Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Prof.Bülent Tıraşa Gidenler

Kızlar merhaba,
Henüz tüp bebek sürecinde değilim ama kafama takılan sorular var.yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ben heyet raporu alıp menagon iğne kullanmaya başlamıştım ,sonra çatlatma iğnesi ile doğal yolla bekledik.doktorum 4 ay daha bu şekilde denemek istedi ben tedaviyi bıraktım.2 ay geçti üstünden.şimdi tüp bebek için tekrar heyet raporuna gerek var mı.Bendeki raporun süresi geçmiş midir?
Heyet raporu almam şartmı?

ELCHIN cim senın ıkıncı denem tutmus sanırım benımde ılkı negatıf oldu sımdı bulent hoca dondurulmuslarımı koyacak ekım gıbı.senden ılk deneemeden sonra genetık testler ıstendımı yada neler yapıldı ılkı neden tutamıs söledılermi.offf ılkı tutmadı ıkıncıdemı tutmaz acaba bişi cıkmazsa genetık testlerımde korkuyorum.:KK50:

Kızlar merhaba,
Henüz tüp bebek sürecinde değilim ama kafama takılan sorular var.yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ben heyet raporu alıp menagon iğne kullanmaya başlamıştım ,sonra çatlatma iğnesi ile doğal yolla bekledik.doktorum 4 ay daha bu şekilde denemek istedi ben tedaviyi bıraktım.2 ay geçti üstünden.şimdi tüp bebek için tekrar heyet raporuna gerek var mı.Bendeki raporun süresi geçmiş midir?
Heyet raporu almam şartmı?

canım heyet raporunda süren yazar ne zamnana kadar olduğu eğer süresi dolmadıysa devam edersin. bir de raporum tüp bebek raporu mu ilaç raporu mu?

ELCHIN cim senın ıkıncı denem tutmus sanırım benımde ılkı negatıf oldu sımdı bulent hoca dondurulmuslarımı koyacak ekım gıbı.senden ılk deneemeden sonra genetık testler ıstendımı yada neler yapıldı ılkı neden tutamıs söledılermi.offf ılkı tutmadı ıkıncıdemı tutmaz acaba bişi cıkmazsa genetık testlerımde korkuyorum.:KK50:

canım geçmiş olsun.genetiklerden korkma inşallah bir şey çıkmaz eğerki çıkarsa ilaç kullanırsın hem bir sebebi olduğu ortaya çıkar. sebepsiz olması inan en kötüsü...

dondurulmuşların acıbademde değilmi?
bende anatoliada dondurulmuşlarım var a
şehir dışın aolmuyor galiba taşınma ama bana kalsa bülent hocaya devam edeceğimde...2.tüp yaptırcam ondan öncede histereskopi yapıcaktı bana...kafam çok karışık çaresiz kaldım anatoliada hakana devam etmekte istemiyroum...

canım heyet raporunda süren yazar ne zamnana kadar olduğu eğer süresi dolmadıysa devam edersin. bir de raporum tüp bebek raporu mu ilaç raporu mu?

İlaç raporu almıştım ben menagon için..3 ay oldu alalı .Rapor bende olmadığı için tarihini bilmiyorum.doktorumda kaldı..İalç için süresi ne kadar oluyor?Tekrar almam gerekir mi tüp bebek için?

İlaç raporu almıştım ben menagon için..3 ay oldu alalı .Rapor bende olmadığı için tarihini bilmiyorum.doktorumda kaldı..İalç için süresi ne kadar oluyor?Tekrar almam gerekir mi tüp bebek için?

canım tarih önemli...raporda yazar doktoruna ulaşıp ordan öğrenebilkirsin.eğer süresi dolmamışsa ne kadar ilacın kalmışsa o kadar alabilirsin mesela toplamda 2000 doz ilacın varsa ve sen 500 doz almışsan 1500 doz hakkın var demektir...

bülent hoca ve ekibinden ben çok memnun kaldım.. zamanında anatoliada hakan beyle görüşmüştüm bizi çok terslemişti nerdeyse ağlıkcaktım ama bülent hoca güleryüz,seni rahatlatma hatta beni o kadar rahatlattı ki....ya Allah razı olsun.... bu arada pozitif sonuç alıp bebeğiini kaçıncı günde görülüyor nem yarın doktora gidicem transverim 12 ağustosta yapılmışltı... inşallah güzel şeyler yazarım size...:KK49:

benim dondurulmuslarda acıbademde zaten ılkı tutmadı hersey yolunda dedıler hıstegrofi mi ne onada gerek yok dendi rahim filmi falanda cekılmedi hersey cok guzel dedıler tutmadı.sımdı kıncıyı denıcem donrulmuslarlada sadece genetık test ıstendi..ilki tutmayıp hiçbişi yapmadan ikincide banko tutan oluyormu ki.yoksa bende cok memnunum ekipten..

