Sivilceli Ciltler Acnelyse kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Herkesde değişiyor o kiminin çok sivilcesi oluo bir cleocin-t ile çözüyor, kimi roacutane ile bile kurtulamıyor... Yani sivilce olayı belli olmuyor... Canım sende 2-3 tane sivilce için doktora fln gidip farklı farklı ilaçlar kullanma cildin kusma yapabilir o 2-3 sivilce başına iş açar...

canım tabi 2-3 sivilce deyince sevmli görünüyor ama:))))gel bi de bana sor.3 tane aynı anda ama 1 tanesi 3 sivilce boyutunda,bi de şiş kalıyo iyileşmiyor,yani dışına çıkıp zaman içinde iyileşse razıyım,ama bu içinde kalıp uzun zaman kalıyor ve çok canımı yakıoyr.şimdi enzamisin kullanıyorum 3-4 gündür ama mahvoldum acıdan,resmen yanık gibi oldu çenem.

canım tabi 2-3 sivilce deyince sevmli görünüyor ama:))))gel bi de bana sor.3 tane aynı anda ama 1 tanesi 3 sivilce boyutunda,bi de şiş kalıyo iyileşmiyor,yani dışına çıkıp zaman içinde iyileşse razıyım,ama bu içinde kalıp uzun zaman kalıyor ve çok canımı yakıoyr.şimdi enzamisin kullanıyorum 3-4 gündür ama mahvoldum acıdan,resmen yanık gibi oldu çenem.

bence senin o tür sivilcelerini anca antibiyotik gecirir.

Anladım canım dikkatli ol onlara karşı... Ablamın yanağında çıkmıştı öyle 2 tane stresten dolayı kocaman, aynı senin dediğin gibi... Onları patlattı zamanında ve şimdi baya çukurcuk şeklinde izleri var 2 tane... O yüzden aman dikkat et onlara dediğin gibi büyükse... Bir de kızlar cidden şu Cleocin-t hiç fena değil... Bu gün dudağımın yanında vardı hafif bi kabarma ona sürdüm geçti...

Anladım canım dikkatli ol onlara karşı... Ablamın yanağında çıkmıştı öyle 2 tane stresten dolayı kocaman, aynı senin dediğin gibi... Onları patlattı zamanında ve şimdi baya çukurcuk şeklinde izleri var 2 tane... O yüzden aman dikkat et onlara dediğin gibi büyükse... Bir de kızlar cidden şu Cleocin-t hiç fena değil... Bu gün dudağımın yanında vardı hafif bi kabarma ona sürdüm geçti...

Kız cok merak ettim bu ilacı alsam mı acaba
Ama her cilde aynı etkiyi yapmazsaafisfisfis

Kız cok merak ettim bu ilacı alsam mı acaba
Ama her cilde aynı etkiyi yapmazsaafisfisfis

Valla bana iyi geldi gerçekten bi de yan etkilerini okudum deriden emiliyormuş ciddi anlamda onu anladım... Yan etkisi karın ağrısı fln dio çünkü... Ablam bana uzun zamandır cleocin-t al diip duruodu... Ben dinlemiodum valla iii geldi acnelyse üstüne... =)

Valla bana iyi geldi gerçekten bi de yan etkilerini okudum deriden emiliyormuş ciddi anlamda onu anladım... Yan etkisi karın ağrısı fln dio çünkü... Ablam bana uzun zamandır cleocin-t al diip duruodu... Ben dinlemiodum valla iii geldi acnelyse üstüne... =)

İse yarayacagını bilsem valla alırım
Fiyatı da ucuz hem

İse yarayacagını bilsem valla alırım
Fiyatı da ucuz hem

Valla bilmiyorum yani denemende yarar var bende işe yaradı ama herkeste yarar mı onu bilemiyorum tabi... Ben okula başladım şuan bu gün deniz yüzüne ne oldu fln dediler pul pul görünce... Anlattım acnelyse hikayemi... Ama şimdi bi kaç gün cleocin-t ile devam etmeyi düşünüyorum sadece... Bakalım nasıl olucak... Acnelyse'i daha seyreltmeyi düşünüyorum... Ama mesela pul pul olmasını farkettiler ama pürüzsüz olduunu da söylediler tabi pudra vardı yüzümde ama çok yoğun değil, yinede eskisinden çok iii cildim... =)))

Ben kremi götürüp sürüyorum valla okulda bide hafif keseledigim icin yüzümü pul pul olmuyo suanlık
Ya ben bide bisi merak ediyorum benim yüzümde hala sivilce cıkıyo acnelyse mi yapıyo acaba bunları bide iz kalıyo ee ne anladım ben bu isten

