Adam kaldı mı ? Biri bizi ümitlendirsin.

reedd

Guru
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2013
791
880
Herkese merhaba. Konularımı okuyan bilir Temmuz ayında evli olduğum evden çıktım ve Ekim’de resim olarak ayrıldım. Hikayemi özetlemek gerekirse ; sevdim, nişanlılık döneminde borçlarını öğrendim onları ödedim, ailesine tek söz ettirmeyen biriyle birlikteydim. Ortak zevklerimiz yoktu ama sevince hallolur sandım , evliliğimiz onun hayatına döndü ve o ne isterse onu yapmaya başladık. Bir süre sonra da psikolojim bozuldu ben evliliği kaldıramıyorum boşanmak istiyorum artık dedi ve boşandık. Tamamen onun olan bir hayat yaşamışım şimdi anlıyorum. Neyse.
Benim yalnızlık korkum var bilen bilir. Tek çocuğum ve birgün yine evlenebilir miyim acaba diyorum. ( sadece bu korkudan değil tabiki ailem de olsun istiyorum) ama birine nasıl güvenilir unuttum.
Aldatmadan tutun da tamam bu adam beni bırakmaza kadar sanki artık kimseye güvenemem böyle adamlar kalmadı gibi hissediyorum.
Var mı yok benim eşim, sevgilim, arkadaşım gayet düzgün bak diye örnek verebileceğiniz ? Düzgünlükten kastım evliliğinin, ailenin ve kadının ne olduğunu bilen erkekler.

Hemen hemen bütün çevrem böyle adamlarla dolu. Babam öyleydi, abim öyle, eşim öyle, arkadaşlarım, komşularım hep kadına değer veren ve el üstünde tutan adamlar. Kadınlar da değerinin farkında olan kadınlar. Her evde her ailede muhakkak sorunlar vardır ama bunlar kadına ya da erkeğe bakış açısından kaynaklanan sorunlar değil benim çevremde.

Hemen hemen bütün çevrem böyle adamlarla dolu. Babam öyleydi, abim öyle, eşim öyle, arkadaşlarım, komşularım hep kadına değer veren ve el üstünde tutan adamlar. Kadınlar da değerinin farkında olan kadınlar. Her evde her ailede muhakkak sorunlar vardır ama bunlar kadına ya da erkeğe bakış açısından kaynaklanan sorunlar değil benim çevremde.
Ne kadar güzel ya. Acaba coğrafyayla mı ilgisi var bunun. Egeli misiniz ? Sanki o taraflar daha biliyorlar aile nedir kadın nedir.

Ne kadar güzel ya. Acaba coğrafyayla mı ilgisi var bunun. Egeli misiniz ? Sanki o taraflar daha biliyorlar aile nedir kadın nedir.
Egede yaşıyorum ama güneydoğuluyum, eşim doğulu. Coğrafyayla değil yetişme biçimiyle ya da kendini yetiştirme biçimiyle alakası var bence.

Kimse kimseye kefil olamaz bence. Şaşırdığımız durumlar da oluyor, hiç beklemediğimiz ilişkilerin mükko gittiği de oluyor. Annemin bir sözü vardır. İnsan dediğin kesilmedik karpuz, yaşayıp göreceksin.
Tabii orası öyle de . Şuan çevrem hep aldatan bir anda ben sıkıldım ayrılalım diyen erkeklerle dolu ondan heralde bu izlenime kapıldım.