benim dondurulmuslarda acıbademde zaten ılkı tutmadı hersey yolunda dedıler hıstegrofi mi ne onada gerek yok dendi rahim filmi falanda cekılmedi hersey cok guzel dedıler tutmadı.sımdı kıncıyı denıcem donrulmuslarlada sadece genetık test ıstendi..ilki tutmayıp hiçbişi yapmadan ikincide banko tutan oluyormu ki.yoksa bende cok memnunum ekipten..

canım sen ne zaman yaptın benimde geçen ay tutmadı herşey yolunda denmişti ama tutmadı bende dondurulmuşta yok baştan başlanıcak herşey bendende genetik testler istendi sen yaptınmı yada nerede yaptırcan ben şansımı sskdan deniycem yaptırmaya çalışıcam pahalı testlermi galiba :44::44: Bide kuzum sende hemen adet oldunmu ben test günü gelmeden adet oldum :KK47::KK47: şimdi gene leke gelmeye başladı gene adet oluyorum galiba :KK37::KK37:

kızlarr merhaba,

topiği takip ediyordum araştırmam için artık kesinleşince yazayım dedim...

bnde ekimde Allah nasip ederse tüp bebek yaptıracam fakat nereyi seçeceğime karar veremedim..
bülent tıraş
engin enginsu
cem demirel

bu doktorlar arasında kaldım...bülent beyin ön görüşmesi varmı ücretsiz olarak..cem beyin var ben aslında hepsinle görüşüp sonra içime ve keseme sinen hangisiyse ona karar vereyim diyorum ama kafam çok karışık..

kaça mal oluyor acaba toplam teddavi...ilaçları mesela ecza deposundan alsam ucuza gelir mi ve de öyle kabul ediyorlarmı...

hem borcumuz var hemde taşınıyorum bi sürü masrafımız olcak..ama 14 ay oldu bebek için uğraşalı daha fazla da beklememk için ekimde başlıcaz..umarım kesemiz de yeter...ayy çok sıkıntılı süreçler yaaa Allah yardımcımız olsun ne diim :KK43:

Canım bülent beyde muayne paralı 250 yada 270 tl ilaçlar için onlarda eczane öneriyolar bide durumunu anlatırsan onlarda yardımcı oluyorlar 5500-6000 arası dondurma dahil tutuyo canım iyice araştır içine hangisi siniyosa orada yaptırmanı tavsiye ederim embriyologları iyice araştır 14 ay bide çok uzun bir süre değil bence :))))))))))) canım bu doktor olayları insanı kasıyor

benimde test günü kan gelmeye basladı kaghverengı gıbı bir hafta sürdü ama az geldi.bu testler cerrahpasada yapılıyor ama iki üç kez tüp yaptırdım tutmadı demen gerek.ben demedım yapamayız dedidelr.özelde yaptırcam yani.benim hepten negatır cıktı hıc tutunmada olmamıs.sordum dr a bu bi krıter degıl dedı ıkıncının tutunması ıcın dedı.kafam karısık 4 tane dondurulmusum var 5. güne kalan.bakalım ekımde gıtcem bişi cıkmasada tutunurmu tutunmazmı nolur bılemıorum artık.

benimde test günü kan gelmeye basladı kaghverengı gıbı bir hafta sürdü ama az geldi.bu testler cerrahpasada yapılıyor ama iki üç kez tüp yaptırdım tutmadı demen gerek.ben demedım yapamayız dedidelr.özelde yaptırcam yani.benim hepten negatır cıktı hıc tutunmada olmamıs.sordum dr a bu bi krıter degıl dedı ıkıncının tutunması ıcın dedı.kafam karısık 4 tane dondurulmusum var 5. Güne kalan.bakalım ekımde gıtcem bişi cıkmasada tutunurmu tutunmazmı nolur bılemıorum artık.

