Adet sancılarını hafifletmek için doğal yöntemler

canim pay asani diye bir ilac var ondan ic....ben agriyinca onu kaynatip iciyorum ve cok iyi oluyo tavsiye ederim.....cok iyi bilirim o agriyi,bide ayaklarini sicak tut fanila giyme aliskanligin yoksa fanilani giy derim ayni sekilde bel agrisi olanlarada

canim pay asani diye bir ilac var ondan ic....ben agriyinca onu kaynatip iciyorum ve cok iyi oluyo tavsiye ederim.....cok iyi bilirim o agriyi,bide ayaklarini sicak tut fanila giyme aliskanligin yoksa fanilani giy derim ayni sekilde bel agrisi olanlarada

bitkisel bir ürün mü? nerde fanila giymeyi evde tişörtle dolaşıyorum sonrada acısını çekiyorum. :senağlama:..tavsiyen için saol canım.. :1hug: a.s.

tskler arkadaşlar bende yeni üyeyim baktım ki konu benimlede alakalı hemen okuyayım dedim ne kadar güsel açıklayıcı içerikler var çok begendim bu siteyi tabiki sizlerle tamamlanıyor güzelliği bu konu hakkındada yazdıgınız için ayrıca teşekkürler sağlıkla ve ağrısız günler dilegiyle....:)))

sorma arkadaşım aynı ağrılar bendede var 2 çocuk yapmama rağmen doğurursan geçer demişlerdi ama hala aynı...

adet günüm yaklaşınca muz yiyorum.iyi geliyor.

ben 39 yaşındayım adet olduğum ilk günden itibaren adet günüm yaklaştımı aşırı derecede sinirli oluyorum bitene kadar da çok sancım oluyor 3 doğum yaptım ama fayda yok o sancı bitmedi hiç

bende çok agrılı gecırıyorum hatta eczanede iğne oluyordum ...bı kere iş yerinde fenalastım şekerli su werdiler 5-10 dk ya gectı nasıl oluyorsaa

valla kızlar öylesine sancım oluyoki hiç birşey fayda etmiyor

arkadaşlar sancınız olduğu zaman sıcak duşun altında durun çok rahatlarsınız.tavsiye ederim.

Her gün 1 kupa adaçayı arkadaşlar..1 ayda sonucu göreceksiniz hiç ağrısız geçireceksiniz o günleri.kesin söylüyorum çünkü ben denedim.İçinde doğal ostrojen bulunduğu için menapoz sıkıntılarınada iyi geliyormuş.B vitamini olduğu için sinirleri sakinleştirici özelliğide var.muhteşem bir çay özellikle kadınlar için.

kekik suyu tadı cok igrenc ya da ben abarttım bi su bardagına 2 tatlı kasıgı normal kekik koydum yani toz halinde olandan kaynar suyu koydum demledm suzup icitm tabi kabus gibiydi
ama yarım cay bardagı ustune normal su koyup icen bir arkadas var burda ya da baska sekilde icen var mı ben abarttım kekik miktarını herhalde :KK70:

kızlar adet sancılarımız genelde adet öncesi dönemde üşütmeden kaynaklanıyor.Ya da benim gibi 8- 10-12ayda bir adet görüyorsanız .Ben bunun çözümünü buldum ELMA YAĞI her ped değişiminde 1-2damla pedime damlatıp koyuyorum o içeriye ısı sağlıyo ve sancılarda geçiyo yalnız fazla damlatmayın vajinal bölge hassas olduğu için tahriş edip yakabilir aynen mentollü ped kullandığınızı düşünün

adet günüm yaklaşınca muz yiyorum.iyi geliyor.

