Açık parfümler hakkındaki düşünceleriniz neler ?

Bargellodan almış sevgilim.
Pure Poison ilk sıktığımın 2-3 dksı kolonyamsı koktu ama sonra düzeldi gidip Tekin Acarda orjinalni sıktım. Aralarındaki fark çok çok az. Hatta fark edilmez bile.
Bide 1 alana 1 bedava diye Flowerbombu deneyim dedim. Oda benziyor ama flowerbomb bana la vie est belle'den sonra pek çekici gelmedi tabi :)

Bargellodan almış sevgilim.
Pure Poison ilk sıktığımın 2-3 dksı kolonyamsı koktu ama sonra düzeldi gidip Tekin Acarda orjinalni sıktım. Aralarındaki fark çok çok az. Hatta fark edilmez bile.
Bide 1 alana 1 bedava diye Flowerbombu deneyim dedim. Oda benziyor ama flowerbomb bana la vie est belle'den sonra pek çekici gelmedi tabi :)

Yani kremsi , yumuşak bir koku muymuş açığında da? Tavsiye ediyor musun?
Bir de bargelloda 50lik fiyatı ne kadar?

Son düzenleme:
Yani kremsi , yumuşak bir koku muymuş açığında da? Tavsiye ediyor musun?
Bir de bargelloda 50lik fiyatı ne kadar?
Canım ben bundan 3-4 yıl önce kullanmıştım orjinalini pure poison'un. Annemin hediyesiydi o zaman. Neredeyse ilk 5. sahip olduğum parfüm listesine girebilr. Vanilyalı bi koku değil. Ama bana bildiğin temizlik, saflık gibi kokuyor. Sanki içinde sihirli çiçekler var gibi huzur gibi:) bargellodaki de orjinali gibi yoğun kalıcı(saatlerce) olmasada %95 benzemiş diyebilirim.

Ayrıca flowerbomb ile la vie est belleyi benzeten bayanların parfüm anlayışına çok şaşırdım.. Özellikle bargellodakini kokladığımda alakaları bile yok.
55mllik var bargelloda 15 tl. 2.yi alırsan 55ml+55ml 20 tl oluyor yani 5 tl fark ödemiş oluyosun sadece:)

önereceğim açık parfüm markası kesinlikle "MAD"
Normalde kullanmazdım ama arkadaş tavsiyesiyle başlayıp memnun kaldım. Bu kadar kaliteli,kalıcı olamaz gerçekten.

Canım ben bundan 3-4 yıl önce kullanmıştım orjinalini pure poison'un. Annemin hediyesiydi o zaman. Neredeyse ilk 5. sahip olduğum parfüm listesine girebilr. Vanilyalı bi koku değil. Ama bana bildiğin temizlik, saflık gibi kokuyor. Sanki içinde sihirli çiçekler var gibi huzur gibi:) bargellodaki de orjinali gibi yoğun kalıcı(saatlerce) olmasada %95 benzemiş diyebilirim.

Ayrıca flowerbomb ile la vie est belleyi benzeten bayanların parfüm anlayışına çok şaşırdım.. Özellikle bargellodakini kokladığımda alakaları bile yok.
55mllik var bargelloda 15 tl. 2.yi alırsan 55ml+55ml 20 tl oluyor yani 5 tl fark ödemiş oluyosun sadece:)

canım pure poison un kodu nedir acaba.bu kadar övünce bi denyesim geldi.
bir de bargellodan sence hangisi alınmalı flowerbomb mu yoksa la vie est belle mi

önereceğim açık parfüm markası kesinlikle "MAD"
Normalde kullanmazdım ama arkadaş tavsiyesiyle başlayıp memnun kaldım. Bu kadar kaliteli,kalıcı olamaz gerçekten.

Mad'den Armani Si ve Coco Mademoiselle almıştım. Coco benzemiyordu pek orijinaline sanırım. Ama armani si çok neredeyse aynıydı ve çok güzel yayılıyordu. Bir de kaldıkça vanilya notası ortaya çıkıyordu. Ayyy alasım geldi ama burada mad yok. Başka markadan alayım.

Son düzenleme:
Mad'den Armani Si ve Coco Mademoiselle almıştım. Coco benzemiyordu pek orijinaline sanırım. Ama armani si çok neredeyse aynıydı ve çok güzel yayılıyordu. Bir de kaldıkça vanilya notası ortaya çıkıyordu. Ayyy alasım geldi ama burada mad yok. Başka markadan alayım.