ya canım benim bi adetim geldi sorma 17 ağustosta geldi 19 ağustos test günümdü 10 gün sürdü şimdi 22.gün gene leke gelmeya başladı bende anlamadım bide sana transferden sonra kan sulandırıcı folik asit tarzı bişiler verdilermi ben sordum hiçbişi kullanma dediler ama hiç tutunma olmadı benim 5.güne gidende olmadı 3.gün transferi oldu kalanları 5.güne kadar takip eicez dedi 5.günede kalmadı adet olup gittiğimde acaba koyduklarımdamı hiç yaşamadı didi :KK47::KK47:ekim dedi banada ama yok ben ekimde başlayamam kafam hiç sakin değil yıpranmışım ben negatiften sonra hırslanıp hemen yapmak istedim ama şimdi hiç içimden gelmiyo:KK50::KK50:

Canım bülent beyde muayne paralı 250 yada 270 tl ilaçlar için onlarda eczane öneriyolar bide durumunu anlatırsan onlarda yardımcı oluyorlar 5500-6000 arası dondurma dahil tutuyo canım iyice araştır içine hangisi siniyosa orada yaptırmanı tavsiye ederim embriyologları iyice araştır 14 ay bide çok uzun bir süre değil bence :))))))))))) canım bu doktor olayları insanı kasıyor

teşekkür ederim umutluyum1 :) bu arada sen hiç klomenle hamile kalmaya uğraşanlar topiğine yazmış mıydın ? sanki ordan hatırladım gibi seni ama tamamen uyduruyor da olabilirm :KK70:

şimdi ilk muayeneye gidiyorsun hastaneye (bu arada ssk geçmiyor mu?) derdini anlatıyorsun testleri gösteriyorsun muayene ediyor istediği testler varsa yaptırıyorsun..sonra da sonuçlara göre değerlendirip mi karar veriyor tedavi sürecine? bide dondurmasak kaça gelir biliyor musun? bide benim için 14 ay aslında çok uzun canım :KK43: çünkü ben RA(romatoid artrit) hastasıyım onun tedavisini bıraktım bebek için 16 ay oldu çok ağrım var yani zaman geçtikçe artıyor :KK43: onun tedavisine dönmem lazım daha o yüzden bide pkoluyum ve orta derecenin üzerinde yani zaten normal yolla zor..tüpe başlayayım da hayırlısıyla inşallah ilkten tutar hemen Allah ın izniyle :)

benimde test günü kan gelmeye basladı kaghverengı gıbı bir hafta sürdü ama az geldi.bu testler cerrahpasada yapılıyor ama iki üç kez tüp yaptırdım tutmadı demen gerek.ben demedım yapamayız dedidelr.özelde yaptırcam yani.benim hepten negatır cıktı hıc tutunmada olmamıs.sordum dr a bu bi krıter degıl dedı ıkıncının tutunması ıcın dedı.kafam karısık 4 tane dondurulmusum var 5. güne kalan.bakalım ekımde gıtcem bişi cıkmasada tutunurmu tutunmazmı nolur bılemıorum artık.

canım geçmiş olsun sana da inşallah tez zamanda nasip eder Rabbim alırsın kucağına bebeğini :)

şimdi burasıda marmara üni.araştırma hast. ya burda da rapor çıkartılır..ama ben desem de tüp yaptırdım olmadı bana demezler mi hani belgelerin kağıdın falan diye...? ayy ne yapsam bilemediim ya bi gidip şansımı denesem mi acaba ?

teşekkür ederim umutluyum1 :) bu arada sen hiç klomenle hamile kalmaya uğraşanlar topiğine yazmış mıydın ? Sanki ordan hatırladım gibi seni ama tamamen uyduruyor da olabilirm :d

şimdi ilk muayeneye gidiyorsun hastaneye (bu arada ssk geçmiyor mu?) derdini anlatıyorsun testleri gösteriyorsun muayene ediyor istediği testler varsa yaptırıyorsun..sonra da sonuçlara göre değerlendirip mi karar veriyor tedavi sürecine? Bide dondurmasak kaça gelir biliyor musun? Bide benim için 14 ay aslında çok uzun canım :KK43: çünkü ben ra(romatoid artrit) hastasıyım onun tedavisini bıraktım bebek için 16 ay oldu çok ağrım var yani zaman geçtikçe artıyor :KK43: onun tedavisine dönmem lazım daha o yüzden bide pkoluyum ve orta derecenin üzerinde yani zaten normal yolla zor..tüpe başlayayım da hayırlısıyla inşallah ilkten tutar hemen allah ın izniyle :)

canım geçmiş olsun sana da inşallah tez zamanda nasip eder rabbim alırsın kucağına bebeğini :)

