Açık Parfümler VS Orjinal Parfümler

dertliogrencibayadertli

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2017
67
15
Evet başlıkta da gördüğünüz gibi açık parfümler orjinal parfümlere karşı.

Burada iki alt başlığımız var
1-O kadar iyi taklit etmişler ki orijinallerine para dökmeye gerek yok
2-O kadar eşsiz koku ki hiçbir açık parfüm taklidini beceremiyor.

Burada herkes deneyimlerini paylaşırsa insanlar hangilerini orjinal, hangilerini açık olarak alacağına karar verebilir. Hangi parfümlerin hangi açık parfüm markasında iyi taklit edildiğini özellikle belirtip parfümlerin kalıcılık ve farkedilirliğini puanlayın.

Önce ben başlıyorum Sol koluma orjinal Good Girl sağ elime ise Bargellodan sıktım. Orjinal olan sıktığım anda bir yayılma gösterdi bargellodaki o kadar değil ama o da güçlüydü. O gün elimi yaklaşık olarak 6 kes yıkadım ve bunun sonunda kalan koku Bargello oldu. Ben ikisinin kokusunu yan yana koydum ve karşılaştırdım açıkçası ikisi de aynı hatta elimi bir kere yıkadıktan sonra erkek arkadaşıma koklattım. Bargello olanı orjinal sandı koku daha fazla geldiği için. (David walkerdan ise 5 tane parfüm aldım aynı zamanlarda hepsi çok güzel kokuyor orijinallerine çok yakın ve diğerlerinden daha kaliteli olduğunu düşünüyorum ama maalesef bende yayılma göstermiyor ve çok fazla kalmıyor :KK43: )
Taklit edilemeyenler kısmına gelirsek galiba hiçbir yer Coco Mademoiselle ve Hypnotic Poisonı aynı yapamıyor bilen varsa yapabilen lütfen paylaşsın

Tabi şunu da ekleyeyim Orjinal parfüm alacak paranız varsa onu tercih edin ama ben parfümleri çok seven biriyim 1 taneyle 2 taneyle yetinmiyorum o yüzden onlarca orjinal parfüm almaya gücüm yetmez :KK70: sadece Sevile Sephoraya gittikçe sıkıyorum şu an öğrenciyim kendi paramı kazandığımda ben de orjinale yöneleceğim

kullandığınız açık parfümün tenden yıkadıkça çıkmıyor oluşu o ürünün(good girl gibi ortalama yoğunluğa sahip bir koku için konuşuyorum) çok sağlıklı olmadığının göstergesi...

kullandığınız açık parfümün tenden yıkadıkça çıkmıyor oluşu o ürünün(good girl gibi ortalama yoğunluğa sahip bir koku için konuşuyorum) çok sağlıklı olmadığının göstergesi...

Ben zaten kokuları denerken cildime temas ettiriyorum sadece bu parfümleri kıyafetlerime sıkıyorum. Ayrıca yapmayın lütfen ne alakası var yıkayınca çıkmayan orjinal Parfümler de var o zaman onlar da çok sağlıklı değil. Birsürü konu başlığı var açık parfümlerle ilgili. Kullananlar da beğendiklerini paylaşmış bu başlığın da sadece o şekilde kullanılması taraftarıyım yani...

Ben zaten kokuları denerken cildime temas ettiriyorum sadece bu parfümleri kıyafetlerime sıkıyorum. Ayrıca yapmayın lütfen ne alakası var yıkayınca çıkmayan orjinal Parfümler de var o zaman onlar da çok sağlıklı değil. Birsürü konu başlığı var açık parfümlerle ilgili. Kullananlar da beğendiklerini paylaşmış bu başlığın da sadece o şekilde kullanılması taraftarıyım yani...

yıkayınca çıkmayan orijinal parfüm ayrı ; orjinali ile kıyasladığınız açık parfümün yıkayınca çıkmaması ayrı :)

yıkayınca çıkmayan orijinal parfüm ayrı ; orjinali ile kıyasladığınız açık parfümün yıkayınca çıkmaması ayrı :)

Sizinle tartışmaya girmeyeceğim siz orjinal parfümünüzü almaya devam edebilirsiniz. Açılan konu başlıklarında gördüğümde göre burda oldukça ilgi vardı açık parfüme, ben de bu aralar sardım ve düzgün bir liste tutmak istedim. Belkş yararlanmak isteyen olur diye

