Açık parfümler hakkındaki düşünceleriniz neler ?

aslında dönem dönem açık parfümler değişiyor ilk zamanlar bargellodan çıkmazdım sonra bi bozdu sonra düzeldi tekrar o arada dp ve david walker keşfettim. sonra loris çıktı ona sardım. bir defa dadyadan aldım. Uzar gider. belli kokular belli markalarda çok iyi. Britney spears gibi şekerli kokuları seviyorsanız DP derim. Ayrıca şekerli olmayan pure poison dp de çok iyi. Givenchy absolutely ya da be delicious için direk david walker! Loris far away ve ysl manifestoyu güzel taklit etmiş. kalıcı. Bargello da anna sui. açık parfümde favorilerim.
Ysl manifesto nasıl bi koku

Açık parfüm hakkında artık net olarak çok kötü fikirlere sahibim. Gerçekten hayal kırıklığı. Orijinallerden sonra alamıyorum. Ama almak istiyorum bir yandan da. Eskiden hiç rahatsız olmadım koklarken şimdi çok kötü oluyor dayanamıyorum. :KK43: Dadya'yı denedikten sonra böyle oldu. Çok ama çoookk rezil kokuları var. Diğer markalar da kötü geliyor burnuma. Yine de bargello ve dpde şansımı deneyeceğim yeniden. En azından be delicious almam lazım.

Açk parfum olarak dp dekileri begeniyorum diğer yerlerden ( eyfel ,loris vs ) sktğm zaman yapıs yaps oluyodu tenim.. dp de öyle bi sorunum olmadi

Ysl manifesto nasıl bi koku

Ben eyfelden ysl manifestoyu almıştım.Koku gerçekten güzel fakat eyfelin kokuları pek kalıcı olmuyor.Ysl manifesto'yu orjinalinden deneyenler ve bilenler varsa kalıcılığı ve parfümün güzelliği hakkında yorum yaparsa çok iyi olur.

Ben eyfelden ysl manifestoyu almıştım.Koku gerçekten güzel fakat eyfelin kokuları pek kalıcı olmuyor.Ysl manifesto'yu orjinalinden deneyenler ve bilenler varsa kalıcılığı ve parfümün güzelliği hakkında yorum yaparsa çok iyi olur.

yukarida yazmistim

Evet yazmissiniz.YSl manifesto parfumunu kullanan diger arkadaslardan da yorum alabilirsek guzel olur.

Acik parfumde:
la vie est belle
bvlgari jasmin noir
issey miyake
cacharel scarlet
armani code
deneyenler ve memnun kalanlar var mi?

Bvlgari Jasmin Noir imza kokumdur benim ve taklidinin orijinaliyle kesinlikle alakası yok.
Birçok markada denedim. Asla tavsiye etmem. Çok asil ve şık bir koku normalde.
İnternette 100mlsi 150-160 civarı. Çok pahalı değil yani.
Eğer orijinalini koklayıp beğendiysen internetten almanı öneririm. Taklidi yapılamıyor.

Bvlgari Jasmin Noir imza kokumdur benim ve taklidinin orijinaliyle kesinlikle alakası yok.
Birçok markada denedim. Asla tavsiye etmem. Çok asil ve şık bir koku normalde.
İnternette 100mlsi 150-160 civarı. Çok pahalı değil yani.
Eğer orijinalini koklayıp beğendiysen internetten almanı öneririm. Taklidi yapılamıyor.

Cok tesekkur ederim cevap verdigin icin.

Ben internetten deneme amacli bvlgari mon jasmin noiri almıştım.Orjinali guzel bir kokuydu fakat bvlgari jasmin noiri orjinalinden denemedim.Benziyorlar mi bilmiyorum.Dedigin gibi orjinalinden deneyeyim ben o zaman.

Ben hanimelinin kokusunu cok severim.Hanimeli kokusu olarak bildigin bir parfum var mi acaba?Cacharel scarlet icin hanimeli kokusu denilmis ama koklamadim hic.Bir bilgin varsa cevap yazabilir misin?