Kimsenin yüzde yüz garantisi yok
Simdi "benim esim/kuzenim/abim mukemmel bi insan hic yanlisi olmaz" diyen biri 3 5 yil sonra o kisiden darbe yiyebilir
Hayat bu, belli olmaz yani
Hicbirseyi, 1 dk sonrasini bile garantileyemezken bu kadar kontrolcu olmamak lazim
Birini daha tanirsiniz olursa olur olmazsa yolunuza bakarsiniz korkarak ilerleyemezsiniz
Sadece daha temkinli hareket etmenizi oneririm
Bi tanidik vardi kadin evde durmaz gezerdi keyif yapardi kocasi cocuklara bakar evi temizler ise giderdi cocuklarin dogum gununde bile adam pasta yapardi
Ve kadin onu baskasi icin bosadi
O zamanlar kucuktum aklimda kalmis bu olay
Ogrendigim birsey varsa, biri icin ne kadar fedakarlik yaparsan o kadar kendinden gidiyor
Uygulayabiliyor muyum, henuz tam degil ama uyandim diyebilirim🫠

Tabii orası öyle de . Şuan çevrem hep aldatan bir anda ben sıkıldım ayrılalım diyen erkeklerle dolu ondan heralde bu izlenime kapıldım.
Örnekler çoğaldı tabiki. Temkinli olmakta da fayda var ama çok kafaya takınca da işler sarpasarıyor. Anı yaşamak lazım. Ve çok bağlanmamak.

Kimsenin yüzde yüz garantisi yok
Simdi "benim esim/kuzenim/abim mukemmel bi insan hic yanlisi olmaz" diyen biri 3 5 yil sonra o kisiden darbe yiyebilir
Hayat bu, belli olmaz yani
Hicbirseyi, 1 dk sonrasini bile garantileyemezken bu kadar kontrolcu olmamak lazim
Birini daha tanirsiniz olursa olur olmazsa yolunuza bakarsiniz korkarak ilerleyemezsiniz
Sadece daha temkinli hareket etmenizi oneririm
Bi tanidik vardi kadin evde durmaz gezerdi keyif yapardi kocasi cocuklara bakar evi temizler ise giderdi cocuklarin dogum gununde bile adam pasta yapardi
Ve kadin onu baskasi icin bosadi
O zamanlar kucuktum aklimda kalmis bu olay
Ogrendigim birsey varsa, biri icin ne kadar fedakarlik yaparsan o kadar kendinden gidiyor
Uygulayabiliyor muyum, henuz tam degil ama uyandim diyebilirim🫠
Alma verme dengesi diyorlar ya o sanırım.
Gerçekten kimse için aşırı fedakarlık yapmamak gerekiyor

Galiba sans isi bu.
Yani benim esim ile tanisip evlenme seklimi duyan deli cesareti der.

Evlenmeden mukemmel giden sevgililik dönemiolupda, evlenince tamamen baska hal alacagini nerden bilebiliriz ki.
Yani şöyle bence bir şeyler belli ediyor sevgilik döneminde ama biz düzelir vs diye düşünüyoruz

Şöyle bir şey var bu adama güvenim sonsuz adam gibi adamdır,çok iyidir,şöyledir böyledir desem bile bana öyledir size değildir.

Yani bir erkek arkadaşım bana çok iyidir ama ikili ilişkilerinde evliliğinde bambaşkadır,veya abim eniştem kuzenim komşum sınıf arkadaşım altın gibi kalbi vardır,cömerttir,kalitelidir falan der birisi ona öyledir size değil.

Karı koca ilişkisi veya herhangi bir ikili ilişki diğer tüm sosyal ilişkilerden farklıdır. Çok iyi dostum sana berbat koca olabilir.

Benim de ümidim yok artık bu konuda🤣 bende boşandım bir kızım var,kime güvenzem tırt çıktı. Çekiyorum galiba böyle tipleri ama istiyorum da aile kurmak,düzgün biri olsun ama bilmiyorum bu saatten sonra nasıl olucak.