Sizinle tartışmaya girmeyeceğim siz orjinal parfümünüzü almaya devam edebilirsiniz. Açılan konu başlıklarında gördüğümde göre burda oldukça ilgi vardı açık parfüme, ben de bu aralar sardım ve düzgün bir liste tutmak istedim. Belkş yararlanmak isteyen olur diye

yanlış anlaşıldım :)

ben de açık parfüm kullanıyorum.

benim söylemek istediğim orjinali ile kıyasladığınız good girl kokusu yıkanınca çıkması gereken orta yoğunlukta bir ürün.orjinali çıkıyor açık versiyonu çıkmıyorsa o ürünün çok sağlıklı olmadığını belirtmek istedim

bence başka bir açık parfüm markasında aynı kokuyu deneyin.herşeyden önce insan sağlığı gelir çünkü :)

saygı ve selamlarla

Kızlar, konuyla alakasız ama orijinal parfümü hangi mağazadan alıyorsunuz? Biraz araştırma yaptım şikayet var . com da boyner, watsons, sevil gibi mağazalarda bile sahte parfüm şikayeti yazanlar var. Ben gratisten bir kaç kez aldım ya bende yıllardır orijinal diyerek sahte kullanıyorsam? Aldığım parfümü nasıl anlayacağın orijinal olup olmadığını?

Kızlar, konuyla alakasız ama orijinal parfümü hangi mağazadan alıyorsunuz? Biraz araştırma yaptım şikayet var . com da boyner, watsons, sevil gibi mağazalarda bile sahte parfüm şikayeti yazanlar var. Ben gratisten bir kaç kez aldım ya bende yıllardır orijinal diyerek sahte kullanıyorsam? Aldığım parfümü nasıl anlayacağın orijinal olup olmadığını?

insanlar bilmeden kalıcılığı düşük bir ürün seçiyorlar,sonra bu parfüm sahte diyorlar.bunu da gidip bu tip şikayet sitelerinde dile getiriyorlar.(örn bvl-jasmin noir) uğur mumcu'nun dediği gibi türkiye de insanların bilgisi yok ama fikri çok :)

boyner,watsons,sevil,gratis gibi yerlerden güvenle alış-veriş yapabilirsiniz.bu şirketlerde asla sahte ürün olmaz.belki watsons-gratis-rossman gibi yerlerde aroması düşürülmüş düşük bench kodlu ORİJİNAL parfümler bulunuyor olabilir.emin değilim.ama sahte bir ürün kesinlikle olmaz.

Ben de senelerdir birçok kokuyu açık olarak deniyorum ki, kendi kokumu bulunca orjinal alayım diye. Ama hala bulamadım. Şu an açık olarak elimde olanlar Lancome Hypnose, Roberto Cavalli, Chopard Casmir. Hepsi dp. Bunların haricinde bir de Oriflame den Amber Elixir var, alalı bir kaç gün oldu daha. Ama hiçbiri tam istediğim gibi değil.

yanlış anlaşılmasın ben de açık parfüm kullanıyorum ama 20-25 tl olan ürünlerden aşırı beklentide bulunmamak lazım.

chopard casmir güzel bu arada :)
Sağol canım caşmiri henüz pek kullanamadım. Sabah evden çıkmadan Oriflame Amber Elixir sıkıyorum, işten eve geldikten sonra bir iki defa caşmir sıktım, henüz tam anlayamadım yani.

Ben parfümevindeki jpg classique intensi orjinaline çok benzettim hatta açıkçası aynısı diyeceğim. Kokusu da yayılıyor ve oldukça kalıcı ilk defa farkedilen parfümüm. Dp den escada magnetizm britney spears fantasy ve dkny be delicious var ama kimse kokusunu almıyor :KK43:

