Adet söktürücü-Farlutal Kullananlar?

çok şükür adet oldum kıslar ama bir sorun var şimdi de az oluyo bugün 2. gün ama 1 ped dolmadı daha farlutal kullananlar böyle bir sorun yaşadılar mı acaba???

farlutalı kullandım 40 gundur olmuyorum ve henüz gelmedi pazartesi alanyaya tatile gidicem piyango hangi güne vuracak dersiniz gerçekten çok büyük bir şans istesen adetin tatilde gelmez:// aspirin içsem erken olur muyum kızlar bilen var mı?

merhaba arkadaşlar.bende adet düzensizliği için doktora gitmiştim.aslında yıllardır düzensiz.test yaptı,negatif çıkınca farlutal verdi.ilacı bitirdim on gün geçmesine karşılık adet olmayınca gittim.bir buçuk aylık hamileymişim.yani hamileyken o ilacı kullanmışım.ama düşüğü önleyen ve bebeği besleyen etkisi de varmış.aksi takdirde o kadar ip atladım ki bebek mutlaka düşerdi.

Merhaba... Geçen ay diğer aylara nazaran daha az, yoğun olmayan adet dönemi geçirdim.
Bu ay ise günüm gelmesine rağmen damla damla yoğunlaşmayan geçen aydan da daha az adet dönemi geçiriyorum. Neden yoğunlaşmıyor acaba bi sorun mu var ?

Bende bu ay adet olamadm normalde çok güzel gidiodu bu ay çok geçikti doktora gittim farlutal verdi 6 gün boyunca sabah akşam iç dedi sonra 3 4 gün sonra olursun dedi.bu hep böyle sürücek mi yoksa sadece bu ay için mi bunu kullanıcam. inş sadece bu ay içindir eskisi gibi devam eder :KK43: bide ben 18 yaşındayım ilerisi için bi zararı olur mu acaba ? cevaplarsınız çok sevinirim.

Bende 5. aya girdim hala adet olmuyorum. Doktora da gittim ama dertler bir tane olmadığı için doktor diğer sorunlara yöneldi bunu unuttu :/
Bende dün farlutal aldım bakalım inşallah gelir artık ya şiştim zaten iyice bilmiyorumkismile

merhaba..
benim hikayem o kdr uzun kii..
geçen yıl yurt dışına çıktım ve 4 ay regl olmadım türkiyeye dönünce 1 ay oldum 2 ay olmadım sonra doktora gittim yumurtalıklarımda kist olduğunu söyledi farlutal verdi ve ardından diane 31 verdi (2ay kullandm) diane bittikten sonra bekle kendin regl olursan 1 ay daha bekle artık düzene girmiş demektr dedi. 1 ay oldum 2. ay olmadm artık doktora gitmiyorm ! kendi kendimin tedavisini yapabiliyorum.. bu ay regl olmadığım için farlutal kullandım ve adaçayı, soğan kabuğu suyu, aspirin gibi şeylerle destekledim ve bu gün hasta oldum.. yanlız uyarıyorum adaçayı ve soğankabuğu suyu herkese iyi gelmez dikkatli tüketmek gerekir.. önceki dönemlerde bu ikisi düşük yapmak için kullanılırmış! sakın sakın sakın hamilelik riski olanlar adaçayı ve soğan kabuğu suyunu kullanmasın bunun dışında adaçayı bende baş ağrısı yaptı yani herkese yaramıyor...
iyi günlerhihoyyyt

Bende bu ay adet olamadm normalde çok güzel gidiodu bu ay çok geçikti doktora gittim farlutal verdi 6 gün boyunca sabah akşam iç dedi sonra 3 4 gün sonra olursun dedi.bu hep böyle sürücek mi yoksa sadece bu ay için mi bunu kullanıcam. inş sadece bu ay içindir eskisi gibi devam eder :KK43: bide ben 18 yaşındayım ilerisi için bi zararı olur mu acaba ? cevaplarsınız çok sevinirim.

