adetten kesilmek/Hormon sonuçları

ben-papatya

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2023
6
2
28
Merhaba sevgili hanımlar, 7-8 ay boyunca çok yoğun tatlı tükettim, dışardan yedim. Gün aşırı waffle yiyordum desem dogrudur. 10 kilo kadar da fazlam var. Bu şekerli beslenme devam ederken reglim kesildi.nisan, mayıs, haziranda regl olamadım. Haziranın sonunda İlaçla olabildim. Doktor multikistik görünüm var, korkulacak bir şey yok az kilo ver, ilaç yazıyorum ama istersen kullanma olmayı bekle dedi. İçime sinmedi. İlacı kullandım ama regl bayrama denk geldi her yer kapalı, hormon testine gidemedim.

En son haziran ayında ilaçla regl olmuştum. Temmuz ve Ağustos yine olmadı. Tekrar gittim. Duphaston içtim.31 Ağustosta Regl olup hormon testine gittim. Ultrasonda polikistik görünüm dedi, benziyor dedi ama tam teşhis için hormona bakmak istedi. Hormon sonucuna göre polikistik değilsin dedi. Üstelik benim ailede de yaygındır insülin direncim çıktı. Hormonlda FSH ve LH çok hafif yüksek, buna ragmen dogum kontrol hapı verdi ben kullanmak istemiyorum ve almadım. İyi bir diyete başladım.bitki çayları içiyorum. Bu sonuçlara göre sizce nasıl davranmalıyım? İnositol; hayıt ve civanperçemi macunları sizce yeterli olur mu?
Sanki adetten 10 gün önce gibi hafif hafif karnımda ağrı oluyor.. bilemiyorum. Madem poliskistik değil belki de beslenme bozukluğudur. Lütfen fikir verin

Eklentiler

• 20C19DAD-2751-4A7D-9C8F-32EAE1D61271.jpeg
    20C19DAD-2751-4A7D-9C8F-32EAE1D61271.jpeg
    114,1 KB · Görüntüleme: 276
Benimde kan tahlillerimde pcos görünmüyor ama ultrason da kesinlikle var doktorum hatta inci gibi dizilmişler diyor. Kilo almadan önce adetin düzenli miydi? Bende çok tatlı şeker vs tüketen bir insanım bende insülin direnci çıktı ve bu direncin yüksek çıkması maalesef adet olmayı engelliyor şuan kilo verme surecindeyim ve şeker hapı kullanıyorum hiçbir şekilde paketli gıda şekerli şeyler tuketmiyorum. Eğer kilo verirsen düzelir diye düşünüyorum. Macun vesaire bilmiyorum yararlı olur mu ben hepsini kullandım etkisi olmadı her insanda değişir tabi

Benimde kan tahlillerimde pcos görünmüyor ama ultrason da kesinlikle var doktorum hatta inci gibi dizilmişler diyor. Kilo almadan önce adetin düzenli miydi? Bende çok tatlı şeker vs tüketen bir insanım bende insülin direnci çıktı ve bu direncin yüksek çıkması maalesef adet olmayı engelliyor şuan kilo verme surecindeyim ve şeker hapı kullanıyorum hiçbir şekilde paketli gıda şekerli şeyler tuketmiyorum. Eğer kilo verirsen düzelir diye düşünüyorum. Macun vesaire bilmiyorum yararlı olur mu ben hepsini kullandım etkisi olmadı her insanda değişir tabi
Bende de insülin direnci var bu insülin direnci bütün vücudu çöp ediyor illet bir şey

Biri pcos olabilir dedi, biri önemsiz dedi.. inci görünümde de foliküllerin boyut ve sayısı ayırt edici bişey. Doktorun sayması ve milimetrik bakması önemliymiş. Onu da kaçı yapar:) doktorlara güvenim de az maalesef :KK43: ben hep biraz kiloluydum daha önce de insülin direnci yaşadım ve atlattım ama hep düzenliydi. Şimdi matofin kullanıyorum, D vitamini kullanıyorum. Civanperçemi çayı ve hayıt tohumu aldım başlayacağım. Galiba en önemlisi beslenme. Hormon testi yaptırmadıysan tavsiye ederim. Ona göre de tedavi planlanır

Bende de insülin direnci var bu insülin direnci bütün vücudu çöp ediyor illet bir şey
Şeker ilacı kullanıyor musunuz? Benim 1 aya yaklaştı kullanıyorum hafif kilo verdim. Bir de inositol takviyesi alacağım. İnsülin için de hormon düzenlemesi için de çok çok iyiymiş. Doktorlar da tavsiye ediyor. Gynopol

Biri pcos olabilir dedi, biri önemsiz dedi.. inci görünümde de foliküllerin boyut ve sayısı ayırt edici bişey. Doktorun sayması ve milimetrik bakması önemliymiş. Onu da kaçı yapar:) doktorlara güvenim de az maalesef :KK43: ben hep biraz kiloluydum daha önce de insülin direnci yaşadım ve atlattım ama hep düzenliydi. Şimdi matofin kullanıyorum, D vitamini kullanıyorum. Civanperçemi çayı ve hayıt tohumu aldım başlayacağım. Galiba en önemlisi beslenme. Hormon testi yaptırmadıysan tavsiye ederim. Ona göre de tedavi planlanır
Hormon testi 1 senedir düzenli yaptırıyorum hepsi çok iyi bir tek insülin direncine bakmamişlardı onada çocuk tedavisi olacağım diye baktılar öyle yani

Bende de insülin direnci var bu insülin direnci bütün vücudu çöp ediyor
Şeker ilacı kullanıyor musunuz? Benim 1 aya yaklaştı kullanıyorum hafif kilo verdim. Bir de inositol takviyesi alacağım. İnsülin için de hormon düzenlemesi için de çok çok iyiymiş. Doktorlar da tavsiye ediyor. Gynopol
Yok kullanmadım 2 3 sene önce bana tam sınırdasın demişlerdi 6 7 kilo aldım büyük ihtimal sınırı da geçmişimdir bakalım kan vericem ben de en kısa zamanda

X