Esimin ailesi

Kız yok🤣 ben insan sevmiyorum kafayı yerdim vallahi , koloni gibi koca sülale ile konakta yaşayamam, yaşayana da helal olsun , azıcık aşım kaygısız başım, eşim bana sultanlar gibi davransın yeter sülalesine gerek yok 😅

Vala haksın. Bazen kendi annem yorucu geliyor. Bir de eşimin ailesini düşünemiyorum.

O kadar para varken niye birlikte yaşarlar anlamıyorum.

Eşinle mutluluklar

21 yasindasin, 5 aylik evlisin, tip mezunusun, kaynanalarla beraber oturuyorsun 🤣🤣🤣 fakese komik gercekse saçma 🤣🤣🤣
Fake değil bence yurtdışında yaşıyormuş ve yurtdışında böyle bir Türk profili var maalesef (istisnalar da var), oradaki Türk profili aşırı gelenekçi hatta bana siz Türkiye’deki kadınlar kimliklerinizi, kadınlığınızı unutmuşsunuz demişlerdi.

Ne tıbbı okudunuz merak ettim. İki yıllık tıp sekreterliği mi?

benim kız kardeşim normal 6 yıllık tıp okudu, doktor. Maaşı ona zor yetiyor. Annemlerin evinde kalıyor, sadece kendi keyfine harcıyor birde bol bol geziyor. Siz kendinize bu hayatı nasıl reva gördünüz? Hele tıp ( doktorluk) bitirip. Okurken insanların canı çıkıyor.
Ben de böyle bir hayatı kendime reva görmezdim tıp okusam, en azından eşimin ailesi ile birlikte yaşamazdım. Bahar dizisini anımsattı bana biraz olay 😊

Fake değil bence yurtdışında yaşıyormuş ve yurtdışında böyle bir Türk profili var maalesef (istisnalar da var), oradaki Türk profili aşırı gelenekçi hatta bana siz Türkiye’deki kadınlar kimliklerinizi, kadınlığınızı unutmuşsunuz demişlerdi.
E o zaman otursun bi dolu insanla 3-5 cocuk dogursun. Bana gore Türk kadini Nene Hatundur, Sabiha Gökçendir, Afife Jaledir, Halide Ediptir. Böyle mal gibi alinip eve kapatilan köle edilen kimligi asla kabul etmiyorum.

Merhabalar.🫶🏻 Ben 5 aydir evliyim ve esimle severek evlendik. Sorun esimin ailesi . Hepsine saygim var ama gercekten artik tahammul edemiyorum. Ilk geldigimde baska ve simdi ise baskalar ve gicik kapiyorum artik yaptiklarina ve gormek bile istemiyorum. Yemek yerken babaannesi suratima bakiyor rahat yiyemiyorum, dun 5-10 dk islerimi bitirdikten sonra oturdum bana kalk ayakta dur diyor gulerekten dedim ki niye? Diyor gelin oturmaz. Bende dedim oyle bir kuralmi var? Gelin insan degilmi? Birsey yemek istemedigimde hepsi cok baski yapiyor sanki mecbur yemek zorundaymisim gibi bir rahat edemiyorum. Kardesi desen (21 yasinda) herseye beni cagiriyor ilk zamanlar degil simdi yapmaya basladi. Ailesi de sanki kardesinin istedigi herseyi yapmak zorundaymisim gibi davraniyor. Istemsizce gicik kapiyorum artik . Yanlarindan ayrildigimda hep arkamca konusacaklarmis gibi hissediyorum. Bunu ruyamda da gordum. Niye ailesiyle yasamayi kabul ettiniz derseniz esimi sevdigim ve onu dogru biri olarak gordugum icin . Babasi ise yurt disinda ordan bile arayip tirnagimin rujuna bile karisiyor. Telefonda ailemle konusmaya basladigim gibi hep cagiriyorlar. Odama ne zaman girsem kimle konusuyordun diyorlar . Esimin annesi de esim bana iltifat ettiginde , ilgi verdiginde hep kotu kotu bakiyor . Her isten eve geldiginde yemegini ye git uyu diyor. Esimde diyor ki karimla vakit gecirmiyecek miyim? Benimle vakit gecirmesini istemiyor anca uyu uyu diyor. Obur ogluna degil yalniz esime diyor. Ama en cok esimle degil obur ogluyla daha cok ilgileniyor ve daha cok seviyormus gibime geliyor. Gercekten artik sıkılmaya basladim. Ailem her aradiginda beni nolmus sana diye kac kere soruyor. Dun bir akrabam gozlerinde eski gulusun yok dedi gulup konusmama ragmen belli oluyor ne kadar gizletmeye calissamda. Ailemi uzmemek icin söylemek istemiyorum ama soylemekte istiyorum. Kendimi hic ezdirmedim hep saygimi bozmadan hepsinin cevabini verdim. Baska eve cikacak bir durumda yok. Kendim tip okudum ama calismiyorum esim calismami istemiyor sebepte su ki ben varken benim kadinim neden calissin, Ben calisip kazanacam sen ise yiyeceksin diyor Her eve geldiginde ne lazim diye soruyor her istedigimi aliyor. Ama sorun iste ailesi. Sizce ne yapmaliyim?
Sanki kizilcik serbetindeki fatihin zengin ailesine gelin gitmiste doga gibi tıp okumus calismiyor. Hadi onlar zengin evde hizmetciler altta arabalar gemiler var sana ne oluyor? Tıp okudugum halde sen neyine guvenip calismiyorsun? Muhtemelen evdeki hizmetci sensin. Lafa bak ya ben varken kadinim calisamaz ayyğgggggggg🤢🤢🤢🤢🥵 lutfen ya lutfen bir ise gir calis ailenede olani biteni anlat. Ananesinin soyledigide ayri bir fiyasko. Maşlalah yaş bitmis ama is bitmemis esprileriniz mide oz suyumu agzima getirdi diye cevap ver bari

