Adam kaldı mı ? Biri bizi ümitlendirsin.

Tanışma ihtimaline gelince eve giderken de evden gelirken de işe giderken de işteyken de dünya kadar kadın erkek etkileşimi oluyor.insanlar mal.kimse kimseyle ilgilenmiyor işte.kendini kandırmanin alemi yok.saçmalık.böyle b..ktan bir döneme denk geldik işte.sanal alem saçmalık, yüzyüze de tanışan kalmadı.kaldık işte öyle ortada dımdızlak.
Kova çağı diyoruz buna kısaca artık evlilikler önümüzdeki 20-40 yıl aralığında rekor düşüşe geçti/geçiyor. Kimse de öyle aile olma arzusu kalmadı yakında bir de kıtlık bekliyor ki dünyayı artık bir çocuk bile göze fazla görünüp batacak.
Kimse artık ilişki aşk sevgi gibi soyut kavramların peşinde değil bu çağın gereksinimi tamamen hayatta kalmak üzerine kurulu olcak

Gerceklegimiz inandığımız şeylere uygun olarak yaratılıyor her an . İyi erkekler ve iyi kadınlar gerçekten var sadece o enerjiye ve niyete girmek lazım . Siz 21. Yy erkekleri coptur minvalinde düşünür ve hissederseniz gerçekliğinize bu kişileri çekersiniz. Siz niyete girin yaşam size istediğinizi verir 🌹 buna çok inanıyorum

Evet öyle adamlar hala var kendi eşim de ablamlarla arkadaşlarımın eşleri babaları da çok iyiler. Sadıklar anlayışlılar, yardımseverler ilgililer, işleri güçleri yerinde, bakımlılar yakışıklılar. Ha ama mükemmeller diyemem sonuçta benim anlaşabildiğim ve karakteri çok iyi dediğim eşim bir başkası için çileden çıkarıcı da olabilir. Bir de bu iyisini bulma meselesi gerçekten erken yaşta oluyor. Öyle karşısına ilk çıkanla aşk yaşıyorum owww deyip hemen evlenen var. Evlenmeye karar vermek o kadar kolay olmamalı. Eleme mekanizması hep çalışıyor olmalı. Seçici olmak lazım, ay bunu buldum kaçmasın yenisini bulamam kafasında olmamak lazım.
+30lar için inanılmaz umut kırıcı bir yorum 😁 her yaşta bulunur iyi erkek iyi koca ya neden öyle dediniz şimdi 🥲🥲

Kova çağı diyoruz buna kısaca artık evlilikler önümüzdeki 20-40 yıl aralığında rekor düşüşe geçti/geçiyor. Kimse de öyle aile olma arzusu kalmadı yakında bir de kıtlık bekliyor ki dünyayı artık bir çocuk bile göze fazla görünüp batacak.
Kimse artık ilişki aşk sevgi gibi soyut kavramların peşinde değil bu çağın gereksinimi tamamen hayatta kalmak üzerine kurulu olcak
Bence olmuş bile.kim kova çağı diyormuş?

Evet öyle adamlar hala var kendi eşim de ablamlarla arkadaşlarımın eşleri babaları da çok iyiler. Sadıklar anlayışlılar, yardımseverler ilgililer, işleri güçleri yerinde, bakımlılar yakışıklılar. Ha ama mükemmeller diyemem sonuçta benim anlaşabildiğim ve karakteri çok iyi dediğim eşim bir başkası için çileden çıkarıcı da olabilir. Bir de bu iyisini bulma meselesi gerçekten erken yaşta oluyor. Öyle karşısına ilk çıkanla aşk yaşıyorum owww deyip hemen evlenen var. Evlenmeye karar vermek o kadar kolay olmamalı. Eleme mekanizması hep çalışıyor olmalı. Seçici olmak lazım, ay bunu buldum kaçmasın yenisini bulamam kafasında olmamak lazım.
Ama ondan sonra da bu tarz konular açılıyor işe.yukarı tükürsen bıyık, aşağı tükürsen sakal.

bi yerlerde mutlaka vardır ama sende sevmeye mecal kalması ve yeniden ilişki yaşamayı sağlayacak istek motivasyon olması da önemli
ben dün bi date'e çıktım gayet tatlı düzgün bi insandı
ama bende yaprak kımıldamıyor arkadaş
sırf mantığıma uygun iyi anlaşıyorum diye de sevgili olamam kimseyle ben
ilişkiler konusunda geleceğimi düşündükçe kimseyi asla sevemezmişim gibi hissediyorum
Çünkü adamlarda iş yok.en coşkun olunan yaşlar.

