Adet bitiminde Fsh ve Lh hormonu

dnzbr

Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2024
108
25
23
Merhaba kızlar kadın doğuma gidip muayene olmak istedim ancak adetim 2 gün önce bitmişti yine de doktor hormon testi istedi sonuçlarım şu şekilde;
LH: 9.7
FSH: 4.55
E2: 35.2
T4: 1.56
TSH: 3.61
Prolaktin: 18.9
Doktorum bir sıkıntın yok dedi ve gönderdi ama ben gebelik düşünüyorum ve mesela TSH değeri 2.5 altında olması lazımmış ayrıca bana LH ve FSH değerlerimin oranında da bir sıkıntı var gibi geldi acaba bu değerler adet bitiminin 2. Günü olduğu için mi böyle? Beni bi aydınlatır mısınız Allah rızası için çünkü polikistik over olduğumu düşünmeye başladım. 😞

Adet bitimi olduğu için lh biraz daha artmış olabilir, doktor öyle bi şey demediyse pcos düşünüp stres olmayın bence. Ultrasonla muayene etti mi doktor peki

Adet bitimi olduğu için lh biraz daha artmış olabilir, doktor öyle bi şey demediyse pcos düşünüp stres olmayın bence. Ultrasonla muayene etti mi doktor peki
Evet etti bir sıkıntı görmediğini yumurtalarımın oluşmaya başladığını gayet iyi olduğunu söyledi.

Adetlerin de düzenliyse hiç kafana takma, zaten pcos teşhisi için 3üne bakıyolar adet düzensizliği hormonlar ultrason

Adetlerin de düzenliyse hiç kafana takma, zaten pcos teşhisi için 3üne bakıyolar adet düzensizliği hormonlar ultrason
Adetim genel olarak 30-35 gün arasında oluyor. O zaman adet bitiminde LH hormonu artmaya başlıyorsa bi sorun yoktur.

Benimde Ths 4.6 çıktı doktoruma gosteremedim izine ayrılmış bir tanıdığıma ve sağlık ocağında ki hekime gösterdim sorun olmadığını söyledi. Gebeliğe engel değil dedi :/ 1,5 yıldır 2. Bebisimi istiyorum ama nasip olmadı. Bu ay da ovulasyon testi aldim bakalim

Eklentiler

• 20240125_163203.jpg
    20240125_163203.jpg
    101,3 KB · Görüntüleme: 78
Benimde Ths 4.6 çıktı doktoruma gosteremedim izine ayrılmış bir tanıdığıma ve sağlık ocağında ki hekime gösterdim sorun olmadığını söyledi. Gebeliğe engel değil dedi :/ 1,5 yıldır 2. Bebisimi istiyorum ama nasip olmadı. Bu ay da ovulasyon testi aldim bakalim
tsh yüksek biraz dahiliye doktoruna gitmelisin gebelik için 2,5 /3 olması gerek değer ama diğerlerinde bir sıkıntı yok

tsh yüksek biraz dahiliye doktoruna gitmelisin gebelik için 2,5 /3 olması gerek değer ama diğerlerinde bir sıkıntı yok
Bende böyle biliyordum bana normal dediklerinde çok şaşırdım hatta iki kere sordum gebelik düşünüyorum diye bir sıkıntı yok dedi. Kendi doktoruma da gösterip öyle giderim diye düşündüm

Bende böyle biliyordum bana normal dediklerinde çok şaşırdım hatta iki kere sordum gebelik düşünüyorum diye bir sıkıntı yok dedi. Kendi doktoruma da gösterip öyle giderim diye düşündüm
dahiliye doktorları daha iyi biliyor gebelikte zaten oluşunca bir den yükseliyor ayarında tutulması gerekir

X