Saç Rengi ve Saç Boyama adım adım saç rengimi değiştirme maceram

echoo

Her şey güzel olacak elbet.
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2009
885
289
merhaba arkadaşlar.Kendimi bildim bileli kadınlar kulübünü takip ederim.Hayata,güzelliğe dair birçok şeyde güzin abla görevi gördü benim için.saç konusunda son dönemde bir türlü istediğim verime ulaşamıyordum.çabuk sıkılan ve sürekli renk değiştiren biriyim.saçlarım koyu renkse açık renke özenirim.açık renkse koyu renge:26:
şimdi size saçımda yaptığım son işlemlerden bahsetmek istiyorum.ben nasıl sizin deneyimlerinizi okuyup faydalandıysam belki de başkaları da bu yazımı okuyup faydalanır:KK17:

öncelikle doğal saç rengim açık kumral.ama 7 yıldır çeşitli renklere boyuyorum.platin sarı dışında her renk oldu.bakır,kızıl,bal sarısı,küllü kumral,kestane,siyah..hatta pembe:KK76:

şimdi arkadaşları iki sene önce saçlarımı koyu kumrala boyadım ve siyahtan hallice bi renk oldu.bunun üzerine 2 sene kadar boyamadım sacımı.çeşitli girişim düşüncelerim oldu saç rengimi açmak icin ama oriel vb cözümlere basvurmadım sabun sirkeli su felan denedim.2 yılın sonuda dipten kendi saçım baya bi geldi.uçlarda koyuluk kaldı haliyle.

alttaki resim koyu renk hali;

1 bucuk sene sonra saçlarım iyice aktı.uçlara bal sarısı sürdüm açılsın diye pek kar etmedi.deniz güneş rengini akıttı ama benim istediğim renk değildi.alttaki resimde akmış hali var.(bu arada iki resim arasındaki kilo farkına dikkatinizi

benim istediğim renk ise şuydu

en son mayıs 2012 gibi nevacolor açık küllü bal sarısı diye bir renkle dipler hariç boyadım.9luk oksidan kullandım ve rengi açıldı sacımın.sonra aynı boyayla saçımı komple boyadım.ilk başta farketmesemde dipler ve uçların farklı renk oldugunu uçların daha koyu kaldıgını farkettim.hatta saçım küllüden çok bakır tonlar taşıyordu.aşagıdaki resim biraz yanıltıcı olabilir ışığı dikkate

renk aktıkça bakır bir hal aldı uçlarda koyuluk devam etti.hatta diplerim gelince sacım 3 renk oldu;

sonra nevacolor küllü açık altın sarıya tekrar boyadım saçımı ama o uçlardaki koyuluk yok mu

bu sırada tabi kk daki çeşitli başlıklara yazdım sağolsun ilgilendiler.bana saç açıcı kullanmamı önerdiler ama ben yanaşmadım.boyamaya devam ettim saçımı.clemency yogun açık küllü kumral ve acık küllü sarıyı karıstırıp 6lık ve 9luk oksidan kullandım.uçlara 9luk diplere 6lık karısımları sürdüm ama olmadı olmadı bütünde güzel bir renk cıktı ortaya ama uçlar koyuydu işte.aşagıdaki resime dikkat;

aradan geçen iki ayın sonunda diplerden 3 cm felan geldi.yine bakırlık oluştu saçımda ama çoğu kişi beğeniyordu rengini.clemency boyayı çok beğendim bu açıdan aktıkça güzelleşti.

velhasılı kelam en sonunda gittim 2 paket paltte yoğun açıcı ve 1 paket koleston küllü sarı ve küllü açık kumral boya aldım aldım geldim eve.diplere sürmeden saçımın boyalı kısmına tarife uyarak açıcı boyayı uyguladım.daha sonra tarayarak açıcıyı her yere yaydım. 30dk sonra saçımın açıldıgını görünce ve birazda korkudan saçımı yıkayıp kuruttum.daha sonrada küllü acık kumral ve küllü sarıya boyadım.saçımın rengi bildigin sarı oldu.istediğimden de açıktı

bu renk ilk başta baya hoşuma gitti ama annem ve ablam pek begenmedi.tenim çok acık oldugu için acayip soluk gösterdi beni.bir çok kişiye sorarak bi iki ton koyultmaya karar verdim.ama saçımı bir kaç gün dinlendirdim.5 gün sonra gittim boya aldım bizim mahalledi kozmetik dükkanı koleston boyayı pahalıya veriyordu bana. bende kızdım gittim nevacolor çok açık küllü kumral ve küllü kumral aldım.eve gelince saçlarımın uç kısımlarını krem ve bakım spreyiyle nemlendirdim.bir yerde okumustum ucların koyu olmaması için yapılıyormuş bu yöntem.sonra boyayı önce diplere sürdüm 10 dk beklettim sonra uçlara doğru taradım.amacım uçların rengini koyultmamaktı.toplam 30 dk sonunda saçlarımı yıkadım.vee sonuç gayet tatlı bir kumral.dipler uçlar orantılı aynı tonda hatta uçlar daha açık.tüm o çiğlik gitmiş sıcak bir renk olmuştu.belki beklediğimden biraz koyuydu ama pişman değilim çünkü renk akacak daha açık bir hal alacak.