Bence bu iş tamamen şans ve yaşam dünamikleri ile ilgili.
Benim eşimle ilişkimi kimse onaylamadı lise arkadasımdı senelr sonra askını itiraf etti görüştük aileme açınca şise mezunu kaldıgı için istemedi ben üni mezunuyum kamu çalışanıyım vs muhabbetleri oldu. Beyse evlendik gerçekten ilk 2 sene pişman oldum ama ikimznde çabası ile düzeldi üni okudu öğretmen oldu atanamasa da üni yaşamını gördü ve net baya farketti. Ama ailesinin güdümünde çok gitmişti çok çok mücadele ettim onlarda yuzsüzlükte arşa vurunca anladı eşim. Suan dediğiniz tüm özellikleri tasıyor ailesine önem veriyor kötü söz demez naif yardım eder cocukla ilgilenir ideal bir eş tabi allah sasırtmasın erkek milleti her seye her okaya açık

Herkese merhaba. Konularımı okuyan bilir Temmuz ayında evli olduğum evden çıktım ve Ekim’de resim olarak ayrıldım. Hikayemi özetlemek gerekirse ; sevdim, nişanlılık döneminde borçlarını öğrendim onları ödedim, ailesine tek söz ettirmeyen biriyle birlikteydim. Ortak zevklerimiz yoktu ama sevince hallolur sandım , evliliğimiz onun hayatına döndü ve o ne isterse onu yapmaya başladık. Bir süre sonra da psikolojim bozuldu ben evliliği kaldıramıyorum boşanmak istiyorum artık dedi ve boşandık. Tamamen onun olan bir hayat yaşamışım şimdi anlıyorum. Neyse.
Benim yalnızlık korkum var bilen bilir. Tek çocuğum ve birgün yine evlenebilir miyim acaba diyorum. ( sadece bu korkudan değil tabiki ailem de olsun istiyorum) ama birine nasıl güvenilir unuttum.
Aldatmadan tutun da tamam bu adam beni bırakmaza kadar sanki artık kimseye güvenemem böyle adamlar kalmadı gibi hissediyorum.
Var mı yok benim eşim, sevgilim, arkadaşım gayet düzgün bak diye örnek verebileceğiniz ? Düzgünlükten kastım evliliğinin, ailenin ve kadının ne olduğunu bilen erkekler.
bak yemin ediyorum şimdi diceksinizki abartma ama inanınki etrafımda bir tane bile düzgün evliliği olan yok,hepsini saysam kimliğim ortaya çıkabilir akrabalar fln belki üyedir örneklendirmim şimdi🤦‍♀️hatta şöylede birşey var sadakate olan bütün inancımı yerle bir etti bi tane ablamız var annemin arkadaşı eşim şöyle iyi böyle mükemmel der durur,ama nasıl iyi bir adam kadın balkonda oturunca koşa koşa şal getirir üşüdün sen der çay yapar,bi arkadaşı eşini aldattı diye kavga çıkarttı bu adam bide,ne ahlakını ne sapıklığını bıraktı aldatacaksan boşan ne yapiyosan yap fln neler neler hepimiz diyorduk yani nasıl dürüst,evinde,işinde gücünde kafasını kaldırıp göz ucuyla bakmaz kimseye ama sevgilisi varmış aynı şirketin farklı binalarında çalışıyorlarmış 10 yıldır birliktelermiş kadında evliymiş,hala çok şaşkınım ve cidden benimde ne güvenim ne inancım var,evli erkekler sürekli birilerinin peşinde ama eşlerinin haberi bile yok,benimde başıma gelmiştir muhtemelen,yalnız değilsiniz inanın.

Denge mühim, ailelerin denkliği özellikle mühim. Bu aileyle benimki anlaşabilir mi diye düşününce sizin ilerde anlaşıp anlaşamayacağınız şeyler önünüze serilecektir hani düzelir diye görmezden geldiğiniz şeyler o bakış açısıyla bakınca daha böyle çat çat yüze vuruyorsa ordan kaçın. Çocuğu yetiştiren o aile neticede. Alma verme dengesi de mühim, aşırılık varsa orda da durmayın kimsenin annesi değilsiniz. Kimsenin de babanız gibi olmasını beklemeyin.
Kişisel alanı iyi belirleyip o alanda ne kadar rahat edebiliyorsanız/ edebiliyorsa o ilişki değerlidir.

X