şimdi burasıda marmara üni.araştırma hast. Ya burda da rapor çıkartılır..ama ben desem de tüp yaptırdım olmadı bana demezler mi hani belgelerin kağıdın falan diye...? Ayy ne yapsam bilemediim ya bi gidip şansımı denesem mi acaba ?

dondurma mutlaka yap canım bide tutmazsa allah korusun 995 tl dondurma fiyatı canım ben olabilecek tüm hormon testleriyle gittim başka gerek yok dedi rahim filmimde vardı istemedi tekrar ilaç konusundada raporda yardımcı oluyorlar orada raporlu raporsuz hesaplayım sana rakamları diyorlar bide orada tüpte ssk geçmiyo sadece ilaçta geçiyo canım valla bilmyom kuzu klomene yazmış olabilir belkide okadar çok şey kullandım ve yorum yaptımki bilmiyorum :KK37::KK37: Bence sen bizim negatiften önce olan genetik testleri baştan iste gidersen canım o hastalığın ne bilmiyorum ama geçmiş olsun kuzum bende bebek tedavileri yüzünden işten izin almaktan bıktım :KK19:işten çıkıyorum allahın izniyle

dondurma mutlaka yap canım bide tutmazsa allah korusun 995 tl dondurma fiyatı canım ben olabilecek tüm hormon testleriyle gittim başka gerek yok dedi rahim filmimde vardı istemedi tekrar ilaç konusundada raporda yardımcı oluyorlar orada raporlu raporsuz hesaplayım sana rakamları diyorlar bide orada tüpte ssk geçmiyo sadece ilaçta geçiyo canım valla bilmyom kuzu klomene yazmış olabilir belkide okadar çok şey kullandım ve yorum yaptımki bilmiyorum :KK37::KK37: Bence sen bizim negatiften önce olan genetik testleri baştan iste gidersen canım o hastalığın ne bilmiyorum ama geçmiş olsun kuzum bende bebek tedavileri yüzünden işten izin almaktan bıktım :KK19:işten çıkıyorum allahın izniyle

hımm o zaman onuda yaptıralım olmuşken bari tam olsun...benim hormon testlerim var ama çok oldu yaptıralı..şimdi tekrarlayayım aslında ben hazır..peki bugün adet oldum ya p.tesiye 4.gün olcak hormon testi yaptırılır mı? rahim filmim var mayısta çekilmiştim..canım tüpü sormamıştım zaten ilaçları sormuştum ssk varmı diye neyseki varmış :)

benim hastalık iltihaplı eklem romatizması canım..yani kadın hastalığıyla alakası yok ama tabi doktora gittiğimde anlatıcam eğer gerek görürse yaptırırım..ayy inşallah iyi sonuçlar alırım ya...şimdi bi de ivi tüp bebek merkezini okudum burası da iyimiş seçenekler 3ken 4 oldu :KK70: hayırlısı neresiyse orası olsun inşallah ...

bu arada teşekkür ederim canım cvpladığın için :)

meraba arkadaslar bende bulent beye mı gıtsem dıe dusunuyorum once hakan yaralı yı dusunuyodum ama bulent hoca daha ıyı sankı burdan okuduklarımdan o sonucu cıkardım.ben antepten sadece yumurta toplama ve transfer ıcın gıdıcem ama ıstekarar vermem lazım hangı doktor olduguna ayın yırmısınde ıgnelere baslıyorum cunku

hımm o zaman onuda yaptıralım olmuşken bari tam olsun...benim hormon testlerim var ama çok oldu yaptıralı..şimdi tekrarlayayım aslında ben hazır..peki bugün adet oldum ya p.tesiye 4.gün olcak hormon testi yaptırılır mı? rahim filmim var mayısta çekilmiştim..canım tüpü sormamıştım zaten ilaçları sormuştum ssk varmı diye neyseki varmış :)

benim hastalık iltihaplı eklem romatizması canım..yani kadın hastalığıyla alakası yok ama tabi doktora gittiğimde anlatıcam eğer gerek görürse yaptırırım..ayy inşallah iyi sonuçlar alırım ya...şimdi bi de ivi tüp bebek merkezini okudum burası da iyimiş seçenekler 3ken 4 oldu :KK70: hayırlısı neresiyse orası olsun inşallah ...

bu arada teşekkür ederim canım cvpladığın için :)

2 yada 3.günü yapılıyo biliyorum kuzum iviyi bende okudum canım oarası bana bide çok yakındı ama olumsuzluklarıda okuyunca vazgeççtim sende iyi düşün içine en çok hangisi sinerse ona git görüş

X