Yatılı görümce sorunsalı

Ben sizi hem haklı buldum hem haksız. Çoğu tatili sürekli iş yaptığınız, normalde annesi ile o kadar gidip gelmeyen ama siz gelince birden çöken çocuklu aile ile geçirmek istemeyebilirsiniz. Resmen görümce sizin aracılığınızla ile tatilde annesinde rahat ediyor, kv ise sizin aracılığınızla kızını ağırlıyor. Çok seviyorlarsa sizin olmadığınız zamanda da bu kadar görussunler.
Haksız bulduğum noktalar ise asıl sorunun eşinizle ilişkiniz olduğu ve çözüm önerileri karşısındaki savunmalarınız. O kadar cok çözümünüz var ki. Kim ne dese karşı çıkmışsınız. Onu yapamam, eşim böyle. Resmen sindirmis sizi . Görümce ve ailesi gömleğin son düğmesi siz önce ilk düğmeyi ilikleyin yani eşinizi.

Her konunuzda size akıl veren insanlara çemkiriyorsunuz. Ben istediğimi yaparım, sordum sadece diye atarlanıyorsunuz. Bu konuda da diğer konularınızda da ana tema eşiniz. Görümce falan hikaye. Bu adamla evli kaldıkça bugün de yarın da o evin temizliğini yapacaksanız ve görümceniz de canı ne zaman isterse gelecek. Buna alışın aksi takdirde bu mükemmel evliliğiniz son bulur!

Merhaba herkese lütfen fikir alisverisinde bulunmak amacı ile bu konuyu açtığımı anlayarak okuyun veya zahmet etmeden sayfadan ayrilabilirsiniz. İnsani bı şekilde fikir istiyoruz ve siz ne derseniz onu yapacağız diye de konu acmiyoruz ama bazıları sırf eleştirmek için ya da kendi dedigine aa çok haklisin gibi onay beklediği için saçma sapan yorumlar yapıyor.

Dünyadaki bütün çocuklar muhteşem kusursuzlukta anlaşan ebeveynlerin ürünü zaten değil mi 😂

Eşim karakter olarak inatçı nefret ettiğim bir huyu maalesef değiştiremiyorum ben kendim onun şehrini asla istemediğini söyleyerek hata ettim başından belki bir şekilde ikna olurdu. Evlilik yürüdüğü sürece nasip olursa çocuk da olacak insanlar aile kurmak niyeti ile evlenirler genellikle. Zaten hemen çocuk sahibi olmak istemeyisimizin nedeni evliligimizi de oturtmak.

Siz evli ve çocuklu musunuz bu yollardan gectiyseniz deneyimleriniz den zevkle faydalanirim ama konu ile uzaktan yakından alakanız yoksa cevap bile vermenize gerek yok başında belirttim yazımı deneyimli arkadaşların deneyiminden faydalanmak istiyorum.

Son düzenleme:
Merhaba herkese, iki yıldır evliyiz ve eşimin ailesi de kendi ailem de uzakta olduğu için sene bir kaç kez ziyaretlerine gidebiliyoruz. Biz gideceğimiz zaman görümcem eşi ve üç çocuğu bizden önce Kv lere gidiyor. Biz kaldığımız sürece de orada kalıyorlar. Kendi evleri 30 km lik bir ilcede arabaları da var git gel yapmaları yarim saat. Ben buna kafayı taktım ve aşırı rahatsız oluyorum. Biz evlenmeden önce gorumcenin eşi kv de kalmayı tercih etmezmis kendi annesinin evi de kv lerin ilçesinde zaten. Eşim bu durumun farkında bile değil, bayramda eş ailesine gideceğiz annemi de alır yakın şehirlerden birine iftara gideriz, şuraya gider gezeriz gibi planlar yapıyor. Ama.muhtemelen gorumcemler bizden önce kv lere gideceği için oturacağız oturduğumuz yerde. Üç çocukları olduğu için onlarla pek gezmiyoruz onlar var diye de bir yere gitmiyoruz. Detaylara girmek istemiyorum ama dümdüz hiç bi şey olmasa da biz kaldığımız sürece orada kalmalarindan rahatsız oluyorum. Anneme anlatınca kardeşler birbirine bağlı vs diyor ama kendileri gelmese biz zaten onlara da ziyarete gideriz. Eşim yegenlerini çok seviyor bu konuyu açsam çocukları istemiyorsun vs ailemi sevmiyorsun diyeceği için açamıyorum. Kendimde anormallik mi var akraba vs çok sevmem maalesef kendi ailem de çok kalabalık değil, kalabalıktan da hoşlanmam. Benimle mi ilgili yoksa başkası da olsa rahatsızlık duyar mı merak ediyorum.. not: Linclenmeden önce şunu belirteyim beş gün kalacaksak onlar da beş gün orada. Farklı bir şehirden gelmiyorlar zaten yarım saatlik mesafe. Gelsinler de gece yatacak yer sorunu olsa dahi kalmaları tuhaf geliyor. Eniştenin annesinin evi var oraya gidebilir gidemez mi 🥲 ve bir daha not Büyük sinavlardaki Türkçe not ortalamasının sebebi olan cannim kadin arkadaşlarım siz kendinizi yormayın ❤️ Okuduğumuzu anlayalım. Bayramda karşılaşmak değil mesele tüm tatillerde tatil boyunca beraber kalmak.
Başlığa bakınca sizin eve gelip kalıyor sandım.Çok enterasan bir rahatsızlık sizinkisi. Ben anneme istediğim zaman gider istediğim kadar kalırım geline ne. Mutlu değilseniz siz kalmayın orda.