Son düzenleme:
+30lar için inanılmaz umut kırıcı bir yorum 😁 her yaşta bulunur iyi erkek iyi koca ya neden öyle dediniz şimdi 🥲🥲

İyi erkek iyi kocanın tanımı nedir ?

34 yaşında boşanmış bir kadın olarak bu yıl 3 kişiden teklif aldım. 3 kişinin haricinde 2 kişiyle de arkadaşlarım vasıtasıyla tanıştırıldım. İstersem kısa sürede tekrar evlilik yapabilirim de mutlu olabilir miyim ?? HAYIR.

Mesele evlenmek değil. Mutlu ve huzurlu olmak istiyorum. Sülalemdeki tüm erkekler çekirdek ailesini kurdu. 3 kuşaktır bizde geniş aile kavramı, kayın aile ile birlikte komün hayatı yaşamak yok.

Karşıma çıkan ve görüşmeyi sürdürme ihtiyacında olan istisnasız tüm erkekler kök aileleriyle yaşamayı teklif ediyor hatta diretiyor.

Babam bile şaşırıyor her buluşma sonrası soruyor kahkahayı patlatıyor. Bizim kuşağımızda bile birlikte oturma yoktu nereden çıktı bunlar diyor annemle babam.

Ekonomik şartlar gereği böyle taleplerle geliyorlar derseniz yine de mantıklı değil çünkü aralarında gelir düzeyi çok iyi erkeklerle de görüştüm.

Koşarak kaçsam da anneci erkek ve ailesiyle ortak iş yapan ördek ailesi gibi yaşamak isteyen erkekleri mıknatıs gibi çekiyorum.

Kendinizi ne kadar Cok seviyorsaniz o kadar iyi birini buluyorsun bence. Ilk once kendi sorunlarinizi cozun (yanlizliktan korkmak, eski esin istedigi gibi yasamak) o zaman bak gorun guzel insanlar cekeceksiniz. Siz her seye laiksiniz unutmayin bunu…

İyi erkek iyi kocanın tanımı nedir ?

34 yaşında boşanmış bir kadın olarak bu yıl 3 kişiden teklif aldım. 3 kişinin haricinde 2 kişiyle de arkadaşlarım vasıtasıyla tanıştırıldım. İstersem kısa sürede tekrar evlilik yapabilirim de mutlu olabilir miyim ?? HAYIR.

Mesele evlenmek değil. Mutlu ve huzurlu olmak istiyorum. Sülalemdeki tüm erkekler çekirdek ailesini kurdu. 3 kuşaktır bizde geniş aile kavramı, kayın aile ile birlikte komün hayatı yaşamak yok.

Karşıma çıkan ve görüşmeyi sürdürme ihtiyacında olan istisnasız tüm erkekler kök aileleriyle yaşamayı teklif ediyor hatta diretiyor.

Babam bile şaşırıyor her buluşma sonrası soruyor kahkahayı patlatıyor. Bizim kuşağımızda bile birlikte oturma yoktu nereden çıktı bunlar diyor annemle babam.

Ekonomik şartlar gereği böyle taleplerle geliyorlar derseniz yine de mantıklı değil çünkü aralarında gelir düzeyi çok iyi erkeklerle de görüştüm.