bende bunu bir yerde okumuştum. muz yüksek oranda e vitamini içeriyormuş. zaten sancılarda e vitamini takviyesiyle geçiyormuş. avrupara insanlar bu dönemlerde e vitamini kapsülleri içiyorlarmış. ancak ben denedim. hatta adetten bir kaç gün önce başladım her gün bir tane muz yedim. ama gözle görülür bir fark yaptığını düşünmüyorum. ayrıca kekik suyunuda bitki kitabından okumuştum bir kaç sene evvel onuda denedim. tadı falan kötü ama benim için önemli değil önemli olan işlevselliği dedim ama genede fayda etmedi. demek bünyeden bünyeye farklılık gösteriyor hanımlar yerimseniben ben şimdilerde adetimden bir kaç gün önce zencefil çayı içmeye başlıyorum günde br fincan hem tadı inanılmaz güzel. hemde gerçekten iyi geliyor. herkes kendi bünyesine iyi gelenini keşfedene kadar deniyor demekki. merak eden arkadaşlarımız olursa çay şöyle yapılıyor. bir tatlı kaşığı bal,bir tatlı kaşığı limon suyu, bir çay kaşığı zencefili karıştır sıcak su dök iç. bana bu tarifi anneannem söyledi. boğazları falanda yumuşatıyor. grip nezle önceside şahane işe yarıyor. yani ben iyi geldiğinden değil sırf tadını sevdiğimden ve şifa olduğundan kendimi kötü hissettiğimde içiyorum. benden size tavsiye olsunyerimseniben ama genede her adet döneminde minimum 2 ağrı kesici içmek zorundayım malesef :çok üzgünüm: bu ağrıyı çeken herkese allah yardımcı olsun... şu an çaresiz bir şekilde ağrı içinde okuyan arkadaşlarımada şifa olsun a.s.

ewet arkadaşlar bu durum kişiye özeldir, hatta diğer hastalıklarda olduğu gibi, doktorlarda ne derler "hastalık yoktur, hasta vardır", sendrom zamanları östrogen azalması ile bir takım sıkıntılar yaşıyoruz, ben günde bir yada iki fincan adaçayı içiyorum sendrom zamanı, biliyorsunuz sürekli içilmesi sakıncalı, üç gün içiliyorsa bir hafta ara verilmeli, adaçayının fonksiyonu da azalan östrogenin yerine konulmasına yardımcı olmasıdır, yani gerekli östrogeni vücudun salgılamasını sağlıyor, bende regl dönemindeyim dün başladı ve yukarıda muz konusunu okudum da son günlerde muz yiyorum acaba o yüzdenmi regl öncesi sendromu hafif geçirdim diye düşündüm bir sonraki dönemde sınama yapabilirim emin olmak için, yerimsenibenyerimsenibenyerimseniben

kizlar bu hayit tohumunu ve papatya corek otu kARISImini ne zamana kadar yapayim ben bebekde dusunuyouz bende bir dig arkadasimin yazdigi gibi oldum olasi duzensiz adet goruyorum simdi glukofende kullaniyorum ve adacayi hayit corek tou bal papatya cok ustune gittim sanirim hormonlarimin :) diyorumki adetimin 11. gunune kadar icsem sonra biraksam yinede adetlenebilirmiyimki cunku bebis istiyorum artik yaa :KK43:
bence bu konuyu doktorunla görüş, hem bebek istiyorsun, hem düzensizliğin var, otları bir kenara bırak, yerimsenibenyerimseniben

Dr Hicbirseyin Yom Diyor Canim Ole Olsa Keski Dogum Kontrol Hapi Verip Gonderiyor Bende Adet Sokuculerle Adet Olucam Istemiyorum Dogum Kontrol Hapi Bakalim Hayirlisi

benim sorunumda adetim düzenli fakat her ay özellikle sabah bir sancıyla uyanıyorum ve o günüm öyle sancıyla geciyo ilaç kullanmak istemiyorum bekarım ilerleyen dönemlerde cocuk dugurganlıgını önlüyormus dediler ve korktum onun için bitki olarak ne kullanabilirim aktarda alabileceğim cay olursa sevinirim veya yapacagım basit bişey varmı yardımcı olursanız sevinirim

muz etkili bir adet sancısı kesici olduğunu okumuştm bir yerde işe yarıyor.

"muz etkili bir adet sancısı kesici olduğunu okumuştm bir yerde işe yarıyor"

deniim bakalım a.s

Son düzenleme:
X