Merhaba herkese, iki yıldır evliyiz ve eşimin ailesi de kendi ailem de uzakta olduğu için sene bir kaç kez ziyaretlerine gidebiliyoruz. Biz gideceğimiz zaman görümcem eşi ve üç çocuğu bizden önce Kv lere gidiyor. Biz kaldığımız sürece de orada kalıyorlar. Kendi evleri 30 km lik bir ilcede arabaları da var git gel yapmaları yarim saat. Ben buna kafayı taktım ve aşırı rahatsız oluyorum. Biz evlenmeden önce gorumcenin eşi kv de kalmayı tercih etmezmis kendi annesinin evi de kv lerin ilçesinde zaten. Eşim bu durumun farkında bile değil, bayramda eş ailesine gideceğiz annemi de alır yakın şehirlerden birine iftara gideriz, şuraya gider gezeriz gibi planlar yapıyor. Ama.muhtemelen gorumcemler bizden önce kv lere gideceği için oturacağız oturduğumuz yerde. Üç çocukları olduğu için onlarla pek gezmiyoruz onlar var diye de bir yere gitmiyoruz. Detaylara girmek istemiyorum ama dümdüz hiç bi şey olmasa da biz kaldığımız sürece orada kalmalarindan rahatsız oluyorum. Anneme anlatınca kardeşler birbirine bağlı vs diyor ama kendileri gelmese biz zaten onlara da ziyarete gideriz. Eşim yegenlerini çok seviyor bu konuyu açsam çocukları istemiyorsun vs ailemi sevmiyorsun diyeceği için açamıyorum. Kendimde anormallik mi var akraba vs çok sevmem maalesef kendi ailem de çok kalabalık değil, kalabalıktan da hoşlanmam. Benimle mi ilgili yoksa başkası da olsa rahatsızlık duyar mı merak ediyorum.. not: Linclenmeden önce şunu belirteyim beş gün kalacaksak onlar da beş gün orada. Farklı bir şehirden gelmiyorlar zaten yarım saatlik mesafe. Gelsinler de gece yatacak yer sorunu olsa dahi kalmaları tuhaf geliyor. Eniştenin annesinin evi var oraya gidebilir gidemez mi 🥲 ve bir daha not Büyük sinavlardaki Türkçe not ortalamasının sebebi olan cannim kadin arkadaşlarım siz kendinizi yormayın ❤️ Okuduğumuzu anlayalım. Bayramda karşılaşmak değil mesele tüm tatillerde tatil boyunca beraber kalmak.
Sizle vakit geçirmek için yapıyorlar ama anladım sizi bunaltır
Bi kere gelmesin biz rahat kalalım diyorsunuz söyleyin kibarca kalmana gerek yok sana gelelim oturmaya filan diyin

Bayram için görümcesi de anne babasının evine gidiyormuş.
Siz ne kadar inatçı bir insansınız Rabbim ettafinizdaki uçan kuşa dahil sabırlar ihsan etsin mübarek günde duam sizinle. Bir tek bayramda olmadigibi gercektrn bu kadar mesajı tek tek okuyup anlayamadiysaniz da size akıl izan göz aydınları nasıp etsin. Bugünki duam sizsiniz 😊

Siz ne kadar inatçı bir insansınız Rabbim ettafinizdaki uçan kuşa dahil sabırlar ihsan etsin mübarek günde duam sizinle. Bir tek bayramda olmadigibi gercektrn bu kadar mesajı tek tek okuyup anlayamadiysaniz da size akıl izan göz aydınları nasıp etsin. Bugünki duam sizsiniz 😊

Şu anki konunuz yaklaşan bayram nedeniyle değil mi ? Soru soran üyenin cevabı bu durumda nedir sizce ?