Koşarak kaçsam da anneci erkek ve ailesiyle ortak iş yapan ördek ailesi gibi yaşamak isteyen erkekleri mıknatıs gibi çekiyorum.
Benim için iyi erkek iyi bir kocanın tanımı benim hayatımda alan tutan , duygusal zekası ve empatisi gelismis öfke kontrolü yapabilen ,kusmeyen ve ekonomik stabilitesini oluşturmuş, çevresine ve ailesine karşı sınır problemi yaşamayan erkektir . Herkesin iyi koca tanımı tabiki bambaşka . Çok haklısınız erkek kalitesinde inanılmaz bir düşüş var ama şunu biliyorum bir erkek isterse yapar . O yüzden katiyyen bir erkek için taviz verilmesini doğru bulmuyorum en azından ilişki evlilik yoluna girene dek

Kendinizi ne kadar Cok seviyorsaniz o kadar iyi birini buluyorsun bence. Ilk once kendi sorunlarinizi cozun (yanlizliktan korkmak, eski esin istedigi gibi yasamak) o zaman bak gorun guzel insanlar cekeceksiniz. Siz her seye laiksiniz unutmayin bunu…
+1.000.000. o kadar doğru ki . Kendini seven ve merkezine alan kadın inanılmaz bir erkek çekim mıknatısı oluyor

Ne kadar güzel ya. Acaba coğrafyayla mı ilgisi var bunun. Egeli misiniz ? Sanki o taraflar daha biliyorlar aile nedir kadın nedir.

Hayır Muğlalı ve Antalya'nın erkekleri inanılmaz çapkın. Komşumuz Aydın'lı. İki kızı var. ikiz kızlar biri atandı İng. öğretmeni. Komşu ablamız kızıyla Şırnak'a ev yerleştirmeye gittiğinde diğer kızı babasının yabancı uyruklu bir kadınla imam nikahlı olduğunu hatta ondan bir oğlu olduğunu öğrenmiş ki adam polis Muğla'lı.

Rahmetli dedem hep derdi İzmit'ten öteyi getirmeyin diye. Babam da Bursa-Balıkesir-Çanakkale-Edirne-Tekirdağ hattının dışına çıkmayacaksınız diye uyarıyor bizi. Ne gelin ne damat..Buranın erkekleri göçmen oldugu için aile dinamikleri farklı kadın erkek el birliği ile arı gibi üretime katılıyor ev icinde erkek de sorumluluk alıyor çekirdek aile kuruyorlar.

Trakya'nın insanı bi başka yaa.

Ben Kayserili biriyle evlendim ve boşandım. Kayınvalidem Sivaslıydı. Buranın insanları kötü demiyorum asla sadece doku tutmuyor. Mutfak kültüründen tutun bayram ziyaretlerine kadına bakış açılarına kadar kültürel uçurum var. Orta yol bulunamıyor. Bizde değil akraba evliliği komşunun oğluyla evlilik aynı köyden evlilik bile yok. Onlar kuzen evliliği v.s yaptığı için erkek akrabalarıyla bile ilişkileri farklı.

Siz maddi manevi kendinizi kullandırmışsınız.
Erkekler fedakar kadınları sevmezler. Hiçbir erkek alttan alan peşinden koşan çaba harcamadığı kadını arzulamaz değer de vermez.

İlk paragrafta hiç mi hiç katılmıyorum.sosyal medyada milyon tane etkileşim olur,( o da olursa yani herkes için geçerli değil) mesajlaşıyor, edilir, iş ciddiye binsin, düzenli görüşecek biri olsun dersen kadın için de erkek için de o milyon kişinin içinden 1 tane adam bulamazsın.yaşanan da bu zaten.şekilA seçenek çok falan değil.hatta insanlar yüzyüze iletişim kurmayı unuttuğu icin eskisinden de daha az.dediğin doğru bir kişiye bağlı kalmak istenmeyebilir ama ortada bir halt da yok ki.bağlı kalmayacağın birileri de yok.yoksa aynı anda birkaç kişiyle görüşüp hakkını verebilseler ona da amenna. erkeklerin şu seviyede bizden ne farkı var ki.tek fark o kadar cins ve ne düşündüğü anlaşılamayan canlılar ki bizim sevme sevilme ihtiyacımız onlarda abuk sabuk huyları tekamül ediyor.sağlıklı insanlar olmadıkları için istekleri de tutarlı ve sağlıklı değil.kısaca erkeklerin deli olduğunu düşünüyorum.elde kalan yüzde 10 da hangi şanslı kadına denk gelirse artık.
Tanışma ihtimaline gelince eve giderken de evden gelirken de işe giderken de işteyken de dünya kadar kadın erkek etkileşimi oluyor.insanlar mal.kimse kimseyle ilgilenmiyor işte.kendini kandırmanin alemi yok.saçmalık.böyle b..ktan bir döneme denk geldik işte.sanal alem saçmalık, yüzyüze de tanışan kalmadı.kaldık işte öyle ortada dımdızlak.