Cok tesekkur ederim cevap verdigin icin.

Ben internetten deneme amacli bvlgari mon jasmin noiri almıştım.Orjinali guzel bir kokuydu fakat bvlgari jasmin noiri orjinalinden denemedim.Benziyorlar mi bilmiyorum.Dedigin gibi orjinalinden deneyeyim ben o zaman.

Ben hanimelinin kokusunu cok severim.Hanimeli kokusu olarak bildigin bir parfum var mi acaba?Cacharel scarlet icin hanimeli kokusu denilmis ama koklamadim hic.Bir bilgin varsa cevap yazabilir misin?
Scarlet'ı daha geçen gün sephora'da denemiştim aslında ama kokusu nasıl hiç hatırlamıyorum. Bilgim yok yani.

Mon jasmin noir ve jasmin noir benzemiyor diye biliyorum bu arada.

Bugün d&p'den meşhur lolita lift kokusunu denedim. Bu koku lolita lempicka l'nin taklidi mi yoksa uydurma bir koku mu bilmiyorum ama çok güzel bir vanilya kokusu. Tam sonbahar kışa uygun, kazaklara, hırkalara sıkmalık bir şey. Oldukça beğendim ve 50lik aldım bi tane. Ama pekçok insan gibi orada bana sıkınca daha bi güzeldi sanki, eve geldiğimde aldığım şişedeki öyle değil gibi geldi. Bir süre kullanınca anlayacağım sorun olup olmadığını.
Prada candy ve 212 sexy'i de denedim. Kötü değiller aslında; alınabilirler ama cezbetmediler pek beni.

Kızlar D&P mi Bargello mu daha iyi sizce? Christian Dior Pure Poison alıp denemek istiyorumda

Canım D&P de 50 mllik parfüm şuan ne kadar biliyor musun fiyatını?

16 lira. Al ve dene. Pure poison yorumunu bekliyorum. =)
Bu arada biz on kez düşünüyoruz ya almadan önce; lolita l aldığım zaman birçok kadın girdi dpye ve hepsi direkt parfüm kodu söyleyip 100lük parfüm aldılar. Şaşırdım ben de. Çok alınıyor dp gerçekten de. Bir dene bakalım sen de. =)

16 lira. Al ve dene. Pure poison yorumunu bekliyorum. =)
Bu arada biz on kez düşünüyoruz ya almadan önce; lolita l aldığım zaman birçok kadın girdi dpye ve hepsi direkt parfüm kodu söyleyip 100lük parfüm aldılar. Şaşırdım ben de. Çok alınıyor dp gerçekten de. Bir dene bakalım sen de. =)
Aynen kodları bilenler var biz nereden bilelim :KK70:
Ben en son 2 yıl önce gucci rush aldım ordan sanırım ve kullanamadım.
İnşallah pure poison güzeldir deneyelim bakalım bugün sevgilime aldırıcam :p

Aynen kodları bilenler var biz nereden bilelim :KK70:
Ben en son 2 yıl önce gucci rush aldım ordan sanırım ve kullanamadım.
İnşallah pure poison güzeldir deneyelim bakalım bugün sevgilime aldırıcam :p

Kokuyu benzetememişler miydi? O yüzden mi kullanamadın ? Pure poison kremsi olursa dediğin gibi,ben de alırım.

Kokuyu benzetememişler miydi? O yüzden mi kullanamadın ? Pure poison kremsi olursa dediğin gibi,ben de alırım.
Aynen canım gucci rush ta bir farklılık vardı şuan anneminkinden denedim d&p ve orjinal olanı gerçekten ilk 10 dk d&p de ki bi nota daha farklı daha ağır kokuyor. Ama şuan kokladığımda kokusu oturmuş. Sadece d&p biraz daha acı o kadar. Pure poisondan ümitliyim bu sonuçtan sonra:)
Sonuçta 16 tl... Orjinal alacak olsam 400tl..

X