Şu anki konunuz yaklaşan bayram nedeniyle değil mi ? Soru soran üyenin cevabı bu durumda nedir sizce ?
Değil yahu tüm tatillerde diye belirttim ya hani. Hem başında hem sonrasında sen benim ne yazdığımı ben de iyi biliyorsun bence 😊 Aktivite bul biraz kendine derdin sorun olduğunda buraya dökmek boş vakitlerde insanları yesillendirmek guzeldir. Ama sürekli buraya takarsan ben senin görümcen olurum ne yapsam batar 😊

Bir de sorumu anlayabilirseniz şuna cevap verin. Ben bayramdan üç gün önce gidiyorum eşim ile beraber. Yarım saatlik mesafedeki gorumcede bayramdan üç gün önce gelmek zorunda mı. Evlenmeden önce böyle bir rutini yoksa? Anlamazsaniz da canınız sağ olsun bizlerde de çok hata var hızlı özensiz yazıyoruz burada 7 24 vakit geçirip buradaki forumdan başka okuduğu bir şey olmayan insanlar Türkçemizi yanlış öğreniyor. Daha dikkatli olmamız lazım

Bir de sorumu anlayabilirseniz şuna cevap verin. Ben bayramdan üç gün önce gidiyorum eşim ile beraber. Yarım saatlik mesafedeki gorumcede bayramdan üç gün önce gelmek zorunda mı. Evlenmeden önce böyle bir rutini yoksa? Anlamazsaniz da canınız sağ olsun bizlerde de çok hata var hızlı özensiz yazıyoruz burada 7 24 vakit geçirip buradaki forumdan başka okuduğu bir şey olmayan insanlar Türkçemizi yanlış öğreniyor. Daha dikkatli olmamız lazım
Belki kayınvalideniz erkenden gelmeleri için çağırıyordur. Bayram için önceden yemek vb bir planlama yapıyorlardır belki.

Bu bayramın tamamını eşinizin ailesiyle mi geçireceksiniz ? Kendi ailenizi yakın zamanda görme imkanınız olmuştur umarım.

Rahatsız oluyorsanız eşinize söyleyin üç gün önce değil bir önce gidin. Kalabalık evde tek başına iş yapmak zordur. Ama sanki tek suçlu görümce değil. Belki onu bile eşiniz çağırıyordur.

Eşiniz siz iş yaparken yardım etmiyor mu? Niye sizi bu kafayı ezdiriyor? Görümce hatalı olabilir ama eşiniz de masum değil

Bir de sorumu anlayabilirseniz şuna cevap verin. Ben bayramdan üç gün önce gidiyorum eşim ile beraber. Yarım saatlik mesafedeki gorumcede bayramdan üç gün önce gelmek zorunda mı. Evlenmeden önce böyle bir rutini yoksa?
Orası kayınvalidenizin evi olduğu için görümcenizin kalmasına yapabileceğiniz bir şey yok, çocuklarım bir arada olsun istiyorum der, ben böyle uygun gördüm der, oğlum 5 gün kalıyorsa kızım da 5 gün kalır der, ki çok çok önemli bir durum, kalmayı gerektirecek bir hastalık vs olmadıkça yakın mesafede oturan insanların yatılı kalması gereksiz bence ama belki kayınvalideniz bayramda çocuklarım bir arada olsun düşüncesiyle çağırıyordur ya da görümceniz kardeşimle hasret gidereyim diyordur herkesin bakış açısı da aile dinamikleri de farklı.