Sosyal medya örneğini vermek zorunda kaldım çünkü zamanımın çoğunu işyerinde geçiriyorum. Çok defa cumartesi günleri tam gün çalışıyorum. Aynı iş yerinden gönül ilişkileri hoş karşılanmıyor. Uyarı alıyorsunuz. Bir de diyelim ki ayrılık girdi araya olabilir aynı ofiste yüz yüze kötü etkiler diye düşünüyorum.

Tenis hocam yakınlık kurmaya çalıştı. 3 kez dışarıda görüşelim dedi ama birazcık araştırma ile diğer kadınlara da aynı teklifle gittiğini öğrendim. Uzak dur diye uyardılar. Başka hocadan ders alıyorum şimdilerde.

Sanal alemden tanışıp evlenenler de var. Riskli tabi..

Sosyal medya örneğini vermek zorunda kaldım çünkü zamanımın çoğunu işyerinde geçiriyorum. Çok defa cumartesi günleri tam gün çalışıyorum. Aynı iş yerinden gönül ilişkileri hoş karşılanmıyor. Uyarı alıyorsunuz. Bir de diyelim ki ayrılık girdi araya olabilir aynı ofiste yüz yüze kötü etkiler diye düşünüyorum.

Tenis hocam yakınlık kurmaya çalıştı. 3 kez dışarıda görüşelim dedi ama birazcık araştırma ile diğer kadınlara da aynı teklifle gittiğini öğrendim. Uzak dur diye uyardılar. Başka hocadan ders alıyorum şimdilerde.

Sanal alemden tanışıp evlenenler de var. Riskli tabi..
Kırk yılda bir birisi yazıyor o da herkese yazıyor.vay anasını len.bir gün intihar edeceğim ama dur bakalım ne zaman.kafayı oynattım resmen.

Herkese merhaba. Konularımı okuyan bilir Temmuz ayında evli olduğum evden çıktım ve Ekim’de resim olarak ayrıldım. Hikayemi özetlemek gerekirse ; sevdim, nişanlılık döneminde borçlarını öğrendim onları ödedim, ailesine tek söz ettirmeyen biriyle birlikteydim. Ortak zevklerimiz yoktu ama sevince hallolur sandım , evliliğimiz onun hayatına döndü ve o ne isterse onu yapmaya başladık. Bir süre sonra da psikolojim bozuldu ben evliliği kaldıramıyorum boşanmak istiyorum artık dedi ve boşandık. Tamamen onun olan bir hayat yaşamışım şimdi anlıyorum. Neyse.
Benim yalnızlık korkum var bilen bilir. Tek çocuğum ve birgün yine evlenebilir miyim acaba diyorum. ( sadece bu korkudan değil tabiki ailem de olsun istiyorum) ama birine nasıl güvenilir unuttum.
Aldatmadan tutun da tamam bu adam beni bırakmaza kadar sanki artık kimseye güvenemem böyle adamlar kalmadı gibi hissediyorum.
Var mı yok benim eşim, sevgilim, arkadaşım gayet düzgün bak diye örnek verebileceğiniz ? Düzgünlükten kastım evliliğinin, ailenin ve kadının ne olduğunu bilen erkekler.
İlk evliliğinde borç ödeme kısmı hariç sizinle aynı şeyleri yaşayan arkadaşım 2 sene önce tekrar evlendi. Cicim ayları geçmesine rağmen hala çok mutlu. İyi ki bosanmisim diyor.

30 lu yaşlar yaşlı mı canım, ben genç dedim 😂 zaten ortalama ilk evlilik yaşı baya yükseldi yani genci 20 ler olarak algılamayın siz de gençsiniz

X