çok geçmiş olsun..
farlutal hormonlarının çalışmasını kullandığın zaman için sağlar sürekli kullanımda vücut tembelleşir ve hormonlar kendi kendine salgılanmamaya başlar..regl stres üzüntü vb durumlarda kesilebilir yada gecikebilir, bu ay kullandığın farlutal sadece bu ayı kurtarmak içindi muhtemelen.. soğan kabuğu suyu kürünü uygalayabilirsin tekrar düzene girene kadar.. ayrıca regl olmazsan yumurtlama döneminde pis kanın dışarı atılmaması durumunda poli kistik over sendromuyla karşı karşıya kalabilirsin...

slm arkdaşaım valayi ben hep 4yada 6sonra oluyordum ne zaman bu korunma apı kullandım şimdi her hay düzenli geliyo şimdi daha rahtım

valla benimki çok karışık ilk evlendiğimde 6 ayda bir falan anca oluyodum ... O bitti bu sefer kanamalarım durmamaya başladı ...pcos teşhisi koydular. SÜrekli doktora gittim hepsi kilo ver yoksa düzelmez diyo ... BUnda hem fikiriz ama en son gittiğim doktor sende pcos yok dedi ve bana farlutal verdi kanamam durmadığı için o kanamamı o kadar fazlalaştırdı ki anlatamam aradım doktoru devam ev bişey olmaz dedi .. Bitmeyince kütahyada bu alanda gerçekten çok başarılı olan MUSTAFA KUTHAN KARAKOÇ a gttim önce beni bi kalayladı kilo vermem için bi dövmediği kaldı :) ama sağlığım için tabi bu .. SOnra senin rahim duvarın zaten ince bu hap senin kanamanı iyice fazlalaştırır dedi .. Dİana 35 verdi ve kanamam bitti ...

Merhaba arkadaşlar ben de doktora 60 gündür regl olamadığım için gittim ultrasonda baktı yumurta çatlamamış dedi ve farlutal verdi beş gün boyunca içtim 3 gündür de kanamam gelmedi, burda okuduklarıma göre hamile olduğunu bilmeden içen arkadaşlar varmış acaba benim de hamile olma ihtimalim varmıdır? ama çatlamamış yumurta da gebelik kesesiyle karıştırılcak değil ya :)) ben ne dediğimi biliyormuyum ki hem adet olmuyorum hem de yumurtam oluyo bi de çatlamıyo aklım çok karışık çook..

bir arkadasim ozel mesajdan civan percemini kac bardak ictigimi ve aclik durumumu sormus forumda 50 mesaj atmadan ozel mesaj atamiyormusum malesef o yuzden buradan cevap veriyorum umarim gorur:

Tokluk durumumu hatirlamiyorum malesef fisfisfis ama 1 bardak icmistim. Buarada tadi bahsedilen kadar kotu degil ben icmeden once baya bi tedirgin olmustum ama rahatca icilebiliyor :içelim:

Merhaba arkadaşlar ben de doktora 60 gündür regl olamadığım için gittim ultrasonda baktı yumurta çatlamamış dedi ve farlutal verdi beş gün boyunca içtim 3 gündür de kanamam gelmedi, burda okuduklarıma göre hamile olduğunu bilmeden içen arkadaşlar varmış acaba benim de hamile olma ihtimalim varmıdır? ama çatlamamış yumurta da gebelik kesesiyle karıştırılcak değil ya :)) ben ne dediğimi biliyormuyum ki hem adet olmuyorum hem de yumurtam oluyo bi de çatlamıyo aklım çok karışık çook..

60 günlük hamileyseniz zaten ultrasonda görülmemesi gibi bi ihtimal olamaz!farlutalı içtikten sonra 10 güne kadar regl olursunuz ayrıca farlutalın gebelikte kötü bi etkisi yoktur hatta düşük yapmanızı fln engelleyebilir.. yumurtalar her ay oluşur ancak çatlamadığı zaman birikerek kist oluşumuna yol açabilir

arkadaşlar bu soğan kabuğunu uygulayıpta memnun kalan arkadaşlar mı birde orda 1 bardak diyo eğer 1 bardak içtiğimizde olmazsak devam edelim mi

canım ben soğan kabuğunu bir defa içtim bide adaçayı içtim 1 gün sonra adet oldum ama ada çayını 5 gün günde 1 bardak içtim....

Ya ben hergün adaçayı içiyorum :KK43: normalde severim yani içerim ama olmadı mı olmuyo işte gelmiyo bir türlü..

geçen ay 12 gün gecikince gittim
kist varmış
fatural verdi
5 gün kullandım.
9 gün sonra regl oldum
şimdi dogum kontrol hapı kullanıyorumkist yüzünden ki
ben son 2 aya kadar adet dönemi çok düzenli bi hatndum.
kist gidince gene eski düzene girer inşallah :KK43:

benimde çok düzenliydi fakat ilaç kullandığım için geçikti çok rahatsızlık veriyor bugün aktardan hafize karışık bitkisel bir çay verdi faydasını görürsem yazarım kızlar inş olur

X