Bilmiyorum olabilir acnelyseden dolayı... Ama cidden yani bence dene cleocin-t 'yi tabi aynı anda sürme ikisini... Acnelyseden soyulan deriye sür hafifçe ama önce cildinin bi yerinde dene bişey olmasın... Bende kızarma oldu ama geçici bi kızarma... Ama cidden şuan indi o hafif şişlikler fln... Bu arada yatıcam şimdi... ıyi geceler... =))

Bilmiyorum olabilir acnelyseden dolayı... Ama cidden yani bence dene cleocin-t 'yi tabi aynı anda sürme ikisini... Acnelyseden soyulan deriye sür hafifçe ama önce cildinin bi yerinde dene bişey olmasın... Bende kızarma oldu ama geçici bi kızarma... Ama cidden şuan indi o hafif şişlikler fln... Bu arada yatıcam şimdi... İyi geceler... =))

Tesekkür ederim iyi geceler :)

Ben kremi götürüp sürüyorum valla okulda bide hafif keseledigim icin yüzümü pul pul olmuyo suanlık
Ya ben bide bisi merak ediyorum benim yüzümde hala sivilce cıkıyo acnelyse mi yapıyo acaba bunları bide iz kalıyo ee ne anladım ben bu isten

evet bu duruma ben de sınır oluyorum malesef.. yenı cıkarttıkları ız kalıyor yanı onlarınn gecmesı zaman alıyor

Tuba arkadasın ne zaman gelicek cnm onun agzından dinlemek isteriz basarısını :)

Son düzenleme:
tamam canm benm söledım cok ıyı olur gelecem dedı yıne maıl atarım.. buarada dun deep clean tonık aldım süper yaptı kızlarr ferahlandgımı ve temızlendıgımıı hıssettım valla.. yuzumuun kızarıklıgını hafıflettı

ben tekrar başladım dün ama artık hergün yapmayacağım. haftada 3 kere en fazla. hatta inşallah artık pazartesi bi doktora da gidip sormayı düşünüyorum.

selam kızlar ben tubanın arkadasıyım 6 bucuk aydır acnelyse kullanıyorum burasını tam okuyamadım,ıyı gunler

peki canım anlatıyorum.
Selam arkadaşlar, benım asırı cıddı bır sıvılcelenme problemım vardı,antıbıyotık ılaclar ve tonık,temızleme jelı hıc etkı etmedı.Sıvılceler yuzumde en az 20-25 tane kocaman kırmızı kırmızıydı ve cıkan sıvılce en az ıkı hafta oradaydı,herkes sureklı doktora gıt falan dıyordu. Ben oyle ıdare ederken bır sıtede acnelyse adlı bır kremı cok ovduklerını gordum ve anneme aldırdım,ıkı bucuk ay kullandım,sıvılcelerım ındı.Herkes roaccutane mı kullanıyorsun cıldın cok duzelmıs dıyordu.Gunde ıkı-uc kere bol bol suruyordum kremı.Sonra lekeler ıcın tca kullanmaya karar verdım ve acnelyseyı bıraktımmafoldumben ve 3 ay tca kullandım ama bakıyorum gelısme yok hatta 5-6 sıvılce pırtladı senağlama moral sıfıra ındı resmen,o sırada tuba ile gorusuyordum o acnelyseye baslayalı bır ay olmustu hemen ben de basladım,26 temmuzdan beri kullanıyorum 7 aya yaklastı

Bu 6 bucuk ay boyunca nasıl kullandıgımı anlatıcam.
Cildim onceden kullandıgım ıcın alısmıstı ve o nedenle her gun ara vermeden kullandım.bazen gunde bır kere bazen dısarı cıkmayacaksam 2-3 kere bol bol masaj yaparak surdum.Kıs olmasına ragmen dısarı asla gunes kremı kullanmadan cıkmadım.45 spf copportone kullanıyorum.temızleme jelı peeling kukurtlu sabun falan asla kullanmıyorum.çunku ılac kendısı o kadar kurutuyor kı onları da kullanırsam gozlerımı acamıyorum sısıyor.kesınlıkle tavsıye etmıyorum.Yalnız kremı banyo sonrası surmek daha faydalı dıye dusunuyorum,cunku o zaman cılt kremı daha cabuk emıyormus,bunu doktor ozden duymustum.nemlendırme acısından bol su ıcmenızı de tavsıye ederım,ben bepanthen,ya da baska bır nemlendırıcı kullanmıyorum.

canım bı hafta ıcınde koymaya calısıcam,cunku oncekı fotom izmirdeki bilimde kardesıme soyleyıp ulasabılırsem fotoyu koyarım,sonrakını kesın cekıp koyucam

X