E o zaman otursun bi dolu insanla 3-5 cocuk dogursun. Bana gore Türk kadini Nene Hatundur, Sabiha Gökçendir, Afife Jaledir, Halide Ediptir. Böyle mal gibi alinip eve kapatilan köle edilen kimligi asla kabul etmiyorum.
Eskiden çok geleneksel ailelerde ya da köylerde falan böyle yaşanırmış. Benim ananem de durumları iyi olmadığı için bir süre böyle yaşamamış. O zamanın şartları belki bunu gerektirmiş bilmiyorum. Bunu Türk kültürü sanıp böyle devam ettirmek isteyen aileler var.

Ama şu an modern bir çağda yaşıyoruz, her türlü imkanlar var konu sahibi bir de “tıp” okumuş o yüzden kendine neden bu kölelik hayatını layık görüyor bilmiyorum.

Daha 5 aylik evlisin. Tabi ki gelir gelmez gercek yüzlerini göstermeyecekler. Esiniz de zannettiginiz kadar iyi degil. Anasinin evinde bir odada oturup "benim kadinim niye calissin" moduna girmek en fazla komik olur, ama trajikomik cünkü evliliginizin en güzel yillari cöp olucak. Bu ortama asla cocuk düsünmeyin. Esiniz de bi zahmet adam olup size ayri düzen kursun madem o kadar erkek. Sizin calismanizin istememe sebebi sadece maymun gözünü acmasin diye, cünkü acsa böyle yasamayi asla kabul etmez. Benim de kizim var. Büyük konusmayim ama tip okurken gidip böyle bir düzeni cecse heralde acaba nerde hata yaptik diye düsünürüm

Konu elbette fake arkadaşlar. 21 yaşında tip mezunu mu var?
Tıp okuyorsunuz ancak köylüler ile aynı evde ayni çatı altında yaşıyorsunuz.
Tabi tabi. Ben de aslında baba tarafından Jupiterliyim.

E evlendigin kisi sana ev bile acamamis
Sen diyorsun hergun soruyor birsey lazim mi diye
Sorar tabi
Bi ev kirasi kadar birsey istemeyeceksin sonucta
Hayir anlamiyorum ayri eve bile cikamayacak kadar ezik adamlarla evleniyorsunuz sonra da o evin sahiplerini begenmiyorsunuz
Tamam kv, kvnin kvsi falan poncik kisiler olmayabilir ama orasi onlarin evi
Sen sonradan dahil olmussun
Sen fazlaliksin yani orda
Kocam iyi de ailesi pıhhh diyecegine ayri eve cikmaya bak sen
Ise gir calis
Calisma ben calisirim diyen kocan da babaannesinin cayini dök diye tutuyor seni evde zaten
Asktan degil yani 😒

Böyle hayatlar var fake olmayabilir ama yaş ve tıp okuma konusunda haklısınız ama orası doğru olmayabilir.

Turkiyede okumadim o yuzden 21 yasinda tip mezunu olmam size garip geliyor

Böyle hayatlar var fake olmayabilir ama yaş ve tıp okuma konusunda haklısınız ama orası doğru olmayabilir.
Turkiyede yasamiyorum baska ulkede yasiyorum ve burda okudum Turkiyede degil o yuzden garip geliyo size bu durum

X