Genellikle kullandıklarım orjinaliyle aynıydı:) gercekten kaliteli. Keske olsaymıs:KK43:

canım pure poison un kodu nedir acaba.bu kadar övünce bi denyesim geldi.
bir de bargellodan sence hangisi alınmalı flowerbomb mu yoksa la vie est belle mi
Canım la vie est belleyi koklamadım bargelloda kalmamıştı. Aslında alıp orjinaliyle karşılaştırmak istedim bende.
O kalmamış diye flowerbomb denedim ben. Flowerbomb'un kokusunu biraz basit buldum açıkçası. Bence la vie est belleyi dene:) bende orjinali var gerçi ona göre söyledim bunu.. Bargello nasıl yapmıştır bilemiyorum fakat benzetmesini genel olarak iyi buldum parfümlerde.
Pure poisonun numarası 296 canım

Açık parfüm sadece bir defa kullandım. Arkadaşımındı ve benim de yanımda parfüm yoktu. Tek bir fıs fıs yüzünden boynumda lekelenmeler oluştu. Zaten zararlı olduğunu biliyordum (özellikle hassas ciltler için) ama bu kadar beklemiyordum. Sonra bir daha denemedim bile. Lancome'un La vie est belle ve Versace Cyristal Noir sürekli kullandığım iki parfüm. İkisi de süper kalıcı. Sabah duştan sonra sadece kulak arkama bir fıs sıkıyorum, ertesi sabah duşa girdiğimde hala kokusu çok hoş geliyor. Orjinal parfümün bir şişesini zaten bir yılda ancak bitiriyorum. Bence açık parfüm daha hesaplı diye birşey yok yani. Sadece para azar azar gittiği için göze çok görünmüyor.

Alırsan buraya da yorum yaz lütfen. Orijinalini kullanıyorum. Çoookkk kalıcı.
Wish'i o kadar övmüşsünüz ki canımı çektirdiniz:)
Nasıl bir koku? Herhangi bir parfüme benzetmek istesen hangisine benzetirsin?
Kışlık kokum var ama Lolita lempickamı bitirdikten sonra düşünebilirim bende

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç Dr. Burhan Engin, orijinal parfümde birçok kimyasal madde bulunduğunu, sahte üretimlerinde ise bu oranın ve çeşidin daha fazla olduğunu belirterek “Sahte parfüm kullanmak cildinize, derinize, en hassas bölgelerinize ve iç organlarınıza zarar verme anlamına geliyor” dedi.

Doç. Dr. Engin, orijinal parfümlerin büyük firmalar tarafından denetlendiğini, insan sağlığını olumsuz etkileyecek etkenlerin en aza indirildiğini kaydederek “Sahteleri ise testler yapılmadığı ve denetlenmediği için insan sağlığını olumsuz etkileyecek maddeler içerebiliyor. Bu ürünlerde antifiriz, alkol gibi ucuz katkı maddeleri kullanılabiliyor” diye konuştu.

Engin, orijinal parfümlerde bile birçok kimyasal madde bulunduğuna dikkati çekerek şöyle devam etti: “Sahtelerinde ise bu oran ve çeşit daha fazla. Bu ürünlerin deride en fazla kontakt dermatite yol açtığını görüyoruz. Yani temasa bağlı olarak egzama gibi reaksiyon oluşuyor. Özellikle yanma, kızarıklık, şişlik, birinci derecede yanık gibi etkiler meydana getirebiliyor. Bazen de uzun dönem kullanıldığında organ yetmezliğine, kansere ve özellikle boyun ve yüz bölgelerinde kalıcı lekelenmelere yol açıyor. Aslında sahte parfümlerin hepsini tek tek test edemediğimiz için ne kadar zararlı olduğunu kestiremiyoruz bile. Mesela derinin bir koruyucu tabakası var. Bu belirli bir orana kadar emiliyor. Oran çok önemli yani. Sahte parfümlerde plastik ve kauçuklarda kullanılan bazı kimyasallar da var. Onlar da deriye ve iç organlara zarar veriyor.”

HEMEN ANLAŞILMIYOR

Burhan Engin, sahte parfüm kullananların “deride kızarıklık ve yanma” şikayetiyle hastaneye başvurduğunu, lekelenmenin ve diğer etkilerin ön planda olmadığını anlatarak, kalıcı lekelerin, organ yetmezliğinin ve bazı kanser türlerinin hemen ortaya çıkmadığı için anlaşılamayabileceğini vurguladı.

Doç. Dr. Engin, sahte parfüm kullanılmaması gerektiğine dikkati çekerek, şu bilgileri verdi:
“Parfüm kullanırken derinin güneşe temas etmemesi gerekiyor. Sahte parfüm kullanmak cildinize, derinize ve iç organlarınıza zarar verme anlamına geliyor. Bu parfümlere katkı maddeleri kontrolsüz bir şekilde konulduğu için alerji yapma ve uzun süreli değişikliklere neden olma ihtimalleri çok yüksek.”

X