Adet sancılarını hafifletmek için doğal yöntemler

slm arkadaşlar adet sancısını tam gaz yaşayanlardanım
ama dikkat ettim üşüttüğüm aylarda derecesi artıyor
karın bölgenizi ve ayaklarınızı sıcak tutun
oralet yada çayı içebildiğiniz kadar bol şekerle için tabi sıcak olsun
önceden 2 apranax fort içip anca geçirebiliyordum ağrıyı
ama bu yöntem beni bu dertten kurtardı
birde ben bir tane bebe aspirini içiyorum kanı sulandırıyor tabi bu tercih meselesi

sevgiler

benımde sorunum adetten canım mutlaka et çekıyor .acaba neden boyle herkesınkı tatlı çeker benımkı et

bende arasıra şiddetli adet sancısı çekiyorum,hatta baygınlık derecesinde.bazende hiç olmuyor.ben yeme içme çeşidine bağlıyorum bunu. kekik gerçekten adeti söküyor,ayrıca böbreklerede iyi geliyor.adet öncesinde balık ve muz yemek ağrıyı engelliyor.birde bu dönemlerde kesinlikle kırmızı et ve çikolatadan uzak durmak gerekiyor! kırmızı et ve çikolata ağrıyı kat kat artırıyor! a.s a.s.

sızınde canınız et cekıyomu acaba yada sebebını bılıyomusunuz acele cevap ltf

Kısacası özetlemek gerekirse adet sancımız başladığında;

Ağzımıza biparça tereyağ atma,
Şekerli su içme,
Maydanozu haşlayıp suyunu içme,
(halimiz kalırsa)Ayaklarımızı sıcak suya koyma

yöntemlerini en pratik olarak deneyebiliriz.Ben denicem. Önerilere teşekkürlera.s.

ben adet sancılarına dayanamayanlardanım
ilaç içmeden geçmio yeminle..
ama yöntemlerinizi denicem cok saolun :KK66:

adet donemine yakin ozellikle ayaklarimi sicak tutuyorum...birde o gun agri kesici ve civanpercemi cayi agriyi azaltiyor sonrada kesiliyor..siddetle tavsiye ediyorum..esim sag olsun hemen yapiyor acida olmuyor nasil yapiyorsa artik..sanki kaşintilarima iyi geldi.

en güzeli deren çayın bayanlar için olanı inanılmz güzel
birde doğadan tarçın karanfil dehşetttttttttttttttttt

melisa otunu kaynatıp içirir annem bana yıllardır ve daha iyi bir ağrı kesici ve sakinleştirici yok. yıllarca annem uzak yaşadıgım unıverıste hayatımda da ben de annemın formülünü kullandım ve melisa gercekten de harika. hemen uyuyorsunuz ayrıca. ne ağrı kalıor ne gerginlik.
ayrıca regl donemınden 1 hafta kadar once de maydonoz kaynatırsanız ne kadar iltihap varsa atacaından ağrınız ve regl öncesi olan huzursuz ağrılar da olmuyor.
ayak bileklerinden üşütüyoruz biz kadınlar ve bu yuzden ayakbıleklerını kapatan bir çorapla takviye yapılmasını öneriyorum.:kedi:

benimki ilaç almadan geçmiyor:KK43: dayanılacak şey değil doğrusu...benim böbreklerimde taş var adet dönemimde hem karnım hem böbreklerim inanılmaz ağrıyor nasıl bi ilişkisi var bilemedim.

bnde bi diş sarımsak yutuyorumm iyi geliyor ağrılara yarım saate kesiyorr

majezikten başka hiç bşy geçirmiyor agrılarımı..

HYPERıCUM T090 nette araştırdım nasıl alacağıma dair pek bilgi yok.bunu kullanan arkadaşım nasıl aldın yardımcı olurmusun.gerçekten etkili bi krem yani kullanıcı yorumları öyle.almak istiyorum bende.ama nasıl

Değişik formüller. Denemek lazım. Eskiden ağrı nedir bilmezdim son 2 yıldır çok sancılı geçiyor:gitme: Bu ay bir kaçını deneyeceğim. Bakalım nasıl sonuç gösterecek...

o dayanılmaz ağrıyı kaynatıp içeceğim bir bitkinin geçireceği düşüncesi
benim için hayal sanırım.neredeyse her ay ailecek acil serviste alıyoruz
soluğu çünkü.ağrı kesiciler iğneler, serumlar ancak geçiriyor bu ağrıyı.
beni bayıltında kurtulayım ne olur diye ağladığımı biliyorum.
nasıl özeniyorum kimseye hissettirmeden
regl günlerini geçiren insanlara.:gitme:

benim de bazı dönemlerde sancılarım çok fazla oluyor hatta ağrıdan bayıldığım olmustur.Ben sancım başladığı anda majezik veya vermidon alıyorum.Yarım saat ile bir saat arasında sancı işkencesi devam ediyor.Sonrasında kesiliyorum ama bende iptal oluyorum sancı kesildiğinde.

ya arkadaşlar sizin diliniz ne söyliyy kekik suyu kanamayı çoğaltıyor diyen arkadaşlar bende hemen denemek istiyorum ama kuru kekikmi kaynatacam yoksam aktarda satılan kekik suları var ondanmı olucak hangisi kızlar bi söyleyin ne olur canlarım yıllardır nuna çare arıyorum sabah olyom akşam bitiyor akşam oluyom sabah bitiyor çok hevesleniyom böyle yoğun adet olanlara bu konuda kafayı yemek üzereyim gerçekten az kaldı yani

ya arkadaşlar sizin diliniz ne söyliyy kekik suyu kanamayı çoğaltıyor diyen arkadaşlar bende hemen denemek istiyorum ama kuru kekikmi kaynatacam yoksam aktarda satılan kekik suları var ondanmı olucak hangisi kızlar bi söyleyin ne olur canlarım yıllardır nuna çare arıyorum sabah olyom akşam bitiyor akşam oluyom sabah bitiyor çok hevesleniyom böyle yoğun adet olanlara bu konuda kafayı yemek üzereyim gerçekten az kaldı yani

benim normalde 5 gün oluyodu ama şimdi birgün sürüyo hangi doktora gittiysem vücudun atması gerekeni atar dedi bence senin durumunda bu olabilir.

ya yok be güzelim ben artık inanmıyorum doktorlara bu şekilde bir günde neyi atacak ki vücutdüşün adet daha başlar başlamaz su gibi gelmiyorki daha bazen rengi bile ancak bir günün sonunda tam kanamaya benziycekken o gün bitiyor napsam bilmiyorumki

X