibi hep cagiriyorlar. Odama ne zaman girsem kimle konusuyordun diyorlar . Esimin annesi de esim bana iltifat ettiginde , ilgi verdiginde hep kotu kotu bakiyor . Her isten eve geldiginde yemegini ye git uyu diyor. Esimde diyor ki karimla vakit gecirmiyecek miyim? Benimle vakit gecirmesini istemiyor anca uyu uyu diyor. Obur ogluna degil yalniz esime diyor. Ama en cok esimle degil obur ogluyla daha cok ilgileniyor ve daha cok seviyormus gibime geliyor. Gercekten artik sıkılmaya basladim. Ailem her aradiginda beni nolmus sana diye kac kere soruyor. Dun bir akrabam gozlerinde eski gulusun yok dedi gulup konusmama ragmen belli oluyor ne kadar gizletmeye calissamda. Ailemi uzmemek icin söylemek istemiyorum ama soylemekte istiyorum. Kendimi hic ezdirmedim hep saygimi bozmadan hepsinin cevabini verdim. Baska eve cikacak bir durumda yok. Kendim tip okudum ama calismiyorum esim calismami istemiyor sebepte su ki ben varken benim kadinim neden calissin, Ben calisip kazanacam sen ise yiyeceksin diyor Her eve geldiginde ne lazim diye soruyor her istedigimi aliyor. Ama sorun iste ailesi. Sizce ne yapmaliyim?
Tip mi okudum dedi.asla inanmıyorum 21 yaşında tip mezunusun kocanın ailesiyle yaşıyorsun babaanne kayın hepsi var ailen de sadece gözündeki ışık sönmüş diyor

Neden bes yıl sonra sevgisi kalmıyor esine
? Sevgi bes yıl raf omrune mı sahip
hayır öyle değil, raf ömrü yok, hatta sevgi zamanla artan bir şey ama ben bunu mutsuz olduğu için söyledim. Eşi çalışmasına izin vermiyor, onu kısıtlıyor, ailesi ile beraber oturmaya zorluyor, ailesinin yaptıklarına göz yumuyor ya da normal görüyor. Eşinin konu sahibi ile empati yaptığını ve onun mutluluğunu düşündüğünü sanmıyorum. Dolayısıyla eşine olan sevgisi biter dedim. Şu an aşık. Aşkın gözü kördür. 5 yıl sonra gözü açılır, ve bu şekilde yaşamaktan mutsuzsa bu mutsuzluğuna sebep de eşi ise elbette eşine sevgisi de kalmaz.

hayır öyle değil, raf ömrü yok, hatta sevgi zamanla artan bir şey ama ben bunu mutsuz olduğu için söyledim. Eşi çalışmasına izin vermiyor, onu kısıtlıyor, ailesi ile beraber oturmaya zorluyor, ailesinin yaptıklarına göz yumuyor ya da normal görüyor. Eşinin konu sahibi ile empati yaptığını ve onun mutluluğunu düşündüğünü sanmıyorum. Dolayısıyla eşine olan sevgisi biter dedim. Şu an aşık. Aşkın gözü kördür. 5 yıl sonra gözü açılır, ve bu şekilde yaşamaktan mutsuzsa bu mutsuzluğuna sebep de eşi ise elbette eşine sevgisi de kalmaz.
Kudurmus gıbı saldırıya gecen bazı uyeler var bı soru sorunca
Siz soruma bu denli cevap vermeyip insanlığınızdan gram anlayış kaybetmedıgınız için cok tesekkür ederim 🌸🌸🌸 iletişim kurabıldıgımız insnalar da varmış, iyi ve iyi ki:KK200:

Turkiyede okumadim o yuzden 21 yasinda tip mezunu olmam size garip geliyor
Ya yazmayayım diyorum ama dünyanın neresinde 21 yaşında tıp fakültesinden mezun olunuyor? Allah aşkına ilkokula 2 yaşında mı başladınız? Tıp fakültesi kaç sene, 6 ay falan mı?
Burada konu zaten mesleğiniz değil, ister doktor olun ister olmayın. Hayalinizdir saygı duyarız

Tip mi okudum dedi.asla inanmıyorum 21 yaşında tip mezunusun kocanın ailesiyle yaşıyorsun babaanne kayın hepsi var ailen de sadece gözündeki ışık sönmüş diyor
Ben mi yanlış okudum dedim ama ilk mesajında kendi yaşını yazmamış ki,eşinin kardeşi 21 yaşındaymış.Gerçi tıp okuyup çalışmamak beraber oturmak mümkün değil zaten de.

Benim kardeşim de hukuk okuyor ayy böyle Bi hayat yaşasa aklımın ucundan bile geçirmek istemiyorum benim ailem okusun diye o kadar emek etsin o da gitsin kaynanaya hizmet etsin çok fena ama ben senin tip mezunu olmadığına o kadar eminim ki

Kız 21 yaşında nasıl tip mezunu olsun sen?
Kocanın durumu iyi, her eksiğini görüyorsa eksik olan "kendi eviniz" kısmını da tamamlasın. MAddi durumu iyi olan ayrı evde oturur ki ev ev üstüne olmaz. Maddi durum iyi değilse de senin de çalışman gerekir. İhtiyaç demek sadece iki kıyafet beş sebze, et değildir.
Bir tırnağına sürdüğün ruja tabi ki karışırlar, benim buradan karışasım geldi, kız ruj dudakta olur...
Son olarak sizce ne yapmalıyım kısmına ithafen; çalış para kazan evinizi tutup düzenini kur.
Benim iki yaşındaki kızım ojeye ruj diyor 😅

Konu sahibi bence 4 yıldan hesap ederek fake konu açtı. Yani düşündü ve 18 de üniversiteye başladı 4 yılda bitti yas 21
Su an üniversite ismi bulmaya çalışıyor 2 senede biten tıp olmadığını görünce tıbbi sekreterlik okudum aslında ama Türkçem kötü vs vs bir şey uyduracak.

Kesinlikle sırf sevisebilmek için ahırda bile yaşa deseler yaşar böyleleri, evlilik sadece kocamla yatıp kalkmak değil , hem bu ne biçim koca, sünepe bu sünepe...
Valla daha çok şey yazarım ama ban alırım. Bir de bir versiyon var kaynanasının evine yerleşip ev sahibi gibi davranan. Onlar daha beter. He ayrı eve çıkarsın hayat bu ne göstereceği belli olmaz batar çıkar aile yanına yerleşmek durumunda kalırlar bir müddet onu anlarım. Ama bile bile kaynana yanına gelin gitmiş insanları anlamıyorum. Madem aileyle yaşanacak gelsin damat benim ailemle yaşasın.

X