Açık parfümler hakkındaki düşünceleriniz neler ?

Bende orjinal kullanmaktan yanayim, birde duyduma göre imitation parfümlerin icine kanserojen madde falan katiyorlarmis ve allerjik problemler cikabiliyormus yani saglik acisindanda orjinal kullanmak daha iyiyimis. Biraz pahali kizlar ama en iyisi ben yazin Jill Sander Sun Kisinda sürekli Hynotic Poison kullanirim bilmem neden ama senelerdir bu iki parfümden vazgecemiyorum.

Açık parfüm kokusunda bir bayağlık var sanki.benim burnum hemen farkediyor ,eşim de öyle.Kendim de kullandım aynı . Ben şöyle bir karar aldım ya iyisi ya hiç.Artık param olursa iyisini ,olmazsa hiçbirini kullanmıyorum ama aldığım orjinal parfümleri uzun süre kullanabiliyorum.Açık parfüm kadar çok ve sık sıkmak gerekmiyor.

iyi marka olan ve güzel kokan parfümler ne yazıkki fiyat olarak oldukça tuzlular..

bazı insanlar açık parfümün orijinal kokulardan hiçbir farkı olmadığını ve fiyatının ucuz olması dolayısıyla oldukça ekonomik olduğunu söylerken

bazıları ise açık parfümdeki kokunun orijinal kokuyla alakası olmadığını veya adi koktuğunu söylüyorlar...

sizin açık parfümlerle ilgili görüşleriniz neler ?

ben dolum yapılan parfümleri hiç sağlıklı bulmuyorum.bir kere aldım daha sonra kullanamadan attım çünkü cildime kaşıntı yaptı canım..

açık parfümleri tercih etmeyenlerdenim çok fazlaca parfüm kullanmam,onun içinde kullandığım parfüm kalıcı olmalı ve birazda pahalı oluyor ama 1 kere alıyorum 1,5/2 sene gidiyor.Açık parfümler ucuz fakat kalıcılık özelliği yok sık sık 15/20 dk sonra uçup gidiyor yani o ğparfümlere para dökene kadar ,dökülen paraları hesap etsek (bir arkadaşımın hesabını çıkartmıştım)kaliteli 2 parfüm alıyordu sonradan o da kaliteli almaya başladı.ucuz parfüm almak israftan başka bişey değil ayrıca insan vücudunda zararlı etkileri de olabilir.

açık parfüm cepte para olmadıüı zaman hayat kurtarıyor ama gerçeğinden genelde çok farklı ve kötü kokuyor yani en iyi parfümün bile açığı deterjan kolanya karışımı gibi kokuyor üstelik sağlığada zararlı az olun kaliteli olsun yerimseniben

özellikle allerjik bünyeli kişilerde çok zararlı olduğunu düşünüyorum ben bir kez deneyim dedim boynum fena halde kızardı 2 gün kızarıklığı geçmedi

bende kullanıyorum aldığınız zaman buzdolabında bekletin biraz daha uzun süre kalıcı oluyor

ya açıkta olsa bunlarında markaları var ali velii bi sürüü..her zaman orjinal/kaliteli tercih etmeli açıklar cildi tahriş edip allerji yapabiliyor,veya içindeki alkol madde vs. ters etki yapıo şişeden kokladığınızda farklı teninizde farklı oluyor.Ama yok bana alerji filan yapmıo beğeniyorum diyosanız hem bütçe için hemde sizin için günlük kullanıma iyi olacaktır.özel geceler toplantı ve bunun gibi zamanlara orjinal tavsiyemdir bu arada açıklardan D&P tavsiye edilir açılımı DEFİLE. Bana alerji yapmadı.çok süper. ama sağlıklı olması için orjinal!!!!! ama kızlar yanii 10-15 milyona kapalı parfümlerde var ne biliim she,akat gardi falan filan

arkadaşlar açık parfümün solunmasının zararlı olduğunu duymuştum,sağlık açısından bence alınıyorsa orjinal parfüm almakta fayda var(tabi bu benim kendi düşüncem)

her açık parfüm aynı değil. onların da kendine göre bir kalite sıralaması var galiba. satınalacağınız yeri iyi seçin. ya tavsiye ile seçin dükkanı veya parfümü satınalmadan önce bileğinizde deneyin. memnun kalırsanız bir gün sonra satın alın. derim.

bende d&p den alırdım ama kapağının açılıyor olması kafamı karıştırdı bak şimdi

kızlar açık parfüm konusunda gerçekten güvenilir firmalar var sokaktan ordan burdan alıp kullanmak uçuculuğunun yanı sıra sağlıklıda değil ben D&P nin açık parfümlerini kullanıyorum ve çok memnunum kokular birebir aynı ve uzun süre dayanıyo denemizi tavsiye ederim

bende seninle aynı fikirdeyim d&p den amor amor eşimede zeus aldım harika kokuyorlar.arkadaşımdan duymuştum burayı çok iyi

valla ben dior hypnotic kulanıyorum doldurma ama cok kalıcı harika bir parfüm çok kadınsı ve sexy bi parfüm 12 milyona doldurttum.. :smiley-cool:

bende açıkta aldım bir ara içinde aşırı derecede yağ vardı.bilindik ve tavsiye edilen bir yerdi.kıyafetimde leke oldu.cildimde kaşıntı yaptı.bir daha almam dedim
hepsi bir olmaz belki ama çok iyi bakın araştırın alın.

X