Madem her seferinde böyle oluyor ve bundan rahatsızsınız, neden bayramdan 3 gün önce gidiyorsunuz? Arefeden gidin, 2-3 gün kalın sonra başka planlarınız varsa onları yapın, zaten bayram tatili 9 gün, 5 günü kayınvalide, eee sizin de aileniz var ya da gençsiniz çalışan insanlarsınız 9 gün tatilin hepsi neden kayınvalide görümce aile ziyaretleri için uzun yolla geçsin ki 🤷‍♀️

Kayınvalideye gidince bütün işler sizin üzerinize kalıyor diye anladım, eğer öyleyse görümcenizin kalmasına yapabileceğiniz bir şey yok ama tüm işleri yapma kısmında sizin de hatanız var, elbette kayınvalidenize kalmaya gidince ellerinizi kavuşturup oturduğunuz yerden kalkmamazlık yapamazsınız lakin görümceniz küçük çocukları var diye iş yapmıyor veya annesi tarafından iş yaptırılmıyorsa eşiniz neci?

Neden eşinize hadi bakalım sofrayı kuruyoruz, hadi bakalım çay servisi yapıyoruz veya ortalığı topluyoruz demiyor onu da işlere dahil etmiyorsunuz? Orası sizin kayınvalidenizin eviyse onun da annesinin evi, annesine kıyamıyorsa ya da ablasına, o zaman annesi ve ablasının yerine iş yapacak, 8-9 kişinin hizmetini bir tek karısına yüklemeyecek, ziyaret için gittiğinizde ablasının küçük çocuklarını bahane edip sizi de 5 gün boyunca evde oturmaya mecbur bırakmayacak, biz rüzgargülüyle hava almaya çıkıyoruz deyip sizi dışarı çıkaracak ya da siz ben biraz dolaşacağım deyip çıkıp gezeceksiniz.

İnsanları nasıl alıştırırsanız öyle gider, eşinizi ve ailesini bu rutine alıştırmamak sizin elinizdeydi hala da sizin elinizde.

5 sayfa okudum dayanamayayıp yazıcam. Ben kimim bu hikayede biliyo musun bizim evde sizin kızınızım. 6 kardeş babamlar. Babam ilk erkek 2. Çocuk. Annem garibim aynı ilçede farklı köyün çocuğu. 15 yıl babamsız gittik köye annemle kız kardeşimle. Maddi sebeplerden babam hep kalırdı. 15 yılın her yazı istisnasız babaannem her anneanneme gideceğimiz zaman binbir surat yapardı. Hatta ilk zamanlarda açıkça gitmesin istemiş büyükbabam olmaz annesi babası gidicek tabiki diyip müsait zamanda göndermiş. Babaannemde çok dolduruşa gelir babamdan büyük halam şeytanın kankisi. Belki kendisi bilemiyicem. Ne sorunlar çıktı onun yüzünden anlatsam roman olur. Annemde aynı senin gibi bulaşık ev tamizliği ütüsü bilmem nesi her şeyini yapar. 55 yaşını devirmiş kadın hala yapıyor. Annemde çok söylüyor babama uzun kalmayalım ben orda da ev işi yapıyorum (hemde derin yspıyor artık yaşlılar diye 5 sene önce gittim en son beraber annemle bayram temizliği yapmıştık) dinlenemiyorum hiç anlamı olmuyor diye. Hemde iki ev. Babannemlerde bi posta anneannemlerde bir posta. Kadıncağız kaldıramıyor babam hala tutturmuş 2 ay gidelim. 15 gün diye gider ha bugün ha yarın diye 25-30 güne dönerdik annem çıldırırdı haklı olarak. Çok kavgalar ettiler bu yüzden gözümüzün önünde arabada. Bu konudaki rahatsızlığınızı mümkünse bi olay üstüne mesela bütün gün hiç oturamadığınız bi günün üstüne tatlı dille biraz madur edebiyatıyla yumuşak yumuşak konuşabilirsiniz. Ya da anlar diyosanız gitmeden peşin peşin konuşun. Belki bu tatil olayı konu olunca kısa kalsakta bi yere mi gitsek çok ihtiyacım var falan diyebilirsiniz. Malesef görümceniz için bişey yapamazsınız ama eşinizi ikna edip başka tatil planları yapabilirsiniz. Anca öyle kaçarsınız bu sorundan. Annem en son hiç gezmeyi sevmemesine rağmen sırf iş yüklemesinler diye komşu ilçeleri hatta komşu illeri gezmeyi kabul etmişti 😂 tabi babannemin suratı için 5 karış demek bile fazla kalır. Konuşmamıştı falan bizimle trip atıyodu. İşte babaannem burda sizin kv. Sizde benim annemsiniz. Yarın bi gün bi çocuğunuz olursa görecekleri bunlar. Bilginiz olsun

X