Ben parfümevindeki jpg classique intensi orjinaline çok benzettim hatta açıkçası aynısı diyeceğim. Kokusu da yayılıyor ve oldukça kalıcı ilk defa farkedilen parfümüm. Dp den escada magnetizm britney spears fantasy ve dkny be delicious var ama kimse kokusunu almıyor :KK43:

britney spears,naomi campbell,antonio banderas,david beckham gibi parfümlerin orjinalinden de replikalarından da uzak durmak lazım.bu yıldızlar sauvage-creed-armani gibi imza parfümleri kullanıyorlar.madem kaliteli ürünleri var gitsin önce kendileri kullansın :)

dediğiniz kokulardan sadece dkny-be delicious'u denemiştim.orjinali de doldurması da oldukça zayıf kalıcılıkta.bu ürün dp'nin suçu değil.orijinali de bu şekilde.

parfüm almadan önce alacağınız ürünün ''longevity'' puanına google'dan bakabilirsiniz.

misal be delicious ürününü 425 kişi orta kalıcılıkta 106 kişi ise zayıf kalıcılıkta değerlendirmiş.

bundan dolayı ''kokmuyor'' diyorsunuz.elma aroması top nota olan bir parfüm nasıl çok kalıcı olabilir?nasıl yoğun kokabilir? :)

almadan önce nette ki parfüm ansiklopedilerinden biz araştırma yaparsanız istediğiniz kalıcılık ve yoğunlukta ürünler bulabilirsiniz...

Herkese merhaba,

Buralarda yeni olduğum için ilgim alanı olan kozmetiğe yöneldim hemen. Konu başlığını görünce de dayanamadım, kokular benim vazgeçilmezim :)
Orjinal parfüm konusunda taklit-orjinal elbetteki kalıcılıkla alakalı bir durum ama orjinal olsa dahi çok fazla cildinize temas ettirmemenizi öneririm.
Bunun haricinde orjinal parfüm elbette pahalı neyse ki Türkiye bu konuda kıyası rekabet halinde ve orjinal parfümleri çok çok çok ucuza alabiliyoruz. Mesela benim parfümüm G. Armani Boyner vs fiyatı 350 ile 575 arası değişiyor.
Bu konuda çok araştırma yapan biri olduğum için ....com u keşfettim. Bütün orjinal parfüm yelpazesine sahip olmasa da 150-170 civarlarında satıyorlar orjinal parfümleri. Ben aldım, tek kelimeyle harika. Yanında bir tanede ixora taklit parfüm hediye göndermişler, o da fena değil. Sonra bütün ürünlerine dadandım tabi :) Ara ara paylaşırım :)

Son düzenleyen: Moderatör:
britney spears,naomi campbell,antonio banderas,david beckham gibi parfümlerin orjinalinden de replikalarından da uzak durmak lazım.bu yıldızlar sauvage-creed-armani gibi imza parfümleri kullanıyorlar.madem kaliteli ürünleri var gitsin önce kendileri kullansın :)

dediğiniz kokulardan sadece dkny-be delicious'u denemiştim.orjinali de doldurması da oldukça zayıf kalıcılıkta.bu ürün dp'nin suçu değil.orijinali de bu şekilde.

parfüm almadan önce alacağınız ürünün ''longevity'' puanına google'dan bakabilirsiniz.

misal be delicious ürününü 425 kişi orta kalıcılıkta 106 kişi ise zayıf kalıcılıkta değerlendirmiş.

bundan dolayı ''kokmuyor'' diyorsunuz.elma aroması top nota olan bir parfüm nasıl çok kalıcı olabilir?nasıl yoğun kokabilir? :)

almadan önce nette ki parfüm ansiklopedilerinden biz araştırma yaparsanız istediğiniz kalıcılık ve yoğunlukta ürünler bulabilirsiniz...

O zaman size şöyle söyleyeyim
David walkerdan
Armani she
Black opium
Miss Dior
Vs- bombshell
Vs- night
Boss Intense
De var kimse kokusunu almıyor dediğim gibi ayrıca ben burda çok araştırarak aldım. Dp Britney Spears için biri koridordan takip ederek kokumu buldu yazmış herkes övgüler aldığını söylemiş magnetizmde de öyle parfümlerinin adı sorulmuş sorun şu ki başkasında çok kalan ve adı sorulan Parfümler maalesef bende öyle olmuyor. Sizinle anlaşmaya çalışıyorum ama üslubunuz o kadar itiyor ki gerçekten anlaşamıyoruz bilirsiniz bunu söylemenin farklı yolları da var ama siz bunu seçiyorsunuz...

X