çok uzun bir yazı oldum ama her uygulamamı resimlerle desteklemek istedim.istediğim rengin azıcık koyusuna ulaştım.zamanla acılacak bunun da farkındayım.palette açıcıdan cok memnun kaldım bunu belirtmek isterim.nevacolor boyalarda ucuz olabilir ama ben her uygulamamda memnun kaldım.hazırladıgım boya karısımlarıma her zaman sac kremi,bebek veya zeytin yagı birazda su ekliyorum.son boyalarımada gliserin ekledim.saçımın masallahı var gördüğünüz gibi:KK34:

yine de vurgulamak isterim bu uygulamalar tavsiyeden ziyade kişisel tecrübelerimdir.:KK42:

Son düzenleme:
saçlarının son hali harikaa sakın dokunma çok hoş :)) bende küllü sarıyla elde ettiğin rengi istiyorum ya doğal saçın üzerine mi boyadın benim saçım sıcak çikolata renginde bende boyasam tutar mı öyle acaba.. saçımda hafif kızıl yansımalar var yeşillenme olmasından korkuyorum :S o rengi biraz anlatır mısın canm hangi rengn üstüne boyadn oksidanı değiştirdn mi ilk boyamada mı öyle tuttu

saçlarının son hali harikaa sakın dokunma çok hoş :)) bende küllü sarıyla elde ettiğin rengi istiyorum ya doğal saçın üzerine mi boyadın benim saçım sıcak çikolata renginde bende boyasam tutar mı öyle acaba.. saçımda hafif kızıl yansımalar var yeşillenme olmasından korkuyorum :S o rengi biraz anlatır mısın canm hangi rengn üstüne boyadn oksidanı değiştirdn mi ilk boyamada mı öyle tuttu

en alttaki resimler son hali sen sanırım kolston küllü sarı ve küllü açık kumralla elde ettiğim rengi mi begendin.o rengi elde etmek için saç rengini açmak şart gec te olsa bunu deeyerek anladım.ben hep boyalı zemine yaptım uygulamaları uzun yıllardır boyadığım için.su anki zemin rengin orta veya acıksa elde edebilirsin.sac rengini tahayyül edemedim şimdi:44:

dediğim gibi palette açıcı benim sacımı yıpratmadı hele icine gliserin damlatınca minimuma indi.uçlarda hafif kuruma var ama 5 günde 1 acma iki boyama bi zahmt kurusun yani.
akmış küllü kumral-sarı üzerine acıcı uyguladım sonrada yine küllü sarı ve acık küllü kumrala boyadım.4 gün sonra da küllü kumral ve cok acık küllü kumrala boyayarak son resimlerdeki rengi elde ettim.

bu arada koleston küllülerde bakırlık sezdim ben bilemiyorum.nevacolor daha küllü geldi bana.aktıkça durum değişir mi bilemem

Son düzenleme:
ah ah ne çok uğraştırıyor bizi şu saçlar karışımlaar .. cevabın için teşekkür ederim söylediğin boyaları araştırıcam istediğin rengi elde etmişsin güle güle kullan :)

kuşcuğunla olan fotodan itibaren süper cnaım.. değişme sakın ama sakın
not:kuşun çok tatlı umarım benimde olur :)

kuşcuğunla olan fotodan itibaren süper cnaım.. değişme sakın ama sakın
not:kuşun çok tatlı umarım benimde olur :)

yorumun için teşekkür ederim canım.kuşum 1 aydır bizimle çok düşkün bana:KK16: ayıptır söylemesi sürekli öpüşüyoruz:KK17: kuş alırsan sana tavsiye en fazla iki aylıkken al.sonra ikinci gün hemen sal.göğsüne parmagını değdirerek parmagına konmasını sagla.bizimki tepelerimizden inmiyo kareta:KK54:

saç rengimden şu anda memnunum.uçlar açıldı herkes çok beğeniyor şu anda:21:

Açıkçası cesaretine hayran kaldım..senelrdir kuaföre boyatırım saçımı ama bir türlü kendim boyamaya cesaret edemedim:KK43:( ve şu anda saçımı değiştirmek istiyorum ama bulamadım bir renk:KK43:( kuaförüme palette altın karamel rengini gösterdim tutmaz dedi...benm dipler bal sarısı uçlarda röfle var malesef....artık tek tenge dönesim var ama bir türlü koyu istemediğimden olmuyo :KK43:((

X